Beriete kvapky Maltofer počas tehotenstva?

sonickav
19. aug 2012

Ahojte,

brali ste alebo beriete počas tehotenstva tabletky-kvapky na železo Maltofer? Ak áno, aké máte skúsenosti?
Ja som brala žuvacie tabletky, teraz mám kvapky, no keď idem na veľkú potrebu, tak mám od bolesti slzy v očiach. Chcem ich prestať užívať a ostanem len pri Magne B6

riave
19. aug 2012

ja som ho brala pocas tehu a tiez som mala problem so stolicou. ale kazde rano som si davala lanove semienka tak 2 PL a zapila asi dvomi dcl vody a potom pohodicka 😉

evkakorcek
19. aug 2012

ahoj, aj ja som to musela brať, ale hned som aj prestala, bolel ma z toho žalúdok a stolicu som mala tvrdú ako kameň. a ešte do toho som mala tehotenské nevoľnosti, no fuj. Ak máš málo červených krviniek môžeš to doplniť aj stravou. Veľa hovädzieho mäska, skús si v lekárni kúpiť trstinovú melasu a dávať si ju do čaju, to veľmi pomáha 😉 a ešte vitaním B (pyridoxín)

sorciera24
19. aug 2012

predpisali to mojmu dietatu, lebo mal malo zeleza (logicky, ked bol dojceny)...po precitani pribal. letaku a zo skusensoti inych, som ho smarila do kosa.....zelezo sa da doplnit aj inak....cviklova stava, cucoriedky, cierne ribezle, ovsene vlocky, sosovica, cervene maso, mak........a ziadne umele netreba...len je to pohodlnejsie, ale nie zdravsie...

anjelicek26
19. aug 2012

@sonickav - zacni sladit melasou a papaj cucoriedky a upravi sa ti zelezo same. Rovnako cierne ribezle a cvikla, sosovica, je toho dost, len proste musis upravit stravu. Uplne prestat uzivat pokial mas znizenu hladinu zeleza - to je nebezpecne.

mracik
19. aug 2012

odporúčam tabletky Femibion, tam je železo v oveľa lepšej forme. Nemala som žiadne problémy s trávením a po mesiaci a pol užívania som mala krvný obraz ako nikdy predtým. Potom som už ďalej len pokračovala v zdravej strave ako píše sorciera24

lenka.s
19. aug 2012

odporucam zalozit otazku kazdu polhodinu aspon raz, urcite sa dozvies viac, ako keby si navstivila lekara, oznamila mu, ze lieky ti nerobia dobre a dostala by si predpis na ine lieky

nelinqua
19. aug 2012

staci zajst k lekarovi, povedat aky je problem, ten vyskusa napisat zelezo v inej forme...velakrat to pomoze

peter_stanko
20. aug 2012

ako lekárnik upozorňujem, že súčasné užívanie prípravkov Maltofer a Magne B6 vedie k významnému zníženiu vstrebávania železa. výsledkom je, že pacient užíva prípravky so železom prakticky zbytočne, akurát mu spôsobia čiernu a tuhú stolicu.
viac tu - http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/mal....
osobne odporúčam každú kombináciu liekov konzultovať so skúseným lekárnikom.
peter stanko, lekárnik

marienka_baby
25. aug 2012

ja som tiez brala skoro od zaciatku tehu maltofer tablety lebo som mala malo zeleza...no tiez som mala neskutocne bolesti pri stolici tak ich uz neberiem ... 😵

kobrtko
13. mar 2013

ja musím užívať 2 x denne Mg, takže nalačno ráno a pred spaním večer... a s odstupom aspoň 2 hodín užívam Fe, aj Maltofer občas. Inak viac také prírodnejšie formy, už aj také dostať- Ferro komplex capsule z DM drogerie alebo Ferrotabs z Finclubu- ten je fakt kvalitný, no drahší... ale za nevzninuté hemoroidy a zápchu to stojí. Mg vraj zmäkčuje kaku, tak by to malo byť ok... ja osobne mám zatiaľ všetko ok, na wecko dobieham len tak- tak 😅, zatiaľ žiadna zápcha.
Tie prírodné zdroje Fe sú asi fakt nejlepšie, len toľko melasy, hovädziny a cviklovej šťavy by sa do človeka možno ani nepomestilo, ak potrebuje rýchlo kvôli anémii zachraňovať zdravie krvi 😉.

basska_b
10. nov 2017

Mne predpísali tiež Maltofer, ale kvapky... Mala som hodnotu železa "len" 110, pričom norma je 120-180. Je to také... bez chuti, bez nejakých hrozných následkov, ale dávam si nie 30 kvapiek, ale 15... šak to je jedno, je to len výživový doplnok... Lekárnička povedala, že keď mi bude zle, mám si to dať s C-čkom. A nemám to kombinovať s magnéziom hneď po sebe, lebo mi bude ťažko (zaujímavé, že tablety GS Mamavit majú aj železo, aj magnézium, všetko v jednej veľkej piluli).
Tak si to po obede nakvapkám do pohára s vodou 3 dcl a pridám citrónovú šťavu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre