Aké vitamíny pre tehotné ženy beriete?

boxi
7. jan 2007

🙂 Ahojky maminy, zaujíma ma aké prášky beriete pre svoje zdravie a zdravie Vášho dieťatka.

nikusska11
7. jan 2007

ja beriem calbrumbabyplane aby som otehotnela.moj priatel vitamin E.ale ked si uz tehotna tak by si mala brat calibrummami

vavka33
7. jan 2007

boxi,ak nemas ziadne zdravotne problemy,tak nemusis papat ziadne umele vitaminy,radsej ovocie a zaleninu.Ak ale chces,tak je dobra materna,alebo to calibrum 😉

boxi
autor
7. jan 2007

ja beriem GS Mamavit, vraj sú to perfektné prášky. Otehotnela som v cz a tam mi dali sestričky na skúšku 10 tabliet a odvtedy som značku už nezmenila. Ako dlho máš brať tie vitamíny?Po akom dlhom čase by sa mal dostaviť výsledok?

nikusska11
7. jan 2007

na co su dobre GS mamavit

boxi
autor
7. jan 2007

Vavka veď ja viem že tablety nie sú žiadna výhra ale teraz v zime mám aspoň istotu že drobček dostáva všetky látky a vitamínky ktoré potrebuje.Čaká Ťa to už o pár dní, však?Brala si niečo pri 1.dieťatku?

vavka33
7. jan 2007

1.krat en na zaciatku-kyselinu listovu a matternu pred tehu
Pri druhom-kyselinu listovu a calibrum baby plane,ale to tiez este pred otehotnenim.
Jasne,ze to neuskodi,kludne ich papaj 😀 ,ved na to su,aby bola istota,ze babo ma vsetko.

boxi
autor
7. jan 2007

Vavka poraď mi prosím, všade čítam, že kyselina listová je niečo super, tak som sa rozhodla že to skúsim brať. Len neviem, či možem brať oboje prášky súčasne.

doubek
7. jan 2007

Ahoj holky. Tady predepisuji zelezo a jod. Ale ja to neberu. Nekdy mam vycitky svedomi, ale nikdy jsem nebyla zastancem umelych vitaminu. Nikdy jsem je nejedla, tak nechci ani ted. Vzdycky si myslim, ze telo se rekne, co potrebuje. Jenom na zacatku tehotenstvi jsme brala kyselinu listovou.

vavka33
7. jan 2007

Mozes,ale tu kys.list.mas asi aj v tych vitaminoch.Inak ona sa to odporuca tak do 3.mesiaca a pred tehu,lebo je to na vyvoj babatka a ty si uz v 19tt,tak je to aj zbytocne.

boxi
autor
7. jan 2007

Ahoj, no tak to ste ma teraz dostali. Asi prestanem prehnane preháňať 😎 a budem počúvať telo, čo si bude pýtať. Uvidím, veď skúsiť to možme.

boxi
autor
7. jan 2007

Diky, diky, diky

vavka33
7. jan 2007

Boxi,ty vies,co je pre teba dobre,poznas seba aj svoje telo.Rozhodnutie je na tebe. 😀

nikusska11
7. jan 2007

kyselina listova je v calibrum baby plane

emjee
7. jan 2007
angelinicka
7. jan 2007

ahojte. ja som mesiac po potrate.pijem caj alchemiku, vitamin E, kys.listovu, zelezo sorbifer musim a aj na stitnu zlazu euthyrox musim, a ktomu este obcas calibrum babyplan. ked v ten den nejem ovocie ked zabudnem tak vecer si dam celaskon. no je to dost vela toho co si davam ale ked vsetko z toho treba? dnes som sidala poharik cerveneho vinka aby mi dosla aj MS cim skor. mam velku chut na kukuricu bonduele v konzerve, kazdy den zjem jednu celu. manzel sa chyta za hlavu ze mi ich musi tolko kupovat.

lennis
7. jan 2007

Ahoj holky,
já beru Gravital, ale na netu jsem náhodou objevila srovnání a nejlíp z toho vyšel Calibrum mami, jak finančně tak hlavně obsahem vitamínu a všeho... 🙂

bambulka36
9. jan 2007

Ahoj, já beru GS Mamavit a jsem s nimi docela spokojená. Kyselinu listovou taky obsahují, takže jsem nemusela brát víc léků najednou. Nejdřív jsem je brala každý den a teď už jen obden. Jsou fakt docela dobrý, ale je fakt, že jiný jsem nezkoušela.

andreafa
10. jan 2007

ja som brala calibrum mami, ale lekar povedal, aby som to vysadila, dal mi zelezo + kyselinu listovu, pijem magneziove vody a jem vela ovocia a pijem mrkvovu, jablkovu a pomarancovu stavu (doma vytlacenu). To musi stacit, lebo je vela roznych nazorov na umele vitaminy, ktore urcite neuskodia, ale vraj babatka su po nich velke... ale tie vitaminy urcite neskodia, ja aj moj doki preferujeme prirodny prisun vitaminov.

romana27
10. jan 2007

Ahojky, já beru vitamíny calibrum pro druhý a třetí trimestr. Je tam teda uvedená dávka 2 tablety denně, ale protože se snažím jíst i ovoce a zeleninu v dostatečném množství, tak beru jenom jednu.
Předtím jsem brala kyselinu listovou ( ta je ale v tabletkách , takže teď už ne ).

jiji
10. jan 2007

Ahoj, já beru Gravital (podle sestřičky je to přesně složený pro mamči z Moravy - je tam prý to, co nám chybí). Jinak stále ještě kyselinu listovou, doktor říkal,že do 12. týdne. Pozítří jdu na kontrolu, tak uvidím, co mi řekne

lasipka
11. jan 2007

Ja beru Gravital a pry staci po 3.mesici obden, jinak se rodi velke deti🙂

lennis
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
knockin
11. jan 2007

ja beriem len kyseliny listovú, chcela som si kúpit este nejake vitamíny ale lekar mi povedal že je to len reklamný tah a radšej sa mam zdravo stravovat

mousa
11. jan 2007

Já beru Gravital - taky obden a pak ještě od 20tt Osteogenon (na kosti a zuby a tak - bere se prý až do 30tt).

mousa
11. jan 2007

Kys. listovou jsem brala do 12tt, ale je i v Gravitalu.

dalli
11. jan 2007

čo lekár to iný názor na vitamíny🙂, ja to striedam calibrum a taký tehotenský čaj s vitamínmi🙂 a jem to na čo mám chuť🙂

majkamrlka
11. jan 2007

aky mate nazor na to ze mamicky kt. beru vitaminy pocas tehotenstva /tie ktore ich vyslovene nepotrebuju, napr. ja som nepotrebovala pretoze mi byvalo z nich nevolno dvaja nezavisli dr. mi povedali ze je to z predavkovania a moj organizmus nepotrebuje ..../ maju velmi velke deticky nie len porodna hmotnost ale vseobecne velmi rychlo priberaju/kojene polrocne deti dnes maju po 9-10kg/ ,rastu im velmi skoro zuby /80perc. dnesnym detom prve zuby idu okolo 3-4mes./ .....

dalli
11. jan 2007

Poznám viac kočiek čo po vitamínoch najmä tej Materne im bolo zle takže nebrali nič, a boli detičky v pohode. Mne jeden lekár povedal, že ked chcem živiť farmaceutický priemysel, tak nech si kľudne kúpim, a ďalší mi zase odporúčal niečo brať, tak si vyberte🙂 ale keďže čakám dvojčatká, tak predsa len som si tie vitamíny kúpila, ale beriem len polovičnú dávku, teda 1 tab.

msunny
11. jan 2007

Ahoj těhulky. Mě bylo řečeno,že pokud je vše v pořádku,tak žádný vitamíny navíc nejsou potřeba. Navíc po takových těch Maternách apod.se akorát rodí větší děti. Sestřenice zobala celý těhotenství nějaký vitamíny v práškách a pak musela na císaře,protože malej měl přes 4 kila,kvůli těmhle vitamínům. Prý kdyby bylo potřeba něco takovýho zobat,tak by doktor určitě řekl.

adetka
11. jan 2007

ja som brala calibrum pocas celeho tehotenstva... a dcerka vazila 3,160 kg... a poznam mamicku, ktora nebrala nic, a mala 4,2 kiloveho syna... myslim si, ze velkost a vaha je v prvom rade geneticka zalezitost...

pripadne zalezi aj od toho, ako sa mamicka stravuje... ci neje prilis vela... mne totiz lekarka hovorila, ze ked sa mamicka prejeda... pribera aj dietatko...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre