Aké vitamíny pre tehotné ženy beriete?

boxi
7. jan 2007

🙂 Ahojky maminy, zaujíma ma aké prášky beriete pre svoje zdravie a zdravie Vášho dieťatka.

piiiipiii
3. júl 2012

New life - od call vita - prirodna baza odporucane od lekara , ale pocula som tiez dobre ohlasy na Prenatal od Jamieson a na Gs Mamavit .

puncova
11. júl 2012

ja beriem callibrumbabyplan a som tehotna v prvom trimestri.babyplan je pre prvy trimester a ma modry obal, v druhom uz zacnem brat calibrum mami s ruzovym obalom..

ddankaa2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marianka3
13. aug 2012

@ddankaa2 Brala som 1 tbl/deň, potom mi to aj Dr. predpísala, lebo som mala sťahovania maternice. Ale povedala mi, že to môžem v pohode kombinovať s Calibrum Mami, niektoré maminky na rizikovom berú aj 5 tbl Mg/ deň, pri hrozbe predčasného pôrodu. Teraz užívam 3 tbl/ deň, R-O-V, už vyše 3 mes., a cítim sa lepšie, nepriberám z toho, ako to tu píšu niektoré maminky, ale každá sme iná 🙂

moni244
13. aug 2012

ahojte ja neberiem žiadne vitamíny. Výsledky mám v poriadku, keď som sa doktorky na to pýtala, či treba užívať nejake vitamíny, povedala, že to záleži na mne, ale že hladiny mám v poriadku.

ddankaa2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
blondys24
17. sep 2012

Já brala GS Mamavit (cena cca 500kč/měsíc) a bylo mi furt špatně,tak jsem začla brát Elastin Q s pyridoxinem (cena cca 110kč/měsíc, kyselina listová 800ng) a je mi mnohem líp,nevolnosti už jen občas a myslím, že se správnou stravou to stačí.

diviska
17. sep 2012

holky já taky nebrala nic. Doktorka mi předepsala magnésium, docela velké dávky, ale já si brala jen když už pupek fakt hodně tvrdnul 🙂

luna13
26. sep 2012

Ahojte ja som pri prvom dietatku brala Maternu a teraz pri malej som brala Femibion citila som sa uzastne a este pri synovi v prvych dvoch mesiacoch som brala vitamin E na udrzanie plodu pre istotu:🙂je dobre nieco brat necitila som sa unavene zuby som mala nekazove nechty tiez proste odporucam a mala aj syn karsne rastli🙂

puskaruka
26. sep 2012

Z vlastnej skusenosti mozem doporucit femibion, je vhodny aj pre dojciace.

mbrnakova
26. sep 2012

nebrala som nič, lekárka mi hneď povedala, že netreba, takže v prvom trimestri len kyselinu listovú a potom už nič....
že vraj, potom sú z toho zbytočné cisárske rezy, lebo sa rodia veľké deti, ,,nadopované,, práve z týchto ,,vitamínov,, a ono niečo na tom pravdy bude...

kukucka1979
16. okt 2012

ahojte, tehulkam urcite odporucam http://www.just.sk/produkty/speciality_nahrin/k... , je to skvele i pri paleni zahy.

andrejusa
29. okt 2012

ahojte budúce maminky, môžte mi poradiť ktoré vitamíny sú lepšie? femibion 800 alebo calibrum mami?dik za názory, alebo skúsenosti

nikmik
31. okt 2012

@andrejusa Ahoj, na doporučení lékaře beru femibrilon 400. Jsem s nimi spokojená, ale cena mi přijde vyšší.

Trpím dost velkým nechutenstvím a zvracím, strava není určitě vyvážená, proto jsem začala brát vitaminy.
Je pravda, že se po vitaminech rodí velké děti?

rebellita
31. okt 2012

mne poradila lekárka Babyvit a brala som ju takmer celé tehotenstvo ale nie každý deň-kedže som dosť zábudlivá 😀 a malý sa narodil v pohode, bol priemerný, a ja som sa cítila stále dobre, zuby v poriadku, takže bola som spokojná... 😉

biancarv
31. okt 2012

ja som nebrala žiadne vitamíny, len v prvom trimestri kyselinu listovú a to je všetko, aj môj gynekológ mi hovoril, že to nie je potrebné, najdôležitejšia je zdravá strava bohatá na vitamíny. A ani neverím takýmto umelinám 😉

emmushka
31. okt 2012

Ja beriem vitaminy od Garden of Life konretne: Vitamin Code® RAW Prenatal™

http://www.gardenoflife.com/ProductsforLife/THE...

Po velmi dlhom re-search v ramci kyseliny listovej (ci ANO ci NIE a hlavne v akej forme ci chemia ci len "folate" t.z. zdrava surova kys.listova a nie jej chemicka odroda) som sa rozhodla pre ne.
Netusim ci je to tehotenstvom ako takym (ze mam jendoducho stastie ?) alebo je to prave tymito vit. ale este ani raz mi nebolo nejako zle a vracani uz vobec nemoze byt reci u mna (zatial, samozrejme!) 🙂

emmushka
31. okt 2012

Ja beriem vitaminy od Garden of Life konretne: Vitamin Code RAW Prenatal

http://www.gardenoflife.com/ProductsforLife/THE...

Po velmi dlhom re-search v ramci kyseliny listovej (ci ANO ci NIE a hlavne v akej forme ci chemia ci len "folate" t.z. zdrava surova kys.listova a nie jej chemicka odroda) som sa rozhodla pre ne.
Netusim ci je to tehotenstvom ako takym (ze mam jendoducho stastie ?) alebo je to prave tymito vit. ale este ani raz mi nebolo nejako zle a vracani uz vobec nemoze byt reci u mna (zatial, samozrejme!) 🙂

emmushka
31. okt 2012

@luna13 Ahoj chcem sa opytat ten vit. E na udrzanie plodu Ti doporucila Dr.? To ma celkom zaujima 🙂 Dakujem

luciasveckova
31. okt 2012

ahoj.ja beriem calibrum mami

luna13
31. okt 2012

emmushka ano ale moze sa uzivat len prve dva az tri mesiace a ja som to pekne brala a plod sa udrzal pri malej som brala femibion a MAGNE B6 NA TLAK preventivne🙂ani jedna vec z tohoto ti neublizi🙂

simca06022011
31. okt 2012

ja som mala kyselinu listovu, potom zelezo od lekara. Uz by som to viac nebrala, tak mi to pokazilo zaludok (neviem ako sa volal ten liek). Je to zbytocnost. Mozno tak nejake vitaminy pre tehotne a odporucaju "rybí tuk" ja som brala od firmy ENERGY, maju prirodne produkty. Ale neviem... najlepsie mi bolo ked som nebrala nic 🙂

andulka86
15. dec 2012

já beru jód a listovku 🙂

adulikh
24. jan 2013

sestra predá femibilon 400+DHA je 28+28 tabliet /z balenia chýbajú 4 tablety/ cena 17 eur+pošt., alebo osobný odber v MI

lucettel
30. mar 2013

...hlavne vitaminy neberte do konca tehotenstva, lebo ked ich po porode zrazu prestanete brat, nie je to dobre pre dietatko... ako malinky abstak 😢

fmartinkaf
1. apr 2013

já v prvním trimestru beru Chytré miminko 😉

stellamaris
1. apr 2013

ja som brala cele tehu Centrum Materna a po porode vitaminy od Hipp ,na dobre mliecko 😉 mame zdrave miminko 🙂

gervidda
5. apr 2013

Ja beriem kyselinu listovu, uroval na prevencia proti zapalu mocovych ciest, lebo to mam vraj rizikove a do tretice detralex, aby sa mi nezhorsovali moje krcove zily. Tak to su moje ranajky 😖

leikkka
12. máj 2013

calibrum, rybí tuk a celaskon a nikdy jsem nemocná nebyla a moje děti taky ne 🙂

mimisss
10. jún 2013

GS mamavit...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre