Znamienka na tele a ich odstráňovanie

mrenka
9. máj 2007

maminky, davate si kontrolovat znamienka na tele?vcera akurat o tom davali v tv, normalne som sa zlakla, ja som taky znamienkovy typ a nikdy ma nenapadlo sa tym zaoberat...mate s tym niekto skusenosti?

ikke
5. mar 2009

lucialast. • 1d • Dnes o 14:06
Mám na chrbte znamienka. Poradte mi či ich mám odstrániť alebo nie. Vraví sa že čo ta nebolí tak do toho nemame babrať.

titkovamiriam • 3d • Dnes o 14:14
to ti povedia na koznom ktore ano a ktore nie,ja som si take znamienko zadrapla,tak som isla a nakoniec mi odstranovali 5 a nielen na chrbte ale aj 3 na prsiach-vzorky dopadli dobre 😀 ,bolestive to nieje-mozno blby pocit ze sa ti tam niekto ripe.no nezanedbaj to ja som tam sla preto ze kamarat skoncil zo znamienkom na bruchu az ked ho mal velke a nakoniec mal metastazy na zaludku a museli ho operovat.

horallka • 2d • Dnes o 14:18
Ja som si dala odstrániť všetky- a je to super bez nich.

bambusko • 3d • Dnes o 14:34
lucia, chod na kozne, tam ti to prezru a daju doporucenie. horallka, mne keby odstranili vsetky znamienka, tak by som vyzerala koby som preletela cez skleneny vyklad 😒

lucialast. • 1d • Dnes o 15:00
aj ja ich mám vela. Kedysi som si ich drapla so sprchov a na kožnom mi povedala že je to v poriadku že ked budem chcieť tak možem isť na plasticku do KE. Že tam mi to spravia. Ale ani to nesvrbí a ani sa to nezvečšuje. Tak neviem či sa mam dať do toho rýpať.
😒

bambusko • 3d • Dnes o 15:44
lucia, na koznom ti podozrive znamienka skontroluju dermatoskopom, rozoznava sa zrnitost a pravidelnost okrajov, podla toho sa to riesi. meni sa to v tehu a po porode, preto by sa mali kontrolovat pravidelne. tak neries ty a chod k tej koznej 😉

hasleerka • 2d • Dnes o 16:03
no ja osobne by som pokial netreba nedávala von a pokial ti nezavadzá ... ja som posiata znamienkami, mala som aj jedno rakovinové, to muselo íst von,ale ostatné sú OK, chodím na pravidelné kontroly

catyka
31. mar 2009

Ahojte holky. Chcem sa poradit. Dnes som bola u koznej, dala som si preventivne skontrolovat znamienka, a jedno na bruchu pojde v najblizsej dobe von. Len ma teraz napadlo, ze chceme s manzelom zacat pracovat od juna na babatku, a ak by sa mi podarilo hned otehotniet, nebude to vadit, ked budem mat asi dvojmesacnu jazvu a postupne sa mi zacne zvacsovat brucho? Sice prve mesiace to este nebude ovela, ale neviem ako dlho sa taka jazva hoji.
Nemate s tym niekto skusenosti?

ena
11. máj 2009

catyka: ja som mala tiez znamienko na bruchu pri pupku a ked som s tym bola na koznom, uz som bola tehu, tak mi dr povedala ze az po porode, ale to nebolo az take urgentne.. okrem toho, znamienka oporucaju v jesennych a zimnych mesiacoch vyberat

zuzana030
11. máj 2009

ahojte maminy, ja mám tiež jedno také na hrudníku a malinká mi ho stále zaškrabne, keď čakáme na grrrrg, otáľam už strááášne dlho, lebo ešte mi nikdy neodstraňovali znamienko a ja sa strááášne veľmi bojím, tak mi napíšte, že ako to prebieha a riadne podrobne 😀 , ja musím vedieť, inak ma tam nikto nedotiahne

ena
11. máj 2009

zuzana030, po prve, neboli to, a pokial sa nebudes pozerat, tak ani nebudes vediet, co ti robia 🙂 opichaju to injekciou, vyberu, zasiju, prelepia a je to 🙂

sirinka
11. máj 2009

catyka nebude...predpokladam, ze nie je nejake obrovske to znamienko a zase sa tam nejde velmi hlboko pri jeho odstranovani... a kym zacne brusko rast... 😉

miriam17
8. júl 2009

Baby prosim vas neviemkde to mam zaradit ot co sa Vas potrebujem opytat...dnes my isla krv zo znmaienka...medzi prsiamy tak 3cm vysie...treba zajst na kozne alebo kam?....a akm by som chcel ist na mampgrafiu tak za kym my treba ist?

hasleerka
8. júl 2009

miriam so znamienkom by som išla na kožné ... mamografiu by mal asi odporučiť gynekolog, aspoň u nás je to tak, že najprv sono a až potom mamografia, pokial nemáš nad 40

suziad
15. júl 2009

baby kolko sa da naraz chyrurgicky odstranit znamienok, ja by som uz konecne chcela aspon 4 prec, sa bojííím 😅

melania85
8. sep 2009

Baby, ja som dnes bola u kožnej, chcela som sa objednať na odstránenie znamienok. Ona povedala na dve z nich,že sú neškodné a odstránila ich hneď na miest za pár sekúnd. Na tretie (to mám vo vlasoch) povedala, že to môže tiež na mieste, ale na to potrebovala dusík. Nerozumiem tomu, keďže pred rokom ma poslala na chirurgiu a dnes takto... Mám z toho čudné pocity, ale hádam vie, čo robí. 😖 😖 😖

ikke
12. okt 2009

jenny2009 • Dnes o 19:44
prosim vas neboli ste niektora na vyberani znamienka?
dakujem.
j.

kacenqa • Dnes o 20:07
jenny pred par rokmi mi vyberali 2 na tvari a 3 na chrbte. chystam sa na dalsie, len neviem, ci mozem v tehotenstve....co by si chcela vediet?

prchalka • Dnes o 20:11
Mně řezali asi 3 na obličeji - jen pihy - u plastického chirurga. A v pohodě, ani to nebolelo, žádný komplikace a jizvy nejsou znát Ale už je to pár let..

eva7780 • Dnes o 20:13
mne na krku vyberali,ale tiež pred pár rokmi ,vobec som to necítila a jazva je malilinká

jenny2009 • Dnes o 20:13
boliet to nebolelo, som bola prekvapena, vobec az dodnes a to mi rezali vo stvrtok na zadku
dnes je 4 den tak som si odlepila tu naplast a tam ti mi to asi blbo zasil lebo je to take derave troska, tak teraz neviem co s tym??? a ozaj vdaka ze ste sa ozvali obidve
j.

vinifera • Dnes o 20:13
Vyberali mi 2 x.Keď som bola asi siedmačka na základnej škole. Na chrbáte. Ostali mi tri veľké jazvy. Ale to vraj preto, že na chrbáte sa koža najviac naťahuje.
Neskôr mi vyberali nad uchom. Pekne to zašil. Ani jazva neostala veľká.
Teraz to už vraj robia s mini jazvyčkami ako plastiku. Ja som bola ešte po starej ére. Tak mám jazvy väčšie.
Robia to tak, že miesto lokálne umrtvia. Vyberú celé znamienko aj s korenom. Ten vraj býva dlhý. Zašijú a pekne pošlú domov. No a potom ako s klasickou jazvou. Moc nečvachtať vo vode kým sa to nezacelí. Ono tam nie je ani nepríjemný samotný výkon (vyberanie znamienka) ale tie umrtvovacie injekcie

jenny2009 • Dnes o 20:14
kacenqa a ty asi radsej pockaj po porode, moj nazor

cuchre • Dnes o 20:20
no, jazva sa hoji dlhsie, min 7 dni, na bruchu minimalne 10...mne nabruchu vybral na 7.den a potom sa to otvorilo a skaredo zhojilo.
jeny skus to osetrit betadinom a zalepit

jenny2009 • Dnes o 20:24
mne ten typek povedal ze na 4 den si to mam vydenzifikovat, ale cim? to zabudol, a ja som ti tam bola v stresse takze mi ani nenapadlo davat nejake otazky. asi dnes to nebudem mastit a skusim zajtra nejaky dezinfek, prostriedok kupit a dufam ze sa to zrastie

kacenqa
12. okt 2009

jenny - mne to kazal olievat borovou vodou. tu mi namiesali v lekarni. strasne som sa bala, ze to bude stipat, ale vobec. a potom mi to kazal natierat betadinom.

tiez mam na chrbte jazvy jak svet (volam ich rebriky), lenze aj tie znamienka boli velke. ale na tvari to spravil paradne, to som mala iny typ znamienok - tie na chrbte velke tmavohnede ploche, tie na tvari take bradavicovite vystupene, jedno na koreni nosa, tam neni jazva vidiet vobec a druhe na spodnej celusti a tam mam taku mini jamku jak po kiahnach, kto nevie, ani si nevsimne.

teraz by som potrebovala odstranit z temena hlavy tiez take bradavicovite, lebo citim, ze sa zvacsuje a kadernicka mi do toho vzdy zavadi....

jenny2009
13. okt 2009

kacenqa, tak mam ten betadine, je to dost dobre,aj ked pisu, ze pri kojeni sa to nema uzivat , ale myslim ze to prezijeme.

prajem pekny vecer
jana

pekacka
18. okt 2009

mozem si dat vybrat znamienka aj ked kojim???? mate niekto skúsenosti s vyberaním znamienok v Piešťanoch??? naozaj ostávajú také škaredé jazvy aj po chirurg. aj po laserovom odstránení??

jenny2009
19. okt 2009

ja kojim a minuly tyzden mi to vyberali, o dva dni idem pre vysledky, tak nemyslim, ze by bol v tomto problem.
ja som si musela dat vybrat. robili mi to ale v presove.

deniskajakubko
20. okt 2009

jenny2009 ja som z Prešova a chcem si dať odstrániť znamienka, už som aj objednaná, ale moja obvodná lekárka mi povedala, že ak nemusím mám počkať pokiaľ prestanem kojiť, lebo že vraj tá lokálka ide aj to mlieka, tak teraz neviem, či mám čakať alebo si to dať vybrať

jenny2009
20. okt 2009

no vidis mne nikto take cosi nepovedal, a poviem ti ja som po porode bola na dvoch zakrokoch zakazdym anesteza a maly sa kojil, vraj to nieje take hrozne ako sa pise,to mi povedali aj v nemocnici

mne znamienko vybrali vobec ale vobec to nebolelo a potom som si davala nato betadine, aj tam pisu nie pri kojeni,ale na internete som nasla vyjadrenia mudr ze ak to nie je velka plocha tak sa moze, vies to je ako s antibiotikami a so vsetkym ak je to malo mozes
zase na druhej strane ak ta to nesuri / ja som musela/ tak pockaj, ale nemyslim zeby mal byt problem

deniskajakubko
23. okt 2009

jenny2009 nevieš náhodou koľko stojí vyoperovanie jedného znamienka v Prešove?

jenny2009
26. okt 2009

ja som platila 17 euro, ale idem to od nich vymahat spät lebo mna poslal onkolog takze ma vobec nemali skasnut, pokial si todas sama z estetickeho hladiska ma sa platit,ak je to zdravotny dovod neplati sa nic, tak si daj pozor

suziad
23. nov 2009

tak ja som bola dnes vybrali mi 4 naraz a platila som 42 eu, dost 😠, injekcie trosku stipali ale potom som nic necitila, ako keby mi natahoval namiesto koze gumu 😀, som zvedava ako sa to bude hojit a o 10dni na vybratie stychov. natierat si to nemam vobec nicim, len jemne umyt vlaznou vodou a prelepit.

murcos
24. nov 2009

ja neviem preco, ale mne pribudali znamienka tehotenstvami....
dokonca sa mi zo tri kazdym teho zvacsili.
ja som inak tiez pocula, ze by sa chirurgicky vyberat nemali. vrhla som sa na "domace" bylinkove odstranovanie.....som si povedala, ze ked to tak ma byt, nech to teda odide, zial moja trpezlivost nie je az taka vysoka 😝 udajne na tieto neduhy zabera stava z lastovicnika.....
kamoska teraz sa drzte - si pravidelne znamienka natierala vlastnym mocom a odpadli jej bez akej kolvej jazvy....

jenny2009
2. dec 2009

murcos ze ty si si poplietla bradavice so znamienkami, znamieka by som teda urcite nicim nenatierala a neodstranovla, bradavice ano a podobne neduhy,ale so znamienkami nie su zarty, inak suziad mne zase vraveli ze dokonca vybratia stehov ZIADNA voda, tak neviem?

ivulik211
4. dec 2009

Ahojte, našla som túto "znamienkovú" temu tak by som sa chcela opytat ci niektora nemate skusenost...
Na bruchu hned pri pupku mam materske znamienko (3x2cm) - kontrolovane koznou, nemeni sa, nerastie, je stale rovnake - teda nastastie 🙂
S manzelom by sme radi mali prve babo, a tak sa chcem spytat ci je potreba to znamienko vybrat (kvoli zvacsovaniu bruska) alebo to nechat tak. Planujem sa spytat koznej, ale tak ci nahodou niektora z vas nieco podobne nezazila. vdaka

danie1a
17. jún 2010

ahojte, nasla som tuto stranku a chcela by som sa zapojit do diskusie, teda sa spytat, ci mi niekto nevie pomoct, pripadne ci niekto nema skusenost. Ide o to, ze sa posledny rok sa mi zacali robit znamienka na prsiach, mam ich asi 7 na kazdom, ide o nove znamienka vsetky, nie su starsie ako rok. Podotykam ze nikdy som sa neopalovala hore bez, takze vylucujem posobenie slnka na toto miesto koze. Viete mi niekto poradit? Ci je to bezne alebo mam radsej navstivit lekara resp. koznu???

ichbinich
17. jún 2010

@danie1a:
Znamienka si sleduj. Ak budu menit tvar a farbu, chod ku koznej. Ak sa nemenia a nekrvacaju/nebolia/atd, nie je dovod na znepokojovanie. Ja mam po celom tele celu hviezdnu oblohu zo znamienok 😉
Take velke vypukle som si dala vybrat, boli presne pod podprsenkou a bolo to neprijemne. Znamienka sa ale odporuca vyberat na jesen/v zime, aby sa na ne nedostalo slnko a aby sa to do leta zahojilo.
Co sa tyka neopalovania hore bez: moj maly ma asi od troch mesiacov znamienko na lakti, a to je narodeny zaciatkom decembra, takze v tom case si moc slnka neuzil, hihi. A teda na laket mu uz vonkoncom slnko nesvietilo...
Ale kazdy den sa nan pozriem, ale kedze sa nemeni, tak ma aspon poznavacie znamenie 😉

lily25
8. sep 2011

ahojte potrebujem poradit, mam dve znamienka na bruchu jedno ploche teda nevyčnieva na lavej strane a na pravej mam zas vyčnievajuce znamienko, može to byt problem ak by som bola tehotna,teda by sa mi zväčšilo bruško?dakujem za všetky rady 😉

syslica
12. sep 2011

@lily25 Neboj, problém určite nebude 😉 . ja mám vyše 100 znamienok rôznych tvarov a veľkostí, ani jedno nerobilo počas tehotenstiev problém... ak si nájdeš čas, choď si ich nechať preventívne pozrieť dermatológovi, hoci aj zadarmo/bez odporúčania v rámci Euromelanoma day (Dňa melanómu) - býva každý rok tak v apríli/máji.

dalea
14. sep 2011

Ahojte,mne vyberali jedno znamienko dnes,aj ked som s tym vobec nepocitala,mala som prist po lete,ze mi vypise odporucanie do ineho mesta a ona ma poslala na chir. ambulanciu o poschodie nizsie uz aj so skumavkou 😝 A aj som platila,sice len 4 eura,ale platila 😠 Znamienko bolo na nezvycajnom mieste,na prste nohy,skoro medzi prstami,takze tam mi slnko urcite nesvietilo 😅 A vytvorilo sa mi zdravej kozi uz asi pred 7-8 rokmi 🙄 Malo asi 2 cm,bolo trochu nad kozou a tmavo hnede,az cierne,ine taketo znamienko nemam a stale som na to pozerala a mala z neho zly pocit,tak som sa nakoniec odhodlala ho ist ukazat 😉 Koznej nebolo podozrive,pozerala lupou,ale kedze bolo na takom mieste,kde bolo stale drazdene obuvanim,vyzuvanim,tak povedala,ze nech si ho dam vybrat a budem aj kludnejsia,ze ona si tiez dala odstranit a ma pokoj,nemusi na to mysliet 🙂 A co sa tyka zakroku,neprijemna je injekcia,ta dost stipe,ale tych cca 10 sekund sa da vydrzat,potom uz nieje nic citit 😉 Mam prist na kontrolu v utorok,ale vobec mi nepovedali,ci si to mam nejako osetrovat,mam tam gazu a je to prelepene,tak neviem 😕 A tiez neviem,ci mam ist do prace,kedze sijem a tou nohou tlacim na pedal celu smenu v kuse,sestricka vravela,ze to zalezi na mne 😕 Teraz ma to neboli,este ucinkuje injekcia,ale ak by to bolo bolestive,tak asi zajdem za svojou obvodnou a poprosim ju o marodku 😝

lily25
29. okt 2011

ahojte o nakoniec som bola pri lekarke a to vypukle znamienko musi preč 😒 ale asspon budem mat pokoj, snad to vydržim, budem mat asi len 2stehy, takže žiadna velka jazva, ale budem o jedno znamienko a 20 e lahšia 😀

ava11
29. okt 2011

Babule, máte niektorá skúsenosti so znamienkom na bradavke? Som tehotná a obávam sa, či budem môcť kojiť.