Znamienka na tele a ich odstráňovanie

mrenka
9. máj 2007

maminky, davate si kontrolovat znamienka na tele?vcera akurat o tom davali v tv, normalne som sa zlakla, ja som taky znamienkovy typ a nikdy ma nenapadlo sa tym zaoberat...mate s tym niekto skusenosti?

alucinka
31. okt 2007

ahojte, mam taku malicku otazocku...mam dve znamienka na tvari a rada by som si ich dala vybrat, hladala som na nete nejake centra, kde to robia, ale nemam s tym ziadne skusenosti///chcem sa vas spytat, ci nemate nahodou skusenost s Centrom jednodnovej chirurgie CHIRKOZ v Ba ?

emjee
2. nov 2007

alucinka - ja mam skusenost len s doktorom novakom (chirnova), vyberal mi znamienko pod nosom, vsetko dopadlo ok

minami
21. nov 2008

mam taky dotaz, neviem ci tu bol niekde spomenuty takyto problem: mam vic znamienok na sebe, ale jedno na chrbte sa mi zacalo zvacsovat a mam obavy za kazdym, ked sa obliekam - najma podprdu, al. v sprche atd. Bola by som rada, keby mi ho vybrali, ale som tehu. Mozu mi aspon to jedno vybrat aj teraz al. az po porode?
Dakujem za kazdu info.
🙂

sirinka
21. nov 2008

minami samozrejme ze mozu, mne vyberali kedysi v lokalke...hlavne sa nezdrziavaj a chod to cim skor ukazat koznej 😉

susik77
21. nov 2008

mne povedala dr., ze ak nie je na bruchu, moze sa vybrat aj v tehu.

titkovamiriam
21. nov 2008

mne vyberali nedavno,len to umrtvili a uz mam aj vysledky vsetko ok!

tehulkam neviem!

moni1412
21. nov 2008

minami ja som uz bola dvakrat na vybratie, raz len v lokalke a druhy raz v narkoze, lebo ich bolo vela. teraz idem zasa na 7, ale asi sa to bude robit na viackrat. vidim ze si z TN, bola mi odporucena jedna p. dr. v PD, tak ju idem skusit 🙂 ale kozna ma nepotesila - pytala sa ma ci som si vedoma toho ze ich bude kazdym rokom viac.... vraj je to geneticke... 😖

certica
21. nov 2008

emje, myslis v zdrav. stredisku karlovka?

inac baby, taka otazka - ked si chcem dat odstranit znamienko v intimnej oblasti, je to zalezitost chirurgicka alebo gyn.? 😕

roasha
21. nov 2008

certi,myslim ze chirurgicka,a doporucit ta moze gynekolog. 😉

certica
21. nov 2008

no ved som asi rozmyslala, ze na to kukne gyn. a bud ma posle chir. alebo povie, ze to vie aj on(a)

certica
21. nov 2008

ja len ze aby som nahodou nesla na chirurgiu a ocapila sa tam s onou a oni budu cumet na mna jak na martanku 😀

roasha
21. nov 2008

gyndosi urcite nerobia znamienka. 😅
odfikne ti ho chirurg,a musi to poslat na rozbor/posiela sa kazde pre istotu./ 🙂

certica
21. nov 2008

no jo. ja ho mam sice mini a normalka by mi nevadilo, len pri holneni

certica
21. nov 2008

hups 😲 😀 pri holeni (pri honeni nieeee 😀 )

roasha
21. nov 2008

ono sa ti nezda,ale mne vyberali take mini na ksichte,a bolo to na styri stehy_mne to robili ako plast.chirurg,aby nebola jazva.
tiez som ho zvykla zatrhnut pri kremovani,a zbytocne sa to zapalovalo. 😝
ale nepovedz,ze ti vadi pri holeni,radsej ze ho zatrhnes nohavickami,ked ti ho daju prec zo zdrav.dovodov,nemusis platit. 😉

sirinka
21. nov 2008

certica kazde znamienko treba ukazat koznemu lekarovi...ten posudi, ci treba alebo netreba vyberat a odporuci na chir...

roasha
21. nov 2008

certi,som si az teraz vsimla ten tvoj preklep..... ved to je tvoja vec co robis.....nas do toho nic.... 😀

certica
21. nov 2008

no tak ja, ked som si davala odstranit na tvari, isla som priamo k sukr. chirurgovi bez papiera atd. . jasne, ze som si to platila, bolo to ciste z estet. hladiska (a mala som 1 steh).
sirinka, podla toho by som vlastne mala ist k obvodnej, aby mi dala papier koznej a odtial na chir.? 😲 😅

certica
21. nov 2008

roasha, nooo vec moja, len teda som to chcela uviest na spravnu mieru 😅 😀

roasha
21. nov 2008

aj mne to robili na sukr.klinike,a na 2mm mam tie 4stehy,ale je to nevyrazne ako pavucinka,skoro vobec to nepoznat.

certica
21. nov 2008

toz ja uz nevim 😕 , nech pridu naraz vsetci zo svojho oboru a losnu si, kto sa ma ujme 😀

roasha
21. nov 2008

asi tak nejak. 😀

sirinka
21. nov 2008

certica bohuzial...ibaze by si sla opat sukromne...

olise69
21. nov 2008

ináč- jazvička " dozrieva" aj do roka, čiže bledne, zmenšuje sa. Pomôže natierať Lioton- gelom, neskôr Conratubexom ( ale až keď je zahojené!)

certica
21. nov 2008

tak asi to aj budem riesit cez sukromneho, lebo ked sa mam objednavat ku kazdemu na konkr. hodinu za poplatok, tak ma to vyjde podstatne drahsie, ako samotny zakrok 😀

sirinka
21. nov 2008

certica hlavne casovo...a vybrate to je za 5 min aj so sitim 😀 tak drzim palce...

inneska
29. dec 2008

ahojte...ja som si dala na chrbte vybrať 2 znamienka(pred 2 týždňami), zrovna dnes mi vyberali stehy...

minima..ja som tiež tehu a robili mi to, lebo som v nich začala cítiť také mravčenie a kožná na to, že to nie je dobré, tak išli už aj von...inak s tým chcela počkať, ale aj chirurg mi vravel, že to nemá na tehu žiadny vplyv..

emjee
30. dec 2008

mne sa teraz v tehu objavilo strasne vela takych tych vystupenych nesfarbenych alebo malo sfarbenych 😝

dididi30
30. dec 2008

emjee aj mne hlavne okolo krku 😲

emjee
30. dec 2008

krk mam plny 😝 sa bojim, aby sa mi to nezachytavalo do triciek a spol. 😝