Aké vitamíny pre tehotné ženy beriete?

boxi
7. jan 2007

🙂 Ahojky maminy, zaujíma ma aké prášky beriete pre svoje zdravie a zdravie Vášho dieťatka.

orchis
22. okt 2011

ja som vo francuzsku a tu na planovanie a prve tri mesiace maju femibion 400, tu femibion 800 ani neexistuje. tu sa vseobecne ani vitaminove preparaty velmi neuzivaju, teda nie v takom mnozstve ako u nas. teda hovorim len za skusenosti mojich znamich tuto vo fr a moje vlastne. ja beriem femibion grossess 1, ten je urceny pre buduce tehulky a mamicky do konca prveho trimestra a potom femibion grossesse 2 ktory je urceny pre tehotne od tretieho mesiaca ale ten neviem kolko kyseliny obsahuje. u mna je zjavne problem s kyselinou listovou ako takou. dnes som uz druhy den bez femibionu a vyzera to, ze uz ziadne vytoky a vonkoncom ziadna krv. tak postupne to prestalo, vcera rano som est ekrvacala, poobede to bol velmi tmavy vytok, priam cierny, dneska rano slabohnedy a velmi malo a poobede uz len niekolko kvapiek 😉 a ako som spominala, ja som mala problem uz aj s acidofolanom.

adunka73
22. okt 2011

Ahojky,ja mam pri kazdem tehu dost nizkou hladinu zeleza,takze pokazde od 20tt beru tabletky.Nesmi se kombinovat s kavou,mlikem a preparaty snizujici kyselost v zaludku (Rennie).A k tomu si dam denne 500mg magnezia,abych nemela krece v lytkach v noci.Ze zacatku tehu je dobre brat i kyselinu listovou.

karina1
22. okt 2011

Ad velke deti - niekedy sa musim az pousmiat nad prispevkami - ako sa niekomu narodilo 4kg dieta a teda urcite koli vitaminom.. ja som mala 4660g, sestra 4600g, moc otec skoro 5000g - o prebytku vitaminovych preparatov pred cca 30r (ci v pripade mojho otca pred 60r) zrejme nemoze byt ani reci.. holt je to asi aj geneticky dane a to pri fakte ze obe rodicky (mama aj stara mama) boli skor drobnej postavy.. Verim, ze niektore zeny to s vitaminmi prehanaju a to tiez urcite neprospieva babatku.. ale ak si niekto dava 1 tbl napr. femibionu, calibrum baby planu al. podobneho vitamin. vyrobku, zrejme nic neprehana, naopak popri zdravej strave a pohybe tak podporuje zdravy vyvoj dietata a doplna chybajuce vitaminy a mineraly matke... a urcite plati aj to, ze je to individualne, niekto ma aj mimo tehotenstva nedostatok zeleza, iny napr. B-cka, atd.

majuska29
4. nov 2011

Dievčatá, beriete niektorá aj od Jameisonu Prenatal, čo na ne hovoríte?

zuza01
4. nov 2011

Brala jsem celé těhotenství Folgravid, měla jsem kvůli štítné žláze omezenější výběr. A dcera měla při narození 3130 g, žádné velké dítě🙂
Tyhle vitamíny mi v podstatě nařídil můj gynekolog.

lucia7600
15. dec 2011

a čo poviete na prípravok od avity? jedná sa o mum's care a švagrinká s ním bola celkom spokojná. U nás v okolí je firma DaM Vitamíny ktorá to predáva ako partner dodávateľa do SR. Cenovo tiež čo mi hovorila, že vychádza celkom dobre v porovnaní s podobnými prípravkami a navyše je na prírodnej báze. Ak s ním tiež niektrá máte skúsenosť tak prosím dajte vedieť, lebo rada by som ho vyskúšala a ďalšie poznatky by bodli 🙂
Ak by ste niekto chceli poskytnem odkaz cez internú poštu.

klarara
19. jan 2012

ahojte, ja som v 3. trimestri a doteraz som nic nebrala, ale zvlast teraz sa citim dost vycerpana, myslite, ze je vhodne aj teraz zacat nieco brat? Resp. ma niekto skusenosti s pokracovanim aj pocaj kojenia? dakujem🙂

pokito
22. jan 2012

Centrum materna DHA

pokito
22. jan 2012

okem toho mam od dr. zelezo

veronikakira
23. jan 2012

kyselinu listovu a vita vim od jameison- multikomplex

salomee
23. jan 2012

...tož já jsem brala v prvním trimestru jen centrum materna a prý i ta kyselina listová, co byla v tom, stačí..teď ve druhém už jen sem tam calibrum mami, neberu to každý den dvakrát, jak je psáno na obalu, nechci mít pětikilové dítě. 🙂 Snažím se jíst pestře a ty vitamínky jen občas pro pocit..

salomee
23. jan 2012

jo a magnézko na předpis 6tbl denně.

januska2511
23. jan 2012

ahojete baby ja by som chcela vediet ze ci mozem brat aj vitaminy pre tehotne ktore mi dala kamaratka ktore brala ona ked bola tehotna magnesium ale to asi ano nie?

salomee
23. jan 2012

no proč ne... jak to není k dostání pouze na předpis, tak brát můžeš. Magnézko holky kupují kolikrát ni bez předpisu... a vitamínky neublíží, jen všeho s mírou, jak se na všech píše, není to náhrada vyvážené stravy...nebo tak nějak. Mě můj známý gyn doporučil brát vitamíny tak obden a od čtvrtého měsíce tak raz za čas něco pro klid duše.

mata1976
8. feb 2012

ahojte, citam tu ze vitaminy nie ked ma buduca mamina pestru stravu, mozte to specifikovat? Staci ak mam kazdy den ovocie na desiatu a k obedu cerstvy zeleninovy salat??? 🙂

resanka6
13. feb 2012

Mne doktorka povedala, ze okrem kyseliny listovej nemam nic brat, lebo vraj vsetky vitaminy obsahuju vela Bciek a potom zena viac pribera /lebo Bcka podporuju chut do jedla/. Z tej kyseliny mi nebolo moc dobre tak som ju v 2. trimestri vysadila a odvtedy sa snazim kazdy den zjest minimalne 1 kus ovocia. Zacinam vsak mat pocit, ze mi nieco chyba, stale mam sialenu chut na mlieko xixi 🙂 .

cestovatelkaandrea
13. feb 2012

@resanka6 tak ja som asi vynimka co potrvdzuje pravidlo. dost chudnem a vdaka tym vitaminom ma babatko aspon to co by malo mat. normalnu stravu do seba tlacim nasilu a od tohto vikendu je to este horsie lebo mi vobec nechuti.

resanka6
14. feb 2012

@cestovatelkaandrea netrap sa prve mesiace su najhorsie, ja som ani nevracala a tiez som mala odpor k jedlu a schudla som. No a prisiel 5-6 mesiac a mne chuti a chuti a chuti... Uz ma aj doktorka zbuzerovala, ze nemam tolko jest, ze vela priberam. A prave preto mam pocit a nakukla som do tejto temicky, ze mi asi nieco chyba /nejaky ten vitamin 😉 / ked potrebujem tolko jest.

cestovatelkaandrea
14. feb 2012

@resanka6 zeby to bol vapnik, ked mas taku chut na mlieko? 😉

resanka6
14. feb 2012

@cestovatelkaandrea asi ano, ale na odporucenu dennu davku by som musela denne vypit 1l, mozno menej v kombinacii s nejakym syrom, ale to je aj na moju chut dost 🙂, , ale /udajne 😉/ su tam aj Bcka, Ccko a kadeco ine... Preto asi nejake tie vitaminy navyse vyskusam. 😝

karollinka
14. feb 2012

@cestovatelkaandrea ja ted pomalu zacinam 6 mesic..a teprva ted to zacina byt lepsi...ale do konce 5mesice sem mela nechut taky...v KG mam porad stejne jako kdyz sem zacinala Tehu...

penelopa
14. feb 2012

Ahojky!
Ja som brala mamavit.A teraz v trtom trimestri beriem calibrum a kyselinu listovú..A nemám vôbec na nič chuť a pribrala som 10 kg.To je individuálne.
Páčko.

mariynka
19. feb 2012

kocky, planujem si kupit prenatal od jamiesonu, ale - mozem ich drvit???moj problem je, ze ich neviem prehltnut cele.. ziadne tabletky.. ☹ ☹ ☹ viete mi niektora poradit?dakujem 🙂

marcela91
19. feb 2012

ja som brala Femibion, moj gynekolog ho odporuca este pred pocatim zacat brat, vraj je najlepsi, lebo obsahuje nielen kyselinu listovu, ale aj metafolin a ine latky na vyvoj mozgu, metafolin umoznuje, aby sa ta kyselina listova udrzala v tele , citila som sa lepsie, brala som to aj cely cas pocas kojenia, dcerka je bystra, strasne rychlo sa uci,
zkratka ma "dobru hlavu" , mozno pave aj vdaka vitaminom...
posielam clanok od mojho gynekologa..
http://tehotenstvo.rodinka.sk/kym-rastie-brusko...

nana776
19. feb 2012

ahoj.ja som brala femibion a teraz berem gs mamavit,tam je aj dha...cele tehotenstvo...

denisbg
19. feb 2012

aj ja beriem FEMIBION 400+DHA, a magnezium, ktoré my predpísala gyn. 2x denne. Užívam ho od druhého trimestra, odporúčila mi ho kamarátka, ale aj v lekárni.Ano obsahuje kyselinu listovú a aj nejaké nasýtené kyseliny,ktoré sú obsiahnuté v rybách. Keďže ja rybky nejako nemusím, tak si myslím že dobrá voľba 🙂

megy
19. feb 2012

já nebrala vůbec žádné - co jednoduššího může být než vyvážená strava a zelenina s ovocem?? do 12tt mi akorát doporučili listovku , ale žádné komplexní vit. bych si nevzala - je to zbytečné 😒

eir
19. feb 2012

ja neberiem absolútne nič, takisto sa všetky potrebné vitamíny snažím dostať do tela vyváženou stravou ... Dr mi síce odporúčila FEMIBION štýlom "toto si kúpte" a strčila mi do tehu knižky leták s propagáciu daného produktu, no dodnes som si ho nekúpila ... snažím sa namiesto toho konzumovať viac zelenej listovej zeleniny a panganím, ten takmer ani nemožno považovať za umelý vitamín, aj keď predsa... no nedá sa ním predávkovať 😉 Príznakmi "predávkovania" by bol napr. smiech, keď vás okradnú 😀

sunnymood
19. feb 2012

holky já neberu už žádné vitamínky, na začátku jsem brala kys.listovou, jenže mi Bčka nikdy nedělali dobře - zaprvé mi bylo těžko od žaludku ale hlavně jsem se jako vždy po Bčku opupínkovala jak puberťák 😀 takže teď jen vyvážená strava! jen se v pátek poptám zda nemám doplnit nějak jód, neb nejím ryby, ale jinak se cítím skvěle 🙂 ale je to také tím, že ani nezvracím, takže se ty živiny lépe vstřebávají..ale rozhodně dělejte jen to, co si myslíte, že je pro vás nejlepší..pokud chcete, berte vitamínky, pokud se necítíte, tak se netrapte! 😉

slundo
23. feb 2012

Brala jsem Calibrum babyplan před otěhotněním a pak v prvním trimestru. Potom jsem přešla na Calibrum mami. Vše bylo ok, akorát mi pak ještě doktorka naordinovala hořčík a železo. Ale určitě to není tak, že když nebudeš brát žádný vitamínky, bude něco v nepořádku. Stačí jíst pestrou stravu a přidat si hořčík a železo, to většinou bere každá těhulka. A co se týká velikosti miminka po vitamínech, tak bych za sebe řekla, že to s tím nesouvisí 🙂 Měli jsme normální porodní váhu, žádnýho obra 🙂A presne jak píše adetka, kamarádky jsou odpůrkyně vitamínů a všechny mají velké děti 😀 Když budeš vitamínky zobat, tak se určitě nic nestane,když je brát nebudeš, tak se taky neboj. Doktorka pozná když by ti něco chybělo ;)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre