Benedikt lekársky a tehotenstvo

katkaajurko
11. feb 2011

Zaujimala by ma odpoved na otazku-preco sa vsade pise-ze benedikt lekarsky sa v tehotenstve nesmie-ale nikde nie je napisany dovod tohto obmedzenia. Pri ostatnych bylinkach sa da najst dôvod - napriklad vyvolavaju potrat a podobne-ale pri benedikte nikde...dokonca nema kontraindikacie,v primeranych davkach nie je toxicky a predsa...

Mam totiz uz tyzden nafukovanie v crevach spojene s riedkejsou stolicou-najprv ma prehnalo-nasadila som hylak..medzi tym ochorela..popri hylaku nebol problem..bola som medzitym u lekarky koli chorobe aj som spomenula tieto tazkosti-ale nejako sme to neriesili-ale ako nahle som vcera hylak vysadila...stolica redne,nafukovanie je neprijemne - az pri nom mierne picha v urcitom mieste ...No a vzdy-ked som pred tehotenstvom mavala zaludocno-crevne tazkosti -dala som si benedikt a bol pokoj.... tak som chcela ale vraj nesmiem... doktorku uz dnes nestihnem a mam strach aby mi to nedrazdilo slepak alebo nieco-kedze to aj picha ale doktora dnes uz nestiham a ide vikend..myslim,ze tam mam proste nejaku bakteriu alebo nieco... a benedikt je posobi dezinfekcne aj proti bakteriam aj virusom dokonca.... Poradi niekto?

katkaajurko
autor
11. feb 2011

@pink_lady no tam asi nebude napisane preco sa nemoze,len ze sa nemoze..tak ako na strankach o benedikte...skor by ma zajimal naozor niekoho kto ovlada problematiku a vysvetli dovod preco nie...preto som zalozila novu temu

pink_lady
11. feb 2011

@katkaajurko ale ked pouzijes vyhladavac na pojem "benedikt lekarsky, tehotenstvo" najde ti to tu viacero tem - ked si ich pozries, mozno najdes odpoved na svoje otazky 😉 😉 😉

katkaajurko
autor
11. feb 2011

@pink_lady hladala som..nenasla...iba ze nie,ale nie preco 😔

pink_lady
11. feb 2011

@katkaajurko tak tu je to zdovodnene preco sa NEODPORUCA nie nesmie 😉 http://www.tehotenstvo.snadno.eu/Bylinky-v-teho...

katkaajurko
autor
11. feb 2011

@pink_lady ale tam je tiez benedikt lekarsky-vnat a pri inych je ich "zly" ucinok..pri nom nie je

pink_lady
11. feb 2011

@katkaajurko pretoze pri nom plati to co je uvedene vyssie, ze sa neodporuca z dovodu ze ovplyvnuju organy panvy a tym padom aj maternice 😉

katkaajurko
autor
11. feb 2011

@pink_lady ale to je hrozne vseobecne..kazdy caj posobi inak a tento ovplyvnuuje len traviaci trakt-preto hladam-co konkretne na nom vadi-kedze nema kontraindikacie a v normalnych davkach by mal byt neskodny...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre