Zvýšené leukocity a baktérie v moči

zuzkag2
3. jan 2012

Ahojte dievcata, chcela by som sa spytat, ci nemate niektora skusenost....bola som na preventivnej prehliadke u vseobecneho lekara, a zistili mi zvysene leukocity v moci, aj nejake bakterie, zopakovali sme potom to vysetrenie, ci to nebol omyl, lebo nemam ziadne problemy, a znova sa ukazali zvysene leukocity, aj bakterie. Ale priamy rozbor, ake su to bakterie nic neukazal, nevedeli zistit aka bakteria tam je. Ziaden postup mi neodporucili, len urologicky caj, a brusnice...ale kedze sa snazime o babo, asi by som mala byt v poriadku, a nie nosit v sebe bakterie...nemate niektora takuto skusenost?

vefi89
3. jan 2012

@zuzkag2 z toho, čo si napísala ti neviem viac poradiť, ako len to, že zvýšené leukocyty znamenajú zápal..
domnievať sa však môžeme.. keď piješ urologický čaj, zrejme máš teda problémy s močovými cestami, tu by som mohla snáď len aby si vyskúšala sedavý kúpeľ v harmančeku, alebo repíku.. a pokiaľ ti všeobecný nevie zistiť, čo je ti, zašla by som priamo aj za urológom 😅

zuzkag2
autor
3. jan 2012

@vefi89 dakujem, moc...a myslis, ze zapal moze byt aj bez nejakych priznakov? lebo nemam ani palenie, ani bolesti, ani necikam viac...

vefi89
3. jan 2012

@zuzkag2 áno, určite áno 🙂 ešte by som ti poradila, daj si spraviť krvný obraz.. či máš aj v krvi zvýšené leukocyty... samozrejme, zápal sa môže prejaviť aj bez príznakov, tiež som ho tak mala, a veru som ho preliečila sama, ani neviem ako 😀😀 nevieš, ako veľmi si mala zvýšené hodnoty?

zuzkag2
autor
3. jan 2012

@vefi89 no mam aj krvny obraz, a ten je uplne v poriadku, preto sme boli s doktorom trochu aj prekvapeni a radsej sme tie testy zopakovali, ze to neboli len nejake povrchove bakterie, alebo chyba vysetrenia. No bohuzial som si tie hodnoty nezapamatala, o kolko mam tie leukocity zvysene. a nechapem, ze ked tam najdu bakterie, ze nevedia zistit ake su to bakterie...ci na to treba nejake speci vysetrenie, alebo co....( mna este napada, ci moj skoro-mm nahodou na mna nejake bakterie neprenasa... aby si si zas nemyslela, ze sa neumyvame, ale aj to sa niekedy moze stat 🙂 , ci? )
🙂 super, ze si si to vyliecila sama, asi sa dam aj ja na samoliecbu, a po mesiaci si pojdem dat ten moc skontrolovat, a uvidime 🙂 vraj je na to dobre plzen pivo, tak sa dam na alkoholicku drahu 😀

vefi89
3. jan 2012

@zuzkag2 😀 😀 😀 samozrejme, ono môže aj partner "prenášať" a určite to nie je spôsobené vždy len hygienou 😉 pokiaľ máš také podozrenie, mala by si ho požiadať, nech si dá spraviť rozbor aj on.. tam budeš mať asi najväčšiu istotu, a poprípadne by ste sa liečili alkoholickou kúrou obaja 😀
takto ti naozaj neviem poradiť, čo by ti pomohlo, možno ak by si verila homeopatikám, tak by som ti vedela odporučiť jednu veľmi milú, ochotnú a dobrú pani, snáď by ti vedela pomôcť 🙂

zuzkag2
autor
3. jan 2012

@vefi89 jaj, no a bola by z nas rodinka uzasnych 😀
no ak ta mozem poprosit, ja homeopatikam aj celkom doverujem, a urcite som viac naklonena takejto liecbe ako ATB...

zuzkag2
autor
3. jan 2012

@vefi89 dakujem za IP 🙂

andreaju
3. jan 2012

@zuzkag2 ahoj,v prvom rade ti chcem povedat,ze sa neliecia lab.vysledky ale tazkosti...cize preto ti lekar odporucil len pit urocaj a brusnice..pit treba vela kvoli "preplachnutiu" moc.systemu a brusnice brania/resp.latky v nich/ prichytavanju bakterii na sliznici moc.systemu.co sa tyka tych bakterii ide pravdepodobne o e.coli,ktore sa bezne nachadzaju v hr.creve a kludne sa ti mohli dostat do moc.systemu po sexe alebo pri noseni tangacov..skus vela pit a pravidelne chodit mocit a pridaj aj tie brusnice..potom je mozne zopakovat vysetrenie,ale malo by to byt v poriadku...co sa tyka homeo ak chces poradit napis do IP

zuzkag2
autor
3. jan 2012

@andreaju ahoj, dakujem za radu...hej, mas pravdu, liecia sa tazkosti, a nie vysledky, ale ide o to, ze sa snazime o babo, a aj nejaky skryty nelieceny zapal moze tomu branit, inak by som to neriesila. ja prave nie som velky zastanca ATB, takze celkom aj schvalujem, ze mi ich hned nepredpisal. ale zas na druhej strane, ktovie kolko ten zapal mam, ked je bez priznakov, preto to nechcem nechat uplne tak a pytam sa na skusenosti ostatnych...
Ak by to bola e.coli, myslis ze by sa to nezistilo, ze je to prave ona?

andreaju
3. jan 2012

@zuzkag2 nevravim, ze nechat tak,ale skus co ti lekar povedal/urocaj+vela pit +casto mocit/ a daj si urobit kontrolu..co sa tyka zistenia e.coli-zalezi co sa davalo vyšetrit,ci len sediment-cize povie len to ze su bakterie alebo aj bakteriologicke vysetrenie -ake konkretne su tam+citlivost na ATB.nesmies zabudat na to,ze zbytocne uzivanie ATB znizuje imunitu.

zuzkag2
autor
3. jan 2012

@andreaju robila sa aj sedimka, aj bakterologia, a na tej nezistili nic, to je to comu neromuzmiem, ze preco nevedia zistit aka je to bakteria. nechce sa mi pchat do seba nieco, a pritom ani neviem co liecim. inak, ked som sla druhy krat na to vysetrenie, tak som pred tym spravila ocistu ako blazon, aby som nahodou nezaniesla nejake povrchove bakterie do mocu...ale aj tak tam boli. jasnacka, skusim tie caje a tie brusnice, aj ked ja pijem cez den fakt dostatocne, a chodim na zachod vzdy ked sa mi chce, povedala by som ze prevencia je z mojej strany dodrzana. Akurat teda tie tangace, tie nosim stale.

andreaju
3. jan 2012

@zuzkag2 tak tomu naozaj nerozumiem..robili bakterku a nic nezistili..tak tam nemohli byt bakterie..inak si to neviem vysvetlit a neviem si predstavit ake ATB by ti chceli dat ked nepoznaju povodcu a citlivost..kazdopadne by som na chvilku "zrusila " tangace a a uvidis 🙂 ..co sa tyka ocisty pred vysetrenim..verim ze si spravila ocistu,ale to uz boli bakterie-ak vobec boli-uz mimo dosah vody🙂..

enah
24. jan 2013

@zuzkag2 Ahoj vidim, ze si aj s tymito problemami otehotnela a uz mas krasneho Simonka.))) Ja som na tom podobne, stale mam zle testy na moc, ale priznaky minimalne... otehotnela som a testy sa zhorsili tak mi nasadili ATB, ale nechcem ich uzivat. Moja vseobecna sa totiz zatvarila, ze ked nemam priznaky, ze ona by nic nebrala. Gynekolog zas , ze preliecime.
Ako si to mala Ty? Brala si nieco? Mala si to aj v tehotenstve?

zuzkag2
autor
24. jan 2013

@enah Ahojky, gratulujem k babatku v brusku 🙂 Ano, ano, my uz mame Simonka.
Ja som otehotnela niekedy vo februari, dovtedy som nic neriesila, som si potom povedala, ze nebudem do seba pchat chemiu, ked nemam ziadne priznaky, obcas som si dala brusnice. Ale ked som bola asi v 9tt, dostala som strasne bolesti do bruska, take ako keby palenie. Myslela som, ze nieco s babatko, bola som na pohotovosti, a tam mi brali moc, a robili nejaky rychly rozbor, a mala som stale zvysene leukocyty a bakterie v moci. Vtedy mi gynekologicka na pohotovosti predpisala ATB, a aj som ich brala, bolesti zmyzli asi za dva dni, a potom sa to uz neobjavilo. Ked mi robili rozbor asi za mesiac, uz som bakterie v moci nemala. Tak zrejme boli tie ATB potrebne, tie prejavy zapalu si asi pockali na tehu, kedy je oslabeny organizmus. A co ti poradim...no kedze gynekolog je odbornik v oblasti tehu, asi by som dala na jeho radu, kedze je mocove ustrojenstvo tak blizko k porodnym cestam, asi by bolo lepsie to prelicit, nech sa ti nejake bakterie nedostanu k babatku. Ale to je len moj nazor.

enah
24. jan 2013

@zuzkag2 dakujem za pribeh.) celkom si ma presvecila.)

sisa92
27. aug 2014

Ahojte babuľe, chcela by som sa informovať...Pred mesiacom som bola na pohotovosti pretože ma strašne bolel chrbát, zistili mi že to je zápal obličky v moči som mala krv na ++ a hnis na +, v krvi som mala zvýšené CRP čo znamená zápal a nedostatok minerálov hlavne draslík , užívala som 2 krabičky antibiotik+tabletky na draslík po doužívaní mi vyšetrovali znova krv aj moč, krv v poriadku len v moči som mala ešte nejaké baktérie a streptokoka, znova ďalšia krabička antibiotik, samozrejme znova vyšetrenie moču a krvi, krv v poriadku a moč lekocyty mierne zvýšené a nejaké baktérie takže teraz mám 4krabičku antibotik a neviem dokedy to takto bude, neviete mi niekto poradiť prosím....Som s toho na nervy už... Teraz by som mala ísť na urológiu len neviem čo tam, už nechcem užívať samé antibiotika..Neviete náhodou či streptokok mi z obličiek môhol prejsť na srdce pretože mám zvýšenú aritmiu, tú som mala už dosť dávno a prešloo to a teraz znova cítim že mi srdce bije o niečo rýchlejšie...Ďakujem vám za rady 🙂

betka22betka
11. sep 2015

@sisa92 len teraz som našla Váš príspevok, mám podobné problémy. Nechcem užívať ATB, lebo som už staršia osoba a tento rok som brala už 5 x ATB/ z toho 4 x kvôli zubom/. Chcela som sa spýtať- ako ste vyriešili minulý rok tie problémy? dakujem

sisa92
15. sep 2015

@betka22betka dala som si vybrať mandle lebo s tými som mala tiež problémy ale nevyriešili sa celkom moje problémy. len možem povedať už je tomu pomaly rok a zatiaľ som nemala antibiotika

dolynkag
16. dec 2022

@betka22betka aj ja sa pridávam, vysoké leukocyta aj bakterie v moči, crp 2, kultivaciu sa nezistila žiadna baktéria, problémy nemám, tiež neviem, čo to je
vám sa to ako potom doriešilo?

betka22betka
16. dec 2022

@dolynkag nijak, stále baktérie v moči aj v pošve, stále ATB, som zúfalá