Zubné implantáty

daness
5. máj 2017

ahojte, chcem sa opytat, ake su dnes moznosti, a teda asi konkretne na jednu. ,,od prirody,, nemam 4 trvale zuby. vzhladovo chybali len dva atak mam tzv. adhezivny mostik. zubarka mi nukala vzdy nastrelit do kosti a dat si tak spravit kvalitne zuby. no vzdy som sa toho bala. ako je to dnes?.. ako ej to finance?co ten zakrok vsetko obnasa? boli to?.. alebo ake su este moznosti? mate niekto skusenost?

dorottka
5. máj 2017

Implantat je v podstate jedina moznost, pri ktorej ti nebudu trpiet alebo nebudu znicene ostatne zuby. Financne to narocne je, okolo 1000e za jeden zub, udajne to sem tam niekoho aj boli, ale nie kazdeho a ked tak, tak je to zalezitost cca tyzdna. Aj mna tato tema zaujima, mam kamarata, ktory jeden implantat ma uz dva roky a tvrdi, ze neciti ziaden rozdiel medzi povodnym a novym zubom. Jeho to ani nebolelo, hojilo sa fajn, len tvrdil, ze je to neprijemny pocit, ked sa naraba s tou kostou, ale je to skor psychologicke 🙂

tova
6. máj 2017

@dorottka tiez mam implanat, a ten pocit ked vrtal do kosti bol neprijemny. ten zapach a par sekund ako skrutkuje do kosti a puka to tam eeee, odporucala by som dat nieco do usi aby to clovek nepocul aj nieco na nos. Bolest nulova, ako som prisla od zubara , dosla injekcia tak ani ibuprofen som nepotrebovala, stehy do tyzdna same vypadli a dasno bolo uplne zahojene. Injekcia na umrvenie bola najvacsia bolest, ta hodinka sa da presediet a clovek to ma na cely zivot.

daness
autor
8. máj 2017

a su tam nejake obmedzenia?-ked som tehotna,prip. kojim,mozem to podstupit?..kedy sa na navrtany ,koren,, dava uz zub?..