Aké vitamíny pre tehotné ženy beriete?

boxi
7. jan 2007

🙂 Ahojky maminy, zaujíma ma aké prášky beriete pre svoje zdravie a zdravie Vášho dieťatka.

nici
4. feb 2007

ahojte,
ja som brala prve tri mesiace calibrum baby plan a plus kyselinu listovu a potom po prvom trimestri maternu so selenom....
a k tomu som sa snazila co najviac ovocia a zeleninky...hlavne hrozno, na rozvoj nervovej sustavy, ako mi poradila lekarka a orechy...

marinka
4. feb 2007

Já beru Calibrum baby plan a ¨pak asi budu brát mamavit, doktor mi to doporučil, tak mu budu věřit a doufám,že nebudu mít obříka 🙂

macanet
4. feb 2007

marinko, dobrej je Gravital půl roční balení za 500, na měsíc stojí 160,- Je dobrej!Je v něm všechno, před tím sem brala kyselinu listovou.

lajla
4. feb 2007

Ahojki, nemyslíte, že je lepší obměnovat vitaminy každý měsíc? protoze i kdyz to jsou vitaminy pro tehotné, tak se mi zdá, že složením se celkem liší

macanet
4. feb 2007

Já mám gravital a tam je vše, co je potřeba.Záleží na tom, co vám doporučí doktor, ten ví co vám třeba chybí a doporučí třeba ty co maj víc magnesia , třeba kvůli křečím a tak.

slucka
6. feb 2007

zdravim vsetky mamulky, mamicky, mamky a hlavne tie, ktore ocakavaju 1.krat ako, preto dufam, ze moja otazka nebude hlupa 🙂 Beriem calibrumbabyplan, som v prvom trimestri, je obsah kyseliny listovej dostatocny, alebo sa este nejako doplna

eps
8. feb 2007

Já začala brát Gravital až v 8. týdnu. Předtím nic (na podporu otěhotnění). Moje doktorka mi ani toto nedoporučila (asi to neuznává, jinak je mladá, myslím, že ví, že vitamíny se dají z velké části získat jídlem), až jsem byla u jiné a ta říkala, pro jistotu v 1. trimestru brát toto, a pak stačí až kvůli kojení.Sama už delší dobu beru Vápník hořčík zinek v jedné tabletě (proti tomu nic neříkala, jen že vápník a tak potřebuje malej až ve 3. trimestru, ale když mi to pomáhá, tak OK (na křeče, beru to obden, i když doporučují 1-2 tablety denně, ale zas něco je v Gravitalu), a od včerejška mám od doktora předepsané železo a kyselinu listovou (v 1 tabletě), takže vypustím nejspíš Gravital. Musím se na to zeptat.

Nebýt té návštěvy u jiné doktorky (náhodně) tak bych asi ani nic nebrala. Snažím se papat přírodní.

kalo
14. feb 2007

Ahojky! Rada bych vedela, jaky je vas nazor na brani vitaminu v tehu, jestli je lepsi brat nebo spolehat na to, ze vse potrebne do sebe dostanete z pestre stravy. Ja prvni 3 mesici mela predepsany jen jod a kys.listovou. Od 4 mesice jsem si koupila calibrum mami. Kdyz jsem byla ted na kontrole a ptala jsem se doktora, tak mi rekl, ze se vsemi temito vitaminy opatrne. Ze nejlepsi je mit pestrou stravu a hlidat si to a ze zadne vitaminy nejsou nutne. Ze se po nich rodi velke deti. Tak mi doporucil, kdyz uz nejake vit.chci brat, brat z tohoto calibra mami jen 1 tabletu denne nebo lepe jen 1 obden (podle navodu se maji brat 2 denne). Ma prosim vas nektera treba uz mamimka s timto zkusenosti? Diky!

kim
14. feb 2007

Kalo: ještě maminka nejsem, ale dělám ve firmě, co vyrábí přímo Calibrum...a mám na to stejný názor jako Tvůj doktor...tudíž, vitamíny brát, pro jistotu, že bys do sebe nedostala ze stravy to potřebné, ale opravdu max.1 tbl.denně.

yesno22
14. feb 2007

ahoj kalo, tvoj lekar ma pravdu...ja beriem centrum materna, odporucana davka je 1xdenne, ale beriem tak raz za dva-tri dni...v 1.trimestri som brala len kys. listovu...a to ze sa po vitaminovych pripravkoch rodia velke deti som pocula aj ja, ale velmi tomu neverim 😉 zelam krasne tehulkovanie a zdrave babo 😵

kalo
14. feb 2007

Diky Kim..je pravda, ze stravu si hlidam, tak to snad bude stačit. Je pravda, ze bych radši "normální" miminko a ne malé slůňátko 🙂

ikebara
16. feb 2007

Ahojky holky. Mám dost intimní dotaz, ale doufám, že mi tu poradíte. Nikdy sem neměla problém se stolicí, ale od té doby co beru všechny ty vitamíny (snažíme se o miminko takže mám předepsané c,e,velké množství kyseliny listové a Bkomplex) tak mám pořád průjem (teda ne úplně voda, ale stolice je řidká) Hrozně se omlouvám, doufám že se na mě nenaštvete, je to nevhodné vím, ale moc bych chtěla vědět jestli jste některá neměla stejný problém. Klidně mi napiště jen do IP pokud to nechcete prezentovat tady. Chci jen vědět jestli je to těma vitamínama a nebo mám hledat příčinu jinde. Ale jídelníček sem nějak nezměnila, po zdravotní stránce je jinak vše v pohodě, tak nevím. Celé to trvá něco málo přes měsíc a začalo to právě když sem začala brát vitamíny. Moc děkuju za jakoukoliv odpověď.

romana27
16. feb 2007

ikebaro taky jsem o tom už uvažovala. Mám taky denně průjem. Jím teda už těhu vitamíny Calibrum + ještě železo a taky nevím, jestli je to tím nebo ne.
Na druhou stranu pořád lepší tohle než zácpa, víš jak. 🙂

ikebara
16. feb 2007

to je fakt, ale přece jen to není úplně v pohodě, tak mám trochu obavy. Když sem byla těhu (mám po revizi v 9tt 😢 ) tak sem problémy neměla, to sem brala taky calibrumbabyplan. Teď mi ale doktor předepsal vitamíny rozděleně a myslím že ve větších dávkách,hlavně tu kyselinu, takže přemýšlím jestli by to mohlo být tím.

romana27
16. feb 2007

S tou revizí je mi to moc líto, opravdu :(
Ber to tak, že doktor ví, co dělá a nějakej průjem tě nemůže vykolejit.
Přeji brzký nový pokus ( vím, že někdy se musí nějakou dobu počkat, nevím, jak u tebe ) a zdravé miminko.

dalli
16. feb 2007

Ahojte, ja beriem calibrum, ale len jednu tab. denne, niekedy ani nie každý deň. No teraz mi doky predpísal železo v Aktiferrin kapsulách. Máte niekto skúsenosti s jeho užívaním? Nemám to brať každý deň kvôli zápche, no ako to tu čítam bývajú aj hnačky:(

romana27
16. feb 2007

dalli ahojky, já beru železo denně a mám právě průjem... a stejně jako ty, beru toho calibrumu jen jednu tabletku a to kvůli jódu, protože mám problémy se štítnou žlázou a tak beru radši jen jednu.

kackadu
16. feb 2007

ikebara: ahojky. Kyselina listova mi to taky zpusobovala. Chodila jsem i 3x za den na zachod. Ale kdyz jsem to uzivala dyl, tak si telo zvyklo a přešlo to.

ikebara
16. feb 2007

jejda, tak díky moc. Fakt se mi ulevilo, už sem se začala děsit, že budu muset na nějaké dost nepříjemné vyšetření 😝 Já mám ty dávky listovky dost velký, protože když mi došlo balení a chtěla sem si to koupit v lékárně, řekla mi že je to jen na předpis a vše co se volně prodává tak je několikanásobně slabší.

dashak
16. feb 2007

Ikebara, já si myslím, že to je asi z těch vitamínů. Ale určitě se to časem upraví, jen ten organismus nebyl na to zvyklý, tak se trochu brání. Je to něco jako mošt-když ho vypiješ hodně, taky skončíš většinou na míse, protože je tam strašně vysoká koncentrace vitamínů.
Přeju ti, aby se ti brzo poštěstilo vysněné miminko 😉

ikebara
16. feb 2007

teď sem na to pořádně koukala, v tabletách co sem si koupila před tím bez předpisu "Kyselina listová plu" v takové zelené krabičce má v jedné tabletě 200mikrogramů. A to co mám teď obsahuje v jedné tabletě 10miligramů, takže to je dost podstatný rozdíl. Je teda dost možný, že to bude listovkou. Moc děkuji za pomoc.

lucqa
16. feb 2007

Ja beriem Calibrum mami. Kym som brala len jednu tabletku za den, tak som mavala krce v lytkach, chytila som kazdu "soplacku" co bola v okoli a nebolo mi dobre. Teraz uz dlho beriem, tak ako sa ma brat 2 tbl za den a odvtedy nemam ziadne zdravotne problemy. Pri poslednom UZV malo babatko normalnu vahu na 30 tt. Ja si myslim, ze ten rychlejsi vyvoj a vacsia vaha je sposobena niecim inym ako vitaminmy v tehotenstve (napr. hormonmy, ktore sa dnes pouzivaju na kadeco, vratane HAK, ktorej tak doverujeme).

dashak
16. feb 2007

Lucga, na to jsem se ptala doktora, jestli je pravda, že se po vitamínech rodí větší děti a on mi řekl, že to není prokázané, že je to z toho. Může to prý být tím, že maminky, které ty vitamíny berou o sebe obecně víc dbají v těhotenství než třeba jiné, které vitamíny nejí, a to třeba, že zdravěji jí, nekouří a tak. No já brala mamavit, ale nemůžu říct, že bych měla velké miminko 😅 , Ivanka měla 1180g, ale já rodila v 31.týdnu a navíc měla růstovou retardaci, takže zrovna vitamíny ji teda nepomohly.

Já myslím, že ty první 3 měsíce určitě vitamíny jen prospějou a na velikost dítěte to podle mě vliv nemá.

lucqa
17. feb 2007

dashak ved mne sa to uz pomaly krati, tak potom dam vediet ci mame vacsie babatko. Ja som pocula, ze je to aj vecou genetiky. Ja som mala 2900g a moj muzik 3600g, tak uvidime po kom bude 😀

kacerka
17. feb 2007

Já jsem slyšela, že po Materně (vitamíny) se rodí velké děti. Já osobně zatím nic neberu a čekám, až mi dr. potvrdí těhotenství a pak hned pro něco skočím 😉

lajla
17. feb 2007

ja beru maternu,ptala jsem se v lekarne, zda treba nemuze dojit k predavkovani, je to pry nemozne, protoze vsechen nadbytek se vylouci moci, materna je i drazsi nez ostatni vitaminy, protoze obsahuje vetsi mnozstvi a latky navic

dalli
17. feb 2007

Maternu, nie každý dobre znáša, mojej kámoške z nej bolo príšerne zle a keď ju vysadila, všetky nevoľnosti a bolesti hlavy boli preč.

certica
17. feb 2007

lalja,
neviem presne, ake zlozenie vit. a mineralov ma trebars materna, ale z tela sa mocom vylucia len tie, ktore su rozspustne vo vode (aj ked je ich vacsina)
niektore vitaminy, napr. beta karoten, E, D - tie sa tam asi nachadzaju, su rozpustne v tukoch a telo ich nadbytok len tak nevyluci.
...ale to len tak na okraj...

mamik
20. feb 2007

Dalli, ja som brala Aktifferin ku koncu tehotenstva. Po odbere krvi zistil lekár, že mám málo železa. Ale nemala som žiadne nežiadúce účinky. Vraj to spôsobuje zápchu, ale nemala som ten problém. Každý deň jeme ovsené vločky na raňajky, tak asi preto 🙂 Inak som nebrala žiadne chemické vitamíny. Ale určite pozorne prečítaj príbalový leták a hneď ako sa ti niečo nebude pozdávať, tak radšej neber a utekaj k lekárovi...

iga
20. feb 2007

Ahoj holky,neda mi to, ale musim napsat neco na obranu vitaminu pro tehulky. To, ze se po nich rodi nadmerne velke deti je naprosty nesmysl, je to takovy (mozna trochu nebezpecny) mytus. Vsechna leciva podlehaji velice prisnym systemem testu a kontrol. Pokud by nejake lecivo zpusobovalo problemy pri porodu, melo negativni vliv na vyvoj ditete nebo bylo nebezpecne pro matku, v zadnem pripade by se nedostalo na nas trh. Multivitaminy pro tehotne uzivane dle pribalovych info - a lepe i po porade s lekarem nemohou ublizit nikomu. A co vice - napriklad na embryoprotektivni (potratu branici) ucinky kyseliny listove v 1. trimestru, existuji klinicke studie, je proto dobre hlidat jeji prisun a k tomu jsou tyto pripravky prave urcene. Samozrejme, ze prasek nemuze nahradit vyvazenou stravu, ale znovu opakuji - multivitaminy pro tehotne opravdu nemohou ublizit. Muzete mi verit, je to muj obor 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre