Bezkofeinová káva, jasmínový čaj. Môžem ich piť?

fuji
26. mar 2007

Ahojte, mam strasnu chut na kavu, moze sa pit bezkofeinova. Samo ze aj bez vydrzim. A co tak jasminovy caj? Nenasla som ho na zozname zakazanych...dik

danciacik
26. mar 2007

Ahoj fuji. ja som mala tiež strašnú chuť na kávu a tak som si kúpila bezkofeinovú a všetko je ok. malej vôbec nevadí. 😉

dadula118
26. mar 2007

já jsem taky měla chut na kávu a jsem závislá na černém čaji,tak jsem si koupila bezkofeinovou,ale ta mě nejela tak jsem pila normální kafe a můj černej čaj a o mimi jsem přišla,ale tím nechci říct,že to muselo bejt tím.čekám na výsledky,ale ty mě beztak nic neřeknou.ale ted už ím jestli budu ještě těhu,že už se kávy a čaje nedotknu.už se učím pít bylinkové a ovocné čaje. 😝 ,ale člověk přemýšlí o všem.radši si dej čokoládu 😉

macu.k
26. mar 2007

Ahoj, ja jsem si tehotenstvi obcas (jednou dvakrat tydne) dala slaby kafe, ted pri kojeni piju bezkofeinovy a chutna mi. Myslim, ze v tehotenstvi sem tam kafe vadit nemuze... ted to neriskuju, aby mi malej treba po tom nechtel spat 😉

zdenkaamarosko
26. mar 2007

Fuji, ja som pila počas 1. tehotenstva bezkofoínovú kávu aj počas dojčenia a teraz tiež pijem. Všetko je OK. Raz som si dala normálnu a malý mi nechcel spať.

panenka
26. mar 2007

Ahoj, já jsem pila ke konci těhotensví jednu kávu denně ( 3in1 Mild ) a všechno bylo v pohodě, dokonce i teď si dám a malá spí normálně 🙂 Dřív jsem pila kávu hodně, ale asi do 6 měsíce jsem ji nemohla ani cítit! 😝

soska
26. mar 2007

ahoj! bezkofejnova je urcite ok. Ja dokonca teraz pijem aj normalnu, doktori mi povedali, ze ked to nebudem prehanat s 3 salkami denne, je to v poriadku.
Na zaciatku tehu mi nechutila, ale teraz opat ano.

danka2
26. mar 2007

Ja som pila počas celého tehotenstva jednu kávu denne s mliekom a je všetko v poriadku. Teray počas kojenia pijem meltu, sem tam si dám kávu 3 v 1. Aj sa uvádya že káva počas tehotenstva ( 1 denne) nemôže uškodiť

dadula118
26. mar 2007

já před synem nepila kafe vůbec,ale on mě pacholek nchtěl vůbec spát,já byla mrtvá,tak jsem ho začala pít a ted už mám závislost.zkoušela jsem nepít jestli bude spaát a on stejně nespal a já byla hotová,tak jsem ho v klidu pila a on si stejně nespal.pak ho to v roce přešlo a byl pokoj.ale kafování už mě zůstalo

fifla
26. mar 2007

no ja sice este nekojim :o)ale pre tehu som bola velky fanusik zeleneho caju. pila som ho este pred 3 tyzdnami. vtedy bol moj manzel v Prahe a chcel mi odtial nieco doniest a tak ze mi donesie nejaky fajny cajik a ta tetuska mu povedala, ze zeleny caj je nevhodny pre tehulky. tak som ho pit prestala,ale strasne mi to chyba. cierny caj pisu, ze sa nema pit a tiez by sa mala obmedzit kava. Ale mne na bolest hlavy najlepsie zabera, tak obcas si jednu svihnem, radsej ako lieky od bolesti, inak som kavu velmi nepila ani pred tehu, skor obcas v kaviarnicke pre chut tak raz za 2 tyzdne. V sobotu som myslela ze zomriem v tom pocasi a to mi kava zachranila zivot. vy ste nepoculi nieco na zeleny caj v tehu?

matar
26. mar 2007

mne zas povedali, že zelený jasmínkový čaj je dokonca veľmi zdravý, ale tak max. 3x týždenne. a kafe pijem normálnu nescu - jednu denne, pila som aj pri malej a je všetko v pohode. myslím, že s mierou to nemôže uškodiť- jasné že snád nikto nevypije 3 denne 😉 - a vraj to, že potom dieť nespí sú "klepy"- ale každý tvrdí inak

kristi
26. mar 2007

ja jsem pila normalniho turka a obcas i bezkofeinovku nebo 3v1....do nejaky miry je kofein v pohode, nejsem si ale jista kolik mg denne to je.

karot
1. mar 2009

Zdravím všechny!
Můžete mi prosím poradit které firmy vyrábějí bezkofeinové kávy a kde bych na ně narazila?
Včera jsem jak trubka stála v Glóbuse u regálu s kávou a když jsem ani na 7.skleničce nikde nevyčetla,jestli obsahuje kofein nebo ne,tak jsem to vzdala. 🙄 😀
Mám trochu zdrav.problémy,dostala jsem zákaz pít cokoliv,co obsahuje kofein a já se prostě s kávou rozloučit nemůžu.Závisláček,no! 😅
Kdyžtak mi pište do IPky.Dík 🙂

kackabrcka
1. mar 2009

ahojte kocky, bezkofejnova kavicka sa da nahradit aj CARO kavou akoze ranajkovou.. mne teda velice chut.. myslim ze kavicka vobec nevadi teda spon mne nie jedna dve za tyzden ci take latte tomu vzdy podlahnem..

bianca
1. mar 2009

Karot ja som mala Nescafe.Ma modry vrchnak

sayast
1. mar 2009

ahojky,
ja si obcas uvarim obyc kafe, ale ne nijak casto, to uz musi byt. a nebo bezkofeinovy (od nescafe) a jasminovy caj jsem pila na litry temer od zacatku 😅 . Moje velka droga a pry nevadi, ptala jsem se na to 😉. celkove jen cajuju a tak 1x denne jasminovy nebo zeleny caj delam 😉
a tehu mam (tuk tuk) bezproblemovy 🙂

haklicek
1. mar 2009

Krásný večer budoucí maminky 🙂 Konečně jsem mezi vámi. 😵 Zahlédla jsem že se tu vede diskuze o kávě.Musím říct že jsem byla vždycky taky piják kávy,sice rozpustné..ale kávy.Ale co vím o tom malém broučkovi tak jsem se dala jen na bylinkové čaje.Švagrová mi doporučila ať místo kávy piji Caro od Nestle...ale musím říci že to není ono 😖 ...Já zatím ani moc chuť na kávu nemám,ale kdyby na mně přišla tak si asi zkusím taky koupit to bezkofeinové anebo si nechám zajít chuť. 😉

k.ate
1. mar 2009

karot - my jsme kupovali bezkofeinovou kávu v obchodě se zdravou výživou 🙂 Ale ta byla drahá, protože navíc byla ještě fair traid, kupovali jsme ji jen jako dárek... Jinak jsem taky byla zvyklá pít docela často zelenej čaj, ale kvuli kofeinu jsem se ho radši vzdala a piju jen ovocný...

Někde jsem četla, že 2 šálky kávy denně můžou zdvojnásobit riziko potratu... Ale na druhou stranu mamka, když byla těhotná se mnou a s bráchou, kávu jí tehdy vyloženě doporučili, protože měla nízkej tlak... Nic se nestalo ani jednomu z nás, ale mně osobně se s kofeinem moc riskovat nechce, takže jsem vypustila všechno, v čem se kofein vyskytuje... 😖

mystery7
2. mar 2009

ja si kupujem bezkofeinovu kavu v lidli, je fan, ani necitim rozdiel 😉

kozimura
2. mar 2009

Tak já piju bezkofeinovou kávu od Nescafé (absolutně nepoznáte rozdíl v chuti) a ze začátku, než jsme na ni přišli, tak jsem pila Instantní Špaldové kafe s cikorkou od firmy BIolinie - dá se koupit v Hypernově - mají ji u zeleniny, jak je regál se zdravou výživou.

aponchie
2. mar 2009

bezkofeinove jsou sracky nahrazky a kdyby aspon prirodni,ale sama chemie kolikrat je lepsi pokracovat v tom dobrem pocitvem,ale omezit mnozstvi 😎 anebo pij meltu ta je skvela

k.ate
2. mar 2009

aponchie - my co jsme ji kupovali, tak to bylo "bio" kafe z fairtraidu, kofein byl oddělávanej nějakou speciální technologií... Jenže jak říkám, odrazilo se to hoooodně na ceně... ☹ Kadopádně chemie tam nebyla žádná... 😕 To s manžou kontrolujem hooodně... 🙂

aponchie
3. mar 2009

a ceska melta ti nechutna?zeby jsi podporila ceske kvalitni vyrobky? 😎

salikova
3. mar 2009

Ja kdyz sem zjistila,ze sem tehu,koupila sem meltu-ta mi nechutnala,tak sem koupila to nescafe a taky nic-doslo mi,ze vlastne kavu nemusim..A to sem pila tri hrnky denne!-rano turka a pak dve rozpustny.Ale manza rika,ze to nescafe je chutoue naprosto jak s kofejnem..Ale melta je asi lepsi-je dobra na traveni...

ilci
3. mar 2009

tak melta mi chutná mnohem víc než Caro
já ji teda piju i na podporu kojení 😉
ale zlatý kafe 😝

aponchie
3. mar 2009

ja si obcas dam nesco ,ale normalni zadnej decaf a hodne mlikem,ale melta je melta bud ji prekapavam anebo v saccich zalivam btw Caro je doslazovane proto se hodne holek ptalo,ze po nem tloustnou trochu a chutove je ble snad jen jedna vyhoda,ze je hned k pouziti zalitim,ale to melta vlastne taky kdyz je sackovana takze..a ja se snazim podporit vlastni vyrobky 😎

didi35
3. mar 2009

súhlasím s aponchie - v bezkofeínovej je veľa chémie - dokonca ma na to upozornili v jednej dobrej kaviarni v BA...

Selektívna dekofeinácia

Pri tomto procese je použité selektívne rozpúšťadlo, v ktorom sa rozpúšťa iba kofeín. Ako rozpúšťadlo sa najčastejšie používa metylén chlorid, alebo etyl acetát. Najprv sa zrná zelenej kávy predparia a potom sa na približne desať hodín namočia do rozpúšťala. Po vylúhovaní kofeínu sa zrná vysušia a opäť preperú v pare aby tá úplne odstránila rozpúšťadlo. Dekofeináciu etyl acetátom niektorí autori radia k prírodným metódam, pretože etyl acetát môže byť izolovaný z ovocia a zeleniny. Na dekofeináciu sa však používa synteticky pripravený roztok.

http://www.kafe.sk/mletie-a-spracovanie/bezkofe...

bianca
3. mar 2009

ahojte

ja som v tehu kavu omedzila na minimum a ako som pisala hore mala som bezk.nescu,ale ked mi dr na nizky tlak povedal ze si mam dat doma denne kavu a ja som nanho vyrukovala s info o potrate(sama som si pri prvom tehotenstve potratom presla 😢 😢 😢 )tak sa mi len smial a vrak je na tych reciach asi tak 4% pravdy a ze sa vobec nemusim bat si dat jednu slapsiu kavicku

aponchie
3. mar 2009

binaca ja si taky myslim co tvuj lekar 😎

sonarisa
3. mar 2009

ahoj!
Taky jsem měla v těhu nízký tlak a tak jsem si tak jednou denně dala kafe s kofeinem - preso s hoooodně mlíkem.

Jeden odborník na kávu mi říkal, že se dá z normální mleté - ale kvalitní - kávy udělat bezkofejnové kafe. Je k tomu nutný presovač. Stačí překapat kafíčko pouhou minutu a bezkofejnové kafe je na světě. Opravdu, v té první minutce se tam nestačí vyluhovat ten kofein, nicméně kafe má výbornou chuť. Takhle ho pijou Italové, kteří do sebe kopou denně 10 - 20 káv.

Jinak se prodává i bezkofejnová mletá káva Jihlavanka.

Ale když jsem někde v restauraci, tak si nechám udělat bezkofejnovou kávu. A když vám řeknou, že jejich presovač to neumí, je to nesmysl, nevěřte jim a stůjte si za svým!

PS: taky jsem teď četla, že dle nějakého dlouhodobého výzkumu snižuje káva riziko kardiovaskulárních chorob a není to kofeinem obsaženým v kávě.

Tak milé kavařky, hodně zdaru a nenechte se odradit od piti kaaaaaaaaaaaaafíčka 🙂 🙂 🙂

ava
3. mar 2009

děvčátka, velmi dobrou bezkofeinovou kávičku si můžete koupit v Tchibu nebo v prodejnách OXALIS. Čerstvě vám ji namelou, je lahodná, nicméně výše popsaný postup odstraňování kofeinu /napsala didi35/ je stejný u všech takových káv, vč.fair traded! Pro odstranění kofeinu je totiž nutné zrno nejdříve chemicky narušit.

Otázka je, jestli není víc chemie v těch 3 in 1 apod., podívejte se na složení, je to samé éčko, aromata apod.Takže bych pila slabou normální kofeinovku, ale jen výjimečně, když už ta chuť nejde vydržet. Já piju kávu větš.o víkendu, když mám napečeno nebo máme návštěvu. Jinak piju Caro, je zdravé, ale chut kávy to bohužel moc nepřipomíná....

Co se týká zelených, černých a oolong čajů, je to stejné jako s kávou, účinná látky je stejná, jen se nazývá bud tein nebo kofein. Takže taky s mírou...zejména zelené čaje jsou velmi silně povzbuzující. Bohužel nám zbývají ty ovocňáky 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre