Alkohol, cigarety, tonik a opaľovanie na začiatku tehu

tilly
8. aug 2008

predvčerom som si robila test a tam //, posledna MS asi 20.6.08

ale keď som si uvedomila, čo všetko som povystrájala za posledné mesiace, je mi zle

dosť veľa sme pili, nikdy nie do mŕtva, ale vždy tak jeden, dva, tri gintoniky alebo bavoráky, alebo nejaké to vínko, občas nejaké tie cigarety (nie som tuhá fajčiarka, fakt jedna, dve cigaretky k tomu gintonicu), no a boli sme na dovolenke, tak som sa teda hojne opaľovala, hoci iné roky sa slnku vôbec nevystavujem, vždy sme v tieni, ale teraz to bolo také príjemné, že som bola skoro stále na slnku a opaľovala sa...

aké to môže mať následky??? 😲

pri prvom tehu som už dva tri mesiace dopredu papala calibrum baby plan, snažila sa dobre stravovať, nepila som, nefajčila a teraz toto...

elise
8. aug 2008

tilla myslím že by to nemalo neako ublýžiť ja som sa dozvedela že som tehu až v v5 mesiaci síce nefajčím ale občas si z manželo zájdeme na pivo alebo otvoríme fľašku vínka. 😉 ja ked som sa dozvedela že som tehotná tak som si nasadila calibrum mami a kyselinu listovú zvlášť a malý je v poriadku. 😵

zukab
8. aug 2008

tilly nemyslim si, ze by to malo mat nejake nasledky, pretoze v tych uplne prvych dnoch nemate spolocny krvny obeh ani nic.
takze klud 🙂
teraz uz vies, ze si tehotna, takze aj tvoje spravanie bude ine.
pohodka 🙂

campi
8. aug 2008

Mimčo ještě není napojené na tvůj krevní oběh, takže kliiiid. 😎

kruguer
8. aug 2008

Klid, já jsem se sežrala jako prase v pátek a v sobotu na svých 30-tinách a v neděli jsem to zjistila 🙂 Jak říkákamarádka, plod se musí zalejt 😉 Ještě nejste propojení, takže se neděs

sixinka
8. aug 2008

ja som sa tiez skvarila na slnku, to som este nevedela ze cakame babo.... alkohol nie, ale mam kamosku co silvestrovala, pila stráásne vela, fajcila, diskoteky vymetala.... az po 3 mesiacoch zistila ze je tehotna.. a ma zdravu dceru.

sandrika
8. aug 2008

môžeš byť v úohode ja som tiež na začiatku tehu dosť pila a fajčila...to skoro každá netráp sa a užívaj si tehu mimi bude v poriadku

sissik
8. aug 2008

tilly musim podpichnut 😉
http://www.euractiv.sk/zdravotnictvo/clanok/ste...
ale ber to prosim v ramci srandy 🙂 🙂 🙂
je vela zien, co nevedia o tehu a vystrajaju este viac a maju deticky v poriadku.

tilly
autor
8. aug 2008

lenže, teraz by som mala byť v 8tt... zistila som tehu až v 7tt a večer pred tým sme gintonicovali (vypila som asi dva)...

ja som si vlastne ani nemyslela, že som tehu, ale bola som v poluse, mala som hodinu čas, išla som okolo lekárne, vedela som, že som nejaký 35DC (nakoniec to bolo vyše 40DC, ale u mňa to nie je nič nezvyčajné, meškanie, alebo príliš skorý príchod ms...), tak som si len tak zo srandy kúpila test a spravila na záchode v poluse a skoro som tam odpadla, keď boli hneď v sekunde // 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

sissik
8. aug 2008

tilly to este neboli prepojene krvne obehy, tak klud, urcite sa tie humusy k malemu nedostali 😉
ale teda robit si test na wc v poluse by ma nenapadlo 😀

junovka
8. aug 2008

klud 🙂 ...ja som sa opila , lebo sa oslavovalo Michala, na druhy den som zistila, ze som vtom cuduj sa svete, absolutne mi nebolo zle, co mne zvykne byt straaasne zle, ked sa opijem, mam na mysli zvracanie.....asi mi pomahala s tym Nely 😀 😀 😀 😀

tilly
autor
8. aug 2008

junovka, ja keď to len trošku preženiem, hneď vraciam,ale je to lepšie, ako to držať v sebe, to je potom horšia opica 😀

sissik, ani mňa nie, vôbec neviem, čo ma to pochytilo, skrátka som išla okolo lekárne a hneď vedľa je záchod, tak som si kúpila test, zašila sa na wc a bolo, ale najlepšie bolo, že som ten výsledok fotila do mobilu 😀 niekto musel mať šoky, bola som asi 10 min. na záchode a ešte aj cvakal foťák 😀 😀 😀 😀

maurizia
8. aug 2008

tilly, myslim, ze sa to stava pomerne casto, ze ked tehotenstvo nie je planovane, na zaciatku si babo "uzije". to nase sa riadne vytriaslo na kolotococh 😅. dolezite je, odteraz zit zdravo a hlavne sa NESTRESOVAT. keby naozaj bol nejaky vazny problem, tak sa tehotenstvo s najvacsou pravdepodobnostou samo ukonci..ale to urcite nie je tvoj pripad. drzim palce, aby sa ti tehu podarilo vychutnat bez mindrakov. 😉

tilly
autor
8. aug 2008

veď toho sa bojím... mám také divné pocity... hrúza, cítim sa ako prvorodička 😀 príliš sa asi sledujem, stále ma niečo pichá, tlačí... 😝

nika251
8. aug 2008

Tilli - myslim si, ze postihnutie ti nehrozi. Ak by to bolo iste ze po prevystrajanych dnoch a nociach sa moze narodit postihnute dieta, tak neviem, neviem kolko % deti by sa tak narodilo. Postihnutie ak dobre viem hrozi u tazkych alkoholikov a fajciarov. Ved si len zober kolko matiek fajci a pije do konca teho.
A navyse, ak dobre viem, tak dietatu sa vytvara placenta v nejakom 10-12tt- dovtedy sa vyvíja zo zltkoveho vaku. Takze teraz si pekne nasad vitaminiky + kyselinu listovu a pohodicka. Pekne zdravo grckaj a uzivaj si tehulkovanie 😀

maurizia
8. aug 2008

tilly, co Ti budem hovorit, uplne Ta chapem, tiez by som sa na Tvojom mieste sledovala..nebola som tak davno tehotna,takze to mam v cerstvej pamati. a teraz mame krasne zdrave (vdaka Bohu za to) babo a este cuduj sa svete (neviem po kom 😀) usmievave a pokojne.. ja som sa tiez na zaciatku tehu stresovala, analyzovala, ci som jedla dost zeleniny, co som popila na oslave a tak..no a to pichanie a tlacenie 🙄 ..to asi tak skoro neprejde, lebo ved si tehotna 😉 neboj nic, vsetko dobre dopadne.

muriel293
8. aug 2008

podla mňa je väčšina z nás v takom rozpoložení ako ty,užívame života a nevieme že sme v tom 😀 Netreba sa ale z toho stresovať,to by potom behali samé choré deti po svete keby sme to takto brali! Len kľud,pre dieťatko je najhoršie keď sme v strese-to som už pochopila chvalabohu! 😀

misakri
8. aug 2008

ahoj holky.. asi mimo debatu, ale zrovna mě to napadlo.. snažíme se o miminko, ale chodím občas na solárko.. myslíte, že to vadí? neříkám, že jsem "v tom", ale přece jen nějaký týden to potrvá než zjistím, že jo a v tom období tam chodit budu.. co myslíte? 😨

emjee
9. aug 2008

tilly nestresuj, ako skusena konickarka vies, ze najhorsi je stres, vase krvne obehy este nie su spojene, takze mimco je ok 😉

tilly
autor
9. aug 2008

😀 uff, kočky, ďakujem za upokojenie...

vraj pri druhom dieťati sa to berie viac zľahka, ale mne to tak nepripadá, no uvidíme, ak stihnem, tak by som chcela v pondelok zbehnúť k MUDr., nech mi aspoň potvrdí, že som fakt tehu 😀

maurizia
9. sep 2008

ahoj Tilly,
ako to dopadlo u lekara? mas potvrdene, ze si tehu? 😉

za128
29. sep 2008

ahojte
ja tiež mám pocit, že by som mohla byť tehotná (teda si to želám) tak si dávam pozeror, nepijem žiadny alkohol, so stravou je to u mňa asi najhoršie. Nie som z tých, ktorí sa pravidelne stravujú a taktiež kvalita stravy je slabá. Musím sa zlepšiť. A tiež vitamíny do seba dám len v tabletkách ☹ . A ako som si prečítala, tak stres je asi najhorší. Ja som teraz dosť v strese - odchádzam z práve a je to nie najlepšie, ešte k tomu nejaké problémy doma a so svadbou a tak. Aký vplyv má stres na úplnom začiatku tehotenstva?

andykov
29. sep 2008

Prý cokoliv se stane během prvních tří týdnů po početí, při vývoji miminka, tak se buď vyvíjí bez újmy dál a nebo odejde 😔

za128
29. sep 2008

andykov: som normálne dostala strach. Takže končím so stresom, už len pohodička. Čo tam po tých všetkých problémoch.

andykov
29. sep 2008

za128: Někdy stačí jen si věci tolik nebrat. Já vím, že je to těžký. Když jsem se dozvěděla, že jsem těhu, tak to byly těžký kapky, co jsem dostávala, já i mimi. Ale snažim se, nad vším se povznést, někdy je lepší věci nechat plynout.
Samozřejmě, že je nejlepší se nestresovat, dobře jsi udělala, že si odešla z práce, pokud tam máš opravdu hodně stresu a nejde to jen tak vypustit.
Zdravá strava je opravdu důležitá, já jsem se na ni vždycky snažila dost dbát a sport a spánek taky, to Ti pak dokáže vyrovnat příp.nedostatky v něčem jiném 😉

za128
29. sep 2008

andykov: ja som tiež bývala taká, že som sa dokázala nad všetko povzniesť, veselá, v pohodičke, no problemos, ale posledné 3 roky - práca, škola a ešte nejaké problémy, dosť to človeku zoberie energie, ale ako píšeš, dobre som urobila, že som odišla z doterajšej práce, lebo to bol dosť veľký stres. Zatiaľ nemám novú prácu, ale sa teším, že si oddýchnem a načerpám nových síl. A so stravou to nie vždy bolo tak ako teraz. Ja som sa pravidelne stravovala, aj vitamíny v prirozdenom strave, všetko ok, ale posledné roky je to nič moc. Už som si aj dala 1.1.2008 záväzok, že sa budem pravidlen stravovať a hlavne kvalitne, no zatiaľ sa mi to nedarí. Veľa krát mi zo stresu ani nechutilo jesť, tak som nejedla. No teraz, keď budem doma, tak si dám na tom záležať a budem si vyvárať výživné dobroty a hotovo, doprajem si konečne. Aj keď priberiem, to mi vôbec nebude vadiť, hlavne nech má organizmus to čo má mať.

andykov
29. sep 2008

za128: Přesně tak, teď na to máš spousty času.. A jestli toužíš po miminku, tak si k tomu ještě kup listovku, to je nejlepší nebo papej hodně zelené zeleniny..
Člověk pokud dělá hodně věcí najednou, tak se to na něm podepíše. V 18, jsem bydlela s přítelem, starala se o domácnost, do toho chodila na denní studium, po škole na brigády.. Vydržela jsem to přes půl roku, pak jsem se z toho dalších půl roku vzpamatovávala 😒

za128
29. sep 2008

andykov: díky za rady. Listovka - je kyselina listová? Kúpim v lekárni? A na čo presne táto listovka je? Túžime po miminku veľmi. Chceli sme začať až po svadbe, a hlavne v kľude, ale už sme začali 3 týždne pred svadbou, svadba nás ešte len čaká, no ale neodali sme.

andykov
29. sep 2008

za128: Ano, je to kyselina listová, hodně pomáhá předcházet vývojovým vadám u miminek a taky zvyšuje šanci na oplodnění a následné udržení 😉 Koupíš v lékarně nebo předepíš dr., je levná, asi 35Kč.
A kdypak máte svatbičku? Třeba už budete v tu dobu tři, i když mimi v bříšku 🙂

za128
29. sep 2008

andykov: zajtra zabehnem do lekarne, dnes som nestihala. Teraz v sobotu nas to caka - svadbicka, sa tesime a mozno sme uz traja, uvidime. No musim urcite na tie vitaminy a zdravu stravu.

konja
30. sep 2008

Velké množství žen pije a kouří na začátku těhotenství,protože neví že jsou těhu. Já jsem to tak měla u obou dětí a jsou v pořádku. U obou jsem na začátku pila a kouřila (na začátku každého těhu jsme byli na nějaké oslavě). Je to opravdu časté, neznepokojovala bych se s tím.Když v tom nebudeš pokračovat nadále, tak je riziko poškození opravdu malé. Nestresuj se s tím 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre