Alergia na mlieko. Je to v tehotenstve normálne?

dadkag1
5. mar 2009

Ahojte baby. 🙂
Od malicka mam velmi rada mlieko, sice kravske som pila do 15 tich a od vtedy len kupne krabickove.Nikdy som nemala problemi zo ziadnymi mliecnymi vyrobkami ani pocas tehu.
Az do tohto tyzdna, normalne ked zjem nieco co obsahuje mileko, alebo vypijem mllieko tak som sama cervena bodka.Neviem ci to mam brat ako nejaky vazny problem, alebo je to v tehu. normalne ved prechadzame tolkymi zmenami, ze osobne ani neviem co je normalne a co nie. 😀 😀 😀
Ak mate niektora nejaku takuto skusenost budem rada ak mi poradite. 🙂

dinduska
5. mar 2009

dadkag ja nemam skusenost s mliekom ale so smotanou 😠 asi od 23tt som nemohla smotanu.ked som zjedla nieco kde bola bolo mi le a vracala som.najprv som nevedela z coho tak som si kazdy den pisala,ze co som zjedla a vzdy ked mi bolo zle tak tam bola smotana.asi v 25TT som zjedla maso na smotane a skoncila som na rizikovom lebo som tak grcala,ze aj ja aj mala sme boli dehydrovane a musela som ist na infusky.co je najhorsie je to ze mi to zostalo.mala uz ma vyse 1,3roka a ja stale nemozem nic kde je smotana 😠 😠 .davaj si nato pozor a oznam to gynekologovy

dadkag1
autor
5. mar 2009

Fiha tak to nieje nic prijemne.
Aj som zatial z toho nevracala ale zato sa citim ako lienka bodkovana a este som zabudla ze ma potom svrbi cele telo.Len dufam ,ze to nieje nic vazne.Ved teraz 10 teho idem na prehliadku tak som zvedava co mi povie.

dinduska
5. mar 2009

no radsej daj o tom vediet ja som nemavala flaky ale zato tak zle mi nebolo predtym 😠 .asi 3mesiace po porode som si povedala,ze konecne si mozem dat smotanu tak som sa naladovala posuchmi so smotanou a 4 dni som stravilav ojati zachodovej misy.a mala tak isto ona nemoze ani pribinacika 😒

dadkag1
autor
5. mar 2009

prave tohoto sa bojim ze ak teraz som dostala alergiu na mlieko aby to nemalo nasledky pre babatko.

dinduska
5. mar 2009

to uz asi neovplyvnis ale urcite to povedz dr.a snaz sa vyhybat mlieku aj ked to bude asi tazke.urcite ho nepi.

dadkag1
autor
6. mar 2009

este ma tak napadlo ci to nemoze byt nejaka vedlajsia reakcia na magnezium.lLebo v pribalovom letku je nejake info o tom ,ze bz sa nemal uzivat zaroven z mlikom alebo mliecnymi vyrobkami priamo.

dinduska
6. mar 2009

a brala si to z mliekom???

dadkag1
autor
6. mar 2009

nie priamo ale vacsinou som ho pocas dna pila a magnezium mam predpisany jest dva krat denne

dinduska
6. mar 2009

no tak ho obmedz nepi uz mlieko a uvidis ako ti bude. 😒 davaj si nato pozor

kesinka
6. mar 2009

Tak ja som na tom opacne dadkag1. ja som mlieko nepila asi od svojich 12 rokov. Vzdy som po nom vracala, bolo mi zle, bola som malatna...no a teraz ked som tehu 😕 , neviem sa ho dopit. Nikto z mojho okolia nechape. Jednoducho z nicoho nic mi asi v 25 tt prisla nan chut a teraz som na nom denno denne zavisla. Ja jem tiez magnesko a hned ma v lekarni upozornila, ze sa nemoze zapijat mliekom. Ale podla mna ked dodrzis urcity casovy odsup, tak to nie je problem. Inac ja som lienka bodkovana, ked idem z vane. Neviem ci mam alergicku reakciu na chlor, alebo niaky sprchac, ale ako vyleziem von mam po sebe same male vyrazky a strasne svrbia. Snazim sa poctivo natierat olejcekom a ono to po case ustupi, ale to sa idem zase sprchovat, takze je to kolobeh. A do konca, ked sa poskrabkam na brusku, tak mi ostanu po nom najskor biele a o chvilu cervene pasy, presne v tych miestach ako som si presla rukov. Ale po chvilke to zase zmizne. Neviem co to je, ale doktor mi zakyzdym povie, ze babenko sa ma OK, tak ma to niako netrapi.

dadkag1
autor
6. mar 2009

tak to by mozno bola aj odpoved na moj problem.veru by ma to tak netrapilo ale bojim, sa o to malinke stvorenie v brusku.Ale v utorok idem na prehliadku tak som zvedava co mi na to povie doktorka.

dinduska
11. mar 2009

dadkag ahoj tak ako co ti povedal doktor? 😨

dadkag1
autor
19. mar 2009

doktor nepovedal nic vazne ze to nieje a bola to iba reakcia na magnezium.To som rada.Pijem mliecko dalej ale magnezium len ked mi je zle,myslim ked mi troska tvrdne brusko alebo ma kde tu nieco pichne

dinduska
19. mar 2009

tAk som rada,ze to nieje take vazne a ze ta necaka to co mna so smotanou 😉 inak uz som aj ja tehu 6tt 😀

macko1007
2. júl 2019

ahojte je to stara diskusia ale skusim sem napisat az nezakladam novu..od mala som mala intoleranciu kravskej bielkoviny..no okolo 8rokov to prestalo a bolo vsetko ok ..momentalne som 9tt+5dni a od vcera ako som zjedla pribinacika a asi za hodinu nanuk je mi strasne... dostala som strasne krce a dost ma prehnalo a potom este raz..do vecera ma bolelo brucho..brucho boli stale a po cestovinach ktore som zjedla som asi za 10min musela ist zas..myslite ze to moze byt tym mliekom alebo je v tom nieco ine?😫

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre