Zvýšená funkcia štítnej žľazy. Dá sa to vyliečiť?

guza
3. jún 2009

Prave som sa dozvedela, ze moja sestra ma velmi zvysenu funkciu stitnej zlazy, dost jej opuchol krk, ma niekto podobny problem? Moze mat v buducnosti deti? Da sa to vobec uplne vyliecit?

katrin21
28. máj 2015

@nat28 u mna sa to vyvinulo tak, ze som zdrava 🙂
isla som potom v maji 2010 na biorezonanciu do Bioharmonie, MUDr. Šuch, pristroj BICOM...
Zistil, že pricina bola v hypofyze, kde sarapatil nejaky virus a ona potom nepracovala spravne a kedže riadi cely endokrinny system, tak sa to prejavilo na stitke zrovna...
Uz po 2 mesiacoch som mala vysledky v norme, lieky som vôbec nebrala, ani neberiem , chodila som tam este na udržiavanie toho stavu na pristroj a to je vsetko. po cca. 5 mesiacoch som prestala chodit a som uz zdrava dodnes... 🙂 STitka funguje OK, vysledky v norme, skvele..

jankafeki
19. sep 2015

Ahojte, od Marca do Jula tohto roku som sa liečila na zvysenu cinnost stitnej zlazy, brala som thyrozol 1/2 tbl denne, upravil sa mi tras, nervozita, spanok, potenie, navaly teplo/zima ...Kedze od Jula do Augusta som zacala vysadzat liek t.j. dala som si 1/2 tbl kazdy druhy den mi zacalo byt po case horsie. Na kontrole mi doktor povedal, ze krasne sa stitna zlaza popravila (TSH), ale ja sa citim horsie. Lieky uz teraz neberiem. Je to mozne?? Nemate niekto s tymto skusenost? Podotykam, ze predtym mi 3 roky kolisali hranice hore dole, preto som lieky nebrala, a zteraz ked ozaj som to v marci nemala hranicne ale zvysene ... V rodine mama, babka cely zivot beru lieky na stitnu. Dakujem za radu.

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sara2830
21. apr 2016

Ahojte maminky nemaminky, chcela by som info ak viete napíšte 🙂 dcerka 2,5 r. má uzlik a zvýšené TSH berie Euthyrox no malo rozpráva a skomolene, môže to mať vplyv na vývoj reči?Ďakujem veľmi pekne 🙂

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sara2830
21. apr 2016

@peter952 ďakujem, áno prešla očkovaním....googlila som no nasla som iba rozvážnu ,pomalsiu reč,o takýchto malých detickach som nenasla vôbec nič, skôr je to ojedinele u kojencov zevraj :( , v júni ideme logopedovi pre istotu,možno sa dozviem niečo ,možno nič..ale ďakujem za ,urcite precitam pre lepší rozhľad 🙂

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sara2830
23. apr 2016

@peter952 ja som už premýšľala nad jedálničkom lenže ona je nepapacka ,zie tak suché cestoviny,ryžu, vajcia a ovocie a som rada,ked si dá raz za mesiac nejake to maso, polievočku atď.....je to ťažké,spolieham sa že nastup do škôlky jej pomôže v tomto 🙂

sara2830
23. apr 2016

@sara2830 a k tým endokri.je ich malicko,v NR nieje,museli sme začať chodiť do TT,BA je plná a aj TO,takze ozaj len takto cez mail...

aliseacat
28. júl 2016

@emilyx ahoj,lekar zije na ostrove cyprus v meste Larnaka

mizulienka
21. okt 2016

ahojte dievcata, pri testoch mi zistili, ze mam TSH 12,8 fT4 13,50...objednala som sa k endokrinologicke, najprv ma chcela dat az na januar, ale ked som jej povedala, aka mam vysledky, tak ma hned preobjednala na 15.11....je to take zle? mam sa velmi obavat? 😕
nikdy som nemala ziadne zdravotne problemy, aj pocas 3 tehotenstiev nikdy nic nenasli, teraz asi pol roka dozadu sa mi spustil ekzem a dlane ruk som mala v katastrofalnom stave, zeby to bolo aj tou stitnou? dakujem za kazdy komentar.

sara2830
21. okt 2016

@mizulienka dopredu netreba riešiť,vysledky mohli byť aj zlé ,spravia odber nanovo...moja mala mala po narodení TSH37 a je živá a zdravá 🙂 až moc živá

sara2830
21. okt 2016

@mizulienka ale berie lieky odmalička

laurika25
25. feb 2017

@katrin21 ahoj.chcem.sa spytat,ci sa ti podarilo vyhnut operacii stitky.Ja sa tiez liecim uz 3. mesiac thyrozolo a tiez stale.hladam inf.,ako sa z toho.dostat,ak za vobec.da

katrin21
25. feb 2017

@laurika25 ano.. uz vyse 6r mam vysledky ako novorodenec, este aj tehotna som mala vsetko OK 🙂
Chodila som na biorezonanciu do Bioharmonia.sk , tam ma dali do poriadku.. pristroj ukazal, ze som mala nejaky virus na hypofyze usidleny po nejake chorobe, co zostal v tele... a tam sarapatil.. ked hypogyza, ktora riadi cely endokrinny system , pracuje zle, tak SZ len pocuva chybne prikazy , aj ked jejj inak nic nie je... DO 3 mesiacov som mala vsetko OK a som bez liekov , virus sa zlikvidoval + nejake ine veci, co tam pristroj nasiel a hotovo. SOm ok 🙂
Som rada, ze som nedala na reci ludi, co tieto veci odsudzuju a dehonestuju len preto, lebo su na SK aj ludia, ktori si kupia pristroj a uz myslia, ze mozu liecit ludi.... Treba len vediet za kym ist, ze sa tomu naozaj rozumie co robi... a toto je lekar, takze o to lepsie 🙂

laurika25
26. feb 2017

@mercymay ahoj,chcem.sa.spytat ako.si dopadla...mam taky.problem.ako ty, liecim thyrozolom uz 3.mesiac a presne mam.problem.s tymi.ocami ako ty...vysadila som thyrozol na 2. Tyzdne a mala aom.pocit ,ze sa mi oci stiahli..tak neviem.Vyriesila operacia tvoje problemy a.aj tie oci?

mercymay
19. mar 2017

@laurika25 no operáciou sa mi to vyplieštanie očí zastavilo, doktorka povedala, že sa mi to môže ešte malilinko zlepšiť smerom k pôvodnému stavu, ale ako som ich mala predtým, to už nebude. Ale je to rozhodne lepšie, než to bolo, asi ak by som to nechala tak, oči mám niekde na hlave. 😲

1v2l3a
1. nov 2017

Ahojte ludia!!! chcem sa s vami poradiť..spýtať sa Vás na to, čo si o tom myslíte. Mám na krku strumu "" jak keby idem na hallowen party""" skrátka každý si to všimne že tá štítna ž. je veliká zväčšená a vyčnieva....bol som na vyšetrení u nášho "doktorá pána P" ten my však podla jeho vysledkou povedal že je to v norme...... pretrvávajú u mna všetky príznaky hypertyreózy až na velké oči. najväčší problém mám s váhou, chcel by som velmi pribrať aspom 4--5-6 kg...ale to možem len snívať.....vrchná hranica ma nepustí anilen o deká a to som skúšal cvičiť, používať cez 15 druhou (často špiškových) preparátou proteínov a prípravkov na priberanie..nič. Teras pracujem v nemocnici a poprosil som chyrurga čo operuje štítne žľazy či by sa mi na nu pozrel povedal, že je velmi velká...že mi odoberie krv...tak som bol na krvných testoch.....výsledok bol že normálna hodnota TSH je medzi 0,300 - 4,200 já som mal prosím pekne 7,950 ..a protilátky 1300 TPO_S.. Vie mi dakto PORSíM povedať...čo sa už lieči na zvýšenú činnosť, aké mal on hodnoty, ak si to pamätá!!!! velmi mi to pomôže!
!!!!!!!!prosím napíšte aspom dakto,.... aby som vedel vyhladať nejakého dobreho endokrynologa. DIIK

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lily1983
27. jún 2019

@peter952 ahoj. Dneska zistili dcére problém so štítnou žľazou ale nasadila som CBD tak dúfam že sa to upraví. Ty sa v tom vyznas? Lebo ja som asi mesiac s CBD veľmi dobrá kamarátka a liečim si kožné ochorenie a veľmi mi to pomohlo..
No toto je iné a hlavne keď ide o moje dieťa..ale čítala som si práve o tom a receptory CB1 su vlastne presne tam v mozgu v nervovej časti kde spoluprácuje so štítnou žľazou a že výsledky sú pozitívne pri použití CBD..ty máš ake skúsenosti s tým prosím ťa?

mizulienka
28. jún 2019

@lily1983 prosím ťa, čo je CBS? Ďakujem dcéra má hypo alebo hyper funkciu štítnej žľazy?

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lily1983
28. jún 2019

@peter952 ďakujem , áno ja viem na zaklade toho dievčatka čo má epilepsiu zmenili zákony v mexiku.a už to ide aj k nám..a už sú výsledky aj tu dokonca rakovinu jednému vyliečilo
@mizulienka pošlem ti do správy link na YouTube aby si to lepšie pochopila.

lily1983
29. jún 2019

@mizulienka dcérka má hypotyreozu.

mizulienka
1. júl 2019

@lily1983 na autoimunitnom základe?

lily1983
2. júl 2019

@mizulienka ešte neviem ideme 10.7. na prve vyšetrenia na endokrinologiu.ale olej som jej už nasadila lebo viem že jej pomôže a mohli by sa do 10.7. už zlepšiť hodnoty..a aj keby to bolo na autoimunitnom..vy máte akú diagnózu?

mizulienka
2. júl 2019

@lily1983 ja mam tiež hypotyreozu na autoimunitnom zaklade. Ak môžem poradiť na FB je skupina Hashimoto SK/CZ, je to výborna skupina, dozviete sa tam veľa nových vecí ohľadom liečby, stravovania a pod. Hashimoto je vlastne hypotyreoza, ktorá je na báze autoimunitného ochorenia. Je pomenovaná podľa lekára, ktorý ju prvý pomenoval.