Aké vitamíny pre tehotné ženy beriete?

boxi
7. jan 2007

🙂 Ahojky maminy, zaujíma ma aké prášky beriete pre svoje zdravie a zdravie Vášho dieťatka.

golemocka
21. feb 2007

Mne poradila svagrina, ze v tretom trimestri je dobry Bion 3, este som ho nezacala brat, ale uz ho mam kupeny. mate s tym niekto skusenost?

susika
22. feb 2007

ahojtie žienky. ked sme pri tých vitamánoch. ja beriem calibrum babyplan. ale ten je pre prvý trimester. už mi tam ostávajú tabletky len na sedem dní a lekárovi idem až o 11 dní. a to budem na konci 11 bo na začiatku 12teho týždna. tak neviem, či si kúpiť dalšie balenie toho babyplanu alebo to nebude vadiť tie 4 dni bez vitamínov (ešte mám okrem toho od lekára kys. listovu a ascorutin.)alebo rovno risknúť vitamíny pre další trimester, či to bábu neuškodí. vlastne tú kys. listovú od lekára mám 100g 2xdenne a čítala som, že treba aspon 400g denne.tak babo raď 🙂

papaya
22. feb 2007

Igi ahoj, já si nemyslím,že jsou těhu vitamíny nebezbečné, že by mohly ublížit. Miminka se rodí zdravá. Jen mám dojem, že je zde souvislost mezi velikostí mimča a užíváním těhu vitamínů 😉 A jsem zajedno se svojí dr.- pokud má těhulka pestrou stravu, netřeba se dávkovat vitamíny navíc. Toť můj názor

susik77
22. feb 2007

ahoj, suhlasim s Igi, je to aj moj obor 🙂
susika: kedze vitaminy nie su pre mimi nebezpecne, kludne si kup uz pre 2.trimester. Inak, do konca 1.trim. ber kazdy den 1 tbl, alebo skoncis s tim Calibrum Babyplan, aspon ber do konca 1.trim. kazdy den tu kyselinu listovu- to je najdolezitejsie.

lyzenka
23. feb 2007

ahojte,

ja som si dnes kupila GRAVI MILK - take susene mlieko vanilkove a ma vela vela vitaminov (je vhodne pre tehotne a dojciace zeny) - odporucila mi to kamaratka - a vravela, ze skoda ze o tom nevedela este ked bola tehu, az teraz to zacala ked koji babenko... :O)))

a kupila som si to v lekarni, zevraj je vanilkove aj cokoladove...... :O)))

lauritka
23. feb 2007

lyzenka ahoj..uz si zmen tu snazilku;) uz sa nesnazis..porad mi prosim ta kde mam kupit ten aloe gel

lyzenka
23. feb 2007

Ahoj Lauritka,

este som nebola u doktora - teraz ma chripku, tak tam zastupovala nejaka ina doktorka, ktora nerobi s ultrazvukom - taka uz stara, takze nic....tak asi az buduci tyz. tam skocim....ale uz som veeeelmi netrpezlivaaaa :O))))

A ten Aloe VERA som kupila od znameho - on je dealer .......on mi to vlastne objednal a predal, skus si pozriet stranku www.aloevera.sk ....a mozno tam sa najdu nejake kontakty - a i v kosiciach ti niekoho odporucia.... Inak neviem, kde by si to mohla kupit....vela stastia....

A chuti mozno ako broskynovy kompot....chichi.......(teda bol s broskynovou prichutou) ... :O))))

lauritka
23. feb 2007

😉 dakujem mne hovorili ze aj ten brusnicovy je dobry??? boli tam az tri druhy na jednej stranke

lauritka
23. feb 2007

kazdopadne tam zavolam a informujem sa ..dik za radu lyzenka...a prajem ti bezproblemove tehotenstvo..dufam ze aj pridas nejake fotecky ;)

iga
23. feb 2007

Ahoj Papaya, tak to jeste trosku doplnim. 🙂 U leciv o kterych byla rec, se velmi prisne sleduji hlavne vsechny vedlejsi ucinky - behem klinickych testu a pozdeji pravidelne i pri prodeji. Nadmerna velikost plodu a dokonce s nutnosti provadet nasledkem toho cisarske rezy nebyla v souvislosti s uzivanim techto vitaminu vubec zaznamenana. Rust plodu je rovnez limitovan biologicky ani dobrou stravou ani vitaminy nelze zpusobit jeho patologicky rust. Naopak vitaminy jsou velmi dulezite a dik jejich uzivani ve spravnych davkach vyrazne klesa ryziko potratu. Proto tehulky uzivaji multivitaminy, v nasi strave totiz obvykle neni dostatek kyseliny listove a selenu v potrebnem pomeru. To co tu pisu, ti muzu dolozit na klinickych studiich, ale protoze se tykaji konkretniho pripravku, ktery tu byl zminen, poslala bych ti to radsi interni postou 😉 Mimochodem, moc ti drzim palce, doufam, ze jste s mimi v poradku, podle toho, co pises budeme totiz mit narozeniny ve stejny den! 😀

hanka31
27. feb 2007

Caute maminky,
Som asi v 7 tyzdni, uzivam calibrum b.plan, objavila sa mi dnes nadcha, tak som si chcela dat kvapky echinacei forte(obsahuje alkohol),na krabicke-letaku je napisane, ze nevhodne pre deti do 3 rokova vit.C1000mg-tam tiez nie je uvedene obmedzenie pre tehotne. Zo skusenosti z inych liekov si pamatam, ze vacsinou tam byva uvedene aj "nevhodne pre tehotne zeny". Vie mi niekto poradit? Snad nebudem s kazdym problemom utekat do lekarne, ze?
Spolieham na VAs... 😉

iga
28. feb 2007

Hani, klidne s kazdym problemem utikej do lekarny nebo radsi k rovnou k doktorovi🙂 Spolehej se radsi na odorniky, hlavne ted na zacatku tehu. S leky ted radeji zachazaj mnohem opatrneji - i kdyz neni na letaku omezeni pro tehu, muse skodit jejich kombinace 😖

llivi
2. mar 2007

Ahojte všetky,
mala by som otázočku,som už v 14-15 tt a stále beriem len calibrum babyplan, teraz by som chcela začať už brať calibrum babymami,môžem s týmto brať aj kyselinu listovú alebo už nemusím ? nebudem sa zbytočne predavkovavat vitamínmi???dakujem za odpovede

maca21
2. mar 2007

ahojky, ja som brala počas tehotenstva calibrum,

llivi myslím, že kys. listovú už brať nemusíš, lebo calibrum mami obsahuje všetky vitamíny ktoré tvoje telo momentálne potrebuje a je v ňom aj kys. listová 😉

adetka
2. mar 2007

hanka... echinaceu nieeeeee.... to nie je dobra biinka pre tehotneeeee...

matar
2. mar 2007

ahoj maminy, ja beriem len centrum materna - som v 12tt, všetko je zatiaľ v poriadku. stačí ak mám tieto vitamíny?

srpka
2. mar 2007

Hanka,

měla jsem echinaceové kapky, na kterých bylo napsáno, že jsou nevhodné pro těhotné. Teď mám jiné (výrobce: Mgr. Ing. Pleskač - ROSA CANINA), na těch nic napsáno není, ale myslím, že to pro ně platí také. Píšou, že v nich je 40 obj.% alkoholu. Můj "obvodní" lékař mi řekl, že poloviční dávku si dávat můžu. Tak beru půl lžičky ráno a večer. Snad z potomka nebude alkoholik 🙂 .

kalo
2. mar 2007

Ahojky! Nic naplat, ale ja dala na svého doktora. V prvním trim. mi napsal jen jod a kys.listovou. A když jsem si na začátku 2 trim.koupila calibrum mami a ptala se ho, tak mi doporučil brát jen 1 tabletu denne nebo 1 obden max.Že to stačí. Prý má ženská v dnešní době výživu dobrou. Velké děti po umělých vit.mi potvrdil. Možná ale začnu brát ještě železo, protože ho mám málo a maso skoro vůbec nejím. Jinak si myslím, že pestrá strava se dá dobře uhlídat..ne? Vždyt dřív ženský taky žádný umělý vit.nabraly a rodily se jim zdravé děti..

matar
2. mar 2007

ahoj iga, dik moc 🙂

dankaa
2. mar 2007

ahojte ,

ja som brala prvý trimester calibrum,od vtedy neberiem nic okrem magne B-kvoli problémom s placentou.jem vela ovocia a zeleniny a teraz v zime este vitamin C,ale to je vsetko.

hanka31
6. mar 2007

Diky moc za nazor dievcata, 🙂
srpka, dik za nazor, ja som mala kvapky dr.theiss na letaku nebolo pre tehotne uvedene NIC.
kvapky s echi som ale radsej vysadila.Ale dostala som herpes simplex a aftu v ustach, tak uzivam len vit.c1000, kys.listovu a kalibrum. NA ten herpes som si dala herpesin krem, lebo by sa mi to rozsirilo, myslite ze som nemala??? Moj dr mi na to nepovedal nic.

dankaa
6. mar 2007

kvapky Dr.Theiss som pred nedávnom brala aj ja kvoli silnej nadche a kaslu,co sa týka herpesin krém,urcite si studovala pribalový leták,ale ak ti to gynekológ nezakázal,tak bud pokojná.:

KONTRAINDIKÁCIE
HERPESIN krém sa nesmie používať u pacientov precitlivených na aciclovir alebo ďalšie zložky prípravku. Tehotné ženy a dojčiace matky môžu prípravok užívať len z vážnych dôvodov na odporúčanie lekára.

hanka31
6. mar 2007

Dankaa 🙂 ,jej tak teraz neviem,
som ale trubka, pribal letak som necitala, lebo mne ho dal nastavajuci a on ho davnejsie vyhodil, inak si davam na to pozor. Herpes bol maly, tak dufam, ze som nieco...
Ono to je hrozne co vsetko sa nesmie, kolkokrat mi aj kamosky hovorili, ze im lekari predpisali lieky ktore tehotne nemozu, aj to povedali a v lekarni znovu zistili, ze to brat nemozu...
Pritom si viem predstavit lekara ako komentuje uzkostlive pacientky... V lekarni to je tiez hrozne, chori ludia, dlhe rady davas si pozor nech nieco nechytis...sorry, to su take moje vylevy.. ☹

hanka31
6. mar 2007

Jej, ozaj,
dankaa, vidim, ze sa Vam to blizi, tak drzim vsetky palceky, nech to dobre dopadne 🙂 🙂

dankaa
6. mar 2007

a davaj si pozor aj na nosne kvapky,možno len jeden alebo dva druhy môžu brat tehotné-jednoducho cim menej liekov brat v tehu-ty si v prvom trimestry-nemala by si brat žiadne lieky okrem vitaminov-pozor aj na ocne kvapky!

dankaa
6. mar 2007

dakujem hanka aj Tebe prijemne tehu 🙂

jj2202
6. mar 2007

ja som od 20tt do 24 uzivala nasivin, nic mi nezaberalo. pomohol len ten klasicky pre dospelych. potom som presla na olynth. doktorka o tom vedela a tiez mi povedala, ze "dychat jedolezite"

dankaa
6. mar 2007

jj nosné kvapky sa vstrebávajú-takže to môže ohroziť bábetko.dokonca v lekarni mi povedala ,že žiadne nosne kvapky nesmu užívat tehotky-moja porodnicka mi odporucila muconasal a rozne lieciva od Dr.Theiss-mala som silnu nadchu i kasel 2 týždne-len pred nedávnom.

hanka31
6. mar 2007

Dievcata, mali ste niekto hnacku,
ja si obcas pripadam, ze nestihnem na wc, najcastejsie po jedle, ale doslova voda... Dnes som bola sice v lekarni, kupila som si acidofolan (kys.list.)a na carbo som sa zabudla opytat.... Asi hlupnem, dankaa vies mi poradit, si zlatko, slnieckovyden prajem, uz si uzcite vypisana na materskej, ze? 🙂

dankaa
6. mar 2007

ano som na MD,len neber lieky za každú cenu,ja som mala hnačky prvé 3/4 mesiace aj 5/6 krát za den-pricina bola u mna-ovocné šťavy riedené mineralkou.Pi vela acidofilných mliek a jogurty 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre