Aké vitamíny pre tehotné ženy beriete?

boxi
7. jan 2007

🙂 Ahojky maminy, zaujíma ma aké prášky beriete pre svoje zdravie a zdravie Vášho dieťatka.

ygreen
22. júl 2009

kukuca a co marin Q pro těhotné a kojící? MYslím, že tím dáš miminku maximum a to nejlepší 😉

kukuca
22. júl 2009

Ygrenn,díky za odkaz.Manžel je celkem proti tomu,je to prý drahý a chemie.Prý mám začít jíst ty ryby.Fuj.Nemůžu je ale ani cítit.A není už ve 23tt pozdě?Mozek se vyvíjí už delší dobu..

myskahanka
29. júl 2009

Ahojky všem,
prosím o radu. Plánujeme miminko a doktorka mi doporučila brát před otěhotněním vitamíny. Tak jsem si zakoupila calibrum baby plan. Ale doporučila mi kyselinu listovou,ta mi chybí. V calibrum je 400 mikrogramů kyseliny listové. Ale můžu k těmto vitamínům ještě užívat navíc kyselinu listovou nebo mi tato dávka stačí?! Nebo mám zvolit třeba mamavit místo calibrum?? Moc prosím o radu. Díky
😉

darling007
29. júl 2009

Myskahanka, klidně si dokup v lékárně samotné tabletky kyseliny listové. Acidum Folicum, v jedné tabletě je 10 mg kyseliny listové. Já ji brala na doporučení lékařů ještě před otěhotněním a pokračuju pořád.

kvetinka7
30. júl 2009

Myskahanka, te listovky se vubec neboj. Neda se ji predavkovat, prebytek telo vylouci.
v tom calibrum baby plan mi prijde, ze je listovky malo- 400mikrog/den.. pritom doporucovana davka pro tehule je 800mikrog.. ja jsem si obcas zobla baby plan a k tomu jedla listovku...

Holky, jite nejake dalsi vitaminy pro tehotne , v pozdejsich fazich tehu? byla jsem se na to ptat v lekarne..ted centrum ma nejake zlepseni ve vitaminech pro tehule.. cena 500kc me uzmenila... 30tbl na mesic.. mam pocit,ze na vsech okolo tehotenstvi a miminka se az nechutne vydelava.

farmarska
30. júl 2009

kveti souhlasím, je to hnus drahota...asi se fandí víc těm nezodpovědným, co si ničeho ani nezobnou 😠

kukuco jod je hodně i ve vincentce, stačí i sklenička denně 😉 taky jsem to tak praktikovala, bo jsem se bála, že mi jedna ryb v měsíci nic nevyřeší 😀

salikova
30. júl 2009

Ja pred otehotnenim brala Calibrum baby plan a k tomu 2xdenne listovku.Ted mam Calibrum mami a furt tu listovku.I kdyz to Calibrum beru sporadicky(mela sem oslabenou imunitu,tak sem vitaminy navic potrebovala)Kazdopadne listovka neni nikdy na skodu a mel by ji brat i budouci otec...

petradova
30. júl 2009

Myshkohanko,
já při plánování těhu brala taky Calibrum baby plan a od minulého týdne ještě samotnou kyselinu listovou. Sama doktorka se mě toto úterý ptala, jaké vitamíny beru a toto kombinování mi v poho schválila, tak se obojího neboj. Jsem zhruba ve 4 tt, na utz viděla pouze zvýšenou sliznici.

nika232
31. júl 2009

ahojte. a nebyva vam z toho calibrum baby plan zle? ja som ho brala a zacalo mi byt strasne zle od zaludka a kdesi som citala ze jednej z toho bolo zle. tak som to vysadila a este druhy den mi bolo zle ale podstatne menej a teraz uz mi je ok. tuk,tuk,tuk 🙂

strouzek
31. júl 2009

doporučuju vitamíny projednat se svým doktorem, já bláhově zkoupila lékárnu a pak jsem zjistila že tyhle vitamíny vůbec se svou štítnou žlázou nemůžu a že si spíš škodím. teď vše řeším s doktorem.
niko jestli ti je s vitamínů blbě tak je možné že je to tím že je jíš nalačno, mě to dělají odjakživa vitamíny ve kterých je zinek nebo železo, brala jsem třeba vitamíny na lepší nehty a kolikrát se mi stalo že jsem po cestě do školy 3x zvracela, pak mi ale jeden známý dr. řekl že je musím zajíst nebo nejlépe je brát až po jídle. to samé je u vitamínů pro těhule, když si ho vemu nalačno je mi blbě

myskahanka
31. júl 2009

Květinko7 a Salíková,
moc děkuji.
Jinak já beru to calibrum baby plan pokaždý ráno po jídle(beru to v tuhle dobu pokaždé) a žádný problém mi to nedělá a je mi fajn. Nebrat to nalačno. 🙂

ivkaivka
31. júl 2009

ahojte, ja beriem calibrum mami 2 tablety hned po ranajkach. Odporucil mi ich gynekolog. Pred otehotnenim som brala iba kyselinu listovu - Acidofolan a pila som aj caj Cistec lesny-na podporu tehotenstva - a do mesiaca som otehotnela.
Nika,zo zaciatku som mala problemy, dost ma z toho prehanalo-co je aj take male plus v tehotenstve, pretoze vacsina buducich mamiciek ma zapchu, ale uz to preslo. Najlepsie je ich asi brat hned po jedle, tusim je to aj na letaciku 😉

nika232
1. aug 2009

dakujem.,len ked uz viem ako mi bolo zle tak sa bojim. a ta kys listova to su tiez tabletky? ale asi nie na prirodnej baze,ze?

allinka79
1. aug 2009

ahojte... ja som nebrala pred otehotnenim nic. Odkedy som zistila, ze som v tom som brala calibrum babyplan a teraz uz 2x denne calibrum mami. nemam s tym ziaden problem... rano to beriem nalacno a nevadi mi to. Ale asi kazda reagujeme inac.

ivkaivka
1. aug 2009

nika, kyselina listova su tabletky, aspon ja som ju brala v tabletkovej forme. Ci na prirodnej baze neviem, ale ten Acidofolan obsahoval okrem kysl.list.aj nejake vitaminy. Urcite tym nic nepokazis, a kys.list. Ti odporuci aj gynekolog ak chces otehotniet a potom je vhodne ju brat (ja som brala tusim prve 3 mesiace tehotenstva spolu s Calibrumom-baby plan), aby babo nemalo rastep chrbtice-tak mi to povedal moj gynekolog.

nika232
2. aug 2009

jej dakujem a baby ja som zabudla napisat ja uz tehotna som 😀 v 8tt a ivka tak ten acidofilan asi skusim

moa
2. aug 2009

ahojte kocky nechce sa mi to tu vsetko citat ,tak ak mozem chcem sa spytat ci mi viete poradit ako sa uziva kyselin listova?brala som prenetal a doki mi povedal aby som zatial brala iba cistu kus.listovu ,problem je v tom,ze som vyhodilaletacik a na nete je pisane,ze sa ma brat 1-2x kazdy druhy den,ale to mi pride trochu divne,nie?

ivkaivka
2. aug 2009

nika, no este sa aj porad s lekarom-urcite staci aj telefonicky. Moa, daj si do googlu nazov lieku a Ti tam vyhodi aj pribalovy letak.

flapi
3. aug 2009

dneska jsem se ptala doktorky jestli mám brát nějaké vitamíny a prý pro to moc není, že je to samá chemie a ať si raději koupím pomeranče a mandarinky 😀 Ale prý pokud chi tak tím nic nezkazím

pipinka82
3. aug 2009

Mamavit je tiež dobrý ja som na nom frčala počas tehu 😀

ivkaivka
3. aug 2009

flapi, ja si myslim, ze aj mandarinky a pomarance - teda vlastne vsetko co kupis v obchode je pestovane na chemii a osetrovane taktiez chemiou. Tie vitaminy urcite presli roznymi testami, rozhodne by si ich nedovolili predavat tehotnym. Ved vies ake vystrahy su popisane na inych liekoch. Mne vitaminy lekar len odporucil a verim, ze nimi nic nemozem pokazit.

bury
18. aug 2009

Tak já beru jenom listovku. Snažím se jíst hodně pestrou stravu - ovoce, zeleninu z vlastní zahrady, maso taky vlastní..... Vitamíny v tabletách se mi nějak nezdají, nikdy jsem je nebrala, takže v těhu ani začínat nebudu. Dr mi řekl, že on by kromě listovky taky nic nebral, že farmaceutický firmy vitamíny propagujou, protože na tom nejvíc vydělávají..... 🙂 Asi na některých něco bude, ale záleží na tom, jak k tomu kdo přistupuje - já s odporem, takže pro mě by to bylo spíš škodlivý...
Tak si vyberte - co člověk, to názor 🙂

avuka
25. aug 2009

ahojte,mne doki odporucil femibion,mate s tym dakto skusenosti? o calibrum som sa dozvedela neskor od kamosky...

andrejusa
25. aug 2009

femibion som počula že je najlepší, ale pripadá mi trošku drahý, sú aj lacnejšie. Ja beriem calibrum mami.

noemi01
25. aug 2009

femibion je drahy ale veľa bab ho bere že je dobry a ma aj ine zložky naviac ako calibrum
ja mam asi zo 4 vitaminou každe na niečo ine

noemi01
25. aug 2009

tak s tim ovocim to je pravda niektore su horšie ako niejaka tabletka
a potom v takom ovoci je strašne veľa cukru a ja ked mam tehu cukrovku tak to ovocie nemôžem
aj ked milujem všetko ovocie

andrejusa
26. aug 2009

neviete či mám začať brať aj plus k tomu calibrumu mami ešte kyselinu listovú? len som ju hľadala vo všetkých lekráňach a majú len tie kraičkové a počula som, že naj je tá v taom červenom plastovom obale... 😕

rose86
26. aug 2009

tak mne toho nakydal lekar trochu viac ked zistil ze je babo trochu mensie ako by malo byt. tak teraz beriem maternu s tym DHA, acidum folicum cize kyselinu listovu, magne b6, sorbifer cize zelezo a pyridoxin. sa bojim ze aby toho nebolo az moc ale zasa verim svojmu lekarovy tak snad vie co robi 😅

rose86
26. aug 2009

hej a este mi dal guajacuran kvoli tvrdnutiu brucha ale ten som si vysadila ked som si precitala pribalovy letak 😅 😵 🤐

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre