Zvýšená činnosti štítnej žľazy a dojčenie

gabikacentrum
7. máj 2019

Máte stim niekto skúsenosť asi pred týždňom mi zistili zvýšenie štítnej žľazy endokrinológ mi predpísal propycil 50mg 3krat dene dieťa má 7 mesiacov ktoré dojčím užívali ste niekto tento liek pri dojčení a bolo všetko ôk alebo ste sledovali aj dieťa nejako špeciálne

Všetko

sasanja
7. máj 2019

@gabikacentrum
Ahoj Gabika. Co ti povedal lekár?Propycil prechadza do materského mlieka aj keď len v malom mnozstve, ale je tam riziko znizenej funkcie stitnej zlazy u dietata a to moze mat velmi neblahe dôsledky. Viem, ze niektorí lekari povoluju kojenie, ale dieta by malo byt kontrolovane u pediatra...nieje to uplne bez rizika!Mas Basedowovu nemoc?
Poraď sa s osetrujucim lekarom

gabikacentrum
autor
7. máj 2019

@sasanja a ani neviem co mi je on nič nepovedal len to ze mam zvisene činnosť štítnej žľazy a vysoký tep boleli ma nohy ako keby som mala svalovú a v predu mi vypadli kus vlasov ináč mi nič také nebolo

gabikacentrum
autor
7. máj 2019

@sasanja radila som sa aj z pediatrickov aj z mojim lekárom ten mi povedal prestať kojiť a pediatrická že lebsie bi bolo prestať kojiť ale ze betaloc keď sa dá tak neuzivat a propycil že prechádza v malom množstve tak by to nemalo babetku ublížiť aj gynekolog to tiež povedal ze bežné to berú aj tehotné ženy a zase kamoška sa pitala jej pediatrická a ta povedala tiež že prestať kojiť ešte rozmislam že ísť ku decke u endokrinológovi aby bolo aj babetko sledované

sasanja
7. máj 2019

@gabikacentrum
Tak je to sice najnizsia davka, ale neriskovala by som to. Je pravda, že v prvom trimestri tehotenstva sa Propycil predpisuje, ale len preto, ze zvysena funkcia stitnej zlazy je pre plod tiez nebezpecna a vtedy na vyber nieje...
Zodpovedne by ta mal poučiť, ten lekar, ktorý ti liek predpísal. U nas radime pacientkam prestať s kojenim.
Takisto odporucame antikoncepciu pocas doby užívania.

zuzka565
7. máj 2019

Ja som mala taký istý problém. Len ja som užívala thyrozol a tiež niektorý povedali ze môžem ďalej kojiť iný zas nie. Tak som zavolala do endokrinologickeho ústavu a povedali ze radšej nekojit. Mohlo by to mat u malého následky s jeho štítnou žľazou. Tak som neriskovala

gabikacentrum
autor
7. máj 2019

@zuzka565 ďakujem aj ja zvažujem ne kojiť ale neviem ako z fľaše nevie ani piť

gabikacentrum
autor
7. máj 2019

@zuzka565 a nemáš číslo na ktoré si volala aby som sa skúsila poradiť

zuzka565
8. máj 2019

@gabikacentrum nemám už číslo to už bolo vyše roka dozadu. Kukni na nete. Aj ja som tak nasla