Znamienka na tele a ich odstráňovanie

mrenka
9. máj 2007

maminky, davate si kontrolovat znamienka na tele?vcera akurat o tom davali v tv, normalne som sa zlakla, ja som taky znamienkovy typ a nikdy ma nenapadlo sa tym zaoberat...mate s tym niekto skusenosti?

anamor
27. jún 2007

vendynka napisala som ti do IP

hasleerka
28. jún 2007

Ahojte dievčatá, tak ja mám so znamienkami tiež skúsenosť, keby som nebola išla ku kožnej, tak tu už dnes nie som ... náhodou som si v noci rozškrabla na tvári jedno znamienko a išla som na pohotovosť, tam ma poslali že mám ísť na druhý deň ku kožnej ... našťastie bola veľmi šikovná a všimla si na druhej strane tváre iné znamienko a muselo ísť von, aj ked som bola v tom čase tehotná ... mala som šťastie v nešťastí už bolo napadnuté rakovinovými bunkami, takže išlo von a našťastie celé telo mám zatiaľ v poriadku. 🙂

vendynka
28. jún 2007

no ved to! preto to zistujem... mame taketo "veci" v rodine... ☹ lenze ta cast pribuznych, kt. uz ma toto za sebou zije v zahranici 😕 - takze zhanam koznu, ku kt. by som to sla ukazat... - lebo uz to vyzera fakt nepekne 😖

hasleerka
28. jún 2007

vendy, myslím žeby to mala pozrieť každá kožná doktorka, z vlasntej skúsenosti viem, že sa za to nemusí ani platiť pokiaľ je to akútne a odporučí to lekár ... ja som si pri tom užila, najprv ma poslali k súkromnému chirurgovi, ktorý za to pýtal cca 700,-, ale ja som išla normálne do nemocnice na chirurgiu, zastavila som niakeho doktora, ten ma poslal za plastickým, kedže som to mala na tvári a mala som to zadarmo ...

anamor
28. jún 2007

ked je to na odporucanie lekara je to zadarmo

vendynka
28. jún 2007

Baby no ved! A ja potrebujem kontakt na nejaku lekarku, co to robi a mate ju niektora "osvedcenu" 😕
Boze, cim viac si o tom zistujem, tym viac sa bojim ☹ - brrr, ani pomysliet na to najhorsie 😢

anamor
28. jún 2007

vendynka musis mysliet pozitivne, nie kazde znamienko je nebezpecne, ale treba byt opatrny, byt pod kontrolou sa naozaj oplati, netreba to podcenit, nie je to sranda...

vendynka
28. jún 2007

Anamor, si mila - dakujem za podporu... 😵

michalag
28. jún 2007

ahojte zienky, ja som si vcera objavila jedno znamienko, ktore je v strede tmavsie, skoro az do tmavo hnedej. Je na boku, ale viac ku chrbtu takze tam nevidim dobre, to bola len nahoda ze som sa tam pozrela myslite zeby som mala..... vsak? Ale ked ja mam strach aby nahodou nebolo....

michalag
28. jún 2007

opravujem sa. Je tmavsie po okraji.
Ja som uz bola na vyberanie znamienok, jedno mi drazdila podprsenka a druhe mi odporucila lekarka, ale platila som za to, ale to bolo pred 4 rokmi

hasleerka
29. jún 2007

vendy, žiadny strach len pekne choď ... je super, že sa o to zaujímaš, lebo ja som nemala na pláne ísť ku kožnej a vidíš, keby nie ten hore, tak tu už dnes nie som.
inak pozor na to, pokiaľ vám doktorka odporučí vybrať znamienko, tak sa za to neplatí, mám to overené na VšZP ... ale dosť záleží aj na doktorke, ja som si bola pred piatimi rokmi tiež dať vybrať (nakoniec to boli ale len dáke cysty), doktorka ma tiež chcela poslať k súkromníkovi, ale urobila som smutný pohľad, že na to nemám a poslala ma na lôžkovú chirurgiu, kde mi to urobili zdarma

vendynka
29. jún 2007

Haslerka ved to! - je kopa centier, kde len za kontrolu pytaju 1500,-sk a viac 🙄

anamor
29. jún 2007

ked vam kozna da papier, tak to bude zadarmo, ale nie na vsetky znamienka sa dava papier, ak mate tisic tak ano, ale ak jedno, tak neviem, ked je to iba o estetiku, tak to urcite bude platene. Ale ako vidim tu ide o zdravie, tak nie.

Michalag urcite necakaj a vyber sa najblizsej koznej.

michalag
29. jún 2007

anamor, ked nikdy nenajdem cas a s malym nemam ako ist kedze vo ZV u koziarok byva strasne vela ludi. Ale v utorok idem s malym do poradne tak sa spytam doktorky lebo este patrim k nej, kedze ma do 26 rokov

danka2
29. jún 2007

ahojte dievčatá ja robím n plast. chirurgii a u nás to funguje tak že sa za vybratie znamienka platí stále iba ak sa potvrdí Dg malígny melanom , neplatí sa resp. sa peniažky vracaju, ale taktiež ak má niekto vela vela znamienok a príde na jeden dva dni poležat, vtedy je to zadara, resp. u nás sa platí za izbu 100Sk na den lebo je tam TV a toalety so sprchou ako nadštandard, ale i tak je lepšie zaplatit 200 - 300 sk ako 1000 - 2000. A inak v niektorých kožných ambulanciách alebo plast. centrách je možná i dermatoskopia teda prezretie znamienka "lupou" ktorá vám ten obraz myslím 200x zväčší ale najistejšia diagnostika je histol. vyšetrenie vybratého znamienka. A za tu dermatoskopiu sa platí tiež...☹

anamor
29. jún 2007

michalag neodkladaj to, potom moze byt neskoro a maly bez mamy... to je najhorsi scenar, ale ptom budes lutovat

danka2 vdaka za info.

bibinka
29. jún 2007

u nás v meste v súkromnom centre vybratie znamienok stojí 1000,- za jedno, ale poistenci určitých poisťovní to majú zadarmo(aj ja som to mala zadara 🙂 ).záleží aké majú zmluvy s poisťovňami.

michalag
29. jún 2007

anamor, v utorok sa doktorky urcite spytam, lebo mne samej sa to znamienko nepaci. Potrebovala by som pozriet aj ine, lebo na chrbate mam strasne vela znamienok a nevidim si tam. Ked som raz bola u koznej tak mi povedala to iste ze ich mam strasne vela a ze si mam davat pozor!!!

anamor
29. jún 2007

urcite sa ozvi ci si isla, vstetko bude dobre, neboj.

michalag
29. jún 2007

ved musim mysliet potitivne a hovorit si ze vsetko dopadne perfektne, ale urcite pojdem

hasleerka
1. júl 2007

babenky určite chodte k tej doktorke, ja dohováram švagrinej už pol roka aby išla k doktroke, ale furt sa vyhovára, že nemá čas, tusím jej musím dať prečítať ešte vaše odkazy, ked jej moja skúsenosť nestačí ... ako čítam ono v každom meste je to asi inak, čo sa týka toho ... papa

skrecok
1. júl 2007

Ahojte babulky,
aj ja tiez mam strasne vela, 8 znamienok som uz dala vybrat. Moja koziarka mi povedala, ze kazdy polrok mam chodit na kontroly... Uz sa chystam bud buduci tyzden alebo dalsi.
Urcite chodte na kontrolu znamienok. Podozrive a tie, ktore velmi zavadzaju radsej dajte odstranit. Viem, ze v dnesnej dobe nemame cas na seba, ale... Nas velmi mlady sused minuly mesiac zomrel na rakovinu koze vdaka tomu, ze sa vykaslal na kontrolu u koznej (mal problem s jednym znamienkom, ktory museli ihned odstranit). A nakoniec z toho vznikol zhubny melanom... 😢 😔 .

hasleerka
5. júl 2007

babenky čo tie vaše znamienka, už ste pochodili po tých doktoroch?

newyorkgirl
5. júl 2007

tak kocky ste ma "nakazili" ze aj ja sa pojdem dat skontrolovat veru lenze tu sa u kozneho objednate a cakate aj 2-3mes. a my ideme o chvilku prec, tak to musim nejako vymysliet 😅

bibinka
5. júl 2007

a čo tak skúsiť kožiara v nemocnici? ide to rýchlejšie.

anamor
6. júl 2007

ja nikdy u kozneho necakam 2-3 mesiace a ak by si povedala, ze mas podozrenie s nejakym znamienkom je postup okamzity... ak to tak nie je treba vymenit kožiara.... toľko moja skúsenosť a pochodila som ich už dosť...

newyorkgirl
6. júl 2007

anamor, v trencine som ich pobehala aj ja dost, ked sa mi zacali tvorit nejake flaky cervene po celom tele a bolo to pre mna surne a nikde ma nechceli vobec zobrat, ze si mam prist rano o 6tej pockat a beru prvych 10 ludi, az ked som im povedala, ze mam babo a manzel je prec pracovne tak sa jednej sestricke ulutostilo ale inak je situacia u nas teda otrasna vam poviem, vsade su tie cakacky, jeden pan isiel o 2 dni na dovolenku do egypta a chcel pozriet nejake znamienko a ho poslali.. takze asi tak 😖

anamor
6. júl 2007

newyorkgirl je to naozaj smutne, ale verim ti, ale viem ako to chodi aj na preventivkach... nedaj boze v tomto state ochoriet 😢

bibinka
7. júl 2007

NY- čo to čítam? v takom pomerne veľkom meste a žiadny normálny kožiar? to je des.skúsila by som v inom meste.

hasleerka
8. júl 2007

no páni a ja sa sťažujem aký sú u nás doktori, ale takúto čakačku, to nie ... napr. na bežné sono som čakala asi tak dva mesiace, ale ked mi vybrali to znamienko a bolo zlé, tak kožná ešte v ten deň žiadala sono a primár musel naklusať