Znamienka na tele a ich odstráňovanie

mrenka
9. máj 2007

maminky, davate si kontrolovat znamienka na tele?vcera akurat o tom davali v tv, normalne som sa zlakla, ja som taky znamienkovy typ a nikdy ma nenapadlo sa tym zaoberat...mate s tym niekto skusenosti?

franti
9. máj 2007

mrenka...ja som same znamienko...uz davnejsie som si ich par dala odstranit...a po porode tiez...mala som tri tesne pod prsnikmi a maly mi pri kojeni stale do nich zaskrabol...tak som si ich dala prec a este aj par na bruchu...potom som bola na kontrole ostatnych znamienok, ci by nebolo dobre este niektore odstranit, ale doktor mi povedal, ze ostatne netreba, ale je lepsie ked budem chodit kazde dva roky na kontrolu s nimi...takze ma caka kontrola buduci rok...a urcite to chcem poctivo dodrziavat...

mrenka
autor
9. máj 2007

a ako zistim, ktore treba dat odstranit?

franti
9. máj 2007

mrenka...oni by ti mali odstranit kazde ktore chces, alebo ti zavadzia...ja som si napriklad davala odstranit aj na krku kvoli retiazke, vzdy sa mi do neho zachytavala a tiez na hlave, lebo zakazdym ked som bola u kadernicky mi ho sklbala hrebenom... 😒 ak pojdes na vysetrenie, urcite ti povedia ktore treba odstranit...ak mas take...

mrenka
autor
9. máj 2007

hm, dakujem 😉

pollyanna
9. máj 2007

najistejsie je ist koznemu, on ti uz povie, ci znamienko treba dat prec, alebo moze zostat...a potom je dobre odstranit znamienka, ktore ti zvadzaju-zachytava sa na nich retiazka, na pase, ako je podprsenka...tie ktore su casto drazdene...

liska
9. máj 2007

mrenka, tie, ktore pri niecom prekazaju (napr.v miestach, kde je podprsenka alebo niekde, kde to pritahuje malu hrat sa...) a tie, ktore akymkolvek sposobom zmenia tvar, velkost, farbu...

petruska77
9. máj 2007

ja som si ich uz par dala odstranit. Boli to vacsinou take, ktore zavadzali a boli na miestach, kde sa mohli natrhnut.
Ale teraz mam taky mensi problem s jednym znamienkom. Vzniklo mi na jesen tesne pod prsom, presne tam kde mi ho oskierala podprda. A tym, ze teraz ako kojim ju musim nosit den-noc uz sa mi aj cele zoskrablo a nezostalo mi po nom vobec nic ani fliacik... tak teraz neviem, ci s tym mam ist k doktorke alebo co...

franti
9. máj 2007

petruska77...ja som si prave preto davala tie tri odstranovat...na tvojom mieste by som s tym isla ku koznej a spytala sa, ci z toho nemoze byt nieco horsie...

mrenka
autor
9. máj 2007

dakujem babulky, ja nemam ziadne take velke, len jedno sa mi spravilo este pocas tehotka a to jedine mam take troska vystupene, ostatne mam ploche, no budem sa musiet odhodlat ku koznej, jo posero 😒

mrenka
autor
9. máj 2007

jo=ja 😀

petruska77
9. máj 2007

franti, ja som s tym bola este pred porodom u obvodnej (to som ho mala este cele) a ona vravela ze teraz sa s tym aj tak nic neda robit. Ale asi tam pojdem zase, aby ma vypisala ku koznej. Ale dufam, ze to nebude nic vazne. To znamienko sa tak rozmrvilo, ani sa nazapalilo. A nezostalo po nom vobec nic. Uz by som ani nevedela povedat presne na ktorom mieste bolo...

elri
9. máj 2007

presne dnes som rozmyslala, ze zalozim takuto temu...Ja mam tiez dva cudne znamienka, no mam ich uz roky a nemenia sa, tak myslim, ze je to v pohode...ale mojmu 7 mesacnemu syncekovi sa asi v 2 mesiacoch urobilo na stehienku take asi 1 cm velke ploche znamienko.Detska lekarka mi nic nato nepovedala...Dnes som mu kremovala nozicky a to znamienko sa mi zda nejake drsnejsie...mate s tym niektora skusenost? Mam s tym radsej ist k lekarke?/Do poradne ideme az koncom maja..

franti
9. máj 2007

elri...tak moj maly je zatial bez znamienok...ale ja by som s tym radcsej isla k doktorke, nech ma posle na kozne...znamienka netreba podcenovat...mne este povedali, ze ak my z niektorych vyrastaju chlpky, tak to je dobre, keby chlpky zmizli, tak s tym hned mam ist k doktorovi, lebo uz je zle...rakovina zabie vsetko... 😒

elri
9. máj 2007

je to strasne s tymi znamiekami, hocikde sa urobia...ale nechapem preco takemu malemu babätku ☹, taky mam dnes z toho zly pocit

franti
9. máj 2007

elri...podla mna to nebude nic vazne, ale pre istotu by som k tej koznej zasla, aspon pre kludny spanok... 🙂

bellasandra
9. máj 2007

Aj ja som bola u koznej a dala som si odstranit 3 znamienka a este 3 chcem dat prec.
Elri- radsej chod k lekarke. Moja mala ma od narodenia na chrbatiku taký fliacik a mne to hned lekarka pozerala.

skrecok
9. máj 2007

Ahojte. Ja som zas posiata materskymi znamienkami, mam to od mala a stale sa mi objaviju nove. Dala som postupne odstranit 8 znamienok, vyzerali ako sosovice (bradavice), ktore mi vadili pri sprchovani. Ale aj tak musim chodit pravidelne kazdy polrok na kontrolu. Radsej chodit lekarovi ako riskovat, ze to nic nie je.

nelinka
9. máj 2007

ahojte,
aj ja som znamienkova
este pocas gymka som si dala odstranit z hlavy lebo mi ho kadernicka z hrebenom zaskrabla a zacalo hnisat
minuly rok aom si bola odstraniť jedno na stehne,
ked som sla rodit na cisarsky tak presne v mieste rezu som mala dalsie to mi odstranili pri tom
a mam este asi takych 7-8 ktore musim si ist dat odstranit, lebo mi prekazaju a to na krKu, chrBTE

eva4444
9. máj 2007

ahojte. som tiez znamienkovy typ - mam asi vsetky druhy. niektore, co moc vytrcali som si dala vybrat. je pravda, ze mam teraz skarede jazvy, ale aj pokoj duse. 😅 teraz cez tehu sa mi porobili take male svetlo hnede asi 1-2 mm v priemere na hrudi a na krku, asi 20-30 ks.trosku aj vycnievaju, ale myslim, ze to nic zle nie je pretoze mam obdobnych inde plno 😖 😀 tiez som bola vlani na kontrole, a nasla mi jedno, co by mohlo byt rizikove, 😠 hoci ja by som ho za rizikove nikdy nepovazovala. ale len zato, ze je dvojfarebne. vraj si ho mam kontrolovat. tak budem. 😉

bibinka
9. máj 2007

keď sa mi počas tehu porobili znamienka(také stopkaté) hlavne okolo krku a po prsiach, kamoška-zdr.sestra z kožného mi povedala, aby som si ich pinzetou odštikla, lebo by mi narástli vplyvom hormónov.Vraj sú neškodné, len esteticky nepekné. tak som si odštikla vari zo 20. našťastie nič nedorástlo. ale keď som prestala kojiť, dla som si odstrániť na plastike tri znamienka a ostali mi nepekné jazvy.našťastie boli negatívne i keď vyzerali podozrivo.
toto som odkladala niekoľko rokov a konečne som sa odhodlala k tomu aby som ich dala preč. myslím, že jazvy nie sú také podstatné , radšej mať kľud na duši.

nelinka
9. máj 2007

aj mojej 8mesacnej dcerke sa urobilo zopar znamienok ale ma aj jedno vecsie na stehne tak ako som mala aj ja...to som si dala prec...no a talinkine sledujeme

roxi
9. máj 2007

dnes som bola na koznom s jednym znamienkom, ktore ma zacalo boliet, zvacsilo sa a zmenilo farbu, uz som raz takyto problem mala, ale to bolo v Londyne, tam mi ho hned vybrali, poslali na rozbor a len dali vedieť, ze bolo ok, ale u nas to asi nie je take jednoduche, kozna mi s tym nic nespravila, len ma poslala na dalsie vysetrenie do onkologickeho ustavu kdesi na Kramare, uz sa vidim, ako tam budem zajtra bludit a potom pol dna cakat na vysetrenia

babulina
9. máj 2007

roxi odporucam ist skoro rano inac tam stvrdnes cely den, skoromanzel si to tam absolvoval a skoro ho slak trafil

roxi
9. máj 2007

vdaka za radu, mam v plane tam byt uz o 7, ak sa mi podari tak skoro vstat 🙂

bibinka
10. máj 2007

kamarátkin syn sa narodil s veľkým znamienkom na päte. dr. jej povedala, že to budú sledovať či sa nezväčšuje až keď začne malý chodiť. samozrejme sa mu to pri odieraní nožičiek zväčšovalo a nasledovala plastika s tým, že vzali len polovicu znamienka a vyšiel mu pozitívny výsledok!!!má dyspláziu-akýsi prechod medzi zdravým a chorým znamienkom. tak mu vzali druhú polovicu (ďalšia narkóza a nervy 😖 ) a do roka mu to narástlo znovu. a zas boli na plastike. už je z toho zúfalá, malý má len 3roky a už si vytrpel. zatiaľ ho nijak inak neliečia. len dokedy mu to bude rásť nikto nevie.

dadus
10. máj 2007

ja som tiez znamienkovy typ 😉 uz som si ich dala par odstranit, ale to boli tie vypukle a odstranovali mi to vlasom, cize nastastie ziadne skarede jazvy nemam, ale nikdy mi nikto nepovedal, ze by som mala ist po nejakych tych rokoch na kontrolu 😒 mam aj jedno znamienko na bruchu, ktore je dost tmave a mam pocit, ze sa mi zvacsuje...no ako vas tak citam, asi si ho pojdem dat skontrolovat. inac mate aj vy ten pocit, ze ako ste si nechali par vyoperovat tak dalsie narastli????ako sa hovori, vytrhnes si jeden sedivy vlas, narastie ti 7 😅

emjee
25. jún 2007

vendynka • 1d • 25. jún 2007 o 07:08
Ahojte babulky 🙂
Neviete mi poradit, kde si nechat skontrolovat a mozno aj vybrat materske znamienka??? Pocula som o nejakych centrach... Ale v nich sa plati uz len to, ze sa tam objednate 🙄 A kedze som riadne poistena a cely zivot si platim odvody, tak by som to rada vybavila cez poistovnu 😎
Prosim poradte, kam s tym ist v BA 🙂
Dakujem 😀

danka2 • 1d • 25. jún 2007 o 07:11
vendynka aspon z mojej praxe - robím na plast. chirurgii , takked ti možem poradit, chod ku kžnému doktorovi ktorý ti znamienka prezrie a ak ich odporučí vybrat, zájdi na chirurgickú ambulanciu, tam by za to ešte peniažky brat nemali ale naisto topovedat neviem.

vendynka • 1d • 25. jún 2007 o 07:31
Danik dakujem 🙂 - len ja by som potrebovala konkretny tip na koznu, kt. toto robi 😵

danka2 • 1d • 25. jún 2007 o 07:41
každý kožný lekár ti vyšetrí znamienka na vetkých ambulanciách....ale kedže nie som z _Ba poradit konkrétne neviem ☹

vendynka • 1d • 25. jún 2007 o 07:46
Aha, nevedela som, ze to robi kazdy kozny 😕 - tak si nejakeho najdem a objednam sa 😉
Dakujem za radu 😀

danka2 • 1d • 25. jún 2007 o 07:49
ano mal by to teda robit každý kožný doktor musí posudit znamienka a odporučit ktoré treba vybrat 🙂

vendynka
25. jún 2007

Dakujem Emjee 😉
Tak baby este raz - kde si mozem nechat pozriet a vybrat znamienka v BA???

anamor
27. jún 2007

vendynka napriklad vo fakultnej nemocnici v meste na Mickiewicovej sa objednaj telefonikcy u koznej /je mozne ze budes potrebovat prvykrat papier od obvodacky/ a ta ti da kontakt na chirurigiu -aj normlanu aj plasticku /zalezi aj od typu znamienka a toho kde sa nachadza/.
Ja som bola aj na onkologii na klenovej, ale tam su zasadne proti vyberaniu, to moja skusenost.
A kamoska bola v Rizinove a tiez jej odporucili nejake vybrat. Zalezi od koziara, aky je typ. 🙂

vendynka
27. jún 2007

Anamor a nemas kontakt na tu koznu? - ja by som bola najradsej keby som sla k nejakej "overenej"...