Alkohol, cigarety, tonik a opaľovanie na začiatku tehu

tilly
8. aug 2008

predvčerom som si robila test a tam //, posledna MS asi 20.6.08

ale keď som si uvedomila, čo všetko som povystrájala za posledné mesiace, je mi zle

dosť veľa sme pili, nikdy nie do mŕtva, ale vždy tak jeden, dva, tri gintoniky alebo bavoráky, alebo nejaké to vínko, občas nejaké tie cigarety (nie som tuhá fajčiarka, fakt jedna, dve cigaretky k tomu gintonicu), no a boli sme na dovolenke, tak som sa teda hojne opaľovala, hoci iné roky sa slnku vôbec nevystavujem, vždy sme v tieni, ale teraz to bolo také príjemné, že som bola skoro stále na slnku a opaľovala sa...

aké to môže mať následky??? 😲

pri prvom tehu som už dva tri mesiace dopredu papala calibrum baby plan, snažila sa dobre stravovať, nepila som, nefajčila a teraz toto...

susi83
30. sep 2008

Ahojte tehulky, ja som tu prvykrat, som v 16tt. Ja som na zaciatku brala kyselinu listovu,ale teraz beriem centrum materna kvoli tomu,ze mi dost zacali padat vlasy. Uz som mala z toho riadne nervy,aj mam este stale. Nema s padanim vlasov niekto tiez problem. Hovori sa,ze padaju po porode a nie v tehotenstve.

andykov
30. sep 2008

za128: Tak to je supet, tak hlavně, aby vyšlo vše podle Vašich představ a bylo skvělé počásko 😉

shela
30. sep 2008

susi83...pri prvom babu mi zacali vypadavat vlasy az po porode a teraz som druhykrat tehotna a vlasy padaju od zaciatku tehu...mne nepomohlo nic..aj specialne vitaminy som na to brala a nic...len treba vydrzat..oni zacnu opat rast...

tilly
autor
1. okt 2008

baby, nechcem strašiť, ale moje tehu nedopadlo, neviem, či to má súvis s tým, čo som povystrájala, keď som ešte nevedela, že som tehu, ale ak sa snažíte o bábo, tak sa radšej správajte k svojmu telu pekne, lebo čo keby náhodou 😉

shela
1. okt 2008

tilly...nestras mamicky...ja som prve 3 mesiace vobec netusila ze somn tehotna...vtedy som este fajcila-okolo 20 denne...sice alkohol som nepila a ani nepijem...no ale vsetko dopadlo dobre... hned ako mi vraveli ze som tehu tak zahodila som vsetky cigarety a chvalabohu odvtedy vobec ma to ani nelaka... malinka sa narodila ako 3,5 kilova a 49cm..co na dievcatko je super...a zdravucka je ako buk...ziadna alergia nic...dokonca este ani poriadne chora nebola...ked nepocitam tu prekliatu 3-dnovu horucku( dostala odomna virus herpes) ..ja s tym bojujem od detstva..sice mne sa to vyhadzuje na ustach ale mala z toho chyta teplotky ☹

tilly
autor
1. okt 2008

nestraším, možno to nemá súvis, len ak sa niekto aktívne snaží, tak by tomu mal prispôsobiť aj svoj životný štýl, ja pri prvom tehu som pol roka dopredu nefajčila a nepila, telo sa mi trošinku prečistilo a bolo v pohode, malého som donosila 4,5kilového, teraz som bábo moc nechcela, preto som sa neobmedzovala, nejako sme sa nesnažili, boli na dovolenke, mali kopec letných žúrov...

andykov
1. okt 2008

Holky, už jsem tu jednou psala, co mi řekla dr.na to-alkohol, léky,cigarety na začátku těhu. Já mimi taky neplánovala, takže prostě stalo se ☹ . Buď to mimi ublíží a většinou tak spontánně potratíte a nebo se mimi bez žádných následků vyvíjí dál a v pořádku a většinou první tři týdny po oplodnění je mimi dostatečně imunní, protože je to moc malé embrijko 😉
To mám od genetičky, odborníka gynekologa a ncvo podbného jsem našla i na netu.

zelvatko
2. okt 2008

kamarádka chtěla před rokem miminko, tak přestala pít, chodit na akce, do zakouřených prostor, jedla samé zdravé jídla.. omezila všechny pro mimino škodlivé věci - a nic.. vzdali to.. letos na jaro, jedna akce za druhou.. každý víkend někde na pařbě nebo na něčí chatě, v ničem se neomezovala - v jídle pití... a mimino je na cestě, narodí se v lednu a podle doktorů je vše v pořádku.
Já si myslím, že to je individuální na každého člověka..

andreahrbacova
4. okt 2008

ahojky holky a co myslíte těhotenství jedno slabé kafe s mlíkem denně,uškodí to?

etnicka
4. okt 2008

andykov a zelvatko - suhlasim s vami. Pokial mamicka na zaciatku tehotenstva vystraja, bud sa nestane vobec nic (ako napr. u mna alebo 1 dalsej kamosky), alebo babatko spontanne odide hned. Je zbytocne sa kvoli tomu stresovat. A s tym planovanim - pripada mi to tak, ze rodicia mozu planovat, jak chcu, babatko sa aj tak samo rozhodne, kedy pride 😀

hankaop
13. mar 2017

prosim ak mozte vyplnte dotatnik o konzumacii alkoholu pre kamaratku, zaberie dve minutky https://www.survio.com/survey/d/C1A9E4A2M2E8N7D8N

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre