Aké ryby môžem jesť v tehotenstve?

bebinnka
9. okt 2013

chcem sa spytať ake ryby jete v tehotenstve, čitala som že morske obsahuju vela olova a možu byť nebezpečne, na druhej strane ryby obsahuju omega 3 takze su pre vyvoj babatka zdrave.. dakujem za odpovede 🙂

montinka
9. okt 2013

ja som jedla vsetky a nic ani jednemu dietatu nie je.😉 od tuniaka az po pstruha skoncili u mna v zaludky vsetky.:-P

emkab
9. okt 2013

Ja si myslim, ze pokial jes v rozumnej miere, tak jest mozes vsetko. Samozrejme napr. takej pecienke by som sa vyhla a tataraku tiez, ale inak sa nemusis obavat. Dokonca aj ked si doprajes obcas klasickeho kofeinoveho turka (zalievanu kavu- vidim, ze si spominala v statuse), tak sa nic nestane. Pokial je babo v domceku, nemusis sa obmedzovat, to az potom, ked vyjde von 😉 ..a ani potom to netreba prehanat...zatial ale prajem tehotenstvo a lahky porod 🙂

m_ij_ka
9. okt 2013

treba jesť všetky čo ti chutia, 🙂

alena16
9. okt 2013

Kup si cisty rybí olej, davaj si lyzicku denne a nemusis jest ziadne ryby...

trish31
9. okt 2013

Vsetky.Ja jem od tuniaka,cez lososa az po vsetky morske plody a maly je OK a ja takisto.Musle som v Taliansku jedla od rana do vecera.

marylis
9. okt 2013

Vsetky mozes jest, ale nie v surovom stave. Napriklad take sushi sa neodporuca, tatarak z lososa atd.. 🙂 Aj ked to je vec nazoru...Ja som zila x rokov v Norsku a tam sa vsetky tehotne stravovali uuplne normalne (aj sushi, aj kava, hocico). Absolutne ZIADNE obmedzenie. Samozrejme jedine tabu alkohol, cigy a drogy 😉

zita19
9. okt 2013

Presne tak ako pise marylis: tabu je alkohol, cigy a drogy. Ostatne v rozmnych mnozstvach a hlave PESTRO!!!
Nevrhujem adminovi do hlavicky temy doplnit, ze co mozem robit v tehotenstve, lebo vsetky temy tu riesia "celu spajzu a celu chladnicku" 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre