Zuby - citlivé korunky.

saslavka73
23. jún 2018

Chcem sa opýtať. Dala som si robiť zuby, zadné stoličky. Brúsila, brúsila, robila, bola som tam asi 4 krát. Boli to dva zuby, mám na nich korunky, myslím, že tak sa to volá, vyzerá to super, to som spokojná. Ale je to už pol roka a ja mám tie zuby stále citlivé, myslela som, že to prejde, ale stále studené, teplé cítim.
Chcela by som si dať robiť ďalšie, ale mám z tej roboty strach, strašne veľa ani nie bolesti, ale nepríjemné strašne dlho to trvalo, to brúsenie, zakaždým injekciu, neviem či som padavka, alebo čo.
Povedzte ako ste to mali vy.

tova
24. jún 2018

@saslavka73 korunky by sa mali davat len na umrtvene zuby, tym padom nic by si nemala citit, mala ti pred korunkou vytiahnut nerv. Tiez mam 2 v zadu a vobec necitim rozdiel, su ako svoje uz par rokov.

evitka83
24. jún 2018

@tova to nie je pravda, korunky sa davaju aj na zive zuby

evitka83
24. jún 2018

@saslavka73 viem len za svojho muza, daval si zirkonove korunky pred rokom a pol, ake zuby ma tiez citlive pri teplom a studenom, u niekoho to skratka dlhsie trva

saslavka73
autor
24. jún 2018

@evitka83 A prosím ťa ako to znášal? Ja nemám akosi odvahu ísť na ďalšie. Mám strach z tej bolesti a je to strašné nepríjemné.

tova
25. jún 2018

@evitka83 ved davaju sa aj na zive, a potom to takto dopadne. su len problemy. A ludia preplacaju 3 krat na dalsie korunky a nakoniec zu mozno aj daju vytrhnut.

bobricek1979
25. jún 2018

@tova no aj moje boli také citlivé vzadu musela vybrať moja zubárka nerv a vyplniť kanáliky potom to už bolo oki nieje dobre dať to na také citlivé zuby

saslavka73
autor
25. jún 2018

No to ste ma nepotešili. Neviem či ísť do toho ďalej. Asi pôjdem za ňou nech s týmto čosi robí.

bobricek1979
25. jún 2018

@saslavka73 úplne v pohode je lepšie teraz to ošetriť, ako pptom vŕtať do drahej korunky