Aké vitamíny pre tehotné ženy beriete?

boxi
7. jan 2007

🙂 Ahojky maminy, zaujíma ma aké prášky beriete pre svoje zdravie a zdravie Vášho dieťatka.

lenka07
27. jún 2013

najlepšie je brať kyselinu listovú a maternu +magnézium ešte pred otehotnením a aj po cele tehotenstvo a samozrejme veľa zeleniny a ovocia počas tehotenstva dostatok tekutín .ja som takto robila a syn je zdravý ako rybička teraz navštevuje výberovu triedu pre nadané deti ma 10 rokov

baruska86
17. aug 2013

Tak já v prvním těhotenství brala Maternu pravidelně a malý měl 4,5 kg, no mazec a doktorka mi řekla že obsahuje více cukru nebo tak něco a že se po ní fakt rodí větší děti, no mohla mi to říct dříve než jsem rodila , že 🙂
Ted čekám druhé miminko a beru femibion 800 je do 12 týdne a pak tam nějaký femibion navazuje do konce těhu. Je to štěpená kyselina listová, tělo jí vstřebá všechnu a základní vitamíny, které žena potřebuje když otěhotní a normálně jí.

verisek91
4. sep 2013

od prvního trimestru beru vitaminy a mineraly od elasti-q a jsem nadmíru spokojená.. 🙂

mbamb
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jennyska
4. nov 2013

@lenka07 @baruska86 @verisek91

Ahoj Maminky 🙂

mohla bych Vás oslovit v souvislosti s Vašemi zkušenostmi s kyselinou listovou v těhotenství a naší Wiki knihovničkou Modrého koníka? Tu si tady na MK tvoříme všechny, takže vlastně i vy svými zkušenostmi 😉

Tím, že svou zkušenost vložíte na https://www.modrykonik.cz/kyselina-listova pomůžete ostatním těhulkám, které si právě prochází stejným obdobím a hledají radu, tip, zkušenosti.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji krásný den!
Janča

anulilinkaaa
4. nov 2013

Ze začátku těhotenství do 25tt jsem brala femibion, pak mi na nějakou složku v něm zjistili alergii, ale zatím neví na jakou. 😖

miskulle666
7. nov 2013

Já beru Orthomol natal, patří k těm dražším,ale má to v sobě úplně všechno od probi.kultury,listovku,všechny vitaminy a nenas.mast. kyseliny 🙂 budu to brát určitě celý první trimestr

m_ij_ka
7. nov 2013

počas prvého aj druhého tehu som užívala maternu a kyselinu listovú

markkketa
7. nov 2013

Pestrou stravu, především ovoce a zeleninu 😉

josefina79
28. jan 2014

Já celé těhotenství užívala Mamavit. Ten s DHA a Prefolinem. Doporučili mi to přímo v CARu. Začala jsem ho brát i v době, kdy jsme se "jenom snažili", určitě to pomáhá připravit tělo na těhotenství a hlavně ta listovka je důležitá a je třeba jí "doplnit" už před tím, než žena otěhotní. Bohužel, v dnešní době jí člověk má spíš nedostatek :( a s rozšťěpy atp. si není radno zahrávat.

akona33
4. feb 2014

Baby ja berieňd 6tyzdna femibion len uz mi dochadzaju dnes som bola v lekarni a doporucili mi zelezo plus len zatial na 7dni potom pojdem ku gyn.a ten mi da pokracovanie femibion ale 2.3trimester tak sa pytam ci to neuskodi lebo mam este aj ascorutin

m_ij_ka
4. feb 2014

ja som užívala maternu a kyselinu listovú

mo_mo
4. feb 2014

lady vita a kys.listovu....okrem kopy zeleniny, hlavne tej listovej ;)

momoka85
18. feb 2014

Článok o kyleline listovej v tabletkách!
http://www.pluska.sk/mamina/zdravie/zdravie-zen...

kukucko
3. mar 2014

Centrum materna aj calibrum od zentivy obsahuje farbivo kosenila/kys.karminova E120, o kt.sa pise ze moze sposobit hyperaktivitu, alergie a astmu.. mozno to obsahuju aj ine tehotenske vitaminy, zatial viem o tychto 2. Hlavne ze maju krasnu ruzovu farbu..
Mimochodom na moj mail/vyzvu, nech s tym nieco robia mi odpisali z pfizeru, ze je to v sulade s EU normami atd blabla..

protektinka
17. mar 2014

@nikusska11 Ja som brala počas tehotenstva kyselinu listovú - dostaneš kúpiť v lekárni.
Je dobrá ako prevencia vrodených chorôb ako napr. rázštep chrbtice.

lerda
17. mar 2014

Já beru celé těhotenství kyselinu listovou, občas si dám navíc samostatný vápník a občas tabletku Mamavitu..snažím se hodně pít, jíst ovoce. zeleninu a ryby 😉

maifa
17. mar 2014

GS Mamavit v obou

klarionela
19. mar 2014

zo zaciatku som brala calibrum proplan ten som mala do konce prveho trimestra a teraz uz berem dlhsi dobu calibrum mami.....a to calibrum sa da brat uz do konce tehotenstva a je dobre potom i na kojeni.....takze ho planuji brat jeste tak pul roka po produ jestli budu kojit,-......

evkasto
22. apr 2014

@lucinka710 ahoj, prosím ťa a kde kupuješ centrum materna dha? ja neviem nikde zohnať ani na nete, dáš tip? Ďakujem.

lucinka710
22. apr 2014

@evkasto Ahoj ja som vzdy v lekarni kupovala 🙂

bubca7
11. okt 2014

Ahojte chcela by som sa opytat predtym som brala kyselinu listovu ktoru beriem aj teraz ale manzel mi kupil vitaminy mamavit ale predavac mu povedal zevraj nemam kombinovat tie tabletky s kyselinou listovou viete mi poradit dakujem

licia1987
26. okt 2014

ahojte, ja som kupovala ked som bola tehotna webber naturals multivitamín a minerál prenatal dha pre tehotné ženy konkretne z naturvitamins.sk

babatkoo
31. jan 2015

Ahojte ja uzivam Jamieson Prenatal + Jamieson vitamin C 500 s postupnym uvolnovanim + Jamiesom super vapnik s D3 - tieto ostatne pre moju osteopéniu. S Jamieson Super calcium + D3 som mala velmi dobre vysledky na denzitometrii tak tejto znacke doverujem.

adula12
31. jan 2015

@babatkoo aj ja uzivam prenatal ale strasne velke su tie tabletky :( vzdy ma z nich napne. ked si dam tuto tabletku, tak ine vitaminy neuzivam lebo tam je komplet vsetko obsiahnute. bala by som sa... ked si nedam tabletku tak si zvyknem dat sumivy celaskon alebo magnezium.

lucia7737
31. jan 2015

ahojte. ma niekto skusenosti s vitamininmi femibion? som v 9 tyzdni a neviem ci by som mala zacat nieco brat alebo to nie je potrebne???

babatkoo
1. feb 2015

@adula12 ahoj ja to mam odkonzultovane s lekarmi. Vapnik + d3 × c je pre moje telo. Ja som uz dosla o 15 % hustoty kosti. Tak aby som sa nerozlamala do porodu cela musim to brat. Tu kombinaciu vitamimov beriem 4 roky. Okrem toho 3 x denne mam magnezium od gyndu na recept. Maly je nastastie uplne zdravy a tak isto aj ja, teda okrem tej osteopenke 🙂

6mamina6
15. máj 2015

ahojte, ja by som potrebovala radu mamiciek ktore brali aj nebrali vitaminy. totizto ja som kyselinu listovu do polovice druheho mesiaca neuzivala...prvy mesiac som nevedela ze som tehotna a potom mi ani lekar nespomenul kyselinu listovu....az tu na fore som sa o nej docitala a aj kamosky mi vsetky radia ju brat. no moja skusenost.... ja som najskor brala magnezium lebo som mala tep srdca na 100 a to mi pomahalo...a byvalo mi hrozne zle....no 4 dni som magnezium nebrala lebo som ho nemala pri sebe a zrazu mi prestalo byt zle, tak som si ho uz nedavala, ak mi to skodilo na zaludok tak naco....a zacala som uzivat mamavit aj koli kyseline listovej a inym vitaminom a z toho som mala hrozne zapchy tak som aj to vysadila....teraz nemam zapchy a nie je mi ani zle..... myslite ze to znamena ze moje telo ma dostatok vitaminov (kedze v tomto obdobi som zavisla na ovoci🙂 a teda nijak babatku neublizim ak nebudem brat nijake vitaminy??? dakujem za vase rady 🙂

sebaastian
25. máj 2015

@6mamina6 ja tiež neberiem nic jem veľa ovocia, zeleniny,strukoviny ryby podla mňa prirodne vitaminy sú najlepšie ani moja mamina nic nebrala a som tu zdrava 😄 chcela som brat kyselinu listovu ale už je to teraz zbytočne to by som mala brat pred tehotenstvom alebo prvý mesiac teraz radšej budem papat veela zeleniny.

zuzca30
24. sep 2015

Ja som brala pocas tehu LadeeVita, je super pre tehotne a moze sa uzivat aj po porode, ked dojcite. Obsahuje kyselinu listovu, omega mastne kyseliny a vsetky potrebne vitaminy a mineraly.
Je jasne, ze pocas tehotenstva je potrebna zdrava a vyvazena strava, vela ovocia a zeleniny, ale asi ziadna z nas neje toho na kila-🙂
Takze ja odporucam brat aj vitaminiky, jedna tabletka denne staci.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre