Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Zväčšené lymfatické uzliny v axile - pod pazuchou

mama321
2. dec 2016

Maminy, náhodou nemáte niektorá skúsenosť s dlhododbo zväčšenými uzlinami? Doktor povedal, že mám uzlinu zatvrdnutú - ale, že to môže byť ešte z detsva, ak som prekonala nejakú chorobu, zápal. Povedal, že je uzlina dobre ohraničená, no neposlal ma na žiadne sono.( Sono prsníkov som absolvovala v juni - výsledok ok, tam maposlal gynekolog kvoli pocitu palenia v nich.) Spravil mi odber krvi, ktorý dopadol ako on hovorí ukážkovo. Na sono stítnej žlazy som bola nedávno 7 mes. dozadu - je to OK a pritom mi doktor pozrel aj uzliny krku a povedal, že sú reaktívne, ale že je to v poriadku. Nemáte niektorá podobnú skúsenosť? Neviem, či si mám vydupať sono, keďže on to neriešil... Ďakujem

mama321
autor
2. dec 2016

nikto nič? :(

simca06022011
2. dec 2016

Pri dobe prsníkov ti určite pozreli aj uzliny... Teda aspoň mne áno... A ja ich mám roky, všade... Na krku, pod pazuchami... Všade.. už neriešim 🙂 ak ti neurobili sono uzlín tak si ho daj urobiť, inak aj ako samoplatca a nebudeš mať stresy...

mama321
autor
2. dec 2016

@simca06022011 dakujem velmi pekne za odpoved... sono mi robili n krku, prsniky sice to bolo nedavno ale ja sinepamatam ci mi pozerali aj pod pazuchou ale zevraj sa to robi sucastne s prsiami... on sa vyjadril ze pod tou pazuchou mam zatvrdnutu ale dobre ohranicenu a viac to neriesil... u nas v meste to je jeden z najlepsich lekarov... nerada by som mu hovorila kde ma ma poslat an vysetrenie asi to skusim ako spominas ze si to zaplatim....

demetria
2. dec 2016

@mama321
Skus sa dopatrat k vysledku prsnikoveho sona. Velmi pravdepodobne tam budes mat aj popis uzlin v podpazusi. Vysledok ti musi dat k nahliadnutiu aj rontgenologicke pracovisko, kde ti sono robili, a aj tvoj gynekolog by ho mal mat.
Na nahliadnutie do svojich vysledkov mas pravo zo zakona. (kedze niektore pracoviska odmietaju pacientovi ukazat jeho dokumentaciu)

mama321
autor
2. dec 2016

@demetria gynekologovi som zanasala vysledok osobne a este som sa pytala sestricky ci to je ok a povedla tusim ze tam mam zaver birdas 1 ze uz nie je nic lepsieho ako tento vysledok... este sa ma dr pytal ze naco som vlastne prisla... ale citila som ako keby palenie v prsnikoch tak ma gynekolog poslal.... ze pre istotu potom som sa dozvedela ze prsniky palia aj zo skoliozy ktoru bohuzil mam

jazminn
30. aug 2019

Oživim túto tému, lebo aj mne sa objavil tento problém...Nahmatala som si zväčšenú uzlinu pod pazuchou. Ihnď som išla na usg prsníkov, dr. povedal, že prsníky v poriadku. Obvodná má poslala na hematologiu, kde mi odobrali krv a čakala som asi týžden a výsledok bol tiež OK. Hematologička sa rozhodla ešte pre niejake iné vyšetrenie, znovu krv a to som čakala trochu dlhšie a tiež bolo oK. Potom mi dala lístok, aby som išla na chirurgiu a vzali mi z toho vzorku. Chirurg, tak trochu známy navrhol, aby som išla na mamograf a keď ten bude v poriadku, tak vzorku nebude brať. Mamograf bol tiež v poriadku. Začala som potom chodiť na lymfatické masáže a zdalo sa mi, že uzlina sa mi zmenšila. Ale teraz asi po pol roku, sa mi vidí, že je znovu taká ako bola na začiatku. Je v organizme niejaky zápal, alebo čo to môže spôsobovať?