Znížená imunita a herpes v ústach

pawli712
25. okt 2015

Ahojte, po porode sa mi strasne pokazila imunita, na jar angina plus herpes, minuly mesiac viroza plus herpesy, teraz zas som prechladnuta, kasel, smrkanie a sa mi urobil herpes v ustach, tesne pod eprou z vnutornej strany, viete mi poradit co mi na to pomoze ? mate niekto skusenosti ? dakujem 😒

jeannna
25. okt 2015

@pawli712 nemam odskusane osobne, len odporucene jednou osobou, ktorej pomohol. Skus vygooglit AMP Care. https://www.magister.sk/produkt/detail/produkty...

pawli712
autor
25. okt 2015

@jeannna dakujem, len ta cena :/

jeannna
25. okt 2015

@pawli712 co narobis ... ale ak to ma pomoct. Ja sice nemam problem s imunitou, len sa mi na kozi vytvaraju take vyrastky, kozna povedala, ze je to virusoveho charakteru, tak ho asi tiez vyskusam.

miskaradko
25. okt 2015

Nic z lekarne ti nepomoze a to ti hovorim pravdu. Bud od obvodnej herpesin tablety a hlivu ustricovu na imunitu ale fakt pravidelne...a ked ani to tak na alergo na testy a na podporu imunity lieky. Ale lepsie prirodne pripravky ako hliva ustricova. Ja som mala kazdy bozi mesiac herpesy...

pawli712
autor
25. okt 2015

@jeannna pomoct to moze ale aj nemusi, a je mi luto vyhodit skoro 45eur mesacne ked to pomoct nemusi a hlavne ked to co sa tyka rozpoctu neprichadza do uvahy

pawli712
autor
25. okt 2015

@miskaradko to viem ze z lekarne nic, ked mavam herpes na pere tak uz ani nic nekupujem, bud si dam oriflame vajicko alebo zubnu pastu, este som odskusala naplaste ale ani to nie, testy na alergiu mi robili a tam mam len stromy a pel....len potrebujem hlavn nieco co nestoji vela, a hlavne co mi pomoze kedze v ustach mam herpes prvy krat

jeannna
25. okt 2015

@pawli712 nevyskusas, nevies ... a peniaze som vyhodila uz aj za vacsie blbosti 😎

miskaradko
25. okt 2015

Jednoznacne ten herpesin od obvodnej to vyberies komplet cely balik a kazdy den hlivu...mne pomohlo 🙂

pawli712
autor
25. okt 2015

@jeannna ja zvazujem co kupujem 🙂 z 200eur rodicaku sa neda zaplatit vsetko 🙂

@miskaradko a obvodny sa aj pyta ze naco to chcem ? ci nie ?

jeannna
25. okt 2015

@pawli712 v pohode, kazdy podla svojich moznosti. Nepatri to do tejto temy, ale napr. som si musela priplatit cca 1.800€, aby mi zreparovali koleno. Na zdravi sa usetrit neda, ked to potrebujes, tak to potrebujes. A verim, ze na zlepsenie imunity najdes svoj liek. Vsetko dobre prajem.

8291
25. okt 2015

Herpesin tabletky sú výborne,len niektorí všeobecní lekári to nechcú predpisovat nechavaju to na infektologov

miskaradko
25. okt 2015

Moja mi to v pohode dala...lebo mi v krvi nasla riadne herpes vyrus

verenna111
25. okt 2015

@pawli712 ci pana aj ja mam ten problem s herpesmy.pred tym sa mi robil raz za cas a teraz po druhom tehu (dvojicky) mam uz treti herpes za 5 tyzdnov :( ja ze to stres a tak bo inak sa citim v porisdku.sle tie usta.minuly tyzden na jrdnej strane pery teraz na druhej.a davam si Zoviraz dul ten funguje super len nechapem oreco sa mi ten herpes znova a znova objavi ...

chokma
25. okt 2015

@verenna111 ja mam tiez ten isty problem a este aj s vlasmi, nikdy som ich nemala extra, ale teraz su total na nic, vobec nerastu, stale su kratsie, slamovitejsie a drobia sa. inak, treba si davat pozor aj na make-up, ked mas herpes, ja som si ho roznasala takto pudrom.

zupap
25. okt 2015

Ja mam vyskusane overene -repikove obklady ,alpa na vysusenie ,tea tree olej a z masticiek jedine tie z acyklovirom,naj je jednoznacne herpesin..plus mega davky cecka....treba zacat cim skor uz pri pocite,ze sa robi...ked je rozhadzana imunita a stresy ,tak vtedy sa aj mne vzdy robia ..niekedy sa zial tomu neda vyhnut,to su take obdobia...

chokma
25. okt 2015

@zupap zovirax je lepsi nez herpesin, rychlejsie hoji. je sice drahsi a mne v lekarni poradili vitaminy skupiny B, hlavne riboflavin, ze pomaha pri liecbe herspesov, ale je to zacarovany kruh. asi by sa clovek mal dat do poriadku celkovo a nie len riesit herpes, lebo sa nam to bude stale vracat...

zupap
25. okt 2015

Mne zovirax nepomahal...volakefy len ten som kupovala,potom som presla novej imunologicke a ta ma presmerivala na herpesin,za co som jej vdacna...cenovo su myslim vsetky cca rovnake , drahe, dnes som kupovala herpesin,10e...

pixma321
25. okt 2015

@pawli712 ahoj prešla som si tým čo ty... zosypal sa mi imunitný system...herpes za herpesom, afty v ustach, choroba za chorobou,....všetko v priebehu 2mesiacov...angina, aftozna stomatitída, chripka, herpes zoster, herpes symplex, afty, zapal priedušiek.... dokola... pomohol Imunolog...
Ked som mala herpes dali mi Zovudex tablety(nejaka novinka)...a hned na to imunolog... brala som vyše pol roka isoprinosin na imunitu....najskor 5x denne....potom dlhodobo 2xdenne....a bez neho by som to nezvladla....k tomu som brala dlhodobo B-komplex, aminokyselinu Lysin, vitamin C 1000mg, ....
A odpočivaj.... nevyčerpavaj sa....ja som to mala po druhom porode ked som dokojila....

pixma321
25. okt 2015

aby som upresnila....Zovudex mi dali na herpes zoster....ten sa robi po tele....na tvari je simplex... to je ine... Treba ist imunologičke a poradit sa.... určite to netreba nechavat len tak.... mne to začalo najesen aftami...a na jar som sa už zosypala imunitne

pawli712
autor
26. okt 2015

@verenna111
@chokma
@zupap
@pixma321ja make up nepouzivam takze sa mi to tak nema ako prenášať. A vsetky tie masticky su na vonkajšie pouzitie, odskusane mam asi vsetky ale tentokrát sa mi herpes spravil vo vnútri úst. Z vnútornej strany pery v ústach. A tam masticky sa nedajú dat. Na nete som nenasla nic. Tak preto sa pytam

zupap
26. okt 2015

@pawli712 spominam vyssie repik , ten sa da samozrejme aj vnutri ust robit vyplachy ..a tak isto si mozes tamponikom nanasat alpu alebo tea tree olej..mne sa robieva aj v ustach aj v nose....
Ale asi si sa pytala na posilnenie imunity zvnutra dlhodobo.. Tak samozrejme vela ovocia ,zeleniny, mega davky cecka, vitaminov sk.b , hliva ,vylucit biely cukor ,otuzovat...ale z vlastnej skusenosti...niekedy ani to nepomoze a bud nejako prezit to obdobie alebo herpesin tablety od imunologa...

zupap
26. okt 2015

@pawli712 a este som zabaudla..mama za sebou teraZ polrocnu kuru wobenzynom ( nie kvoli herpesu ale kvoli vaznejsej diagn.) a za cely ten cas som herpes nemala..

lilienlukacs
26. okt 2015

Ahojte, mne neskutocne pomohol na herpes ked uz nic na herpesy nepomahalo framykoin mast.
Odporucam vyskusat🙂

pixma321
26. okt 2015

@pawli712 Vo vnutri ust si to možeš liečit vyplachovaním vo florsalmine.... je to bez predpisu z lekarne....
je to zmes bylin a alkoholu... znecitliví, vydezinfikuje.... hojenie je určite rýchlejšie....
A teda riešenie pričiny treba vnutorne....
Na imunitu je aj wobenzym.... 36e je na 200 tablet tušim ....a bere sa 3x3 ....9denne...
Chcelo by to dlhodobejšie.... Určite si kup B-komplex tablety....a ber dlhodobo aj pol roka....
K tomu amynokyselinu Lysin.... tiež na pol roka.... Prečitaj si na nete niečo o Lysine a Arginíne v potravinach.... Ak prijímas vačšie množstvo Lysinu v potrave tak sa ti znižuje množstvo výskytu Herpesov. Takisto si možes pomoct dlhodobým branim vitaminu C...ja som siahla po značke Jamienson.... Je viac typov... ale to je asi aj jedno...
No a ak sa ti podari vybavit imunologa...tak nejaku liečbu imunitnu....
Kremiky na herpesy sice urychluju hojenie... ale zahojili by sa aj tak....ja mam odskušaný Imazol.... stoji 3e a mam ho v chladničke aj pol roka.... Imazol užasne vysuša.... a o to pri herpese ide, vysušit tie mokvajuce pluchiere......poradil mi to obvodný lekar s troma atestaciami....
Pri herpese ak je opakovany... si treba pomoct vnutorne.... Držim palce

bzuco
26. okt 2015

vyskúšajte sudocrem
u nás s herpesmi bojujeme u syna a teraz sa mu vyhodil, natrela som na noc sudocrem, do rána mu to stiahlo, nenavrela mu hrča, ako obyčajne, za 2 dni mal chrastičku, čo sa doteraz ešte nestalo
hojenie podporujeme riboflavinom, alebo B-komplexom a vitamínom C

pawli712
autor
26. okt 2015

@bzuco ja mam herpes vo vnutri ustach nie na pere 🙂

pawli712
autor
26. okt 2015

@pixma321 ja som mavala herpesy odmalicka, takze ako tak viem uz co vsetko treba netreba, pomaha nepomaha...len teraz po porode automaticky jak som prechladnuta tak je aj herpes, ten florsalmin odskusam, dnes akurat musim do mesta tak vybehnem aj do lekarne

luba41
26. okt 2015

skor nejaká "komplexná" liečba by pomohla..návšteva homeopata..s tým mám dobré skúsenosti, tiež sa to začalo so mnou takto vliecť, tak som to musela poriešiť..

adelsa
26. okt 2015

@pawli712 ja som mala podobny problem ale ovela horsi. po porode som mala pol roka v kuse herpesy a afty uz som to nemohla vydrzat. vsetko mozne som brala co sa dalo a islo to dost do penazi, lebo nic mi v podste nepomohlo. az potom ma napadlo ze mam problem z anemiou. bola som na hematologii a brala som zelezo asi cca 6 mesiacov a mam po probleme. takze netreba zanedbavat ale sa dat vysetrit. lebo dokonca pricina moze byt aj inde.

patkaza
26. okt 2015
Používateľ patkaza je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od patkaza.

mne napríkla dna herpes a slabú imunitu pomáha B-komplex http://akoapreco.com/ako-posilnit-imunitu-v-obdobi-chripok/