Zväčšená jedna zrenička

domca1828
28. mar 2015

Dobrý večer. Veľmi sa bojím pretože mám jednu zreničku väčšiu ako druhú. Zlé vidím. točí s ami hlava a bolí ma. A mám to stále. A bojím sa dokedy budem čakať na vyšetrenie u očnej lekárky. Nemá s tým neikto skúsenosti ? Ďakujem

janka279
28. mar 2015

@domca1828 a od kedy to tak mas? Pri napr.osvetleni reaguje len jedna zrenicka? V prvom rade treba ist k obvodnemu lekarovi a ten ta zrejme posle k neurologovi. Toto nevypada na problem s ocami. Neudrela siai hlavu v poslednom case?

domca1828
autor
28. mar 2015

Vies co tu zväcsenu zrenicku som si vsimla dnes. Ale inak zväcsene zrenicky mam uz dlho ..ale tie problemy ostatnemam uz dlhsi cas. Boal som na pohotovosti a tam mi odporucili ocne vysetrenie. Len ta doba kym sa dostanem na vysetrenie bdue trvat. Myslis ze to moze byt vazne ?

hradnapani
28. mar 2015

@domca1828 tiez si myslim, ze to bude skor pripad pre neurologa. Takze v pondelok hned k obvodnemu lekarovi a ten ta posle dalej - necakaj! zavisi, kedy ti to zacalo. Ak je to cerstve , ci uz to malo nejako pricinu (uraz) alebo sa to zjavilo samo od seba, a mas pocit ze sa to zhorsuje, tak radsej vyhladaj pomoc co najskor.

domca1828
autor
28. mar 2015

Praveze neviem o tom ze by som ze by som si naiko udrela. maximlne som sa buchla velmi

domca1828
autor
28. mar 2015

Lenmam ten problem ze mna moja obvodna lekarka neberie vazne. Ona mi neveri ked mi nieco je. A ked uz je to vidiet povie mi ze sa moc sledujem.

janka279
28. mar 2015

@domca1828 zrenicky roznej velkosti mozu indikovat rozne problemy. Ale ked si bola na pohotovosti, tak lekar zrejme vylucil zavaznejsie problemy. Co sa tyka ocneho vysetrenia, rychlo sa objednaj, nech ta cim skor vysetria a nech mozes byt kludnejsia. 🙂 Nemalo by to trvat tak dlho dostat sa na vysetrenie.

zuzana76
28. mar 2015

@domca1828 isla by som na pohotovost, a toto je aj pre ocnu pohotovost kludne, nemusis dlho cakat, ale inak som skor zaa pohotovost beznu a dalej smer neurologia

l3yla
28. mar 2015

@domca1828 Objednaj sa aj neurológovi ,keďže píšeš že mávaš závraty. Držím palce! A hlavne kľud 🙂

domca1828
autor
28. mar 2015

Myslis ze mam ist s tym na pohotovost teraz ? ze je to take vazne ?

domca1828
autor
28. mar 2015

Ďakujem veľmi pekne. Strasne stresujem

maznacik007
28. mar 2015

@domca1828
@domca1828 stresuj ved si bola na pohotovosti a tam ti povedali ze mas ist na ocne .... tak sa tam objednaj a hotovo ....
predpokladam ze na pohotovosti ta vysetrili a vylucili vazne ochorenia... ine by bolo ak by si predtým mala uraz ....

ak ale tvoja lekarka tvrdi ze sa prilis sledujes a tak .. zvaz mozno aj psychológa ... kludne to tocenie hlavy zavrate mozes mat ako panicke ataky alebo tak cosi ... proste psychosomaticke

domca1828
autor
28. mar 2015

len ja im tam velmi neverim. ludia nemaju dobre skusenosti s nasou nemocnicou a hlavne neurologiou. A na ked som tam boal rozmyslali co somnou urobi povedala najskor ze by bola mozno potrebna hospitalizacia a CTcko. Ze nevie co to je. A potom ma pustilidomov. Preto sa tak velmi bojim

domca1828
autor
28. mar 2015

Hej je pravda ze sa velmi sledujem. Ja som rozmyslala ci to moze byt psychika ale ked uz mam aj tie zrenicky take tak neviem :(

yollanda
28. mar 2015

nechcem strasit, ale to moze byt znak nadoru na mozgu...

bibinka
28. mar 2015

ja by som na tvojom mieste hneď šla na úrazovku s tým, že som sa buchla do hlavy, a popísala príznaky. Tam urobia urgentne CT a zistia príčinu. Takisto ťa odošlú na očné a neurológiu. Nepodceňovala by som to!!!!!! Neviem , z ktorého mesta si, ale okamžite by som šla riešiť. tu niet na čo čakať !

maznacik007
28. mar 2015

@domca1828 predtým ked si hladala liecitela a gastroenterológa tu na MK ti co bolo ake si mala diagnozy ?

bibinka
28. mar 2015

nepísala si, odkedy to máš a aká je časová línia tohto tvojho problému. Nejdem ťa strašiť, ale každý si je zodpovedný za svoje zdravie a na tvojom mieste by som bola pred doktormi síce mierne hysterická(no a čo..), ale vyšetrená !!!
držím palce

domca1828
autor
28. mar 2015

nechapem preco sa pytas na moje diagnozy ?

bibinka
28. mar 2015

každopádne jedna zväčšená zrenica je podozrivá ☹

maznacik007
28. mar 2015

@domca1828 ja sa pytam preto ci to spolu nesuvisi .... kedy si bola s tymto na pohotovosti ... pred akym casom ... inak na ocne sa este dva dni da objednat aj predcasny termin

a to zvacsenie zrenicky ti dali do spravy z pohotovosti ak ano tak chod s tym k obvodacke a na zaklade toho ta musi dalej poposielat...

domca1828
autor
28. mar 2015

mam to take dva tyzdne. Ale horsie som videla uz pred tym mozno mesiac dva

bibinka
28. mar 2015

a to riešiš až teraz????!!! Na tvojom mieste by som šla ako urgentný stav na neurochirurgickú ambulanciu !!!

maznacik007
28. mar 2015

podla netu toto je top odbornik na toto http://www.oko.zzz.sk/

ako ja som som sa s problémom roznej reakcie zrenice stretla dva krát prvý krát raz maly sa odzipsoval v trampoline a vyletel z tade a padol na hlavu aj bol v bezvedomi a po prebrati mu zle reagovali ... jedna sa stahovala normalne /na svetlo - baterka v mobile/ druha nie ... tak sme leteli na pohotovost mal otras mozgu potom to odoznelo ...

druhy krat pri otcovi ale ten dostal porazku .... v mozgu ... ale tak to by boli ine príznaky ... a tak ...

fuska
28. mar 2015

@domca1828 Mne napadla borelioza, ale mozno som uplne mimo. Tuto na MK su dve skupiny, zdavotnici na MK a este nejaka. Skus sa spytat tam.

trgypadl
28. mar 2015

@domca1828 mozes hodit foto?

zuzka105
28. mar 2015

@domca1828 ak by sa to zhorsovalo chod este raz na pohotovost a povedz im ze sa to zhorsuje, museli by ta poslat urgentne na dalsie vysetrenia
ak vydrzis tak chod v pond k obvodnej, urgentne nech ta posle / objedna na ocne a asi aj na neurologiu ak na ocnom nepridu na pricinu
ak by odmietla ta poslat na neurologiu, ziadaj aby ti to zapisala do zdrav. dokumentacie
zmenila by som okamzite v tom pripade doktorku a na nu by som podala oznamenie na dohlad nad zdrav. starostlivostou
mas objektivny nalez, nemoze ta v nijakom pripade povazovat za "prehnane pozorovaciu" alebo nieco podobne
drizim palce nech to nie je vazne ale isto to ries

zuzka105
28. mar 2015

@domca1828 a na to ocne mozes ist ako urgent, teda bez objednania, musi ta hned zobrat
je to nieco podobne ako zubar ta musi zobrat ako bolestivu aj bez objednania, tiez ti neda termin o mesiac

bibinka
28. mar 2015

úplne súhlasím so zuzkou105- pokiaľ tvoja doktorka "prehliada" jednu zväčšenú zrenicu, isto iste by som k nej už nikdy nešla a podala žiadosť na prešetrenie na úrade.

tak šup šup k doktorovi!

janinah
28. mar 2015

určite máš v okolí očného a neurologa,ktorý zoberú hneď ,bez objednávania,v pondelok telefon do ruky a vybav si to,ale potom potrebuješ aj odporúčanie od svojho lekára....niekam podľa bydliska patríš,tak volaj najprv tam

angela200
29. mar 2015

@janinah myslím, že na očné netreba odporučenie, a ak je to urgentné, tak nikde to nemajú pýtať,