Aké vitamíny pre tehotné ženy beriete?

boxi
7. jan 2007

🙂 Ahojky maminy, zaujíma ma aké prášky beriete pre svoje zdravie a zdravie Vášho dieťatka.

aber
18. okt 2015

Ja užívam z aloe vera forever výrobky ako b12, vitolize ženské vitamíny, calcium forever mám menej vit d,nature mineraly, Arctic sea ,aby boli dobré prietoky,pozrite si na nete 😊

stanka11111
21. okt 2015

ahojte kocky prsim vas mozme mi povedat ako to je s tym sipkovim cajom alebo vseobecne zo sipkami v tehotenstve prospievato v tehotenstve alebo by sme to nemali

ukulela
21. okt 2015

@stanka11111 šípky sú skvelým zdrojom vitamínu C. že by to prospievalo presne tehotenstvu, o tom neviem 🙂 ale všeobecne vitamín C v období, keď sa schladzuje, mrholí a stúpa chorobnosť môže iba pomôcť. vo všeobecnosti ale platí - všetko, no s mierou.

stanka11111
21. okt 2015

Ukulela takze to mozem neskodi to teda v tehotenstve len je to taka prevencia pred chorobami a zapalmi napriklad mocovich ciest atd...

ukulela
21. okt 2015

@stanka11111 urcite mozes. akurat neviem, ci su sipky ajna mocove cesty. mne na mocove cesty pomahaju len brusnice 🙂 ale teda pri prechladnuti su sipky urcite to prave.

stanka11111
21. okt 2015

https://www.modrykonik.sk/profile/ukulela/ takze na tie mocove cesty brusnice aj v podobe cju mozu byt ci ty ake uzivas a neni ti s toho zle ked si tehotna

ukulela
21. okt 2015

@stanka11111 ja mam brusnice zavarane. ked som mala problem s mocovimi cestami, dala som si za poharik a preslo, ja to mam odskusane. tiez som ako tehotna pila aj urologicky caj, len nie cele dni v kuse. dala som si velky hrncek vecer a bolo. mne zle nebyvalo z nicoho. nejak som sa prehnane nekontrolovala,ani sa neobmedzovala.
ono velmi sa nesustred na to, co mozes, ci mozes a tak. vynechaj ozaj len rizikove potraviny a bylinky. napr plesnove syry, nepasterizovane mliecne vyrobky,alchemilkovy cas a ostruzinovy caj (ten sa pije tesne pred porodom, zlepsuje cinnost maternice) ... inac vsetko, co si jedla doteraz, v pohode jedz dalej a zvysok nechaj na zdravy rozum 🙂 sama si odsledujes, ci ti je z niecohozle, co mozes a co nie.

stanka11111
22. okt 2015

Ahojte ake mate skusenosti s buskopan tabletkami v tehotenstve mozu sa alebo sa nemozu v tehotenstve

nikusik0107
26. nov 2015

Ahojte predam gs mamavit+ horcik...je to 110ks balenie odjedene je asi 10ks viac urcite nie kupila som ho za 19,90 predame za 15+posta...nesadol mi mal by niekto zaujem?

luciazen
30. apr 2016

ahojte,mám doma 1 a pol balenia železa(aktiferin),škoda by to bolo vyhodiť.postúpim za poštovné,ak máte záujem píšte 🙂

veronikanellka171
7. júl 2016

Ahojte chcela som sa vas opytat.
Budem teraz v 13 tt a prechadzam na femibion 2.. Lekarka mi predpisala zelezo-tabletky.. Myslite si ze vadi ked femibion nebudem brat kazdy den, ale kazdy druhy den? Dakujem
Podotknem ze zatial vitaminy potrebujem preto, lebo neviem do seba nic dostat, ani ovocie, jem doslova nasilu

suzzi7
7. júl 2016

Ja som užívala cca do 23tt lade vita a teraz čerstvé ovocie zeleninu zo záhrady a kyselinu listovú inak nič už som 30tt

denisa172
8. júl 2016

@veronikanellka171 nevadi. Mne povedali ze aj kazdy tretí deň stačí femibion, ze to nemusím brat kazdy deň.

miniaturka19
29. júl 2016

ahojte, beriete niektorá vitamíny ladeevita?

suzzi7
29. júl 2016

@miniaturka19 ja som užívala

miniaturka19
30. júl 2016

@suzzi7 a v pohode si ich znášala? Ja ich beriem len týždeň a zatiaľ všetko ok ale ako tu čítam rôzne problémy tak sa obávam

suzzi7
30. júl 2016

@miniaturka19 ano nebol žiaden problém 😊

lenkuliak
17. aug 2016

@miniaturka19 ja som si dala 1 kapslu a po chvíle som ju vyvrátila, ešte hodnú chvílu som cítila chuť rybičiek 🙂 mne nesadli na žalúdok...ale pokiaľ nemáš citlivý a nerobia ti zle, tak užívaj, zloženie majú tieto vitamínky super, kiežby som ich udžala v sebe...a to som si hneď trojmesačné balenie kúpila, odložila som na neskôr, ked už mi nebude bývať nevoľno, alebo počas kojenia využívam 🙂

miniaturka19
17. aug 2016

@lenkuliak akože rybičky som cítila aj ja po chvíli ale nevadí mi to tak beriem ďalej 🙂

elenkataki1
6. dec 2016

ahojte, chcela by som prispieť-najmä v období tehotenstva ale potom aj dojčenia je dôležitý väčší prísun jódu...neviem, či o tom oboznamujú na gynde..na slovensku je napriek tomu, že sme vnútrozemská krajina dostatok jódu ale v tehotenstva ho treba znásobiť, ak ho máte málo, ohrozuje to aj dieťa, alebo môže dôjsť až k potratu. Normálne máme prísun v soli ktorá je jodizovaná, a počas tehotenstva je možné ho doplniť jodisom napríklad

map0007
12. apr 2017

Maminky viete mi poradiť,mám doma acidofolan.(Zelezo kus.listova a b12) v týchto vitamínov.To som bralá po potrate a aj pred tehu.Teraz som v 29tt a keď som bola na cukor vyšlo mi z krvi že som chudokrvna,ale len trocha.Dr.mi nič nedala.A Neviem či môžem ten acidofolan dobrat teraz.Dakujem

salko17
6. jún 2017

Ahojte baby ja som otehotnela v marci tohto roku​ po troch rokoch snazenia. Koncom minulého roka som sa spojila s jedným panom, ktory ponuka fínske čisto prírodné produkty z panenskej fínskej prírody. Nasadil nám s manželom selén, zinok, a veci k tonizacii semenníkov a maternice. Zabralo to pravdepodobne lebo som otehotnela. Po otehotneni beriem taktiež tieto fínske vitaminy a zatiaľ je všetko v poriadku nakolko som aj chudokrvna a mám nízky tlak všetko je v norme a babatko je po prvom screeningu v poriadku. Takze ak budete mať záujem pošlem kontakt na toho pana a on Vám poradí vo vitaminoch lebo tie chemické tabletky mne vôbec nezaberali.

sonik231
14. aug 2017

Dievcata, mozem si ist aj sama do lekarne kupit niake vitaminy ked čakám bábätko alebo sa mam poradit s dr.? 😊

cinky16
14. aug 2017

ja neberiem nic.pri prvom som brala centrum msterna a pribrala som cez 30 kg.strasne mi vsetko ch

salko17
15. aug 2017

Ja beriem doplnky, ale nie z lekárne všetko na prírodnej báze a to čo žena v tehotenstve potrebuje a som veľmi spokojná. Všetko čo mi gynekologicka odporučila dopĺňať tak som si zabezpečila a hlavne zena v každom trimestri musí dopĺňať niečo iné.

Pekný den

petrapod
15. aug 2017

Do 7mesiaca ladyvita a teraz magnézium a železo na predpis.

maj98
10. nov 2017

Ak by ste mala niektorá záujem mám 6 neotvorenych krabičiek Femibion 2. Jedna krabička je na 30 dní takže to vide na pol roka od štvrtého mesiaca až po kojenie. Ja som to dostala ako nevhodný darček. Na cene sa vieme dohodnúť.

igorito45
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maciatkolulu
21. sep 2019

@igorito45 a ani sem nepatri reklama

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre