Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Znížená činnosť štítnej žľazy

nikolka1986
11. aug 2015

Ahojte kočky, chcem sa poradiť trpím zníženou činnosťou štítnej žľazy. Tie ktoré máte podobny problém dlhšie by mi možno vedeli poradiť moje výsledky stúpli od 6,99 najnovšie podľa krvi mám 10,01. Takže mali ste problémy otehotnieť pri tejto diagnóze? V poslednej dobe nemám chuť na sex, môže to súvisieť? Neexistujú nejaké preparáty - voľne dostupné ktoré ste užívali? Tiež ste trpeli náladovosťou, depresiami? Za odpovede a rady Vám vopred ďakujem.

liebling98
11. aug 2015

@nikolka1986 pri tých hodnotách TSH si už mala byť v rukách endokrinologa a užívať Euthyrox. Všetko, čo popisuješ môže súvisieť s nedostatočnou činnosťou štítnej žľazy.
Euthyrox je syntetický hormón, molekula je taká istá, ako tá, ktorú vyprodukuje Tvoje telo. Tam nič lepšie nevymyslíš.

nikolka1986
autor
11. aug 2015

@liebling98 navštevujem pravidelne endokrinológa, no zatiaľ mi povedala že bez liekov.

kikasa
11. aug 2015

@nikolka1986 - ak ti endokrinológ ešte nepredpísal lieky pri tých hodnotách, ktoré máš, určite by som ho zmenila. Všetko, čo opisuješ (náladovosť, depresie) to isté bolo aj u mňa + problémy so spánkom a únava.
Mať dobré výsledky TSH je dôležité pre otehotnenie. Ja som mala roky problém otehotnieť. Až keď mi vyšetrili a zistili problém so štítnou žľazou a po ročnej liečbe som mala konečne optimálne výsledky, potom som otehotnela. Bolo to mimomaternicové, ale to už so štítnou žľ. nemá nič.

paskolinka
11. aug 2015

@nikolka1986 to je tsh? zmen lekára. Už si mala byť dávno na liekoch.

nikolka1986
autor
11. aug 2015

@paskolinka áno, hodnota tsh

janickacrazy
11. aug 2015

@nikolka1986 Preboha čo to máš za doktora? Už si mala byť dávno na liekoch! Až mi zle prišlo, ked to len čítam. Moja sestra má oveľa nižšie hodnoty a lieky už dávno berie. Sestra teda nemala vobec problém otehotnieť, ale tie hodnoty mala fakt o dosť nižšie a lieky brala už predtým ako sa pokúšali o bábo. Jej to zistili už v puberte. Ale tiež som počula, že mnohé baby s touto dignozou mali problém aj s otehotnením, asi je to individuálne.

liebling98
11. aug 2015

@nikolka1986 ako píšu baby, už si mala byť na liekoch. Hlavne, ak TSH stúpa.
Ja som najprv myslela, že odmietaš klasickú liečbu Euthyroxom a hľadáš alternatívu. Ale keď si doplnila, že endokrinolog Ti nenasadil liečbu, tak zmeň lekára. S akým časovým rozostupom sú tie dve hodnoty, ktoré si uviedla? Vravela si Dr, že sa snažíš otehotnieť?

nikolka1986
autor
11. aug 2015

@liebling98 Pred pol rokom som mala 6,99 a stúplo mi za pol roka na 10,01, na kontrolu mám ísť o tri mesiace znovu....

jankasad
11. aug 2015

mne velmi pomohla tinktura z aronie (vyskusala som najprv to, pred syntetickymi hormonmi), TSH sa vyrazne znizilo (z cca 6 na 1,8) a aj som to citila ze sa omnoho lepsie citim...

ervenka
11. aug 2015

@jankasad no to je sice pekne, ale ak ona chce otehotniet, tak tu tinkturu bude musiet pocas tehu vysadit a potom co?
@nikolka1986 naozaj zmen dr. ak chces byt tehu, tak TSH musi byt pod 2,5, resp. 2,00. Zazeli od dr. Mne moja dr. povedala,ze by som sa nemala snazit otehotniet pokym nebudu hodnoty dobre. A ze s euthyroxom budem tehu raz dva. A nebolo ani to dva. Ked mi dala zelenu, hned na prvy sup. Este spomeniem, ze mne zistili stitnu v dec. 2011 a otehotniet mi "dovolila" az v lete 2014. BAbo sa narodilo 14.4. 2015 uplne zdrave.
Ak smiem poradit zo stravy vyluc soju, vsetky kapustoviny, arasidy, horcicu. A KELP ani neskusaj. Kvalitne ryby, jahody, kvalitnu cokoladu- to ma okrem ineho stitna rada.

nikolka1986
autor
11. aug 2015

Optimum je asi okolo TSH - 5 alebo 5,5 čo viem z krvných testov. Keď je to normál tak by mali také hodnoty stačiť či nie? Pri otehotnení teda.

romea
11. aug 2015

Ahojte kockyja,mam THS 1,2 to je aka hodnota mam odporucene ist na endokrinologiu lebo mam zvacsenu stitnu zlazu dakujem za rady

jankasad
11. aug 2015

@ervenka ja som to riesila tesne pred tehotenstvom - obvodna mi zistila tu hodnotu 6 a poslala na endokrino... kym som cakala na termin tak som vyskusala tu aroniu, ta druha hodnota je po mesiaci od tej prvej... o dalsi mesiac som otehotnela (prestala aroniu uzivat) ale aj tak vysledky ostali dobre, pocas tehu sa mi to akosi samo zharmonizivalo mala som dobre hodnoty, zhorsili sa az rok po porode, nevravim ze je to zazrak pre kazdeho ale moze pomoct...

lentilka46
11. aug 2015

tiež mám takúto diagnózu - rok sa liečim, spočiatku som brala Euthyrox 25, avšak teraz ako som bola na kontrole, tak sa ma opýtala, či neplánujem babatko..tak som povedala, že o rok by som už bola rada tehotná a doktorka mi zvýšila o máličko zvýšila dávku, aby sa potom, ked budeme chcieť, aj podarilo 🙂 teraz beriem 3x do týždňa (Po, St, Pi) Euthyrox 50 a zvyšné dni Euthyrox 25 - na Tvojom mieste by som trvala na liečbe, resp. spomenula doktorke, že by si rada mala babatko a nechceš, aby štítna žľaza robila nejaký problém v otehotnení

ervenka
11. aug 2015

@nikolka1986 normalne hodnoty pre TSH su - 0,350-4,940. Ale to je pre "obycajneho" cloveka. Pre tehotne, resp. aktivne snaziace sa je naozaj hodnota max 2,0/2,5. Idete o to,ze babo nema prvych 14tt vlastnu stitnu zlazu a vyjedava od maminy. Stitna je velmi dolezita pre centralnu nervovu sustavu. A po porode pri zlych hodnotach je vyssia pravdepodobnost poporodnej depky a to sranda nie je.

milota164
11. aug 2015

Ahoj ja sa liecim uz 15 rokov a velmi dlho trvalo kym mi trafili davni , bolo to ako na hupacke raz vela raz malo. Telu trvalo kym si zvyklo, v case ked som chcela otehotniet som mala davvku spravne nadstavenu a aj nejaky ca dobre vysledky. chodila som akurat castejsie na krv a trochu mi zvysili davku kedze aj dieta potrebuje. Naozaj odporucam riesit s endokrinologom to ze chces otehotniet.

vikus123
11. aug 2015

Skus sa objednat do Lubochne. Su tam dobri odbornici. Inak tiez som citala, ze na otehotnenie je dobra hranica tych 2-2.5. Ale ked som sa pytala endokrinologov, povedali, ze o tom nie je ziadna studia, ale ich osobne sledovanie pacientiek hovori v prospech tejto teorie. Tak neviem.... Inak ja som tiez otehotnela pri tejto hodnote.

ervenka
11. aug 2015

@vikus123 ze neexistuju ziadne studie? Tak prajem pekne citanie a mozes to panom doktorom aj kludne vytlacit.
http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1111/j.13...
http://www.eje-online.org/content/150/6/751.ful...
a aby bolo aj viac srandy, nech skusia aj po holandsky:
https://www.ntvg.nl/artikelen/tijdige-herkennin...
http://www.schildklier.nl/blogs/zwangerschap/en...
dokonca su aj medzinarodne stretnutia o Stitnej zlaze a reprodukcii- napr. The Thyroid and Reproduction
Merck European Thyroid Symposium, Riga 2009

alcahelca
11. aug 2015

@jankasad ahoj chcela by som sa opýtať, ked sa ti po pôrode opäť zhoršila činnosť štítnej žľazy, stále to liečiš tou tinktúrou alebo už len liekmi? mne zistili problémy so štítnou žľazou až po pôrode a užívam euthyrox 125, chcela som zistiť či zaberá aj niečo iné, dakujem

lia23
11. aug 2015

Ahoj, tiez mam znizenu cinnost stitnej zlazy, liecim sa na to uz od 15tich rokov..uzivam euthyrox 100 a otehotnela som na prvy sup 🙂 tak sa neboj..🙂

hanusik409
11. aug 2015

Ahojte, tiez sme sa pokusali o babo a potom mi zistili problem zo stitnou zlazou, mala som hodnotu 15,5. Asi po pol roku uzivania L- Thyroxinu som otehotnela ,teraz mame 4 mesacneho zdraveho valibuka 😊

mamazem
12. aug 2015

Je hneď niekoľko prírodných produktov: Gynex, Jarabina čierna Arónia a z ajurvédy Gugullipid.
Viac info nájdete u nás na mamazem. V každom prípade treba dostatok jódu - morské potvory a ryby a u nás višne a čerešne - predovšetkým kompóty. Z prípravkov odporúčam Vitamarin.

ervenka
12. aug 2015

@mamazem nechcem sa hadat, ale vytazok z grapefruitu a fytohormony nie su prave vhodne napr. pri znizenej cinnosti. Ci sa mylim? @liebling98

nikolka1986
autor
12. aug 2015

Baby ja som brala aloe vera šťavu, práve som čítala že sa tiež nesmie. Myslíte že to malo nejaký dopad na výsledok? Ale zase mne veľmi pomáhala na energiu a žalúdok....

jankasad
13. aug 2015

@alcahelca po porode som skusala nedavno (ked sa uz dcerka kojila malo, tak mi nevadilo tych par kvapiek alkoholu, inak sa moze aj pocas kojenia - povedala mi to nasa pediatricka), ale aronia ma okrem ucinku na stitnu zlazu aj ucinok na tlak, ktory mi tentokrat vyrazne znizovala, tak som to prerusila a skusam olej s organicky viazanym jodom a uvidim na kontrole... nemam tie hodnoty vsak az take zle, tak kym zacnem jest hormony chcem vyskusat nieco alternativne, ked mi to uz raz pomohlo... ale ja dost dobre reagujem na prirodne lieciva, je to asi dost individualne...

ervenka
13. aug 2015

@jankasad ja mam nizky tlak. Cesnak mi nerobi dobre, 2x/den kava musi byt s doplnkami stravy, ktore maju ako vedlajsi ucinom znizovanie tlaku nemoze byt v mojom pripade ani rec.. Co sa tyka toho jodu, pozor na to, lebo v skupine Sitna zlaza baby pisali, ze im ten jod "udrel" na system, hormony rozhadzane.. mozno dali hned od zaciatku vysoku davku, namiesto postupneho zvysovania...

cicamica1980
28. sep 2018

Chcem napisat skusenost, v zahranici existuje liecba aj prirodnymi hormonmi. Pri liecbe euthyroxom mi hypo symptomy nezmizli, pri liecbe prirodnymi hormonmi ano

ervenka
28. sep 2018

@cicamica1980 Takze ty si sama jedna susenu stitnu zlazu?
V prvom rade, co tu pises o HAshimoto ked zakladatelka sa pyta na znizenu funkciu? Hashimoto sa NEROVNA hypoSZ. kde v zahranici? V ktorej krajine kontretne? Ak si si pozrela moj profil, zistila si,ze ja v tom zahranici zijem, v NL. a "liecba" jedenim zvieracej SZ sa tu priam NEODPORUCA!! Nepreplaca to ziadna zdravotna poistovna, nikto. Osobne poznam ludi, kt. skusili inu ako klasicku liecbu a este viac si znicili zdravie! O.i. o tom zvierati nemas ziadne info. V celom clanku v linku ani zmienka o TSH!!! clanok je napisany velmi neodborne pravdepodobne clovekom, ktory sa o SZ toho vela nevie. TSH je pritom vemi dolezity a prave on je zodpovedny za spravne fungovanie SZ. Preto je protokol,ze lekar skontroluje hladinu TSH pri odbere. Ak je odchylka, potom pozrie t4/ fT4.

Regulačný systém thyroidných hormónov
Tyreotropín (tyreotropný hormón, TSH) je hormón produkovaný v pars distalis adenohypofýzy typom chromofilných (bazofilných) buniek - tzv. tyreotropnými bunkami. Vyvoláva rast a delenie buniek štítnej žľazy, zvyšuje ich metabolizmus a stimuluje tvorbu a sekréciu hormónov štítnej žľazy. Pôsobí na všetky fázy metabolizmu jódu v štítnej žľaze.

Ps: je zaujimave,ze sama odporucas jedenie vyseseneho organu zvierata ako vo svojom blogu zamietas jedenie masa- hlavne pre deti. Tak napr. B12 odkial maju deti ziskat? Bielkoviny na baza rastlin? Ak odporucas SOJU, tak sa nemam tu o com bavit.

cicamica1980
29. sep 2018

@ervenka
Tsh je hormon hypofyzy, nie hormon stirnej zlazy. O tom ci je niekto hypo, o tom n3vypoveda tsh, ale ft4 a ft3. To je v3lka cjyba, ked bezni endokrinologovia vyhodnicuju funkciu sz iba na uaklade tsh, pripadne ft4.vela ludi ma probl3m s konverziou fz4 a ft3. Tusis co je to reverse t3?
Tusis vplyv sz na nadoblicky a tvorbu cortusolu? Ten clabok je pisany VELMI K VECI, MOZNO NIE LEKÁRSKOU TERMINOLOGIOU, ALE REPREZENTUJE LIECBU V ZAHRANICI. Napr usa, zapadna europa, Rakúsko. Dam ti sem link, kde v skotsku v patlamente presadili uzivanie ndt, okrem liecby t4. Pocujav a citaj! https://www.scottishparliament.tv/meeting/membe...

V mojej skupine na fb som robila anketu, kde odpovedalo vyse 60 ludiktori si hypo liecia euthytoxom. ANI JEDEN NIE JE BEZ HYPO PRIZNAKOV, ANI JEDEN!

Ak si toti bude citat niekto, kto je hypo, tak si precita info, ktore som sem linkla.

vacsina pacientov netusi, ze 90 percent znizenej funkcie je koli autoimunitnej tyreoditide = hashimoto. Telo vyzvara protilatky, zabija bunky štítnéj zlazy, ta sa zmensi natolko, ze nedokaze vyzvorit dost hormonov a vtedy ide uz o klinicku hypotyreózou a treba brat hormony. Takze hashimoto sa v 90 percentách = hypofunkcii

https://www.thyroid.org/patient-thyroid-informa...

Spojonost ludi ndt vs t4

Ziadnu soju neodporúčam, vid estrogenova dominancia

Myslim ze by si si mala vela dostud9vat.

Na eutjyroxe som mala kopu hypo priznakov, nízka bazalna teplota, nizky tlak, boelsti hlavy, boletsi klbov a svalov, napatie, unavu... Atd.. Vsetky mi na ndt zmizli🙂 ak si ty na t4 bez hypo priznakov, gratilujem. Podla statostik ma optomalne ft3 a fz4 na eutjyroxe iba jeden clovek z 5000.

POZOR,V NORME NEZNENA OPTIMALNE!

Tu začni písať odpoveď...

Odošli