Zvýšená funkcia štítnej žľazy. Dá sa to vyliečiť?

guza
3. jún 2009

Prave som sa dozvedela, ze moja sestra ma velmi zvysenu funkciu stitnej zlazy, dost jej opuchol krk, ma niekto podobny problem? Moze mat v buducnosti deti? Da sa to vobec uplne vyliecit?

m.schubi
14. dec 2009

všetkým: Ludia ešte raz a pozorne čítajte čo písal petot. čítajte medzi riadkami a pochopíte, že čo vám chcel všetkým naznačiť. Upriamujete pozornosť na vitamín, akoby tvrdil, že je to jediný všeliek na svete. Zle ho chápete a je mi lúto, že ste nespozorovali človeka ktorý by vám mal byť vzorom ako pozerať na tento svet. Nebudem tvrdiť, či to čo písal je pravda alebo nie, neoveroval som si to a ani nemám chuť. Mám ale iné získané informácie,ktoré má uisťujú o správnosti jeho názoru. No nedá mi vám pripomenúť, že tento človek je podla mojho názoru v obraze. Myslím,že velmi dobre chápe súvislosti a vy ste ho išli "upaliť na hranici" jak nejaku bosorku. Mne toto forúm pripadalo ako keby slepí osočovali jednookého, že čo im to chce nahovoriť ako funguje a vypadá tento svet. Poradím vám, čítajte, hladajte, vzdelávajte sa, OVERUJTE si informácie, a zistíte že nie všetko funguje správne aj ked vám tvrdia rozne institucie opak. Ludia budte preboha samostatné mysliace tvory a nie hejno oviec ktore sa vleču stádom nevedno kam. Nevytvarajte si "myšlienkové tunely" kde vidíte len jeden smer ktorý vám iný tlačia do hláv. 😉

diddi
15. dec 2009

m.schubi s jednym prispevkom,bez fotky a albumu,daj si vybrat stitnu zlazu a precitaj si po sebe svoj prispevok 😉

katrin21
22. apr 2010

ahojte,
zistili mi hyperfunkciu a nasla som tuto diskusiu...
myslim, ze to , co hovori petot nie je od veci.. vela chorob sa da liecit strravou, napr. mnohym velmi pomohla pri rakovine a je smutne, ze napr. v nemocnici onkologickym pacientom vobec neprisposobuju stravu ako by mali.... je nejaka taka stranka, ako badatel.sk,alebo tak nejak atam je to popisane.. kto chce veri, uskodit to neuskodi a viem o ludoch, kt to veelmi pomohlo popri tradicnej medicine..
mylsim, ze petot nepise ako dealer, pride mi ako velmi inteligentný a ščitany clovek a v niecom urcite pravdu... vela teraz hladam na nete a naozaj som sa docitala, ze niektore vitaminy mozu pomoct,... napr. pri hyperfinkcii je vraj aj velmi dolezity selen, vitamin E, nejest veci, co obsahuju vela jodu a pod...
myslim, ze naozaj to ma nieco do seba a vit. C urcite neuskodi... mozno naozaj existuje nejaka suvistost a suhlaism, ze lekari sa vacsinou len striktne drzia klasickej mediciny.... maloktorý je pristupny niecomu ineho ako chemii uverit a teda sa aj od nich dozvedame len urcite moznosti,...

ja urcite chcem vyskusat aj nieco iine.. napr. som nasla, ze nejaka bylinka- nejaky srdcovnik, ci ako sa vola, pomaha pri hyperfunkcii, aj nejaky oej z orecha tusim greckeho?? nepamatam sa presne..
ale urcite je aj strava dolezita, ved napr. Dr. Bukovsky by o tom vedel rozpravat..... a vela ludi kt. strava pomohla.. naposledy Viktor Horján povedal, ze mal rakovinu tusim prostaty a veru mu strava zachranila zivot.....
hmm... tak neviemm.. skoro ste ho tu ukamenovali,ale mna napr. zaujal a niekde som nevidela, ze by bol PROTI klasickej liecbe..... budem rada,ak najdem nieco ,co min umozni vyhnut sa operacii, alebo znizit lieky ( Thyrozol a Trimepranol na srdce...) na minium....
a chcem este babo... 😉

katrin21
22. apr 2010

a este niekto tu pisalk, ze vela vit. skodi..ano ,ale nie C... ten prebytocny len vycikame.... 🙂

petot
22. apr 2010

katrin21: Ak chceš ešte jeden naozaj "alternatívny" názor na štítnu žľazu, pozri si kapitolu Jód, ktorú som písal aj vďaka inšpirácii touto diskusiou (bol som nútený čo-to prečítať, aby som si vyplnil medzery 😀 Opísal som tam najmä názory skupiny lekárov, ktoré sa diametrálne odlišujú od väčšiny endokrinológov, a majú svoje výsledky. Ber ako druhý názor na zamyslenie, nie ako dogmu 😉
Nájdeš to ako podkapitolu v Ďalšie dôležité látky: http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf

katrin21
22. apr 2010

nejde mi to otvorit....

petot
22. apr 2010

Máš nainštalovaný Acrobat Reader? http://get.adobe.com/reader/

katrin21
23. apr 2010

samozrejme...
ale to je nejaky divny link... normalna stranka sa nekoncieva na pdf.. pdf je subor...... nie stranka...

katrin21
23. apr 2010

uz som to otvorila.. ty kokso, ze 340 stran??? ty sa asi velmi nudis... ufff

petot
23. apr 2010

Nenudim, len som si potreboval veci usporiadat "na papieri", kym som ich mal chvilu usporiadane v hlave 😀 A rozobrat to dostatocne na to, aby sa to dalo obhajit aj vyuzit. Trvalo to rok a pol.

katrin21
25. apr 2010

no..ale mne sa to take dlhe nechce ani citat, ani hladatt..odradilo ma to.... z toho rolovania dole ma uz boleli oci... 😝

petot
26. apr 2010

PDF má zabudovaný obsah. Stačí si ho zobraziť a kliknúť na názov kapitoly.

bubinko83
28. jún 2010

baby je normalne že pri tejto diagnoze nemožem schudnut? 😒 Ja sa v poslednej dobe nejak necitim aj dobre,stale ma hlava pobolieva v spankovej časti a v citim ako keby taky tlak v hrdle,som aj dost ospala.Može to byt tymto ochorenim? Dik

helena56800
28. jún 2010

bubinka83 môže. Okrem toho sa môžeš aj viac potiť, bušenie srdca, únava, nervozita, suchá koža - hlavne chodidlá a ruky, vypadávanie vlasov..... u kažého je to iné...

stresmenka
5. jan 2011

Ahojte 🙂
vie mi niekto poradiť cítim v krku akoby knedľu ( hrču ) v rodine ma mamina aj brat štítnu žľazu. Ja som to dokymu povedala bral mi krv a výsledky su OK môžem mať aj napriek výsledkom niečo zo štítnou žľazou?? On ma nikam neposlal teraz beriem antibiotika, lebo mam zapal priedušiek takú hrču mám už dlhšie ☹

boja1
16. apr 2013

ahojte všetci,aj ja mam problem zo šž,, tiež mi to zistili nahodou,od minuleho mesiaca sa mi dost zvyšili hormony,aj mna posiela moja lekarka na operaciu a tiež chcem otehotniet,ale ja mam aj nejaky uzol v nej zatial som nebola ani na biopsiu. Poradte mi co mam podla Vas robit? som tu nova tak prosi Vas niekto napište čo znamena slovko EMOTICON

boja1
22. máj 2013

@katja78 ahoj,mam zvyšenu št.žľ.s nejakymi uzlami,,,,,môže to mať na svedomi,že som unavena,bolesť hlavy skoro každy deň,ospala,opuchy nôch asi zo srdca?časte zapali hlavne hrdla a priedušiek a môže mi nejako narušiť srdce? ☹ ☹

mercymay
24. máj 2013

Ahojte, tak aj ja pridam svoj prispevok, po porode mi zistili zvysenu cinnost stitnej zlazy, paradoxne s tym aj spojene som mala opuchanie a vyduvanie oci. Takze liecba liekmi aby sa mi skludnili hormony a 10.juna som objednana na operaciu, pretoze u mna je mala sanca , ze by sa to skludnilo na furt. V rodine vsak mame ochorenie stitnej asi dedicne, ma ju mama a aj sestra - ale obe maju znizenu funkciu.
Takze ja som pripad, ktory snad dobre dopadne, lebo tie vypulene oci mi znacne idu na nervy, mam pocit, ze sa kukam na ludi ako zaba. 🙂

lukulis
24. máj 2013

Ahoj mercymay, moj manzel operuje stitne zlazy, takze o tom nejake tie info mam a musim zial uviest, ze vypulene oci nie su ziaden paradox, ale bezny sprievodny znak zvysenej funkcie stitnej zlazy. Drzim palce, nech operacia dobre dopadne...

nili
30. júl 2013

Ahojte, prave mi zistili zvysenu cinnost sz, este k tomu mnohouzlovitu. Krk az tak mi nenapuchol, ale s ocami mam obrovske problemy, neustale mam pocit, ze mi vypadnu... az bolia. Neposedim ani na chvilu, chronicky som unavena a nedokazem normalne spat. Nasadili mi Thyrozol 10 mg, ale lekar mi povedal, ze pravdepodobne budem musiet na operaciu, mam vysoke protilatky. Neviem, ci sa mam odhodlat na operaciu cim skor alebo ci ma vyznam to natahovat, pretoze nastupujem do novej prace. Potrebovala by som poradit, ci sa treba obmedzovat? Napr. vyvarovat sa slnku, soje... ☹

monikaflower
9. mar 2014

@petot Vitamin C

The thyroid gland needs this vitamin to keep it healthy. Long standing deficiency causes the thyroid gland to secrete too much hormone. People with an overactive thyroid need extra Vitamin C as this is actually drained from the tissues in their bodies.
mas pravdu, cize v preklade..pri nedostatku vit C produkuje stitna zlaza prilis vela hormonov...to je hyperfunkcia

monikaflower
9. mar 2014

http://www.thyroiduk.org.uk/tuk/treatment/vitam...

tu nájdete vplyv jednotlivých vitamínov na činnosť štítnej žľazy. Vitamínmi sa dá liečiť všetko, sú ozaj veľmi dôležité. Som učiteľka biológie. Pre seba som si tam našla zinok a selén,keďže trpím hypofunkciou.

timi1012
19. jún 2014

Ahojte čo mám jesť pri zvýšenej činnosti ŠŽ? Ďakujem.

opodott
13. júl 2014

dobry den ,volam sa Tana a mam hyperfunkciu stitnej zlazy a pred rokom ,ked ma vysetrovali,mala som 3 krat zvycsenu stitnu zlazu ,ktora pracovala 10 krat rychlejsie ako je normal.Endokrinologicka mi naordinovla thyrozol 6 krat denne ,potom sa davky pomaly zmensovali..Po 2 mesiacoch mi zacala rast este viac a prejavili sa aj neziaduce ucinky tabletiek..Na radu jedneho lekara menom Dinos Xydos/cyprus/kde som predtym pracovala som zacala uzivat vitamín C okolo 3 gr denne plus pripravok Fornuta vitae a vysadila som thyrozol..Po 3 mesiacoch tzv liecby sa mi moja stitna zlaza zmensila o polovicu a okrem toho som si vyliecila aj sennu nadchu,ktorou som trpela od detstva..Lekarka bola prekvapena, že sa sicim lepsie,tiez vysledkami sona..tiez som jej povedala že na operaciu nejdem,lebo ju nepovazujem za vyliecenie ale trvalo chorobny stav a zavislost za tabletke zvysok zivota..Stitnu zlazu mame len jednu a je nenahraditelna inym organom,tak si ju nenechajme za kazdu cenu vybrat ale zvazujme aj ine alternativy..Kolegyna bola v Ruzomberku a spomínala ze tam vyberaju SZ ako na pase,tak vela je pacientov.Pochadzam s lekarskej rodiny,kde bol otec lekarník ,mama zdr.sestra,a fakt že je druhe tisicrocie a nejde mi do hlavy,že si oficialna medicina s tolkymi chorobami nevie poradit...Pokial na vsetke symptomy sa budu predpisovat lieky a clovek sa nebude brat ako ziva bytost,bude viac chovych,viac liekov a ziadne rozumne riesenie/pre chorych/

lolp
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
erulienka
8. apr 2015

@opodott
Ahoj prosim mam problemy so štítnou žlazou hrozi mi operácia vraj si brala fornuta vitae od akej firmy a a za aku cenu dakujem, erika

emilyx
21. apr 2015

@opodott Ahoj prosim ta odkial je ten lekar? Chcem ho navstivit. Ja mam zvysenu fuknciu a lekarka mi predpisala Thyrozol. Je ni z neho zle boli ma hlava strasne je mi na vracanie zacali sa mi niekedy rano triast ruky som z neho nejala zvlastna unavena neni mi dobre. Mala som uzivat 2x denne ale od dnes si davam len polovicu a ked mi bude stale zle vysadim ich uplne. Mam pocit ze sa mi zvacsil krk este viac. Pre tym bez liekov mi bolo ovela lepsie. Mam citlivy organizmus ja nemozem hocico uzivat napr ani antikoncepcia alebo rozne atibiotika mi nerobia dobre. Som z toho zufala lebo zijem v zahranici a na kontrolu mam ist za 3 mesiace lekarku mam na SK. Radsej by som skusila altenrativu. Prosim das mi kontakt na toho lekara? Rada ho navstivim.

nat28
27. máj 2015

Ahojte, som 10 tyzdnov po porode a od vcera beriem Thyrozol 1,5 tbl. Doteraz som sa roky liecila na znizenu cinnost, teraz mam naopak zvysenu, vraj tazka tyreotoxikoza. Davky liekov mam upravenu kvoli kojeniu. betablokatory som tiez kvoli kojeniu nedostala. Neviem o tejto chorobe dokopy nic, ale bojim sa. Mam aj uzlik, ktory mi uz ale pol roka doktorka nepozerala sonom. Ako je to s vypulenim oci? Stane sa to kazdemu, je to nezvratne? Ja to zatial nemam, ale podla doktorky sa to stat moze. Moze to byt sposobene porodom, ten zvrat? Zvykne sa to upravit casom?

nat28
27. máj 2015

@katrin21 ahoj, ako sa to u teba vyvinulo?

labajka
27. máj 2015

ja to mám od 15tich, som liečená euthyroxom odvtedy vkuse, aj počas tehotenstva, aj po ňom, na jej mieste by som siahla aj po bylinných prípravkoch, ja sa popri liekoch dávam dokopy aj s nimi