Beriete nejaké vitamíny na začiatku tehotenstva?

silvestrova
17. jan 2007

Beriete nejaké vitamíny na zač. tehotenstva? Mám problémy s tlakom a tak si dávam kyselinu listovú a megnezko, môžem ?

peha
17. jan 2007

ps - myslim, ze prilis vysoka davka magnezka uz od zaciatku tehu- tiez asi nie je vhodna, pokial na to nie su predispozicie, ci ina choroba. pretoze v poslednych mesiacoch treba zvysit davku horciku a ked od zaciatku je telo navyknute na istu davku, tak si to neviem predstavit v poslednych mesiacoch. potom by sa slo do prilisnych davok magnezia a potom tablety nestacia, aby to neskoncilo pri stahoch maternice na infuzkach v nemocnici, odkial lekari neradi pustaju domov. takze s rozumom. sami si naordinvoat magne B6- dost odvazne. mozno tak 2x tyzdenne, ale to babo nemozno prestopkat liekmi od zaciatku 😉
ja napriklad beriem magnezko - vyslovene vhodne pre tehule (nie magne B6, pozorne si precitajte letak), a uz dost vysoke davky, pretoze ma zasivali, lebo som sa otvarala. keby som od zaciatku tehu brala horcik viac ako je nutne, dnes by mi stekali kdesi infuzky. proste telo by uz nereagovalo na minimalne davky. takze radsej byt v klude doma.

sisulik
17. jan 2007

magnezium aj ja beriem od 15.tt...lebo den po 6 hodinovom velkom upratovani bytu (vecer som si zalahla s takymi bolestami chrbtice...uffff) som mala usg..a lekar zachytil znak po kontrakcii na maternici..tak mi predpisal magnezium 2x1...2x1 zase nie je vysoka davka, lebo ked citam letacik k magneziu tak tam su doporucene vacsie davky..lekar vravel, ze mne staci 2x1...

susik77
17. jan 2007

ja som mavala tie bolesti na zaciatku, ked som aj spinila, tak som brala 2 tbl.denne. Teraz je to uz v pohodeberiem 1 tbl.denne. Ja som zas s lekarom vyslovene o tom kecala a hovoril, ze magneziom sa v tehu nemozem predavkovat...Ved tehotnym davaju magnezium aj v infuziach v nemocnici.
Ale tiez si myslim, ze je najlepsie vsetko konzultovat s lekarom...Ja o liekoch nieco viem, ale tiez radsej informujem lekara, aby vedel, co vsetko beriem...Teraz ma dost zarazilo, ako rozni lekari maju rozne nazory na lieky na udrzanie tehu... Kamaratka pred 2 mes. potratila na zac., znovu otehotnela, lekarka jej ani neurobila ultrazvuk, ani jej nic nedala a teraz ze je znovu kvoli krvac. v nemocnici v 5.tyzdni...

susik77
17. jan 2007

a kazdy lekar ma aj iny nazor na branie multivitaminov a hormonov na udrzanie tehu...

karo
17. jan 2007

ja ked som cakala prvu dcerku, tak mi to moja gyn. tiez neodporucala nebola z toho nadsena ... bola to dost taka pedantna doktorka ... potom som bola v nemocnici a primar sa ma pytal ci beriem nejake tabletky a ja som mu povedala ze ano ... pytal sa ze ci viem preco sa teraz rodia take velke deti, a povedal ze to mam vysadit a brat len horcik

sisulik
17. jan 2007

ja som so svojim lekarom velmi spokojna...moj manzel je tiez lekar (nie gynekolog) a sam je spokojny s mojim lekarom...myslim, ze teraz som trafila na dobreho lekara...pred nim som mala este tri gynekologicky...ale nic moc...k tomuto lekarovi chodim uz rok a pol a vzdy sa o mna pekne staral, vsetko vysvetlil...a paci sa mi aj to, ze u neho sa objednava na cas a nie ako u niektorych, kde treba prist co najskor rano aby nas este v ten den zobrali..a cakat hodiny..tak toto nie je moj styl...ale kazdy z nas ma rad nieco ine.... 😉

susik77
17. jan 2007

ale myslim, ze v 1.trimestri je celkom vhodne brat multivitaminy- dost bab ma problemy s nevolnostou al. s nechutenstvom, takze vyziva nic-moc a v 1.trim. je to z hladiska vyvoja najdolezitejsie... A este ako prevencia, teraz v zime... na jar alebo v lete je viac vitaminov. Este som citala, ze v 1.trimestri plod rastie priblizne rovnakou rychlostou, rozdiely v raste su az od. 2.trimestru

sisulik
17. jan 2007

susik...no ja patrim medzi tie ktorym zvykne byt nevolno pocas prveho trimestra (druhy a treti mesiac)...ale toto tehotenstvo (druhe) boli tie nevolnosti vyrazne slabsie (okrem prvych dvoch tyzdnov)...nie je to velmi krasne obdobie tehotenstva ale aspon ma uspokojovalo to, ze v sebe nosim babatko... 😀

uska
17. jan 2007

aj ja som spokojna s mojim lekarom,je taky kludny a hlavne ma skusenosti a dlhorocnu prax za sebou.
peha,magne B6 sa moze brat v tehotenstve ked nie su problemy 2xdenne,je to aj v letaku.nemyslim si ze ked od zaciatku beries magne,tak sa nejako nastavis a potom ti uz nic nepomoze,iba infuzky.ja mam lekarov rodicov a tiez potvrdili,ze magneB6 je slabsie ako to, co ti podavaju v nemocnici- ja som lezala v 5t tyzden v nemocnici a uzivala som magnezium4xdenne,ale nie magne B6.potom mi lekar povedal,ze mam uzivat 2x denne magneB6,ze to je slabsie a maju s tym dobre skusenosti.

emjee
17. jan 2007

pomerne rozsiahla tema o vitaminoch https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

kvacinka
9. jún 2010

Ahojte,co nevidiet sa budeme s manzelom pokusat o druhe babo, chcem sa opytat ci mozem uzivat kyselinu listovu a vitamin B6 ked este kojim prve babo? Viete mi poradit?

kvacinka
9. jún 2010

Poradite?

roo
11. jún 2010

@kvacinka - vyhladala som si v databaze liekov na www.nobel.sk kyselinu listovu a pri provm preparate, ktory som otvorila je napisane:
* je vhodné užívať ho 3 mesiace pred plánovaným otehotnením, tehotným a dojčiacim ženám (nedostatek kyseliny listovej môže byť príčínou vzniku vývojových vád plodu)
* má priaznivé účinky na tvorbu a správnu funkciu červených krviniek
* priaznivo účinkuje u ľudí so zvýšeným rizikom ochorenia srdca
Spôsob použitia
Prípravok sa obvykle používa v dávke 1-2 tablety 1x denne. Tablety prehltnite a zapite potrebným množstvom vody. Prípravok je určený najmä pre dospelých. Možno užívať cca 3 mesiace pred plánovaným otehotnením, tehotným a dojčiacim ženám. Prípravok nie je vhodný pre deti do 3 rokov.

Takze kyselinu listovu urcite mozes. AK mas pochybnosti, chod do lekarne, pozrite si tam s magistrou pribalovy letacik a ak je napisane, ze moze aj dojciaca, kup 😉

A pyridoxín preco?

Ja som pred planovanym otehotnenim zacala cca 3 mesiace vopred uzivam Calibrum babyplan. Zdal sa mi najvhodnejsi svojim setrnym zlozenim. Po prvom trimestri a aj cele obdobie dojcenia som pokracovala s Calibrum mami.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre