Aké vitamíny pre tehotné ženy beriete?

boxi
7. jan 2007

🙂 Ahojky maminy, zaujíma ma aké prášky beriete pre svoje zdravie a zdravie Vášho dieťatka.

andira
20. jan 2007

Marci, termin mam opravdu v pulce srpna 🙂 Uz se hrozne tesime, kolikate mas ten termin??? ja jsem narozena taky na konci cervence, to jsou nejlepsi deti 😀 😀
Vlocky jsou super, ja si z nich delam kasicku, tak ze je vyperu a pak uvarim ve vode, a kdyz je to skoro hotove, zamicham do toho rozpusteny ne moc naredeny Sunar - mnam 🙂

Mamik - taky jdu na vitaminose prirodni cestou. Treba dneska jsem si dala k veceri drozdovou pomazanku z 50 g drozdi (je to nabuseny B-ecky) na tmave pecivo a k tomu cely hlavkovy salat 🙂 Myslim, ze moje mimi teda nestrada 🙂 Prirodni vitaminy se stejne vstrebavaji nejlip 😉

marcela22
20. jan 2007

Andira - Ja mám termín 6.7., tak dúfam, že ma bábo nenechá dlhšie čakať, lebo už teraz sa ho neviem dočkať🙂S tými vitamínmi si Ty naozaj nemusíš lámať hlavu - evidentne Ti určite nechýba ani jeden. Normálne Ti závidím, že do seba dostaneš toľko prírodných vitamínov - ja mám s niektorými potravinami problém dostať ich cez ústa až do žalúdka🙂 A hlavne ich tam udržať...Napr. ryby sa mi zhnusili na začiatku tehu, tiež tmavé pečivo mi smrdí, mliečne výrobky ma preháňajú - to mi budeš asi aj závidieť zasa Ty 😀 Jediné čo môžem je čisté mlieko a jogurtové nápoje a syry, ale jogurty a tvarohové výrobky nie:( A to ich mám tak rada!!!

mamik
22. jan 2007

Andira výborne. tvoje mimi ťa za to určite veľmi ľúbi. a nech ti to vydrží aj po pôrode. Hlavne tie drožďové pomazánky ti určite pomôžu pri kojení. Ak máš málo mlieka, je to len nedostatok vitamínu B. A nezabudni, že KAŽDÁ mama má dosť mlieka pre svoje dieťatko. A žiadne mlieko nie je silné, alebo slabé. Vždy je také, ako to tvoje mimčo potrebuje...

Milé maminky, skúste si niekedy napísať na papier zloženie všetkého, čo od rána zjete. Začnime od zubnej pasty, maslo, džemík, smotanka do kávy, korenie, keksíky, kečup, džúsy alebo malinovky... a všetko čo používame pri varení (myslím len tie čudne znejúce zložky z toho obsaju). Je to hrozné, koľko všelijakých chemických značiek a vzorcov DENNE zjeme! A čítali ste si niekedy z čoho je vyrobená taká žuvačka? alebo dezodorant alebo krém? Proste z každej strany sa na nás nalepujú samé chemikálie, Ečka a všeličo možné. naše telo ich nepotrebuje, ale niekde sa to nazbierať musí... nehovorím, že hneď zajtra ochorieme. Ale raz to niekde musí prepuknúť a prejaviť sa... Raz som si vypočula rozhovor jedného ocka s nejakou známou v obchode: Ocko: ty kupuješ tie "pomarančové" vody, čo liter stojí 4,90 Sk? Veď si to prečítaj, to je samá chémia! Z pomarančom to nemá nič spoločné! A potom sa každý len čuduje, prečo je toľko rakoviny a rôznych chorôb!!! Pani len odpovedala, veď ja to vôbec nepijem, to len deti.... !

Asi takto nejako som sa zamyslela, keď som sa rozhodla že ku všetkej tej chémii v našom každodennom živote nebudem pridávať ešte aj chemické vitamíny... radšej to ovocie a zelenina.. A nebudem podporovať všetky tie lekárne a farmaceutické firmy, radšej skočím do biopotravín.. Všimli ste ti niekedy, koľko je v každom meste lekárni? V Košicicah sú aj po dve tri na jednej ulici. A biopotraviny sú dve v celom meste!!! Už aj môj trojročný syn mi po zakašlaní povie: mamka daj mi robitussin, lebo som kašlal.. Taký je zmagorený z tých reklám.. Akonáhle sa trošku ochladí, z každej strany nás bombardujú reklamy na sirupčeky a lieky a neviem čo ešte proti kašlu... Niektorí to podvedome začnu brať, vraj ako prevencia... a jasné, že už po čase nezaberajú, tak idú do lekárne a kúpia ďalšie, silnejšie..

Nejako som sa rozpísala... 😀 Proste, NEVERTE všetkému, čo sa povie. hlavne v reklame ...

dalli
22. jan 2007

len keby tie biopotraviny mali normálne a ceny a nie také predražené, ktoré si bežná rodina nemôže dovoliť, tak preto si kúpi malinovku za 4,90 a nie nejaký super nápoj, čo liter stojí 60 korún i viac:(

mamik
22. jan 2007

ale to už radšej čistú vodu ako "malinovku" za 4,90...
keď si to zrátaš, tak prevencia je stále lacnejšia ako ďalšie liečenie...

dalli
22. jan 2007

😀

keporkak
22. jan 2007

Vubec se nedivim, ze si nevis rady s vitaminy. Ja jsem to resila asi pred mesicem, kdy mi skoncily vitaminy, ktere jsem si dovezla z Recka. V Recku dostavam od 12.tydne zadarmo zelezo(to jim rano), horcik (v poledne) a vapnik (vecer) a tak jsem hledala neco, co by to melo vsechno nejlip v jedne tablete. (Kyselina listova je velice dulezita pro prvni tri mesice tehotenstvi, pak jsou dulezitejsi jine mineraly). Kdyz jsem se o tom bavila se znamym lekarnikem, tak jsem zjistila, ze multivitaminy, ktere existuji pro tehotne maji dost zeleza, ale uz ne dost horciku a vapniku. A vsechny jsou v podstate stejne. Navic mi rekl, ze vapnik, horcik a zelezo by se nemelo jest dohromady, aby to telo vyuzilo. (Tak jsem pochopila, proc si musim trikrat denne trapit mozkove bunky a myslet na to, abych si zase vzala dalsi tabletu.) Jasne, ze vyvazenou stravou se spoustou ovoce a zeleniny bych mela mit vsechny vitaminy, jenze i kdyz se snazim, tak to stejne nestaci. Pri prvnim tehotenstvi jsem mela stridave min zeleza, vapniku i horciku a bohuzel muj syn ma ted malo zeleza a tak mu obcas davam vitaminy se zelezem. Jenze to je spis dano geneticky, protoze uz moje mama mela problemy se zelezem. Ted pri druhem tehotenstvi mi vychazi pri krevnich testech zase min zeleza, ale horcik a vapnik je OK. Tak si myslim, ze radej budu ty prasky jest ja, at si mimco vazi pri porodu treba 5 kilo, porad je to lepsi, nez je cpat do mimina. Jenze kazdy je jiny, tak si nechte zkontrolovat hladinu zeleza, vapniku, horciku, a dalsich dulezitych prvku a budete to vedet urcite, jestli se zbytecne cpat leky nebo ne.

andira
22. jan 2007

Mamik, jaja moja rec 😉 😉 to mi mluvis z duse. Ted prave ctu uzasnou knizku od Deepak Chopra - Okouzlene zacatky, je to presne tak, s kazdym
kouskem jidla do sebe dava clovek spoustu informacnich vzorcu a v pripade
prumyslove zpracovaneho jidla taky mraky pridavnych latek a chemikalii 😉

mamik
22. jan 2007

neviem či poznáš knihu: šokujíci pravda o potravinách. Aj tam je zopár skvelých návodov, ako sa jedlo naše každodenné vyrába... je to hrozné, čo všetko zjeme. Môj syn má tri roky a napríklad zubnú pastu mu kupujem bylinkovú v biopotravinách. Je síce drahá, ale viem že ju aj tak celú zje a nemusí sa dvakrát denne prepchávať chémiou... a tiež opaľovací krém bio, je približne tak isto drahý ako "klasický", ale môžem si byť istá, že ho nenatieram nijakým ropným produktom.. Sú veci, na ktorých mi záleží a na tom nebudem šetriť.. 🙂 Všetko je to jeden veľký biznis, ako farmaceutický, tak aj mliekarenský priemysel..

Andira a ďakujem, pozriem si tú knihu.

andira
23. jan 2007

Mamik, diky tip na knizku, urcite se po ni podivam 😉 s tou zubni pastou
a oleji naprosto souhlasim. Mela jsem slunecni alergii a kupovala si nejdrazsi kremy jako treba Lancome atd a porad jsem mela problem. Pak jsem
zacala pouzivat pripravky Dr. Karl Hadek a Dr. Hauschka a bylo po problemu 🙂 Taky je moc dobra Weleda, i kdyz musim se priznat, ze na peci o oblicej ma stejne nejradsi Clinique a Vichy, ale na telo spis organicke produkty.
Zubni pasta bio pro maleho je skvely napad, tvuj maly ma chytrou mamcu 😉
Jinak dost zajimave biopotraviny zacala prodavat Delvita a InterSpar, ale
nevim, jestli na Slovensku tyhle retezce funguji. 🙂

certica
23. jan 2007

tak Delvitu u nas kupila Billa, ale tiez tam maju aspon nejaky vyber bio produktov, nieco sa da zohnat aj v DM-drogerii a potom skor specializovane predajne. Bio zub.pastu som ale este nevidela

mamik
23. jan 2007

tá pasta je Weleda: WELEDA Detský zubný gél
Pri pravidelnom používaní starostlivo odstraňuje zubný povlak a chráni mliečny chrup pred vznikom zubného kazu. Šetrne čistí detskú sklovinu. Tento gél je svojou konzistenciou, osviežujúcou chuťou i farbou prispôsobený deťom. Jeho zložky pri prípadnom prehltnutí nezaťažujú organizmus, naopak, podporujú trávenie.

U nich som videla aj olej na masáž hrádze, aby sa predišlo nastrihnutiu. je vraj veľmi účinný. Počula som o ňom pred pôrodom, ale vraj sa u nás ešte nepredáva (to bolo v roku 2003), takže nemám vyskúšané..
Ja zatiaľ na tvár používam Yves Rocher a vždy si vravím, že už nabudúce skúsim nejaký Dr.Hauschka alebo tak... dám vedieť, ak otestujem.
Bio produkty už majú dobré aj v Bille a DM, presne ako píšeš, certica 🙂 Ale aj cez internet sa dá kopa vecí objednať na dobierku. to som ešte neskúšala.. možno aj to bude, ak vyhrám nejaké LOTTO 😀

certica
24. jan 2007

mamik, dik za ten tip na pastu. Nas krpec jej totiz naozaj skonzumuje dost. Zn. Weleda poznam, aj o tom oleji na masaz hradze som kedysi citala, ked to bolo aktualne pocas mojho tehu, isli sme ale cisarskym

medvitkova
24. jan 2007

Jeee, konecne jsem nasla dalsi nadsence pro bio a pro prirodni kosmetiku (ja osobne pouzivam 99% Weledu)!!! Pro nezasvecene: zkuste odkaz www.weleda.cz (maji velmi uznavanou radu pro tehu/miminka), take Dr.Hauschka (ten se spis specializuje na oblicej), tusim ze adresa je www.drhauschka.cz, dalsi zname "bio" kosmetiky (bez syntetickych latek, bez ropnych produktu atp) jsou Logona, Lavera... Vzdy na web najdete vice info, v cem se tato kosmetika lisi, proc je dobra atp.

Mamik: mas pravdu - za tu cenu to stoji. Nebot delas neco pro sve zdravi (vite jak je draha lecba rakoviny tlusteho streva? Kolik penez stat "vrazi" do vyzkumu novych lecebnych metod - a vlastne ktere my pak zaplatime z nasich dani? a co vsechno "napacha" takove dusitany - latka, ktera se pouziva k vyrobe vybusnin a ktera se BEZNE dava do uzenin, aby mely hezkou ruzovou barvu a nekazily se tak rychle????) Dobra kniha o pridavcich do jidla je od Vita Syroveho - a ted si nejsem jista titulem - Tajemstvi vyrobcu potravin. Myslim, ze mi stala jen kol 100Kc (pro knihu v dnesni dobe pakatel), velmi strhujici. Kdyz si vlastne koupis bio suroviny, sama si z toho neco ukuchtis, tak si toho jidla mnohem vic vazis, jidlo se stava takovym obradem, radosti 😀 nehltas nekde chipsy (alias chemikalie) ci si cpes hot dogy do ust bez toho, abys vedela, co jis. Navic - a to je hoooodne velky plus - bio potraviny maji minimalni dopad na zivotni prostredi. A jestli mame strach o zdravi nasich deti, tak se musime starat nejen o vlastni telo, ale hlavne o to, co je kolem nas... A kdyz kupujes ceske (a slovenske) bio, tak podporujes mensi zemedelce, kteri se chovaji dobre k nasi prirode a k zviratum a taky rozvijis mistni trh. Proste same plusy 😎

Holky, ja sice tehu nejsem, ale ani takhle neberu vitaminy. Kamaradka totiz videla dokument o tom, ze ty vitaminy, co kupujeme v tabletkach, jsou vlastne jen synteticke podoby tech prirodnich - tedy ze se chemicka "znacka" jen velmi podoba chemickych znacek prirodnich vitamin, chova se jen "podobne", ne stejne. Proto je telo tak dobre nevstrebava a navic - a to je o to desivejsi - to odlisne chemicke slozeni ma syntetickou, tudiz nestabilni strukturu, a tim padem je nachylne na zmeny ve sve strukture a na spojeni se tzv. volnymi radikaly, kt zpusobuji rakovinu... Takze tak.
😒

Bacha proste na reklamy, priroda vi nejlepe, co je pro nas dobre (jsme prece jenom take zvirata, a vime, co chemikalie delaji jinym zviratum, tak proc je zbytecne cpat i do sebe?) 😎 preji vsem hodne zdravi!

mamik
24. jan 2007

pekne si to napísala... snáď si to postupne všetci začneme uvedomovať.. Veď napríklad každý deň lejeme litre čistiacich prostriedkov do odpadových vôd... či už je to pri umývaní riadu, sprchovaní, praní, umývaní WC... sú to všetko chemikálie... a také isté chemikálie sa používajú aj pri vyrábaní mnohých potravín.. ide ma roztrhnúť, keď vidím malinké detičky popíjať malinovky ružovej, modre, zelenej a neviemakej krikľavej farby.. proste v reklame hovoria, že sú plné vitamínov...!!!!
Ja osobne si vždy v obchode prečítam zloženie a podľa tohho nakupujem.. niektoré výrobky už poznám, ktoré sú menej preplnené chem. značkami.. Ak si mám jogurt, ktorý obsahuje 2 Ečka a druhý 5, tak prečo si nevybrať?

andira
24. jan 2007

Holciny souhlasim! v dnesni dobe fakt nejde se izolovat od chemie uplne, ale kdyz ma clovek volby, tak proc volit dobrovolne chemii?? Ja jsem napriklad nedavno zacala pouzivat i Eko pripravek na myti nadobi, protoze mi doslo kolik desitek litru denne vypoustim kontaminovane vody chemickymi detergenty.
A libi se mi, co napsala medvitkova, ze pokud clovek se uvedomele stravuje, premysli nad vyberem surovin, tak ma daleko vetsi uctu k jidlu. Proc byt dobrovolne pojidacem ecek a jinych .... a pak to zachranovat stejne chemickymi vitaminy 😉

medvitkova
25. jan 2007

teda, padam - nestava se mi casto, ze by nekdo se mnou souhlasil 😀 😀 zel to, co jsem rekla, neni z me hlavy, takze neni to moje zasluha. Kdyby snad nase debata nekoho zaujala a chtel by se dozvedet vic, mrknete treba na tento odkaz, kde najdete zakladni info o bio potravinach a o ekozemedelstvi a mnoho dalsich odkazu 😎 : http://www.hnutiduha.cz/bio/
jo, a jak se tady rikalo, ze po vitaminech jsou vetsi deti... mno, troufla bych si rict, ze tu hraje role nejen genetika, ale i rustove hormony, ktere se bezne nachazeji v masu a mlecnych produktech (v ne-ekozemedelstvi jsou zvirata jimi dokrmovana, aby rychleji vyrostla a tudiz aby se rychleji "zpracovala" pro trh...a nemluve o antibiotikach, co jim taky chuderkam davaji...). 😒

certica
25. jan 2007

jej diky za stranku, mrknem. mimochodom, ja som ziadne vitaminy pred ani pocas tehu nebrala a maly bol a je uplne v pohode

mamik
26. jan 2007

tiež díky za stránku...
Ja som v tehotenstve brala Magne B6, dosť veľké dávky (6tbl denne), takto mi predpísal lekár. Inak nič. Syna som kojila 20 mesiacov a odvtedy nepije žiadne mlieko. Viem, že budete mnohé proti tomu, ale nikto má nepresvdčí, že to mlieko v krabičke, ktoré má aj pol roka trvanlivosť a je UHT zohriate má nejaké vitamíny, alebo vôbec niečo hodnotné... Má rád jogurtové mlieko alebo acidofilné... v bio obchodoch nakupujem aj sladkosti pre malého.. sú tam aj keksy z celozrnnej múky alebo lízatká z javorového sirupu. Má ich rád a nie sú škodlivé. hlavne nie sú také prehnane sladké... 🙂 Keby som mala kopu peňazí, tak tam nakupujem všetko. Hlavne EKO čistiace prostriedky...

certica
26. jan 2007

mamik, my tiez kupujeme vo velkom acidka, bifidka, kefirka a pod.(inak u nas v obchode su celkom dobre bio ovocne jogurty od vasej OLMA). mlieko kravske som malemu vlastne nedavala, nanajvys do varenia. a uz mi v podstate ani nechce mlieko, ale ma strasne rad syry. rozmyslam nad sojovym mliekom, otazka, ci mu bude chutit. snazim sa to nejak kombinovat, myslim potraviny: normalne aj bio alebo racio.
co sa sladkosti tyka, tie si ja osobne neodpustim a nasla som si v DM jedny fajn spaldove susienky zlepovane kakaovym kremom v takom oranzovom baleni, vyr. Alnatura, tusim 330g balenie a stoja nejak 72,-Sk 😀 . vikimu ale moc cokoladove a kremove veci zatial nechcem davat

mamik
27. jan 2007

dík za tip na sušienky. vyskúšam. aj ja som na sladkosti, len to nechcem veľmi preháňať. seba už aj tak nezmením 😀 , ale chcem naučiť malého trošku striedmejšie. vidím koľko a čo všetko zjedia ostatné deti a nechcem, aby aj môj syn skončil o pár rokov ako závislák od sladkostí... neboj, nie sme nejaký prísne prehnaní bio nadšenci. ale ak si môžem vybrať a viem vybrať, tak sa prikloním k bio produktom.
Synovi nechem dávať kravské mlieko vôbec (lebo ja som mu po kojení nedávala žiadne mlieko. ani práškové Beba, Nutrilon... nič), ale aj tak sa tomu nevyhnem v škôlke. Proste zvyknú mávať na olovrant kakao alebo na desiatu cereálie s mliekom... Tam už zasa zasahovať nechcem. Malý by to aj tak nepochopil ak by iné deti mali a on nie...

Ja napríklad vôbec nemám problém mu objednať šopský šalát (alebo hocijaký iný). Sadne si k miske a pekne všetko zje. Lebo je naučený na zeleninku a nevymýšľa... Aj v škôlke sme zaviedli ovocné dni. Deti ráno prinesú po jednom kuse hocijakého ovocia a učiteľka im to pekne očistí a nareže. A tak si doobeda pochutnávajú všetci zo všetkého.. Tak sa naučili. a vraj to nejedia, ale hltajú... 🙂

akina
27. jan 2007

AHOJKY VITAMINY SE MAJI V TEHOTENSTVI JIST,PRAVE PROTO ABY MAMCA I MIMI BYLY V PORADKU.TAKZE I KDYZ SE MAMCA CITI SKVELE MELA BY JE UZIVAT ABY ZABRANILA VEDLEJSIM VYVOJOVYM VADAM MIMINKA.DULEZITA JE KYSELINA LISTOVA TA ZABRANUJE ROSTEPUM,VAPNIK ZABRANUJE ROZKLADU KOSTI PRI NABIVANI KIL A HORCIK JE TAKY SUPER PROTI OTOKUM A KRECOVYM ZILAM A TAKY JE DOBRE ZELEZO. VSE SE DA KOUPIT JEDNOTLIVE.JA TO TAK UZIVAM,Z E SKUSENOSTI PAR KAMARADEK MAMIN VIM,ZE PO UZIVANI VITAMINU MAMAVIT A TD SE JIM NARODILY DOST VELKE DETI 4,5 KG.

androna
27. jan 2007

rada by som podporila nazor akiny.mne doktorka radila brat mamavit iba do 20tyzdna a potom uz nie.akurat papame horcik a zelezo to calcium si asi este dokupime.

altoja
3. feb 2007

Já jsem v prvním těhotenství nesnědla ani jednu vitamínovou tabletu, rodila jsem v říjnu, takže jsem si přes jaro,léto, podzim vesele dopřávala všech vitamínu hlavně z čerstvého ovoce a zeleniny z domácí zahrádky, malý se narodil a měl 3,590kg, takže žádný chudáček.
Byla jsem přesvědčená, že ani při dalším těhotenství nebudu jíst žádné vitamínové tablety, ale otěhotněla jsem v září (možná na konci srpna) 😀 , takže tentokrát nedošlo k žádným "náletům" na zahrádku, ovoce si kupuji, ale kupovanou zeleninu teď přes zimu opravdu nemusím, nemyslím, že by byla tak blahodárná, když do ní kousnu a je to takové něco bez chuti. Jediné, co můžu jsou zmrazené směsi, které si podusím, občas nějaký ten salát spáchám, ale není to žádná sláva.
Ale hlavně k tématu, vitamíny (Mamavit) jsem si nakonec koupila, protože mé nevolnosti pokračovaly až do pátého měsíce a já už nevěděla co vyzkoušet. Říkala jsem si, že kdyby nepomohly, brát je nebudu, a dojím je, až budou potřeba při kojení, rozhodla jsem si je brát ne každý den, ale obden a musím říct, že je mi mnohem lépe, nejsem tolik unavená. Minulý týden jsem zkusila vynechat asi pět dnů, co to se mnou udělá a začalo mi být zase nanic, zase žaludek jak na vodě, takže zase vitamíny obden hamám 🙂 .
A co se týká souvislosti vit.tablet a hmotnosti miminek, tak jsem si taky dřív myslela, že to má vliv, i sestra v porodnici mi říkala, abych se nedivila, že mám napoprvé větší mimi, když jsem se určitě cpala samými umělými vitamíny, tak jsem na ni tak koukala a jen jí řekla, že jsem se ničím umělým nekrmila. Ale teď, když nad tím tak trochu logicky zauvažuju, bude to nejspíš blbost, z vitamínů se přece nedá přibrat, ztloustnout.

loren
4. feb 2007

a mozme mi tehotne napr vitamin C konkretne Celong 500

certica
4. feb 2007

loren, C mozes (a toto s postupnym vstrebavanim je najlepsie). snazila by som sa vsak prijmat ho hlavne v ovoci a zelenine (napr.farebna paprika zvlast cervena ho obsahuje vela)

certica
4. feb 2007

napadlo ma, ze napriklad taka cerstva kysla kapusta obsahuje vela vit. C a zaroven aj kyseliny listovej 😉

loren
4. feb 2007

ja to chcem koli chripke co sa tu na slovensku objavuje brat preventivne a mozem to dufam ked beriem aj zelezo nie? kapustu nemozem zduva ma po nej ale tak ze mavam neuveritelne krce potom.

certica
4. feb 2007

mozes, vit.C dokonca napomaha vstrebavaniu zeleza

janeette
4. feb 2007

ja beriem calibrum mami,no naše prababky,babky a matky žiadne tabletky nebrali,a narodili sme sa zdravé.... 😵je to výdobytok doby,aj ked niečo na tom predsa len je,no nie je to žiadna nutnosť

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre