Ako dlho je nutná PN po IVF?

katarinagk
16. mar 2007

ahojte vsetky, snazilky a tehulky, mam otazocku hlavne na tie z Vas, ktoré sa uz dosnazili a su stastnymi tehulkami....... : ))))) k comu vsetkym gratulujem a snad sa cim skor pripojim aj ja......... No teda - k veci. chcem sa opytat tych, ktore podstupili umele oplodnenie uspesne, ako je to s Vami, ci bola nutna PN iba po samotnom transfere alebo ani to nie alebo aj cele tehulkovanie, lebo ma to dost zaskocilo, kocky pisali, ze je to nutne aspon do 12 TT.... Tak prosim , ako to bolo/je s Vami?

jankatr
24. máj 2007

ahojky - v podstatě to opravdu záleží spíš na tom co děláš ale nemůže tě nikdo nutit. Nicméně myslím že je lepší si ji vzít a hodit kopýtka pěkně někam nahoru a naordinovat si nekonečný lábuž. Ono se nic přihodit nemusí, ale proč chodit problémům vstříc - zbytečně by sis pak mohla vyčítat že jsi někde něco zanedbala. Nemusí jít ani o stres, stačí každodenní cesta do práce veřejnou dopravou a nějaká chřipka v okolí, zkrátka hloupost... a to by byla škoda nemyslíš?

mirenkam
20. nov 2009

ahoj holky, čeká mě ICSI, od kdy je nejlepší mít PN a jak dlouho - pracuji ve zdravotnictví (denní, noční směny..., infekční pacienti...)

zajacik...
20. nov 2009

Mirenkam ja som bola na PN odo dna odberu vajicok a odvtedy som stale na PN 🙂

mirenkam
20. nov 2009

zajacik 🙂 to se dává od odberu automaticky a nebo jen někomu? Asi bych ji měla mít taky od odběru - vzhledem k tomu, že dělám v nemocnici a je to rizikové v těhu pracovat v nemocnici i při přirozeném těhu.

zajacik...
20. nov 2009

Neviem ako je to v Cechach, ale tu na SK sa to nedava automaticky, niekto si zoberie len par dni dovolenku, ale ak chces ist na PN, musis ist za svojim gynekologom, pretoze CAR nevypisuje PN-ku, iba obvodny gynekolog.

afrika
20. nov 2009

😉 zajačik PN vypisuje aj CAR. mňa osobne vypísali a aj ostatné babuľky z Heliosu

mirenkam
20. nov 2009

afrika chodila jsi do heliosu? Chodím do Heliosu Brno 😉

afrika
20. nov 2009

áno chodím, ale do slovenského 😉 .ja osobne som na PN už teraz. pichám si Diphereline a Gonal. na PN nás tu vypíšu úplne v pohode. aj prvé týždne tehu keď budeš 😵

zajacik...
20. nov 2009

Afrika tak to som nevedela, tak beriem spat 😉

marhulinka
20. nov 2009

Mirenka určitě ti ji napíší od odběru...většinou se ptají 😉 Přeji ať to klapne 😉 🙂

afrika
20. nov 2009

zajačik nevadí. ak sa môžem opýtať - 8tt ste dosiahli cez IVF alebo prirodzene. budeš mať nádherné sviatky

mirenkam
20. nov 2009

afrika já stimuluji dipherelin a teď ještě merional (ode dneška) takže ještě asi 14 dní 😉 ... do práce zatím chodím si myslím, že těch 14 dní ještě zvládnu (únava, nervy na pochodu....) 😉

zajacik...
20. nov 2009

Afrika cez 2.IVF-ICSI. Este nemame potvrdene srdiecko, v utorok idem na UZV, tak dufam ze bude vsetko OK a ze tie sviatky budu naozaj tie najkrajsie a nase vysnivane s bruskom 🙂 A vsetkym ktore vas caka IVF strasne silno drzim palce 😵

mirenkam
20. nov 2009

já si taky těhu vysnila jako největší dárek k vánocům 😉

mirenkam
20. nov 2009

afrika na PN jsi, že jsi nezvládala stimulku při práci? Nebo nastaly nějaké komplikace? 😒

cisielko
20. nov 2009

Vidím, že sa tu riei PN..ja akurát stimulujem na moje prvé IVF...a v ondelok idem na prvé sono a krv a potom pichám 2 včielku...zatial sa na PN nechystám..snažím sa byť v klude a ak mi bude obre tak ani nepôjdem..ja by som musela stále rozmýšlať či sa podarilo alebo nie a predsa v tej práci mi to trošku ubehne a budem mylsieť na niečo iné..pred výberom budem doma 1deň, po tiež jeden a pri vklllade tak 2 dni dmoka ak bude všetko ok 😉

zojec
20. nov 2009

ahojte, ja som sa tiez velmi branila PN, som po prvom a zatial uspesnom IVF, na odber a transfer som mala par dni dovolenku a potom som nastupila spat do prace.. ale po tyzdni sa prejavil OHSS a odvtedy som doma.. bolo a este stale je trosku tazke sa s tym zmierit, ale stoji to urcite za to!! mam velmi stresujucu pracu, hlavne som non stop na telefone, takze som aj rada ze som doma.. drzim vam vsetkym palceky nech vam to vyjde, je to krasny pocit.. aj ked od nudy idem sem tam umiret.. 🙂

rena31
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ikapo
28. nov 2014

@lia suhlasim s tebou, je to fakt jedno co si kto myli zalzi na sama sebe. 🙂 Ja to mam v praci to iste vela stresu a ludia su neprajní a myslia si, ze sa len ulievas z prace. 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre