Znamienka na tele a ich odstráňovanie

mrenka
9. máj 2007

maminky, davate si kontrolovat znamienka na tele?vcera akurat o tom davali v tv, normalne som sa zlakla, ja som taky znamienkovy typ a nikdy ma nenapadlo sa tym zaoberat...mate s tym niekto skusenosti?

zuzatka
7. dec 2011

ahojte žienky,som tu nova a chcem sa spýtať,či si niekto z vás dal vybrať znamienko pri pupku.ja som dala a tak divne ma to boli,ale nekrváca,ale brucho sa mi nafúklo a vyzerám ako v šiestom mesiaci. 😒

ladytt
21. mar 2012

Baby, chcela by som si dať odstrániť znamienko na prsníku, ale ešte stále kojím, myslíte, že sa to dá teraz, či mám počkať? Nemáte s tým niektorá skúsenosť? Lebo počas tehotenstva mi dosť narástlo a drobčekovi stále ruky podáva.

strapco13
21. mar 2012

@ladytt pocas dojcenia si mozes dat vybrat znamienko..tento zakrok nie je zakazany
to ze je na prsniku..pokial nie je priamo na dvorci tak jedine co hrozi, je ze ti dieta moze strhnut stehy, cize by som to mala prelepene..ale je mozne ze ho aj ten leukoplast bude fascinovat
kedze pises ze dost narastlo..bolo by dobre keby sa na to pozrel najprv koziar, nech chirurg vie ako ma ist do hlbky ..a dat potom na histolku

ladytt
21. mar 2012

@strapco13 myslela som kvôli tomu či sa nevpichuje niečo lokálne na utlmenie bolesti v tom mieste, ale asi to nemá vplyv. Budem sa teda musieť objednať najskôr na kožné. ďakujem za radu 🙂

strapco13
21. mar 2012

@ladytt vpichuje sa ale len lokalne do pokozky, do mliecka sa to nedostane

ladytt
21. mar 2012

@strapco13 super dakujem tak som sa rozhodla ide von 🙂

strapco13
21. mar 2012

ja som mala znamienko vyberane pocas dojcenia..len na bruchu
ale su aj horsie veci na prsniku..napr absces a riesi sa to a dojci sa dalej kludne
a aj keby pichol hlbsie..jednak by sa musel dostat este cez tuk a az potom su mliekovody..aj tak by to dietatku neublizilo

katslad
12. feb 2013

ahojte, chcela by som sa spýtať, kde v Trenčíne je najvhodnejšie dať si vybrať znamienko na tvári a na chrbte. Neviem či využiť chirurgiu v nemocnici alebo radšej nejaké súkromné centrum. Ak máte niektorá skúsenosti, skúste poradiť. Dakujem.

zuzana030
14. mar 2013

ahojte, ja sa odhodlávam na vybratie už nejaký ten rok, ale mám z toho strašný stres, ale už asi fakt nemôžem odkladať...:(
chcem ísť rovno na vybratie na chirurgiu, nie ku kožnej
všetky ste tu veľmi odvážne k zákroku 😀 😀 😀 😀
vybratie je bolestivé?
a môže sa znamienko odstraňovať kedykoľvek v priebehu roka?
s jedným budem musieť isť asi aj na plastiku, lebo je dosť veľké cca priemer 3cm, či aj také vám odstránia ambulantne?
aké máte skúsenosti ?
ďakujem za 😀 rady....

zuzana030
18. mar 2013

kočky, to nemáte žiadna aktuálnu skúsenosť, ako to všetko prebieha? ešte stále som nedostala ani odvahu sa objednať, nie tam ešte skočiť osobne.....:(

beethoven
23. mar 2013

ahoj, ak mas znamienka na tele, urcite navstiv kozneho lekara aspon raz za pol roka alebo za rok. Dokonca sa kazdorocne organizuje Europsky den melanomu, lebo niektore znamienka mozu byt zhubne a tato akcia sa tak snazi prilakat ludi, aby im v konecnom dosledku zachranili zivot. Iba lekar moze posudit, ktore znamienka mozu byt nebezpecne, a moze ti odporucit vybratie. Velakrat si ludia vyberaju znamienka len z estetickeho hladiska, ale tiez by sa o tom mali vopred poradit s lekarom.

march7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
samko211
18. apr 2013

mam znamienka na tvari 😒 a neporadi mi niekto ako sa ich zbavit pomocov byliniek 😉 dakujem 😒 ☹ 😀

toryska
6. okt 2014

Ahojte baby, som v 28.tt tehotenstva a kozma mi nasla znamienko ktore by sa malo odstranit a je akurat na brusku. Pojdem si ho dat odstranit len som chcela vediet ci nemate niektira s tym skusenosti, ze ci sa to zahoji alebo ci nebude krvacat moc kedze brusko uz rastie a natahuje sa. A este k tomu beriem fraxiparin. Mali ste niektora podobny problem? Dakujem 😉
Silvia

elamala
26. jún 2015

@alucinka ahoj...ja mam velmi dobre skusenosti v Chirkoze na odstraanenie znamienok.Odstranovala mi ho MUDr.Kostalova.Mala som ho na tvari .Odstranila ho pekne,nemam ziadnu jazvicku po odstraneni.Urcite chvalim.

karkana
24. máj 2016

včera mi vybrali na kolene znamienko,,,trochu to bolelo v noci, a mám už krvavé ,čo mám zalepené,idem si prelepiť,,,,,nevadí, ked to krvácalo?aj Vám to,,,,

mimka91
10. jan 2017

@dadus ahoj Daduš prosím Ťa tebe odstráňovali znamienka laserom? A kde si si ich dala odstrániť? Ja zvažujem plastického chirurga resp. predbežne som už aj objednaná,ale povedal mi,že na hrudníku mi ostane pravdepodobne keloidná jazva,tak ma strašne vystrašil