Zvýšený prolaktín v krvi

bobba
13. dec 2011

Nepozná náhodou niekto nejaký prírodný produkt na zvýšený prolaktín v krvy? Nedostala som menštruáciu prirodezným spôsobom už 3 mesiace, stále iba po vyvolávačke a z hormonálneho profilu mi bol zistený zvýšený prolaktín- pohybuje sa od 14-17 ( záleží od fáze cyklu, prijateľná hodnota má byť 13). Predpísali mi liek Medocriptine, ale to čo som si o ňom prečítala ma totálne odradilo a taký sajrajt do seba nedám, preto hľadám prírodnú alternatívu, zatiaľ sa nepokúšam otehotnieť, ale chcem, aby sa mi čo najprirodzenejšie upravil cyklus a aby som mala normálne ovuláciu, pretože teraz k nej nedochádza. Ďakujem

bobba
autor
13. dec 2011

Prípadne, ak pozná niekto nejakého liečiteľa, budem rada za poskytnutie kontaktu. Ďakujem

sisaha
13. dec 2011

@bobba nie som si ista, ci sa hormony daju liecit bylinkami. Mozno na chvilu je to humus, ale ten humus ti moze pomoct nastartovat cyklus. A mozno by iba stacilo poradit sa s dalsim lekarom, ci sa to neda inak..

bobba
autor
13. dec 2011

no navrhovali mi aj antikoncepciu, ale tu tiez odmietam,kedze kvoli nej sa toto spustilo, som z toho nestastna. pozerala som si...mozno by pomohla aj materska kasicka, pretoze jej zlozenie je podobne zenskym hormonom a tiez to upravuje cyklus

sisaha
13. dec 2011

@bobba ved vyskusaj..mozno baby maju nejake osvedcene "recepty" 😉

chlpacik
14. dec 2011

@bobba ahojky, 14-17 je len malicko zvyseny prolaktin. Osobne si nemyslim, ze hra vyznamnu rolu, ze si nedostala menzes. Skor by som hladala aj ine priciny. Ja uzívam Parlodel na prolaktin, predtym Norprolac. Oba su urcene na zvyseny prolaktin. Mam ho tiez mierne zvyseny.
Neviem Ti odporucit nic bez liekov, ale snad na ten menzes KRATKODOBE RIESENIE resp.nic tym nepokazis, tak caj Mysi chvost(rebribec obycajny). Raz mi pomohol, ale fakt iba jeden mesiac prirodzeny menzes.
Bylinky su fajn vec, ale z dlhodobeho-efektivneho hladiska, ak ma clovek vaznejsi problem, tak nepomozu.

bobba
autor
14. dec 2011

chlapcik - ja som nad tym tiez uvazovala, ze to je len malicko zvysena hodnota, ale na kazdom sa to moze prejavit inak a neviem, kde by mohla byt ina pricina, robili mi testy aj na stitnu zlazu a je to v poriadku. tebe tiez vynechaval menzes?

sarafortuna
16. jan 2012

skús Sarapis prípadne B6-tku - pyridoxin... vitam. E
Medocriptine hodiť do koša... 😝

ja som počas brania Duphastonu (ten pravdepodobne tlmí prolaktín), nemala boľavé prsia 😉

dominikabobbova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
micak
19. mar 2012

Zistuje sa z krvi branej endokrinologickou pocas prvych 10 dni cyklu aj hladina prolaktinu ? Alebo na to treba ine vysetrenie?
Ake su prejavy zvysenej tvorby prolaktinu mimo obdobia tehotenstva a dojcenia?

lenok
18. apr 2012

Prave zvyseny prolaktin dnes riesim... sice len na teoretickej a amaterskej urovni 😀 ale potvrdzujju sa mi priznaky ako z pred otehu... vynechavanie menzes, znizeny sexualny apetit, vytekanie mlieka z bradavky /nekojim uz 10mes./ a strasna nechut do jedla, z toho bolesti hlavy a az vyhladovanie 😝 v roku 2009 som bola na endokrinologii kvoli zvysenemu prolaktinu, predpisali mi Medocriptine, z toho som bola vazne out of office, tak mi dali Norprolac, a teda neviem, ci z toho, po 3 mesiacoch som ostala tehu... vdakabohu... momentalne dalsie tehu netlacime, ale ak boh da, budem rada... a najma, chcela by som uz konecne zazit pravidelny cyklus 😉
@sarafortuna kvoli comu beries Duphaston? Ten som ja brala na udrzanie tehu... Ale ten Sarapis je fajn vec, iste ho vyskusam a najblizsie kupujem...

janie80
18. apr 2012

@bobba ja mam prolaktin 18 a doki mi povedala, ze je to len uplne mierne zvyseny... Ze su kocky, co maju aj 200... 😒

maya30
18. apr 2012

@bobba ja mam prolaktin vyse 900IU/l, momentalne beriem Parlodel, co je v podstate to iste ako Medocriptine. Vysoky prolaktin v prvom rade zvysuje stres, dalej hlad, ak si nahodou v poslednom case drzala dietu tak to mohlo ovplyvnit hladinu a takisto zihlava... hladina prolaktinu sa rychlo meni, mozno pri dalsom odbere to uz bude ok, treba to sledovat, ak by to trvalo dlhsie tak by som sa nebranila liekom, predides horsim nasledkom 🙂

anjelicek26
18. apr 2012

@bobba - su na to bylinkove caje, urcite napis bylinkarke, ona ti to namiesa, uz si nepamätam presne, ja mam hodne zvyseny prolaktin, nejako to neriesim, tehu byt sa nechystam, ale maleho rok nekojim a stale mam mlieko a nie malo, je to trochu otravne 😖 Cykus mavam velmi dlhy - co mi nejako nevadi, riesit to budeme, az ked to bude aktualne.

sarafortuna
20. apr 2012

@bobba , inač aj Agnucaston a Mastodynon je z Vitexu jahňacého - ten znižuje prolaktín.
A tvoja hodnota fakt nie je vysoká 😒 - ja som mala myslím 30 - a gyndoška usúdila že je to veľa, a endokrinológ sa zasmial, že to nie je veľa. (a pacient - vyber si.. 😉 )
@lenok, mne ho dala gyndoška na úpravu cyklu - ale ja som mala problém s ovu, a ten dufaston nevyriešil... 😒 😒 Pozri na nete aj Agnucaston - vitex jahňací...

lenok
20. apr 2012

@sarafortuna dik, kuknem 😉

jana201
19. jún 2012

@janie80 ja mam tiez 17 a je nedari sa nam tehu :( v pondelok idem so stitnou zlazou je to velmi o vela zvysene ????

jana201
19. jún 2012

@sarafortuna a otehotneli ste potom po uzivani tych liekov ??

janie80
19. jún 2012

@jana201 mne bolo povedane, ze len mierne... V niektorych labakoch to maju dokonca blizko hornej normy...

zara0201
19. jún 2012

Ahojte.Ja som mala hodnotu 20 a povedali ze je mierne zvyseny- hranicny (kvoli tomu mi blbol cyklus). Zavisi od parametrov labaku. Brala som Medocriptine a Duphaston. Z Medo mi byvalo strasne zle. Boli sme aj u liecitela, pila som caj asi z 8 bylin (spominam si ze tam bolo imelo, ihlica trnista a neviem co este ale to bolo vsetko site predne na mieru). Brala som aj kvapky Gynex. Skusala som Pyridoxin, ecko... Nakoniec pomohlo nieco uplen ine.

jana201
20. jún 2012

@janie80 a teda kebyto aj tak bolo mohla by to byt pricina toho ze nedari sa nam zatial :???? LEBO JA UZ NEVIEM
nedari sa nam 3 mesiac :(

janie80
20. jún 2012

@jana201 nevesaj hlavu... 3 mesiace este vobec nic neznamena... Viem, ze ti to pride ako strasne dlho, ale este si uzi leto a zacni cez lekarov riesit az potom... 😉

jana201
20. jún 2012

@janie80 ved hej uvidim ako co mi povie v pondelok dr idem na to vysetrenie so stitnou zlazou tak uvidime no ....... vdaka krasne za odpovede :* 🙂

janie80
20. jún 2012

@jana201 na zaciatku snazenia to nemusis nejako prehanat s lekarmi a sledovanim sa - aj ked viem, ze to velmi nejde... 😅 ak mas podozrenie, ze nieco nie je v poriadku alebo mate nejaky dedicny problem, je fajn mat oceknute, ze toto je ok... Drzim palce, nech nam onedlho pises, ze sa vam podarilo po styroch mesiacoch snazenia... 😉

jana201
20. jún 2012

@janie80 prave ze nieviem preco teraz taky syn bol uplne na prvy krat !! a to ani neviem ci to vyslo cez plodne dni ...a teraz toto meskala mi m.. asi 3. mesiace hned vyvolavacka a hormonalne testy a tam vyslo prolaktin 17 a dhea 9,6 vyssei tak ma hned poslal za nim.. a dedicne nemame nic :( take aby som.. ok velka vdaka 🙂 uz by som rada videla tie // ....

janie80
20. jún 2012

@jana201 drzim palce... 😉 je nas tu takych viac... 😅

ireland
4. sep 2012

Čaute baby. Aj mne zistili zvýšený prolaktín, ale tie hodnoty, čo tu vy uvádzate, sú oproti mojim akési nízke. Pri prvom HP som mala 76 a po dvoch mesiacoch mi robili testy na endokrinológii a skoro som odpadla, keď som videla tie hodnoty - 116. A to je hraničná hodnota 23! Lekár mi zatiaľ predpísal Norplac, som zvedavá, ako to budem znášať. A poslal ma na magnetickú rezonanciu hypofýzy, tak sa modlím, aby tam nič nebolo. Ale som povzbudená aspoň tým, že snáď po liekoch sa mi to zníži a dočkám sa vytúženého tehu 🙂

vaska333
2. feb 2013

@bobba- ahoj ja včera začala brat ten medocriptine a poviem ti ze mi je úplne na..... je to asi to najhoršie čo som kedy brala takisto mám zvýšený prolaktin .

matulka82
2. feb 2013

@vaska333 aj ja som brala medocriptine a uz nikdy v zivote,horsie lieky som nezazila 😲 mala som zacat 1tbl. ,ale to sa nedaloooo!!!tak dr.ze tak polku tbl.zacni ,ani to nepomohlo,strasne stavy som mala,od neuveritelnych zavratov ,tocilo sa so mnou uplne vsetko ,cez vynadrapovany zaludok,stavy "haluzi" ...musela som to vysadit a taketo by som uz obchadzala na dlhe mile,strasny sajrajt...

bobba
autor
2. feb 2013

@vaska333 ahoj, mne to tiez predpisali, ale vobec som si to ani neprebrala v lekarni, po tom co som citala rezencie od dievcat na nete, ktore ich brali a sposobili im horsie tazkosti ako mali predtym. Ja som potom zacala brat Agnucaston je to uplne na prirodnej baze a obsahuje to vitex jahnaci....skratim, po troch dnoch som dostala kramy. Brala som to 4 mesiace pre istotu, ale odporucana doba je 3 mesiace. Odvtedy nemam absolutne ziadny problem so stratou menstruacie, alebo vynechanim, dokonca ju mam pravidelnejsie ako predtym. Takze toto co momentalne beries, ti odporucam hned vysadit a vyhodit to kosa, lebo to su drogy podla mna a zacni brat Agnucaston. On je sice na lekarsky predpis, ale niekde ho predavaju aj volne, lebo cely liek si hradis sama, poistovna nic neprispieva, cize predpis ako samotny papierik im je v lekarni nanic, stoji cca okolo 6 eur na mesiac a je potrebne ho brat min. 3 mesiace. Tak vela stastia 🙂

vaska333
2. feb 2013

@matulka82 no ja mam take iste stavy to sa neda vydržať je mi strašné bolí ma vkuse hlava som ako po opici omamena strasne unavena ale spat nemôžem ao tom zapchatom nose ani nehovorim