Aké syry a mliečne výrobky môžem jesť v tehotenstve?

smajlik109
30. sep 2010

Ahojte tehulky 🙂 , viete mi poradit ake syry a mliecne vytobky mozno jest a pit v tehu???citala som, ze nivu, makke syry- co k nim patri???trebars aj syrokremy, natierky kupovane,a neprevarene mlieko?neviem sa ho dopit...nechcem poblizit miminku ☹ dakujem papa

cikyta
30. sep 2010

Myslím,že všetko okrem plesnivých syrov.Tie určite nie !

latvia
30. sep 2010

mozes vsetko, vratane plesnivych, musis si vsak byt ista ze niesu pokazene. mas na to aj lekarsky nazor na stranke porodnice.cz , kde dr. vravi ze tehula moze vsetko ale s mierou a musi si byt ista ze je to cerstve

moniciak
30. sep 2010

Mne teraz velmi chutia plesnive syry tak raz do tyzdna si kusok doprajem 😉 Inak mam dojem ze syry a mliecne vyrobky sa dokonca v tehotenstve odporucaju koli vapniku ale ako pise latvia, vsetko s mierou 😉

lussy666
30. sep 2010

vsetky mozes, ale ne vela naraz a samozrejme cerstve, ako pise latvia

kvetinka211
30. sep 2010

Urcite by som nepila neprevarene mlieko. Tiez nie bryndzu a napr. ovci syr z nepasterizovaneho mlieka. (kvoli riziku listeriozy) To iste z pasterizovaneho je ok (vacsina balenych vyrobkov v supermarketoch). Urcite teraz nie vyrobky priamo zo salasa a tiez v restauraciach by som si dala pozor. Tvrde syry ako eidam, emental, parmezan su uplne v poriadku (ak su cerstve a dobre skladovane), aj mäkke s bielou plesnou (brie, camembert, encian) - i ked s tymi plesnovymi by som to radsej neprehanala. Tavene syry a natierky su v poriadku, aj ked pre vysoky obsah tuku a konzervacnych latok nie prave idealne.

roo
30. sep 2010

Neprevarene mlieko - ale to len to z automatu. Aj ked sa v ziadnom automate dosial nenasla ziadna listerioza ani salmonela... Bezne z obchodu je pasterizovane, takze je OK, mozes pit rovno z chladnicky.
A suhlas s kvetinkou - radsej menej konzervacnych latok, tzn. menej tavenych syrov (tie su napchate taviacimi solami). Dopraj si kvalitu, ked si tehotna 😉

kingstonka
30. sep 2010

mozes vsetko co je z pasterizovaneho mlieka-rizikom nepasterizovanycch pre tehotne je listerioza a salmonela ( toto riziko je samozrejme aj pre netehotne- ale kym normalne by to bola len velmi neprijemna nemoc popr. hospitalizacia- v tehotenstve by to mohlo ublizit babatku)

alexandrah
30. sep 2010

ja neviem, ja som jedla aj jem vsetko, netreba to s tym "co sa nesmie" prehanat ... normalne zdravo jest a pit ...

gloria78
30. sep 2010

Okrem ovčieho a mozarelly možno jesť v podstate všetko, a tak ako aj ostatné potraviny s mierou a čerstvé 😉

hhrdza
9. jan 2019

Dievčatá, mám možnosť kupovať si kozie mliečko. Je veľmi zdravé...chcem ho kvôli sebe, som v 10tt ale aj kvôli mojej mačke ktorej zistili leukémiu. 😔 Ide o to, že mlieko je domáce, čiže nepasterizované. Myslíte že ho stačí len prevariť? Síce by som to nerada robila lebo neznášam prevarene mlieko, ale raz za deň pohár by som si chcela dať kvôli zdraviu. Neprevarene by bolo asi risk. ....?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre