Zvýšený testosterón

ematko29
25. jún 2012

môžem sa opytať,ma niektorá zvas zvyšeny testosteron?mne ho zistili,dnes prišli vysledky.beriem duphaston na upravu cyklu,chcela by som sa otom dozvedieť viac.dakujem

simkark
22. jan 2015

Ahojte žienky 🙂

Chcem sa na vás obrátiť s mojím problémom. Asi pred cca 2 rokmi som brala antikoncepciu Lindinette, ktorú som po vyše roku vysadila, z vlastného presvedčenia. V podstate ma až tak nič netrápilo až na moje čím ďalej viac sa zhoršujúce akné. Podstúpila som rôzne vyšetrenia, aj na štítnu žľazu alebo intoleranciu na potraviny ale podľa všetkého som bola zdravá. Tak keď som bola minulý týždeň na preventívnej prehliadke u gynekologičky spýtala som sa či mi nemôže urobiť test na hormonálnu rovnováhu. Samozrejme mi ho na druhý deň urobila a dnes som si bola po výsledky. Hladina môjho testosterónu je okolo 4 ( myslím že 1,1 nad normu) a o cca takú istú hodnotu mám menej ženského hormónu. Ešte jedna hodnota tam bola tam bola zlá len už si nepamätám pri čom, ale to sa vyjadrila vraj je to len hraničné. Ja som si osobne žiadne mužské príznaky na sebe nevšimla, okrem teda akné a cyklu, ktorý nemám 28 dňový ale 33 až 35 dňový. Predpísala mi teraz na upravenie antikoncepciu ANGILETTA na pol roka. ( mám využívať dva balenia) a potom prísť opäť na krvné testy. Tak som bola celkom upokojená, aj keď som teda proti antikoncepcii, povedala mi, že iné riešenie nie je.... AVŠAK po prečítaní si mnohých príspevkov na internete ma prepadla obrovská panika. Vraj hladina nad 4 je už príliš vysoká (pritom ona povedala mierne zvýšená), ženy majú problém otehotnieť, po vysadení HK sa im to ešte zhoršilo :( .... Chcem sa opýtať je normálne, že gynekologička ku tomu zaujala taký povedala by som laxný spôsob, že ma neposlala ani na tú endokrinológiu a či už niektorá z vás užívala túto značku HK a pomohlo jej to.

Ďakujem za každú reakciu a prajem nám skoré uzdravenie.

janulienkaaaaa
12. nov 2016

Ahojte zienky, nezakladam novu temu nakolko uz tu, chcem sa opytat tych bab, ktore mali a majú s problem zo zvysenym testosteronom aka bola ich cesta k babatku ....

celli
6. jún 2017

tiez mi zistili zvyseny testosteron, dr. navrhol liecbu antikoncepciou, moc z toho nadsena nie som. ja aj ina cesta ako znizit hodnoty testosteronu?

janulienkaaaaa
9. jún 2017

@celli Ahoj ja som nenasla ziadne ine sposoby ako znizit testosteron.....ale podarilo sa mi otehotniet co som velmi rada