Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Zmenšenie pŕs hradené poisťovňou

Plastická chirurgia
sjuziv
30. júl 2019
Dobrý večer, chcem sa Vás opýtať, či mi viete odporučiť kde vedia pekne zoperovať prsníky, čo hradí poisťovňa?
Ďakujem 😊
ivi2891
30. júl 2019
@sjuziv takéto zákroky žiadna poisťovňa neuhradza .
fialka1318
30. júl 2019
@sjuziv ahojky pokial viem co mi lekar hovoril ze zmensenie prs hradene poistovnou sa da len pokial mas vazne zdravotne problemy a treba na to papiere od odbornikov ako je ortped a neurolog, alebo pokial si po onkologickej chorobe alebo mas nejake karcinomy inak nie..a ortoped a neurolog to schvaluje pri velkych prsiach ktore preukazatelne poskodzuju zdravie zeny 🙂 takistosom citala ze sa operuju cez poistovnu ak si nadmerne schudla a previsa velmi koza ale nato treba tiez odborny posudok 🙂 ja mam teraz v tehotenstve Ecka a tak ma boli chrbtica ze saliem z toho horsie nez ked som mala Dcka 😞 takze radsej si chod prezistit od obvodneho a nech ta poposiela k odbornikom ci ti prsia sposobuju zdravotne problemy lebo ak nie a papier ti nedaju tak si to budes pravdepodobne hradit cele 😞 alebo si sa uz bola pytat? Lebo ja chcem tiez uz som to riesila lebo mam skoliozu a nehorazne mi trpi chrbtica a strasny tlak na chrbtici mam z toho tak mi lekar povedal ze je lepsie prv otehotniet a az potom riesit zmensenie 🙂
sjuziv
autor
30. júl 2019
@fialka1318 ahoj, no ja mam velkost 80 G a neskutocne migreny + bolesti chrbtice, obvodna lekarka mi to navrhla, ci by som si ich nechcela dat zmensit (na neurologiu chodim kvoli migrenam) tak si chcem prezistit, ze kde by to vedeli super urobit..sukromne kliniky mam uz preklepnute 😁
fialka1318
30. júl 2019
@sjuziv ok tak to je super 🙂 aj mna to uz davno zaujimalo ze ako to funguje ale lekar mi hovoril ze ked mas papier od odbornych lekarov ze sa kludne mozem ist na vsetko co preplacaju do poistovne opytat 🙂 ja som otehotnela cez ivf teraz som v 9tt tak to budem velmi riesit az po porode a dokojeni 🙂 ale urcite je dobre vediet ze ides do toho aj ty a ze nebudem sama lebo vacsinou co pocuvam tak moc nikto nebol z okolia a som sa citila jak outsider ze ja jedina nechcem velke prsia 🙂 mne by uplne stacili Bcka ako som mala v 14tich 🙂 hh lebo tie prsia su za trest 😞
sjuziv
autor
30. júl 2019
@fialka1318 🤣🤣 no presne, co by som dala za pekne gulate Cecka 🙈 gratulujem k babatku, vela zdravicka ❤ ja uz mam troch synov, dalsie uz neplanujeme, tak preto som sa takto rozhodla.
fialka1318
30. júl 2019
@sjuziv ja chcem len jedno babenko na dalsie stresy uz nemam 😞 myslim psychicky 😞 a dost to nici zdravie 🙂 takze jedno ale bude milovane za vsetky 😉 hh mas 4chlapov doma ? 😉 myslim aj s manzelom 🙂 moj inak nechce aby som si dala zmensit ale proste z toho boli chrbtica nemozem ani behat lebo je to neprijemne a boli to naskakovanie ,podprsenky strasne normalne sa ani nedaju kupit len take babickovske 🙂 takze aj zo zdravotneho hladiska je to urcite super 🙂 daj potom vediet co a ako ak sa bude dat 😉 budem to riesit o dva roky cca tiez 😉 lebo chcem prsia co dobre vyzeraju a nie visia lebo su tazke 😞 a necitim sa prijemne 🙂 drzim prsteky nech to dobre dopadne a hlavne nech najdes dobru plasticku kde to skvele zoperuju 🙂
evittam
31. júl 2019
@ivi2891 To nie je pravda.😀😉
evittam
31. júl 2019
@sjuziv MT
evittam
31. júl 2019
@sjuziv Neurológ, ortoped, psychiater.
ivi2891
31. júl 2019
@evittam ja som všade čítala že estetickú chirurgiu nepreplácajú ale baby tu píšu že ak má niekto od lekárov papier že má kôli danej veci problém že preplácajú to som nevedela
sjuziv
autor
31. júl 2019
@evittam ďakujem 🤗 to by bolo super a blizko 👍
bubato1
31. júl 2019
Ahojye ja idem na zmensenie prs hradene poistovnou Dovera ,opka 16.oktobra ,Ba Ruzinov Doc Fedeles ,od neurologa a ortopeda treba vyslovene mat napisane okrem diagnos aj formulku doporucujem zmensenie prsnikov ,od endokrinologicky vyjadrenie ze prsia nie su nadmerne velke kvoli poruche stitnej zlazy,od obvodnej treba BMI ,od gynekologa vyjadrenie ze prsia su zdrave (mne stacilo sono ) nad 40 r uz myslim mamografia...psychiatra netreba to je blbost...jedine ak by ste naozaj mali problemy ...ja mam 85H kosik po dvoch detoch ,bolesti chrbta nie su vyrazne .
Vseobecna zdravotna poist.nepreplaca ziadne zakroky tykajuce sa estetickej mediciny ,ako.mi bolo povedane tak jedine dovera to ma taketo viacmenej jednoduche ...neviem ako Union - treba si zistit .moja sestra ma tie velke a kvoli tomu prestupila do Dovery minuly rok ,zatial vsak na opku nejde lebo menila pracu...
sjuziv
autor
31. júl 2019
@bubato1 ďakujemnTi veľmi pekne za tieto info, to som potrebovala počuť 😉 až na to že mám VšZP 🤦‍♀️😩
bubato1
31. júl 2019
@sjuziv zmen si poustovnu ,mas moznost do 31 septembra podat ziadost je to velmi jednoduche vsetky info najde na stranke Dovery ,oni za teba vsetko vybavia ,potom to treba len lekarovi oznamit to je vsetko .platnost to ale nadobudne az od 1.1.2020 ,a nasledne mozes zacat vybavovat ...
lucia851
3. aug 2019
Ahoj ja mam dva krat zmensene prsia,papier mi vypisala neurologicka zo zdravotnych dovodov,bolesti chrbtice.Preplatila to poistovna a bola som operovana v Bratislave v Ruzinovskej nemocnici
maajushka
5. aug 2019
@lucia851 a aka poistovna prosim ta ? Ci vazne mam iat do dovery koli tomu...
lucia851
6. aug 2019
Mne to dovera preplatila
bubato1
6. aug 2019
@lucia851 pisala som vam spravu 🙂
lucia851
7. aug 2019
Nic mi neprislo
evica01
7. aug 2019
A kolko to stoji samoplatcu? Od.. do..
lucia851
7. aug 2019
Okolo 1500-az 2000 eur asi
bubato1
7. aug 2019
@lucia851 mozes prosim skusit naoisat ty mne ,aj dnes som posielala spravu ,neviem preco ti to neprislo,mna caka opka v oktobri a mam zopar otazok 🙂
maajushka
13. aug 2019
@sjuziv ja idem o tyzden na prvu konzultaciu do kosic, mam vzp a chxem to zo zdravotnych dovodov tak ti potom napisem 😉
sjuziv
autor
13. aug 2019
@maajushka Ďakujem 🤗
maajushka
19. aug 2019
@sjuziv no takze, som bola dneska :-d kosice saca dr.juraj gajdos. Taky mladnak, sympatak. Bola som tam s muzom a dvoma detmi lebo som ich nemala kde nechat. Boli sme pri nom asi 40 minut. Vsetko pekne vysvetlil, dohodli sme hned termin operacie ale ja chxem az januar. Co mi pocedal ze radsej operuje az polroka/rok po odkojeni, ze vtedy nastava aj menej komplikacii ked "otvoria" prsnik. No a cca 300 eur tam budem musiet zaplatit ja- sukromna klinika- cca do 100 eur pobyt na 4 dni, vyber operatera(160eur, tym ze ja som na nete pisala priamo jemu, ze jeho chxem, tak platim jemu) mozno ak budes pisat vseobecne na plastiku tak ti daju toho co oni rozhodnu, a plus ta speci podpersenka cca 60 eur. A on twraz bude riesit na poistovnu a ked to schvali tak ideme nato. Trebalo mi k nemu len odporucanie od dr(ja mala ortopeda) Ale bol strasne fajn 😉 neviem co by som ti napisala este... pytaj sa 😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli