Zvýšená funkcia štítnej žľazy. Dá sa to vyliečiť?

guza
3. jún 2009

Prave som sa dozvedela, ze moja sestra ma velmi zvysenu funkciu stitnej zlazy, dost jej opuchol krk, ma niekto podobny problem? Moze mat v buducnosti deti? Da sa to vobec uplne vyliecit?

emjee
3. jún 2009

stitna zlaza a kojenie https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
problemy so stitnou zlazou pocas tehotenstva (ale pise sa aj o problemoch pred tehu) https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

petot
15. jún 2009

Nie som lekár, ale štítna žľaza potrebuje vitamín C. Nech sestra skúsi užívať 3x250mg denne, a postupne zvyšovať. Užívať s jedlom, veľa piť. Čím menej umelých farbív a príchutí, tým lepšie.

Vyššie dávky sú nevhodné pri poruchách obličiek a metabolizmu železa a medi.

junovka
15. jún 2009

guza, mam jednu kamosku, ktora ma chlapceka aj ked ma problemy so zlazou.Predtym ako chcela otehotniet, tak musela ist na operaciu 😉

Petot, pochybujem, zeby stit.zlazu vyliecil vitamin C 🙂 , ked je to na baze hormonalnej poruchy,..... a nie preto, ze tam chyba nejaky vitamin 🙂

diddi
15. jún 2009

ja mam znizenu funkciu stit.zlazy....teda uz len polovicu....tu druhu mi vyoperovali.....mala som aj strumu...som dozivotne na liekoch....a nie je to vitamin C.....sestra sa urcite musi o tom porozpravat s gynekologom a endokrinologom,ked bude chciet otehotniet

petot
16. jún 2009

junovka: Tak to by si bola prekvapená. Našej susede to odporučila samotná endokrinologička, a už slabých 500mg denne stačilo na to, aby sa vytratili cysty na štítnej žľaze.

ikke
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzinr
17. jún 2009

no ja som do minuleho roka mala zvysenu funkciu ŠŽ, liecila som sa na nu 2 a pol roka, koli tomu som nemohla ani otehotniet, teda neviem hovori sa ze je problem otehotniet pri poruche st.zlazy ale ja som mala vyslovene zakazane, kedze som brala dost silne lieky (Carbimazol - predpokladam ze ich berie aj tvoja sestra), kt. sa neodporucaju brat ked je zena tehotna. Po vysadeni liekov, ked sa hladina hormonov dostala do normalu, bolo to cca 2 roky na liekoch, som mala pockat aspon 1/2 roka, lebo ze sa to zvykne vratit a nemusi, uz som bola nervozna lebo po pol roku mi lekar povedal aby som s tehotenstvom este pockala a ja uz som samozrejme chcela radsej cakat babetko, no ale dobre ze som dala na radu lekara - pretoze do 3/4 roka od vysadenia liekov sa mi zvysena funkcia znova vratila. Lekar mi odporucil operaciu, kt. som absolvovala minuly rok 08.07. a to som si povedala ze dalsi rok uz na ziadnu operaciu a do nemocnice nejdem. No a v novembri sme zistili ze cakame babetko, zatial je uplne vsetko v poriadku aj s mimi aj so stitnou zlazou (teda uz ju mam celu vyoperovanu), lieky sice budem brat cely zivot (hormon ŠŽ) ale to malickemu neskodi - no a termin mam teraz v juli - takze moje predsavzatie ze tento rok uz do nemocnice nejdem sa mi zase nesplni🙂) Zelam aj tvojej sestre aby sa vsetko dostalo do normalu, popripade odporucam ST.Lubochnu tam su najlepsi odbornici na ŠŽ.

Co sa tyka toho vitaminu C, tak teda o tom som v zivote nepocula a to som si uz o tejto chorobe co to nastudovala.

petot
17. jún 2009

zuzinr: To ma neprekvapuje. Ktorá farmaceutická firma povie "nekupujte naše lieky, môžete sa vyliečiť lacno a bezpečne aj bez nich"?

Nehovorím, že vitamíny sú riešením na každý stav, ale je úplne isté, že veľké množstvo ochorení sa lieči úplne zbytočne drahými syntetickými liekmi s nezanedbateľnými vedľajšími účinkami, a stačila by úprava výživy.

Každopádne, vitamín C je bezpečný a myslím, že to stojí za pokus. Štítna žľaza je na ňom závislá, a ak ho má nedostatok, tak ani lieky ju nemôžu donútiť správne fungovať.

andulkau
17. jún 2009

Ahojte ja ma znizenu funkciu ako Diddi .Beriem lieky uz 3 roky.A vlastne mi to zistili ,ked som bola tehotna asi v druhom mesiaci.Lieky som brala aj pocas tehotenstva.Pocula som ,ze kto ma problemy so stitnou tazko sa otehotnie.

A co sa tyka toho vitaminu C tak tiez som to nepocula.Skusim sa opytat lekara.Ale ako preventivne to neni nic zle uzivat ho.

diddi
17. jún 2009

andulka,ake beries lieky?...ja euthyrox 150....odbornici na stitnu zl...su aj v Dolnom Kubine....tam ma poslali z Ba

dsnadja
17. jún 2009

ahojte.... ja beriem euthyrox 200....a priberam a priberam,chodim k lekarovi do dun.stredy, ale nezda sa m,i že by mojho lekara vyrušovalo, že priberam,teda aby ste mi rozumeli, ani mne by to nevadilo, keby som nevažila 120kg....

diddi
17. jún 2009

ja mam podobny problem....aj v tehu som dost priblala - 35kg...a este dostala aj preeklampsiu.....inac sa dost casto zavodnujem,takze asi ani oblicky nepracuju

mukky
17. jún 2009

petot ja viem ze ty na vsetko velmi rad vitamin c,ale v tomto nemas pravdu....pri ochoreniach stitnej zlazy by sa nemali uzivat aj ine lieky ako na nu urcene,pokial to nie je nevyhnutne,ani vitaminy,aby sa lieky na stitnu lepsie vstrebali

mukky
17. jún 2009

ja uzivam euthyrox 2 roky a budem dozivotne ☹ ,len davky sa budu menit..priberam rapidne,v tehotenstve som pribrala minimum,8 kg,mala som ich hned dole..a po 3 tyzdnoch este menej ako pred tehu..potom zlom,a kila sli velmi hore...pytala som sa na krv,a ta potvrdila ze zlaza sarapati a opat zdvihli davku liekov...otehotnela som hned 🙂 ..aspon to...idem opat na krv...funkciu mam znizenu

janulka7
18. jún 2009

ahoj. ja mam zvysenu funkciu stitnej zlazy.bolo to po porode ked mi ju zistili a to som kvoli nej schudla 25 kil za 4 mesiace. vyzerla som hrozne. nevladala som sa nai udrzat na nahoch vzdy som bola unavena a neskutocne podraznena.ked mi ju zistili bola privelmi zvysena a tak mi okrem tabletiek na nu museli nasadit aj tabletky na nervy.tie tlmili srdce lebo by to vraj mohlo dopadnut zle pri silnych tabletkach hormnalnych.
ci moze otehotniet.?moze. ale musi davat pozor aby to nebolo v case ked bude brat tabletky a ked prestane tak este rok musi cakat aby sa krv riadne vycistila od tych hormonalnych tabletiek. je to velmi dolozete. mne to moj lekar nepovedal a otehotnela hned dva mesiace po tom co mi vysadili tablekty a malemu sa v paitom mesiaci tehotenstva zastavili srdiecko. teraz mam mesacneho chlapceka ale bola som uz vyse roka a pol bez liekov. takze nech si dava pozor na to.
co sa tyka opychnuteho krku, aj mne sa to stalo a vyzeralo to hrozne vela som sa preto naplakala.ale jedna pani ktora uz bola pred operacoiu mi poradila ze si treba kupit aloe vera rastlinu. musi mat viac ako 5 rokov ta aloe . list treba odrezat a prerezat ho n apolovice. a priviazat na noc na krk tou prerezanou stranou. musis to na krku mat v noci pocas 2 tyzdnou potom 6 mesiacov pauza a znova. mala by sa ti stitna zlaza vstrebat. teda aspon mne to pomohlo. bolo to sice nepohodlne ale pomohlo. a ta pani sa tak vyhla operacii. odvtedy mam aloe doma v crepniku stale. pre istotu aj ked mi uz znova nespuchla. jeden list si narez na take stvorceky velkosti toho opuchu. drz to v chladnicke v potravinarskej folii nie alobale. a ked uvidis ze uz z nej vyteka oranzova stava tak ju zahod a narez si novu. dufam ze ti pomoze daj potom vediet.drzim palceky.
este by som zabudla. musi si davat pozor na horcicu, lebo horcicovae zrna podporuju cinnost tej zlazy. ja som pocas brania tabletiek radsej uplne vysadila horcicu. tak sa maj.

dsnadja
18. jún 2009

horčica?? začalo sa to ked som bola tehotna, ranajkovala som a kecali sme a zrazu pozeram a zjedla som celu tu vačšiu flašu....velmi mi chutila.´teraz ju ani tak nemusim.....

petot
18. jún 2009

mukky: som rád, že to o mne vieš 🙂

Ak máš obavu o vstrebávanie, tak stačí dodržať rozostup. Ale prírodu nezmeníš, štítna žľaza potrebuje až 50x väčšiu koncentráciu vitamínu C než iné tkanivá tela. Myslím, že to o niečom svedčí.

mukky
18. jún 2009

petot poprosim ta o nejaky odborny clanok,ktory by si tu zverejnil o stitnej zlaze a vitamine C s nou spojenym

mukky
18. jún 2009

ja obavu o vstrebavanie nemam ale je to tak ako som napisala..

diddi
18. jún 2009

zajtra idem pre vysledky na endokrinologiu...tak sa popytam na ten vitamin C

guza
autor
20. jún 2009

Dakujem za rady, vsetko sam vyrozpravala sestre:O))

Janulka tak moja sestra je presny pripad ako ty, uplne iste....

Len mojej sestre munuleho roku zomrelo babetko presne na den terminu 😅 myslite, ze to mohlo suvisiet so zvysenou funkciou stitnej zlazy? Stalo sa to v Irsku, lekari po konecnej pitve, povedali, ze nic nenasli a umrtie babetka zostalo *zahadou*... ☹
Tiez jej lekari povedali, ze nech nepomysla na deti minimalne dva roky, plus nejaka suseda jej natarala, ze ich vobec nebude moct mat ☹ je z toho velmi nestastna....

Ale po precitani vasich skusenosti sa jej ulavilo, ze deticky aj napriek tomu bude mat...

guza
autor
20. jún 2009

este dodam, sestra tiez schudla po porode nahle 28kg za 5mesiacov.

guza
autor
20. jún 2009

Az 10 mesiacov po porode, uz na Slovensku, jej lekari zistili tu stitnu zlazu...

elule
21. jún 2009

Ahojte tak ja som na tom dost zle so stitnou mam tiez zvysenu funkciu zistili mi to asi pred rokom a pol hned nato som zistila ze som tehotna vraj to môže mať zly vplyv na dieťatko doktorka vtedy vyhlasila že mi neodporučuje ani pôrod ani interupciu(mala som vtedy kôli tomu aj dost važne problemy so srdcom)inak neexperimentujte s vitaminmy nabehnite hned k endokrinologovi ono sa to nezda ale je to velmi nebezpečne štitna tvori dost dôležity hormon .Celych sedem mesiacov tehotenstva som brala lieky začinala som na šiestich tabletkach a potom mi davky znižovali nakoniec som tabletky dva mesiace pred pôrodom prestala uživať aby som mohla dojčit a po troch mesiacoch dojčenia som na tom opat rovnako,v najbližšich mesiacoch ma čaka operacia a konečne sa zbavim tejto opachy hnusnej toť moje skusenosti.Inak narodilo sa mi na velke štastie zdrave dietatko.

petot
21. jún 2009

mukky: Čo tak trochu vlastnej iniciatívy? 😉
Len námatkovo zadané heslá ascorbic acid thyroid vo vyhľadávači Medline vypľulo 218 vedeckých článkov. Z nich asi tretina sa priamo týkala témy. Síce niektoré články s najzaujímavejšími názvami nemali vyplnený ani abstrakt (možno by sa aj tak dali vyhľadať na nete, neskúšal som), ale aj to, čo je k dispozícii, plne stačí k rozptýleniu Tvojich pochybností nad súvislosťou štítnej žľazy, jej ochrany, a antioxidantami, menovite vitamínom C.

petot
21. jún 2009

elule: Ja nikoho neodhováram od návštevy endokrinológa. Hovorím, že bez vitamínov štítna žľaza nemôže dobre fungovať, aj keď ju napcháte liekmi (máme v rodine prípad, brala obrovské dávky liekov, aj tak jej nakoniec museli štítnu žľazu vybrať). Vravím tiež, že niekedy (nie vždy) aj samotné vitamíny stačia na významné zlepšenie, a že dokonca existujú aj starší endokrinológovia, ktorí o tom ešte vedeli.

A medzi riadkami hovorím o tom, že vzdelávanie novších generácií lekárov majú už plne pod kontrolou farmaceutické firmy, a tak liečebné postupy vychádzajú z príslušných aktuálnych produktových katalógov, čo nemusí nutne znamenať postupy najvhodnejšie pre pacienta. To je smutné, ale je to tak. Staré osvedčené metódy nemajú za sebou taký marketing ako horúce patentované novinky.

diddi
21. jún 2009

no,pytala som sa v piatok mojej endokrinologicky,na ten vitamin C....zial petot,musim ta sklamat...na stitnu zlazu vobec nezabera,nema vplyv jeho uzivanie na ziadne ochorenie stitnej zlazy ☹

katja78
21. jún 2009

Petot - a kto píše tie vedecké články na Medline? Tiež "novšie generácie lekárov, ktorých vzdelávanie majú už plne pod kontrolou farmaceutické firmy, a tak liečebné postupy vychádzajú z príslušných aktuálnych produktových katalógov?" Citujem Ťa. Alebo to po večeroch píšu babky zelinkárky a podobní laickí zanietenci pre pavedu, akým si, bez urážky, Ty? Medicína, to neznamená sadnúť si za internet a hľadať abstrakty. Nemáš ani páru, čo je to evidence based medicine, z ktorých vychádzajú guideline-y. Medicína a ani lekári nie sú neomylní a vševediaci, to je iba Boh. Ale vychádzajú z poznatkov a dôkazov, ktoré sú v modernej vede uznávané ako najlepšie pre súčasný stupeň poznania.

mukky
21. jún 2009

diddi petot je diler,podla mna urcite 😀 ,takze som mala pravdu 🙂

elule
21. jún 2009

petot:niesom sice doktor no nech nad tym premyšlam akokolvek neviem ako by mohol nejaky vitamin napomôct liečbe hormonov bohužial mna v tomto logika nepusti mne ta choroba spôsobila dosť važne problemy so srdcom a kto neuživa lieky ma postupne problem so všetkym štitna žlasa suvisi s velkym množstom organov a vačšinu z nich teda vitaminy nevyliečia ešte som nepočula že by niekto dostal napr na srdce vit.C