Zubná prehliadka

mable123
12. okt 2021

Zdravím Vás,
prosím Vás ako to je so zubnou prehliadkou pokiaľ Váš zubár neordinuje už dlhšie kvôli nejakým rodinným problémom a po 6 mesiacoch písania e-mailov a volania ma konečne objednal, avšak zrušil termín. Je október.Zubári s poisťovňou sú plný a nehovoriac, že aj keby som mala to šťastie nájsť zubára tak mi nestihne spraviť prehliadku.... Nie je náhodou aj tento rok ako minulý úľava od prehliadky vzhľadom na Covid opatrenia? Alebo nejaká rada?

simca06022011
12. okt 2021

@mable123 spytaj sa zubara co mas robiť ked nue je schopný vybavovať pacientov. Kedysi ak sa nestíhalo, nasa zubárka prehliadku urobila na papieri ale napr hned zacistkom roka sme prisli. Predpokladam ze platby od poistovne mu chodia.
Neviem ci su teraz vinimky este, skus stranku zdravotky.

sisa_s
12. okt 2021

Mas 2 a pol mesiaca preniest kartu k inemu zubarovi..prip ist do poistovne sa opytat

suve99
12. okt 2021

Tento rok sa na stomatologickú prehliadku musíš dostať, neplatí to ako v roku 2020, že si ju nemusela absolvovať... Nie je už žiadna výnimka...

janai1
12. okt 2021

@mable123 určite má zastupujuceho, ved sa objednaj k nemu..

evica17
12. okt 2021

@mable123 prenes kartu niekde. Nasa zubarka napr robi preventivky hned ako sa objednas, ze v podstate ani mecakas, ma druhy den mas ptehliadku. A isto to robia aj viaceri, vsak.to.je ukon na cca 5 minut. Alebo chod na.nejaku kliniku, alebo do zahranicia a tam ta hned vezmi, sice si priplatis ale co uz

klip0
12. okt 2021

Baby a ako to je vlastne keď niekto neabsolvuje prehliadku ? Veď u väčšiny zubárov sa všetko platí. Napr keď som prestúpila k môjmu tak sa nepýtal a nevedel či som mala prehliadku minulý rok a platila som rovnako všetko ako rok nato keď som unho mala predošlý rok prehliadku. Tak čo by bolo iné keby napr tento rok nejdem na prehliadku ?

luccija
12. okt 2021

@klip0 neviem ja platím menej mám súkromného rajonoveho zubára, ktory má zmluvu s poisťovňou.
@evica17 možno tvoja áno, mne dal prevenciu o 2m

janka1011
12. okt 2021

@klip0 podľa mňa je už úplne jedno, či tú preventívku človek má alebo nie. Aj u zmluvného zubára si platíme takmer plnú sumu, rozdiel je nejakých smiešnych 10 max.20 eur. Poisťovne prispievajú strašne málo.

klip0
12. okt 2021

@janka1011
@luccija
A napríklad na pohotovosti ? Tam je nejaký extrémny rozdiel či ani tam ?

evica17
12. okt 2021

@luccija tak ako ktory zubari. Su aj taky a aj taky. Ale myslim ze by sa s.nimi dalo dohodnut ak je takato situacia, ze ta vezme pomedzi pacientov alebo rano pri bolestivych.

luccija
12. okt 2021

@klip0 na pohotovosti si platíš všetko sama a sumy sú oveľa vyššie aspoň Ba

luccija
12. okt 2021

@mable123 zmeň zubára, alebo musí mať zástup veď ma určite stovky pacientov a ti potrebovali osetrenia za ten cas

janka1011
12. okt 2021

@klip0 na pohotovosti platíš 2 eurá. Ale zase nič moc ti tam neurobia, max.dajú vložku alebo vytrhnú.