Ako ovplyvní vegetariánstvo tehotentsvo?

tituska
28. sep 2006

Ahojte babulky, chcem sa spytat, ci niektora z vas ma skusenosti s vegetarianstvom.Ja som uz skoro 4 roky vegetarianka, ale neviem ao to ovplyvni niekedy v minulosti moje tehotenstvo.Mate neiktora podobny problem.......alebo zivotny styl?????

danka1
28. sep 2006

Ja teda konkretne nemam skusenosti s veget., ale buduca mamicka nesmie byt v tehotenstve vegetarianka, babatko by nemalo dostatok vsestrannych vitaminov, "stavebnych latok", proste babo potrebuje v brusku vestko, aj masko.. 🙂

mracik
28. sep 2006

Ahoj tituska, ja som bola vegetariánka asi pol roka pred narodením prvého syna. Počas teho som s tým musela prestať, lebo som bola ťažko anemická a problémy som mala aj po pôrode. Ale bolo to spôsobené aj tým, že som mala hypermenoreu, takže som mala dosť veľké straty a vege strava mi ich nemohla nahradiť. Zatiaľ som sa k vege nevrátila, ale plánujem to v budúcnosti.
Takže podľa mňa veľa záleží od krvného obrazu - daj si spraviť a uvidíš...

dorotka
28. sep 2006

paradoxne mne babo vyradilo maso nejak mu nechuti ale z casu na cas sa napriek tomu donutim

mracik
28. sep 2006

Ja si nemyslím, že maminka nesmie byť vegetariánka, len si dať veľký pozor na stravu a na všetky výsledky, čo sa týka vegánstva bola by som asi opatrnejšia...

danka1
28. sep 2006

No ja som vsade kde sa o tom pisalo, alebo som sa s niekym o tom rozpravala, tak bolo ze vyslovene nie je dobre byt vegetarianka, teda ze je to zle, nezavisle na krvnom obraze, aj si myslim ze je to dost logicke, ale ako kazdy mysli 🙂 aspon obcas aj masko papkat 😝

madeleine
28. sep 2006

baby, a nemali by ste jest co si telo pýta? ja teda neviem, ale nutit sa jest to alebo ono, alebo si odopierať, pokiaľ lekár nemá na to iný názor zo zdravotných dôvodov, neviem, či to nie je zbytočné... 😅

zuzula
28. sep 2006

Ja som citala v materialoch od doktorky ze ak je zena vegetarianka, ma jest aspon vela mlieka a vajec a pripadne doplnat nejake vitaminy v tabletkovej forme, ak odporuci lekar...ale tu (v Anglicku) ti nikto nepovie, ze s tym treba prestat...

danka1
28. sep 2006

nemusis papat ak Ti nieco vyslovene nechuti, ale treba v kazdom pripade pestru stravu, kopec vitaminikov, mineralov a hlavne kys. listovej do bruska, nech ma mimi dostatok vsetkeho 😀

tituska
autor
28. sep 2006

baby, ja chodim na pravidelne vysetrenia, kde mi beru krv a podobne.No a zatial si musim zaklopat, lebo vysledky mam ukazkove.Inak madeleine, moje telo si naozaj masko vobec nepyta,praveze ho ani vidiet nemusim 😒 No ked nahodou dostanem nan chut a budem tehotna, tak malickemu dam vsetko vsetucko na svete a to aj prostrednictom mna 😀 😀 😀 Budem robyt vsetko pre zdravie drobca ale myslim, ze to kazda z nas,no nie?Inak zatial som naozaj nemala ziaden velky problem(aspon zatial 😨 ) a dufam, ze v buducnosti ani nebudem mat.Nie som veganka, takze mliecko mam rada, ale to masko naozaj nemusim.Teda zatial, nie 🙂

ikke
28. sep 2006

ak je niekto dlhe roky vegetarian, asi by s tym nemal prestat, pretoze otehotnie, a to aj napriek zjavne prevladajucemu nazoru slovenskych odbornikov... telo moze mat s masom vacsi problem nez bez neho (ale aj nemusi). treba si samozrejme ale davat pozor na vitaminy a vsetko potrebne, ale to si musi davat pozor kazda tehulka 😉

tituska
autor
28. sep 2006

Suhlasim s tebou ikke,ved sa aj tak o celkovom stravovani poradim potom s lekarkou, ale snazim sa mat vyvazenu stravu a to doslova 😀

zuzula
28. sep 2006

Tituska, no ja sice nie som vege, ale uz davno papam len kuracie (prip. morcacie) masko a ryby - a teraz co som tehu tak mam chut na normalnu salamu (Caba a podobne) - to som predtym nejedavala...
takze telo s tebou robi rozne veci...mangel sa mi smeje ze za chvilu si vypytam steak (tie zo srdca neznasam, uz len pohlad na ne...) 😀

madeleine
28. sep 2006

ja dufam, ze moje miminka budu neznasat cokoladu... lebo inak sa jej nezbavim... 😔 😀

dorotka
28. sep 2006

a tak nutim sa len v ten den ked to ide minule som mohla mat maso zadara a nikto by ma nedonutil tak bola zemiakova kasa a zelenina 😉 na druhy den som si to maso platila
made prve tri mesiace som teda ani cokoladu nemusela teraz ked ju vidim neviem odolat ale samu od seba ma ju velmi nenapadne zhanat 😉

tituska
autor
28. sep 2006

zuzulka, tak to sa mam na co teskat.... 😀 ale hovorim, ked babatko povie, ze chce, tak mu dam aj modre z neba 😉
PS:Ideme s drahym a s nasim hafankom na prechadzku, tak sa tu zatial majte krasne.....ked pridem tak pokracujeme🙂)))

verulka
28. sep 2006

Tituska, vsetky moje naj kamosky su vegetarianky, dokonca 1 je veganka. Su na tejto strave 14 rokov, maju vsetky "pravidla"v malicku 😉 Jedna bude teraz rodit a pocas tehu dostala miernu anemiu a preto radsej zvolila masko ako tabl. (je vyvary, ryby...) ja osobne maso nemusim. Treba sa poradit s odbornikom, ktory nema predsudky...

tituska
autor
28. sep 2006

Aj ja si myslim, ze to zvladnem.Urcite sa najprv poradim s odbornikom, ale nebudem robit nieco, co mi naozaj nejde.....myslim tym papat masko 😝

peha
28. sep 2006

ahoj tituska, a vsetky babulky

ja som bola kedysi davno 4 roky vegetka 😉
ale uz normalne papam maso, aj slaninu aj vsetko, neviem, proste mi to chuti. ale ako pise dorotka, paradoxne teraz ked som tehu, neviem do seba dostat vobec maso.
hovori sa, ze vegetarianky by sme nemali byt, ale co sa zabijeme, ked nam to nejde do pusy ?
odporucam doplnit potom vitaminy a mineraly a stopove prvky. ak zvladnes sem tam rybu, mlieko, jogurty, syry, strukoviny, tmavy chlieb.
myslim, ze je dolezite hlavne jest, a hlavne nehladovat. to ze nejes maso, myslim, ze to malinke zvladne, ak to budes rozumne kombinovat a spravne vyvazovat. aj sa porad s doktormi, ako si hovorila. aj mozno ta opacne tehulkovanie prekvapi cudnymi chutkami, a budes zrazu maso chciet, vsetko je mozne.
hlavne je papat a nehladovat, a pripadne doplnit tehu vitaminy.
drzkajte sa 😉

melory
28. sep 2006

ked som bola vegetarianka schudla som rapidne 10kg, z B 12 sa pribera a B je v mase. mozno ako tehu by som siahla po tomto vitamine.

tituska
autor
28. sep 2006

No aj ja som tak rapidne schudla asi tak 15kg, ale nestazujem sa 😀 , no tie vitaminy treba urcite dodrziavat a to hlavne ked budem tehu 😀 😀

melory
28. sep 2006

baby ved to je super napad 🙂 🙂 🙂 ked porodim a dokojim hodim sa na veganstvo a budem chuudaa.

tituska
autor
28. sep 2006

Ale veganstvo alebo vegetarianstvo?Veganstvo je trosku tvrdy oriesok, nie?????

melory
28. sep 2006

mliecne nejeme cela rodina tak snad? ale vajce si neodpustim, alebo zeby? muz neje ani to.
na vysvetlenie - maly je alergik na mliecne vyrobky a mlieko tak to ani nekupujeme. ale masovy sme a ked ho k tomu vylucim???budem fajna!

tituska
autor
28. sep 2006

Tak to sa potom da 😀 Ved vyskusaj a sama uvidis🙂)))

gabka
29. sep 2006

ja som vege 7 rokov a stale nad tym uvazujem, co ked budem tehotna... no povedala som si, ze byt vege je iba moje rozhodnutie (ani mangela do toho nenutim) ale co to bejby? Tak som sa rozhodla, ze v tehotenstve maso jest budem, aby som si prip. nieco potom nevycitala a ked bude chciet byt bejby vege, tak sa potom moze rozhodnut samo ako chce.

moncika15
30. jan 2008

ahojte ja som snazilka vegetarianka a tiez sa toho bojim ale ja a maso jednoduxo nejdu do kopy preto do seba pxam vitamyny a zeleninu 😒

pokahontas2
30. nov 2009

halooo 🙂
najdu sa tu maminy vegetarianky, ktore uz maju svojich drobcov na svete?

kika567
11. máj 2010

Mam 13 a som vegetarianka 3 roky. Zatial som nemala ziadne problemy prave naopak. V skole na telesnej sa cudujem sama sebe aku mam kondicku, vobec nepriberam a som so sebou spokojna.Ale v skole na prirodopise ked sme sa ucili o ludskom tele skoro som sa na hodine pototo. Ked budem dospela urcite sa dam na veganstvo. Dala by som sa aj teraz , ale mojmu zdraviu to zrejme velmi neprospeje. 😖

rebeka33
12. máj 2010

Ahojte. Ja som vegeterián už 20 rokov . Nasadil ma na to jeden starý lekár práve kvôli ťažkej anémii. Tá mi prešla, a môj nový doktor mi roky chcel dokázať, že mi niečo bude chýbať. No všetky krvné a iné testy mám super, nemám alergie , a na koníku som kvôli mm , ktorý mäso je.Aj svetová zdravotnícka organizácia uznala rozumné vegetarianstvo za najzdravší spôsob stravovania. Takže ja by som sa nebála. Hlavne ak vám to nechutí, telo vie prečo.

jaron
1. júl 2010

Ako píše aj rebeka33, niet čo váhať, dobre zostavená vegetariánska strava je vhodná a zdravá pre deti od 0 rokov, dojčiace matky, tehotné.... problém nie je či "áno" alebo "nie", to je už jasne zodpovedané, skôr je dôležitá otázka "ako".

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre