Aké vitamíny pre tehotné ženy beriete?

boxi
7. jan 2007

🙂 Ahojky maminy, zaujíma ma aké prášky beriete pre svoje zdravie a zdravie Vášho dieťatka.

vejula
2. dec 2009

čafte kočky... Užívate niektorá centrum materna???? Ja ich mám kupené a kukala som zloženie a je tam aj nejaký obsah Beta-karoténu... A tu kočky píšu že vit. A je škodlivý pre plod... tak teraz som v pomykove kde je pravda. Hádam by nedávali do vitamínov pre tehotné niečo čo im môže uškodiť nie????

olgas
2. dec 2009

vejula: když to máš vitamíny přímo pro těhotné, tak bych to neřešila, určitě to má výrobce podchyceno. Maternu jedla moje švagrová a v pohodě. Určitě je tam ten vit. A jen v takové míře aby neuškodil.

vejula
2. dec 2009

Vďaka Olgas... Tiež si myslím, že to by nemohlo výjsť na trh keby to bolo škodlivé... Len mi to prišlo také divné, ale asi to je len taká nafuknuta bublina s tým vit. A.

danu
16. dec 2009

citronek • Včera o 20:21
Ahoj holky,byla mi na imunologii zjištěna snížena imunita. Máte někdo tip, jakými přípravky či doplňky posílit imunitu v těhotenství? Slyšela jsem o Imunoglukanu, ale nejsem si jistá. Díky za rady.

tiki • 1d, 24tt • Včera o 20:59
Tuhle v radiu mluvili o posileni imunity a organismu vubec a doporucovali pripravky z materi kasicky. Myslim, ze jako doplnek to muzes zkusit, tim se asi nic nezkazi, i kdyz by to asi chtelo jeste nejaky vetsi dryak.

cuttysark • 18tt • Včera o 21:01
co echinacea? A urcite vitos C so zinkom 😉

lenka1smejka • 1d • Včera o 21:36
Ja ked som bola tehotna som mala zakazane vsetko slane kvoli vysokemu tlaku a ja milujem chypsy ale kedze som to robila pre malucku tak som si sadla vecer k televizoru a doslovne zozrala minimalne 10mandariniek kazdy vecer takze imunitu som mala dokonalu 🙂

editah222 • 1d • Včera o 22:03
Na posílení imunity jsou super homeopatika, ale na to je potřeba odborná rada homeopata. Nám to vždycky zabere.

jannuulik • 1d, 25tt • Včera o 22:11
Echinacea sa v tehu neodporúča, už si nespomeniem prečo, ale počula som to z viacerých zdrojov, ale C so zinkom je určite fajn 😉 Skús si zistiť aj niečo o kolostre, je to síce drahý špás, ale keď má niekto slabú imunitu asi sa oplatí investovať. Predáva sa v lekárňach ale informácie nájdeš aj na webe...

zuztek • snž • Včera o 22:43
imunoglukany su dobre, ale echinacea sa v tehu nesmie, lebo posobi na svaly v stene maternice!!!

katka22r
16. dec 2009

baby ja som brala vitaminy len prve tri mesiace a potom uz ziadne jedine co beriem je magne b6

beruskanula
2. jan 2010

ahojík holky...beru centrum materna... a ted jsem na jejich stránkách objevila novinku - centrum materna DHA... nenasycené mastné kyseliny jsou velice důležité pro vývoj mozku a zraku děťátka... chci se zeptat, krom vitamínů berete ještě nějaký doplňky? myslím třeba rybí tuk kvůli té nenasycené mastné kyselině? protože se přiznám, ryby každý týden na jídelníčku nemám 😒 , tak mám strach

avila
2. jan 2010

Ahojky, ja uzivam maternu s DHA o dzaciatku. Niekedy sa priznam, ze zabudnem... Ine pripravky neuzivam, vystrihala ma predtym aj sestra na gynde, vraj to nerobi dobrotu, ked sa kombinuje. A rybky sa bojim papat aj ja, kvoli znecisteniu mori a sladkovodne nase su zvacsa drahsie - paradox, ze?

beruskanula
2. jan 2010

avila: díky za odpověď...takže v po zajdu hned do lékarny a koupím maternu s DHA... snad není pozdě 😅

siuzi
2. jan 2010

ahojte,ja som brala calibrum babyplan,+kys listovú naviac,potom calibrum mami aj na začiatku kojenia,a magne B6 kôli tvrdnutiu bruška.pri druhom tehu tiež calibrum a magnezko len pri krčoch v lýtkach. 🙂

beruskanula
2. jan 2010

siuzi: 🙂 taky děkuji za odpověď 🙂 ...calibrum babyplan jsem barla, když jsme mimi plánovali 🙂

syraell
2. jan 2010

Ahoj, holky neberte radsi nic! Z pocatku je dobry brat kyselinu listovou, ale ty multaky pro tehotny nejsou dobry. Uz nekolik doktoru me od toho zrazovalo - u porodu, ktery byl cisarem kvuli velikosti mimca mi porodnik zahlasil, ze jsem jiste poctive uzivala vitaminy 😉 Oni nam pry ty decka tak nejak nakynou, jako po kypricim prasku...Ja jsem brala vitaminy( Calibrum) , protoze jsem trpela hroznyma nevolnostma a bala se, ze dite nema dost zivin. No a vysledek bylo skoro petikilovy mimco 😉

janyka
2. jan 2010

To je teda strašná blbosť, že po vitamínoch rastú veľké deti. To tým doktorom tak veríte? Veď to žiadny výskum nepotvrdil, je to len ich dedukcia! Aj maminám, ktoré nebrali vitamíny, sa narodili veľké deti. Je to bohužiaľ tou dnešnou stravou. Všetko je umelé, rýchlené, či už zelenina, alebo mäso. Dneska už asi ani chlieb nieje bez E-čok 😠 len sa o tejto problematike nahlas nehovorí...

romana29
2. jan 2010

Nevěřím, že by měly vitamíny extra spojitost s velkým dítětem. Já měla při Danečkovi nadváhu, brala nějaký léky, myslím Calibrum a malej měl 3500g, což si myslím, že je docela normální váha - i vzhledem k tomu, že z mé strany byla ta nadváha.
Teď zatím beru jenom listovku, v úterý dostanu průkazku, tak uvidíme, co řekne doktorka, teda né že bych na ni extra dala 🙂))

coko.joko
2. jan 2010

Ahojda holky,
tak vas tu ctu a je to blbost...po vitaminech nemuze bejt velky dite.....a muj nazor je,ze vitaminy v tehu by se meli brat,uz kvuli tomu prckovi....takze ja beru od zacatku Femibion,zelezo,sem tam si vezmu magnezko a cecko...moje kamaradka brala vitaminy cely tehu a narodila se ji holcicka s vahou 3320g....... 😉

vejula
2. jan 2010

čavte kočky ja som brala calibrum mami a teraz beriem tie centrum matherna DHA... Neviem, lekár mi to odporučil a preto to beriem. Ale povedal, že stačí len jednu tabletu za den aj ked na tom calibrume je písané dve tablety...

syraell
2. jan 2010

Ja budu radsi chroupat dostatek vyvazeny stravy, coz je lepsi, nez prat do sebe jakoukoliv syntetiku. To, ze vetsina z nas ma pocit, ze brat pilule je to nejlepsi je jenom vysledek nalejvarny ze strany vyrobcu a distributoru vyzivovych doplnku. A pokud jde o ecka, jde jenom o to dobre cist obaly a bez problemu muzeme jist zdrave. Ecek je opravdu vsude premira, ale jde to i bez nich...Nicmene klidne podporujte farmaceuticky firmy, pokud vam to da pocit jistoty, ze davate diteti maximum - i to je prinos pro vas klid a tim i pro zdrave mimco.

vejula
2. jan 2010

No ja neviem... Ale viem podla seba, že vždy ked sa mi napríklad dala horučka na peru tak najlepšie zabral B-komplex forte, aj ked je to syntetika... A pred tehu som pravidelne B-komplex užívala. Fakt myslím že mi pomáhal, pred tým som bola viac unavená a taká podráždena, a v jednej knihe som sa dočítala že to môže byť nedostatkom vit. skupiny B A je fakt že ked som ich začala užívať, bolo mi lepšie... Tak preto až tak uplne neodsudzujem tieto umelé vitamíny, lebo mám s nimi celkom dobrú skúsenosť.

janyka
2. jan 2010

syraell, samozrejme, nikto ti právo na tvoje rozhodnutie neberie 😉 ...ale čo je dnes zdravé?

janyka
2. jan 2010

Keď som sa začala zaoberať E-čkami, alergénmy v strave a čo to som si o nich našdudovala, tak som sa radšej na to vykašlala. Neberiem to už tak veľmi vážne(hoci aj tak študujem obaly výrobkov), lebo to by som nič nejedla. Možno dávam len zarobiť farmaceutickým spoločnostiam, ale aspoň pre môj dobrý pocit, že dostanem do tela komplex vitamínov, pretože v zime ich zo stravy všetky určite nemám, ich beriem. A keď by to tak aj nefungovalo, tak nemyslím, že by tie vitamíny boli väčšie zlo, ako napr. kura na obed, nadopované antibiotikami a kadejakým svinstvom.

blanka.k
2. jan 2010

Ahoj, beru od začátku těhu Calibrum, protože nejím skoro vůbec ovoce, zeleninu a ml.výrobky, a naštěstí drobek je pořád drobek, a není po manželovi, ale co mám ve dvou knihách i těhu (obě psané českými mudr.), tak tam opravdu je, že u některých žen můžou vitamíny vést k vyšší hmostnosti dítěte. 😉

oldriska
2. jan 2010

Syraell - souhlas, ptala jsem se DR a pokud je pestra a vyvazena strava pak staci pouze kys listova v pocatku tehu a pak dle pripadnych problemu horcik. Ja jsem dokonce pri krevnich testech mela spoustu zeleza ackoli jsem nic nebrala, takze pokud bych do sebe neco prala budu predavkovana... Samozrejme pokud nemate cas nebo moznost poradne jist anebo je vam zle ci mate zdravotni problemy, pak jsou i umele vitaminy namiste. Ty by podle me mel kazdopadne doporucit doktor.

Janyka - to je vec nabidky a vyberu 😉 , misto penez za vitaminy si priplatim za bio kvalitu.

janyka
2. jan 2010

Oldriska - jasné, súhlasím, ale ja mám zase veľmi málo železa. Samozrejme, že je lepšie ho doplniť v prírodnej forme, ale ja všetko, čo obsahuje železo vo svojom jedálničku zaradené nemám, pretože mi to nechutí. Takže inak, ako tabletkami ho do seba určite nedostanem 😉

oldriska
2. jan 2010

janyka - tak v tvem pripade je to jasna volba, to chapu.
Jen jsem chtela ostatni uklidnit, ze pokud vitaminy neberou pak nejsou automaticky macechy 🙂. Preju vsem tehulkam zdrava a vahove primerena miminka 😉.

blanka.k
2. jan 2010

Mě moje mudr. říkala, že dobré je brát vit. v 1.trim, hlavně s kys.list. jako prevenci vroz.vad, pak už dle zdrav.stavu. Já s ní vždy každý prášek konzultuju, ale už se mi stalo, že na pohotovoti v porodnici mě předávkovali Magne+B6, kdy jsem jedla 25xnásobek denní dávky podle jejich dávkování. Naštěstí se to brzy projevilo a vysadila jsem to, ale ten strach, jestli to bobkovi neublížilo, bych teda nikomu nepřála...sice v letáku bylo max.2 denně, ale mudr. řekl 8, v lékárně nic na to neřekla, napsal to na krabičku a bylo to. 😅 A ak se v tom vyznejte, když vám to předepíše doktor 😅

avila
2. jan 2010

Tak baby, nejak ste to rozbehli... Respektujem vsetky nazory, je jasne, ze prirodne vitaminy su najlepsie. Ani ja som pred tehu ziadne nebrala. Ale proste materne s DHA som podlahla. Hlavne kvoli tomu, ze rybiek jem malo a vysoke IQ 😀 je vysoke IQ. O 10 rokov sa ma spytajte, ci pomohlo 😉 Kazdemu podla vkusu.

A inak co lekar, to nazor...

alenk
18. jan 2010

tak baby, teraz som jelen.
som v 12tt, dnes som bola na poradni, lekar ma pozrel na koze, spytal sa ci beriem vitaminy, ja ze ziadne a on ze si mam kupit calibrum centrum.
tak sa ho pytam, ze ci isto centrum, ci nie radsej nejake babyplan alebo nieco tehotenske. a on ze aj to mozem. tak mi to nebolo jasne, sa ho pytam, aj centrum aj tehotenske? a on ze v lekarni vam poradia.
tak neviem, ako by ste to vy pochopili? z pohladu medzi nohy usudil ze mam malo vitaminov?(pritom som mu predtym povedala ze nevraciam, jem normalne, snazim sa pestro, krv mam v poriadku...)
nie som velky zastanca vitaminov, ale ak by bol realny dovod, tak jasne ze si slahnem 🙂

jajka28
18. jan 2010

ahoj kočky

ja som v prvom tehu brala tiež calibrum babyplan a potom calibrum mami, a všetko v poho,ale priznám sa, že tiež som brala len jednu tabl. a odporuč. su dve denne...no a tiež som volakedy počula že po materne su velke deti, ale tažko povedat...čo je dokázané, tak velké deti sa rodia rodičkám s tehotenskou cukrovkouin 😕
ak malý sa narodil mal 3250 g.
no a teraz tiež beriem to isté ale viacmenej preto, že v brušku sú 2 a moje zimné stravovanie nieje ideálne /no narovinu aká je tá zimná zelenina v obchodoch-samá umelá chut/

a presne - čo lekár to názor...inak tiež si asi kupim niečo nové s tým DHA...

kikulienkaaa
25. jan 2010

ahoj holky ja ja od zaciatku beriem calibrum mami,velmi dobre doporucujem,,obsahuje vsetko co by ste mali mat kazdy den 😉 🙂

bzzmajka
25. jan 2010

Babušky, mužík je na nočnej, tak tu blúdim a k tejto téme mám snád čo povedať.

Ja som dva krát po samovolnom potrate a tak som navštívila bylinkárku Annu Kopáčovú, je tu o nej téma a býva často v časákoch a telke....
No a ona sa ma prvé čo opýtala, ked som jej vypovedala o mojich problémoch , že či som nebrala vitamíny pre tehotné...jasné, že som chcela pre bábatko to najlepšie a brala som aj pred tehu aj počas tehu a povedala mi, že nevie ako je to možné ale že upcháva cievky plodu a nedostáva výživu...
A ešte viac som jej začala veriť, že mi jedna pani povedala, že pri prvom brala všetko možné a mala velmi rizikové tehu v nemocnici. Druhé nebrala nič, lebo neplánovali a ani im hned nezapalo že sú tehu a syn celé tehu v poriadku, dokonca chodila až do konca na bicykli...
preto ja som dva krát skúsila a bolo to strašné, teraz to bude inak!

Vela šťastia.

sarlotta
26. jan 2010

bzzmajka to je blbost teda, promiň 😅
Já brala při malém listovku půlroku před a calibrum-baby plan a pak calibrum mami- celé těhu. Malý je naprosto zdravý, nar. v termínu.

U MA jsem brala listovku před, pak maternu- nedopadlo to.

Teď jsem brala listovku 10mg a femibion 800 a taky B-komplex už před těhu a teď od 13tt femibion 400 s DHA- mimísek odpovídá stáří těhu.

Dítko si vezme jen co potřebuje a taky toho spoustu vyčuráš - vitamíny nemůžou ucpávat cévky. cévy ucpává max cholesterol. takže to je spíš o stravě.

Vitamíny je vhodné brát večer a nezapíjet čajem ani kávou - jinak jdou hned z těla ven. některé vitamíny jsou rozpustné v tucích - takže zel.salát bez oliv. oleje na houby.

na zeleninu v obchodech mám stejný názor... jestli tam není té chemie víc než v tabletkách 😀 😎 když už to tak musím napsat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre