Aké vitamíny pre tehotné ženy beriete?

boxi
7. jan 2007

🙂 Ahojky maminy, zaujíma ma aké prášky beriete pre svoje zdravie a zdravie Vášho dieťatka.

llenkapettko
13. jan 2011

@rianka7
Ďakujem, tieto posledné týždne sa doslova vlečú 🙂 tak hádam to rýchlo ubehne,
Tebe prajem silnú vôľu 🙂 a veľa síl, drž sa

rianka7
13. jan 2011

@llenkapettko to verim, ze sa vlecu, ale ani sa nenazdas, a bude po tom 😵

adka83
13. jan 2011

@rianka7
ano, ale oni su dve rôzne...jedna obsahuje kyselinu listovu a ostatne vitaminy a ta druha je DHA - to je nejaky ryby tuk a neviem co este...takze preto dve...

dagmarkaaa
13. jan 2011

Já teda přidám svůj názor - na vitamíny v pilulkách dlabu, teda jo mám doma kyselinu listovou a když si vzpomenu tak si párkrát do týdne zobnu ale jinak nic.... stejně tak v minulém těhu jsem ji občas dala v 1. trimestru a pak už nic a dítě se narodilo v pořádku 😵 😅 😀.... pokud není vyloženě potvrzený nedostatek nějakého vitamínu nebo mudr nedoporučí tak bych to nechala přirozeně z jídla, stejně to tělo nevstřebá tolik vitamínů navíc. Ale vypadá to, že je typicky česká záležitost zobkat vitamíny v práškách, ať už v těhu nebo mimo něj, co vím v zahraničí se to takhle hromadně nepraktikuje.... 😉

meleri
15. jan 2011

ahojte já beru vitamíny elasti Q ale zdá se mi že to nemá moc vliv. za to hořčík a železo mi pomáhají a dost. jsem spíš pro něco přírodního ale je fakt že z ovoce a normální stravy pouze to železo člověk nedostane...uvažuju že jak budu kojit zkusím brát i calcium ve formě mandlového mléka nebo prášku. určitě mimo zdravou stravu a ovoce a zeleninu je dobré si ty vitamíny dát, ale takové ty klasické těhotenské popravdě nevím jestli nějak moc zabírají...

lusindalulu
9. mar 2011

caute baby , chcem sa spytat ci je mozne zamenit tie rozne vitaminove doplnky typu femibion 400 napriklad zvlast kyselinou listovou a zvlast omega3 mastnymi kyselinami ... myslim ze je to to iste ale vyjde to vyrazne lacnejsie ako femibion .. co vy na to ? Doteraz som brala len zvlast listovku a od 13 tt by som chcela aj tie omega mastne kyseliny ..

pikha
9. mar 2011

ahojte baby, tak ja plne suhlasim s dagmarkou, zaklad je dobra pestra a vyvazena strava a tie vitaminy nie su nijak extra potrebne, pokial cloveku nejaky vyslovene nechyba. Listovka v prvom trimestri samozrejme, ale potom uz je to hlavne o zivotosprave. Mne aj doki povedal, ze nie je nijak potrebne nieco uzivat-jedine, co mi naordinoval je Magne B6 proti krcom a takym tym bezpecnostnym veciam. Brala som prvy trimester Femibion 800, to mi doporucili v CAR a potom som si kupila verziu 400, ale aj pekne stoji na policke 😀 sem tam dam jednu za tyzden.

katarina229
11. mar 2011

Ahojte ja beriem tiež Femibion 400+DHA, ale po rozhovore s mojim dr. a s kamarátkou, ktorá je tiež lekárka som sa rozhodla, že doberiem len tú škatuľku čo mám doma a nebudem viac brať žiadne vitamíny. Je naoazaj pravda, že sa po vitamínoch rodia vačšie bábatká.Samozrejme nie je chyba, keď žena tie vitamíny berie, ale naše bábo naozaj veľmi rastie. Pri mojej postave si neviem predstaviť ako by som asi odrodila 4kg bábo 😀 preto sa budem len pestro stravovať a vitamíny vysadím. Nežijeme v nejakej rozvojovej krajine a o pestrú stravu nemáme núdzu. Je iné užívať vitamíny kvoli inému zdrav. problému, ale pri bezproblémovom tehotenstve to asi nie je až také nevyhnutné.

anicka1981
16. mar 2011

ja beriem femibion, som teraz v 27 tt a som spokojna, viem, ze drobec ma vsetky vitaminy, ktore potrebuje, aj ked mi zistili, ze som chudokrvna, tak sa snazim jest cucoriedky a hovadzie maso, ble, inac maso nemusim hrozne mi zacalo pachnut, pred tehu som s tym nemala niaky problem,,,,,

anicka1981
16. mar 2011

@katarina229 neviem, nepocula som o tom, ze po vitaminach su velke babetka, skor to suvisi s cukrovkou v tehotenstve, babo, si zoberie co potrebuje, a ked to nemas, tak berie z tvojho, aj preto je riziko rednutia kosti a kazenia zubov v tehotenstve,,,,

katka37
16. mar 2011

@anicka1981 no já byla u svý obvodačky a ta mi řekla,že raději jíst pestrou stravu ,ale na vitamíny pozor ,že se opravdu rodí větší miminka,něco na tom asi bude 😉

syslica
16. mar 2011

@lusindalulu Myslím, že je dokonca lepšie, nepchať do seba množstvo multivitamínových preparátov, zdravá strava je základ, ale to tu už odznelo mnohokrát 🙂 Ja som brala v prvom tehu len horčík a kys listovú a v druhom kys. listovú a nenasýtené mastné kyseliny (tie sú podľa výskumov dobré najmä od 20. tt. pre vývoj mozgu dieťatka).

stanka04
16. mar 2011

Ja sa aj celkom pestro stravujem,aj beriem od zaciatku Femibion.Babo si kazdopadne vezme,co potrebuje a ja mam dobry pocit,to je to najmenej,co mozem prenho urobit.

anicka1981
16. mar 2011

@katka37 ja som u svojej obvodnej nebola uz asi 10 rokov 🙂, zalezi na lekarovi to je pravda,

katka37
17. mar 2011

jájsem u prvních dvou těhu nebrala vůbec nic a kluci jsou zdraví a v pořádku,první měl 3,6kg a druhý 3.15kg a to jsem drobná a malá,ted je mi ale 36 takže jsem před těhu brala listovku ated těhu vitamíny,jím ale všechno a ty vitamíny mám jen pro dobrý pocit 🙂

megy2
24. mar 2011

...mozme brat naraz mamavit a aktiferin co mi predpisal doktor??

sasena033
15. apr 2011

ahojt ebaby chcela by so poradit 🙂 este len planujeme tehu beriem jedny vitaminy...zo zahranicia vyslovene pre tehu..je to kys.listova+ zelezo v jednom.berie sa to od zaciatku az po koniec tehu..ziadne striedani v 13tt.len sa chcem spytat ked otehu tak mam brat este aj ine...napr..pri 1 tehu mi dal dr-magnezium,zelezo....zelezo mam uz v tych mojich vitaminov a ci by som potom nemala este to magnezium brat co vy nato?? a samozrejme vit.C pekne v strave dakujem 🙂

petaov
15. apr 2011

@megy2 Ahoj, jo, brala jsem to úplně stejně. V tom mamavitu je sice už železo, ale aktiferin Ti doktor předepsal, protože ho máš asi ještě pořád málo. Já brala mamavit a dva aktiferiny denně a stejně jsem ho pořád měla málo. Takže @sasena033 těhu vitamíny + magnezium a železo se můžou brát. Magnezko jsem brala i 6 tablet denně, když mi tvrdlo břicho.

kalo
15. apr 2011

@megy2 Já beru 1x Aktiferin a k němu Calibrum mami (mají se brát 2, ale beru jen 1 denně...) I když v těhot.vitamínech železo a listovka taky je,tak se prý předávkovat nedá...Zbytečné tělo vyloučí...Mám potvrzeno od.DR.

kalo
15. apr 2011

@sasena033 Ber jen ty těhotenské, ne? Ostatní by ti pak DR. napsal k užívání, podle rozboru krevního obrazu, kdybys měla něčeho málo (např.toho železa). A s magneziem velice opatrně!! To až na doporučení lékaře, kdybys měla křeče.... V posledních 3 měcících se brát dokonce nesmí! )

mami29
15. apr 2011

Holky mam dotazek, od zacatku tehu beru jen kyselinu listovou a jednou mi dr napsala zelezo. Myslite ze to staci? prijde mi ze jim vyvazene a krevni obraz je ok.

petaov
15. apr 2011

@kalo Já měla magnezium předepsané od dr. ještě v 36. týdnu, pak už ne.
@mami29 Pokud máš opravdu pestrou stravu a dr. Ti nic neříkala, tak jo. Já jsem to trochu flákala a občas jsem úplně zapomínala na ovoce nebo zeleninu, takže jsem si je radši koupila.

gwen29
5. sep 2011

ahojte chcem sa spytate zistila som ze som tehu a mam trosku bolesti v podbrusku niieje to nic hrozne beriem jednu tabletku magne B6 mozem si dat este jednu???

ladyka8
13. sep 2011

Ja beriem tiež Calibrum Mami, ráno a večer. Doporučila mi to moja lekárka ale tiež je to diskutabilná vec, pretože naše mami v tej dobe nemali možnosť brať nejaké vitamíny v tabletkách lebo ani neboli a porodili aj bez toho a zdravé deti. Ale tak, tiež chcem byť zodpovedná mamina 🙂

otka
21. okt 2011

ahojte može mi niekto poradit može sa uživat femibion a magne b 6? dakujem

tinki
22. okt 2011

@gwen29 Môžeš si dať aj 2 tabletky, viac magnézia môže spôsobiť troška ospalosť a priveľa hnačku. Ale inak je to neškodné. Akurát posledný mesiac pred pôrodom už radšej nebrať. Aby začala maternica "cvičiť na pôrod".

tinki
22. okt 2011

@otka ahoj, môžeš brať oboje. Aj keď spomeň to aj tvojmu gynokologovi pri najbližšej poradni. Predsa nepoznám tvoj zdravotný stav. Ale nakoľko oboje lieky patria do sorty vitamínov vhodných pre tehotné mamičky, tak teoreticky môžeš.

orchis
22. okt 2011

ahojte baby 🙂 teda ak niekto tu je 😉
nema niektora z vas problem s femibionom? ja beriem femibion 400 uz mesiac a 6 dni a odkedy ho beriem mam uplne dochramany cyklus. predtym som mala cykly ako hodinky bez akychkolvek bolesti. teraz som mala velke bolesti podbruska v strede cyklu, 3 dni po ovulke, a potom cele asi tri tyzdne ma boleli prsia. taktiez som malinko krvacala mimo menstruacie, mrchu som namiesto 7 dni mala 10 dni, prisla 2 dni skor a este po tych 10 dnoch som jeden den mala oddych a potom so zacala krvacat zase. teda ked neratam ten jeden den bez krvacania tak nateraz spinim a krvacam uz 2 tyzdne.
ja som pred dvomi rokmi brala acidifolan kvoli zelezu, on obsahuje 1000 mikrog. kyseliny listovej a vzdy som sa po nej vyhadzala, takze asi mam na nu alergiu.
len by ma zaujimalo ci niektora ste teda uz nieco podobne zazili v suvislosti s kyselinou listovou.

szandika
22. okt 2011

Ahojte, ja beriem Calibrum, aj počas prvého tehotenstva som brala, vtedy som sa pýtala lekárky, či je potrebné dopĺňat kyselinu listovú a povedala že netreba nič navyše, tieto tehotenské vitamíny obsahujú dostatok kyseliny listovej. tak neviem🙂

yasmin0001
22. okt 2011

@orchis Jeeej orchis, nasla som ta aj tu. Pocuj, si si ista, ze beries Femibion 400? Ja som sa pytala v lekarni a tam povedali, ze sa ma brat od 12. tyzdna tehotenstva. Takze pravdepodobne preto mas tie problemy.
Prestan to brat. Ked sa len snazis, alebo si cerstvo tehotna, berie sa Femibion 800! Aj ja som si ho kupila ako mi vysli dve ciarky.
Citala si pribalovy letak?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre