Aktívna cvičiteľka športu. Je tu taká tehuľka?

sia29
17. okt 2006

Ahojte. Som v 5tt a som instruktorkou spinningu. Chcela by som najst tehulku, ktora je aktivnou cvicitelkou akehokolvek sportu, aby som sa podelila o skusenosti s jej precvicovanim aj pocas tehotenstva. Tesim sa na Vase reakcie.Pa

nelis
18. okt 2006

ahoj Sia, já zatím těhu nejsem, ale založila jsi dobré téma - taky jsem instruktorkou spinningu a těším se na reakce holek, co mají nějaké zkušenosti s tímhle sportem v těhotenství. Mimochodem, ptala ses už doktora? Jak se na to dívá? Hm? 😕

sia29
autor
19. okt 2006

Ahoj Nelis. Moja lekarka mala nastastie predstavu, co je spinning a kym sa na to citim, vraj nie je dovod sa precvicovania vzdavat. "Zatial" mi nebyva nevolno, snad ani nebude a unavu zvladam dobre(tri krat klopem na drevo}. Nechala som si z povodnych styroch hodin tyzdenne tri. Pouzivam merac tepovej frekvencie a snazim sa nepresiahnut svoju maximalnu tepovu frekvenciu. Teoriu si scasti mozes nastudovat na spinning.cz, vo fore instruktorov, kde Bara Danielova na tuto temu napisala fajn prispevok. Spinning je podla mna super sposob, ako sa v tehotenstve udrzat vo forme. Ked rastie brusko, treba tomu prisposobit nastavenie bicykla, neskor vynechat skoky. Podla mna sama ucitis, kolko je dost. Urcite je to inspiracia pre ostatne tehulky, aby aj napriek rastucim bruskam nezanevreli na sport. Na skoleni v Brne som stretla instruktora, ktory pracoval v spinning centre v Brne, v ktorom instruktorka viedla lekcie az do osmeho mesiaca...a zo spinnera sup-sup do porodnice.hihi

nelis
20. okt 2006

taky si myslím, že můžeš jezdit, pokud se na to budeš cítit....ale v jiné diskuzi jsem se dočetla, že třeba jízda na kole se nedoporučuje vůbec - a to nejen kvůli riziku pádu, ale hlavně kvůli nárazům atd, a ty si můžeš na spinech regulovat sama. Jak píšeš - vynechat skoky a je to. 😉
Jinak znám taky jednu "šílenou" těhuli, která předcvičuje TAEBO a cvičila taky až do 8. měsíce a byla v pohodě. Takže sportu zdar!! 😀

adrastie
20. okt 2006

Ahojky,
ja tedy instruktorka nejsem, ale prvni mesic nez jsem zjistila, ze cekam mimi, jsem byla na kole nemozna. Byla jsem pred tim ve fazi, kdy jsem se spinningem zacala docela aktivne a bavilo me to, chtela jsem zkusit prvni maraton, a hopla, par treningu pred maratonem se mi blbe dychalo a fyzicky jsem byla totalne vycerpana, a doktor se na to taky netvaril. Tak jsem pohyb omezila na posilovnu, coz pro me byla hruza, prestat s aerobikem, se spinningem a celkove s nejakym hospavym a zatezovym pohybem. Ale doufam ze po porodu si najdu na sebe cas a vse to dozenu, i kdyz to bude dost prace dostat se zase do takove fyzicky. Ale uz se na tu drinu tesim. 😉

nelis
14. nov 2006

ahoj holky, mám nové info přímo od instruktorky spinningu z Brna, která má zdravou krásnou holčičku. Řekla mi, že jezdila aktivně až do konce těhotenství, cítila se fajn, takže to zvládala - jediná důležitá věc! - hlídala si tepovou frekvenci, držela se výhradně v aerobní zóně!! Kopce jela pokud to zvládla udýchat. Řekla mi, že pro tělo by byl daleko větší šok, kdybych přestala jezdit úplně, než když budu jezdit dál, ale s rozumem. Takže sportu zdar! A spinningu zvlášť!! 🙂

peha
14. nov 2006

ja si myslim, ze pokial nemate zdravotne dovody, nie ste rizikove tehulky, kludne mozete cvicit podla vykonu a vladania az do 9. mesiaca. to pisu aj v knizkach - ze aktivne sportovkyne - akurat si prisposobia cvicebny program brusku a miminku a je to v pohode.
kamoska ta chodila do fitnes do 6. mesiaca,
ja zase vobec necvicim, som rizikovka, takze vam trosku zavidim, aj pohyb mam obmedzenejsi. sice predtym som nespinningovala ale mala som svoje cvicenia, ktore teraz nemozem a velmi mi chybaju na chrbatik.
tak sa udrzujte, dokial to ide 🙂 😵

misik
14. nov 2006

ahoj Sia, ja sice nie som instruktorkou, ale aktivne som sportovala cele tehotenstvo vratane spinningu. Zo zaciatku som pohyb trochu obmedzila, lebo vraj prve tri mesiace je vacsie riziko potratu, ale potom som v pohode cvicila a zucastnila sa aj maratonu. Samozrejme vsetko je v Tvojej rezii co sa tyka zataze i rychlosti. Na spinnig som chodila az do 7. mes. potom cez leto spinnig nebol tak som chodila na steper a do posilovne az do porodu. Nemusis sa nicoho bat pokial sa na to citis, mne sa narodila zdrava dcerka akurat je dost ziva, zeby z toho cvicenia?

andy_ka
1. dec 2006

ahojte, vasa diskusia ma potesila...rada sportujem a najaviac sa venujem v lete biku a v zime spinningu, sice len tak cca 2 hod tyzdene ale pre mna je to super relax. som v 8 tt a spinningujem stale a dufam ze mi to este dlho vydrzi, lekar povedal ze kludne mozem aj lyzovat korculovat atd.
takze drzim vam vsetkym palce

zuz26
1. dec 2006

lyzovat???... som si myslela,ze lyzovanie a korculovanie je zakazane,kedze je tam velke nebezpecenstvo urazu....

certica
1. dec 2006

presne to som chcela podotknut... aj ked ja som korculovala asi do 5. mesiaca - na vlastne riziko samozrejme 😒

zuz26
1. dec 2006

mna to zaujima,lebo celu zimu sme na lyziach a som si myslela ze to budem musiet v tehotenstve odlozit,tak som prekvapena.... rozmyslala som nad tym,ale riskovat by som nechcela,aj ked je jasne ze skoky sa vynechaju pojdem do mensieho rizika,ale aj tak....existuje jednoznacna odpoved???

vavka33
1. dec 2006

Moj byvaly trenuje spinning,chces kontakt 😀
Aj ja milujem sport,najma korcule,mame ich vsetci,uz nech je jar,vytiahneme ich,kocik dopredu a budem ho tisnut.Inak ja nelyzujem ale aj v zime dost korculujem.A milujem plavanie a aerobic a tanec.Vau,az som dostala chut sportovat 😀 😝

certica
1. dec 2006

vavka, pozyvam ta na jar/leto k nam na hradzu (ale v tyzdni doobeda, ked tam neni tolko naroda). tiez najradsej korculujem 😉

vavka33
1. dec 2006

O.k.beriem!Hned by som sla!!!!!!Aj vanes sa vie,tak bude stastna.

certica
1. dec 2006

sa tešakujem uz teraz 😵

vavka33
1. dec 2006

Aj ja. 😀

sia29
autor
11. dec 2006

Ahojte tehotne aj snazilkove sportovkyne. Chcela by som nieco napisat k tomu lyzovaniu v tehotenstve. Lyzujem od 5-tich rokov a myslela som si, ze uz ma na svahu nic nemoze prekvapit. Pred dvoma rokmi som bola s priatelom lyzovat a zrazili sme sa na svahu tak nestastne, (doteraz nechapem ako sa to udialo a ani si nic nastastie nepamatam...a vlastne preco sa zrazat s niekym cudzim, ak to moze byt priamo priatel...hihi }, ze ja som skoncila s otrasom mozgu v nemocnici a jemu operovali koleno. Takze lyzovanie v tehotenstve, pokial na svahu nie je tehulka sama , nedoporucujem, lebo ta osudna chyba nemusi byt vasa vina. Som teraz v 12 tt a spinning si ako formu fyzickej aj dusevnej relaxacie neviem vynachvalit. Vrelo odporucam.

nelis
3. jan 2007

Ahoj Sia, psala jsem příspěvky když jsi založila tuhle diskuzi - teď jsem už taky těhotná (7 tt), pořád jezdím spinning, i když se víc hlídám. Chtěla jsem se zeptat - jezdila si po celý čas těhotenství? I v prvním trimestru? Ptám se právě kvůli vyššímu riziku potratu...nechtěla bych něco zanedbat. Jo a už jsi to oznámila klientům? Že jezdí s těhulí?? 😉

kackadu
3. jan 2007

sia29: Ahojky, na spining chodim tak se pripojuji do tematu. Jednou s nama chodila slecna co cekala mimi a ta jezdila snad az do 7 mesice.Uz jsme si vsichni rikali, ze by toho snad uz mela nechat. A kdyz byla moje kamaradka tehotna, tak ji doktor rekl, ze by spining mela vynechat, protoze mimi nedela dobre kdyz je tepova frekvence vysoka, coz pri spinu rozhodne je. Nebo by si aspon mela zanechat takove tempo, aby ho byla schopna udychat nosem.Jako dalsi argument rekl, ze tam hrozi, ze se mimi omota pupecni snura kolem krku.Ale to se podle me muze stat u vsech aktivit, a to se mi zase nezda ze by bylo dobre vseho nechat.Takze asi spining v pohodovem tempu na nizsi tepove frekvenci...

ninocka
3. jan 2007

mne tiez doktor zakazal spinning pocas tehotenstva radsej si dajte lachku posilku bez zataze

ikuska26
3. jan 2007

ahojte, ja pocas tehotenstva cvicim aerobik pre tehotne, a musim povedat ze je to skvele, uz sa to schyluje k porodu, a uz som dlho necvicila, moze cvicenie vyvolat porod?

nelis
3. jan 2007

Holky je jasné, že každá jsme jiná - a co jedna snese, druhé vadí. Já jdu na první kontrolu teprve v úterý, takže se samozřejmě poptám a v případě nutnosti toho nechám. ☹ Prozatím se budu snažit jet v aerobní zóně a snad to mimču vadit nebude....už se mnou přece jen jezdí 7 týdnů....3x do týdne....tak snad to zvládneme!! 🙂

ikuska26
3. jan 2007

nelis, tak to urcite zvladne, moj malicky sa v prvych tyzdnoch dokonca prehanal na motorke a bol aj na riadnom zure, a on to vsetko zvladol lavou zadnou, a to som o nom este nebedela :D

ninocka
3. jan 2007

ikuska ano sport ti moze vyvolat predcasny porod

ikuska26
3. jan 2007

v mojom priapde by to uz nebol predcasny porod, :D

kamus77
5. jan 2007

Ahoj holky, to jsem ráda, že těhulky automatiky nepověsí sport na hřebík. Jsem taky aktivní sportovec a k tomu instruktor lyžování. Jsem v 7t. Jako instruktor teď aktivní nejsem, ale zatím pořád lyžuju. Určitě jezdím opatrněji, a léta praxe mě naučila intenzivně používat periferní vidění na svahu. Nemám ani tak strach se svého pádu, ale z nárazu jiného lyžaře. Už jsem viděla všelijaká střetnutí ☹ . Spinning je skvělý nápad, myslela jsem, že se ho budu muset na pár měsíců vzdát, ale jak koukám, nebude to zapotřebí. To jste mě fakt potěšily!!! 🙂

andy_ka
5. jan 2007

ahojte, som uz v 14 tt a spinningujem nadalej, 2 krat do tyzdna ale snazim sa, lekar mi tiez doporucil kontrolovat tepovu frekvenciu na max 150 uderov za minutu...co zodpoveda asi tomu aby to clovek udychal nosom...takze sportu zdar

sheeni
5. jan 2007

Nazdárek, jsem instruktorkou spinningu už pátý rok. Teď jsem ve 14tt a jezdit jsem přestala téměř okamžitě. Jako instruktorka si nemůžu odpočívat, kdy chci, abych nekazila morálku ostatním 😉 . Od 7tt vlastně až do teď mi bylo opravdu špatně a byla jsem moc unavená, takže jsem na spinning nechodila vůbec. Ale až mi bude trochu líp, tak to dojdu zkusit ...ale ne jako instruktorka. O miminko se opravdu bojím, nechtěla bych si pak něco vyčítat. Mimochodem teď nechodím ani na volejbal a lízt....místo toho chodím plavat. Nejsem žádná pecka, ale fakt mám strach. Je mi 29 a namiminko už mám věk.

sia29
autor
8. jan 2007

Ahojte. Som v 17 tt a stale trikrat v tyzdni jazdim spinning. Tehotenstvo som oznamila aj svojim cvicencom, ale vobec nemam pocit, ze by to niekoho poburilo alebo by sposobilo absencie na mojich hodinach. Skor naopak. Smejeme sa , ze jazdim za dvoch a vobec ich nesetrim. Samozrejme si sledujem tep meracom tepovej frekvencie. Do meraca tepovky by som odporucala investovat vsetkym, co sportuju. Bez ohladu na tehu alebo na netehu a pohlavie. Je to skvely sposob, ako si odsledovat aerobni vykon.
Ak by som citila, ze mi tento druh pohybu nejakym sposobom neprospieva alebo by mi lekarka pri vysetreni oznamila nejake hroziace rizika , tak sa cvicenia vzdam. Ale pokial som ja aj babo OK, tesim sa z kazdeho dna, kedy sa hybem. Chcela by som precvicovat do konca siesteho mesiaca a potom chodit na dlhe prechadzky prip. na beziaci pas dat si nejake tie minutky chodze. Tak uvidime...Sportu zdar a vsetkym prajem pohodove tehotenstva.

olianko
7. feb 2007

ahojte 🙂pred tehu som chodila na spinning a velmi ma to "vzalo" 🙂 Teraz by som chcela opat zacat len sa bojim ci nestratim mlieko kedze mam male babatko a kojim.Nemate s tym niektora skusenost?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre