Antiastmatiká v tehu. Užívali ste?

lilinka76
2. aug 2007

Tehulky astmatičky,
chcem sa opýtať, či ste užívali nejaké antiastmatiká v tehotenstve. Som v 7 týždni po IUI, čakáme vytúžené dvojčatká a každý rok o takomto čase ma trápi astma. Bohužiaľ, trvá to až do jari, to už budem rodiť. Pneumologička mi predpísala Pulmicort a Tilade Mint. Pulmicort užívam v pohode, ale toho Tiladu sa trošku bojím, lebo v príbalovom letáku je písané, že "v tehu užívať iba v závažných odôvodnených prípadoch, hoci nebol dokázaný nepriaznivý vplyv na matku a plod". Užívali ste ho niektorá. Ďakujem

zuzannas
2. aug 2007

Ahojky, ja som si zopar clankov na temu antihistamika v tehotenstve poprecitovala a radila som sa aj s lekarmi...ja som ich potrebovala sice iba koli alergii na slnko, co nie je az take zavazne ako astma...mne povedali lekari aj lekarnici, ze v tehotenstve absolutne nie, ale co som si citala na ceskych strankch (mimochodom je tam ovela viac informacii ako na nasich, skus sa aj ty mrknut napr. na http://www.sosporodnice.cz/hledej.asp?q=antihis... alebo http://www.rodina.cz/scripts/poradna/prehled.as...) tam radia, ze je to lepsie ich brat akoby sa mala buduca mamicka trapit zachvatmi a pod....Skus sa poradit popripade s lekarom. Dufam, ze som ti aspon trosku poradila, pekny den.

simus
2. aug 2007

já sem brala kolem 25tt Pulmax a rhinocort a super ulevilo se mi mám pouze polynosní astma, bříza topol takře za pár týdnů jsem vysadila, Mudra říkala že lokální antohistaminika jsou v těhu v pohodě a je nutné se léčit, protože mimi muže mít hypoxii.

krista
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre