Bolesť hlavy v tehotenstve. Čo si na to môžem dať?

papula
24. nov 2006

Ahojte kocky chcela by som sa opytat v poslednej dobe mam take priserne bolesti hlavy,ze ma z toho ide porazit 😠 chcem sa opytat ci si mozem dat nejaku tabletku proti bolesti?Mala by som si skor lahnut a prespat to to mi vravel mudr. ale v praci to asi prespat nemozem 😖 uzivala ste niektora v tehu nejake lieky proti bolesti?

alcatko.j
24. nov 2006

Pap 😉

tady mas vse, co potrebujes, snad ti bude brzy lip 😉

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

mimi
24. nov 2006

papula,aj mna dost bolela hlava a brala som iba paralen,nic ine by si asi nemala,urcite nie ibuprofen.odpocinok urcite pomoze,ale ked pracujes to tazko.Pi dostatok tekutin.

ninocka
24. nov 2006

veru iba paralen a hlavne vela tekutin a dolezity je aj cerstvy vzduch

papula
autor
24. nov 2006

Ten paralen skusim,ale az ked to bude uplne nevyhnutne vela pijem a cerstvy vzduch mam mam pri svojom stole rozcapene okno tak nejako to prezijem dakujem ze rady 😉

slim
24. nov 2006

taky trpim migrenami ☹ a jsou to hnusny pocity skoro na zvraceni 😠
zabere mi vetsinou Panadol a jit si lehnout.

lienka79
25. nov 2006

Mala som podobny poblem tak cca od 12 tt.POkial si doma,naozaj to terba prespat, prip,studene obklady.
ale ak je bolest prilis velka, moze to stresovat aj babo..A moja doktorka aj gynekolog ma ubezpecili, ze paralen je bezpecny pre babatko...Take 1/2, prip.tabletku si kldudne daj

tonicka
25. nov 2006

Papula, uz len 2tt potom to prejde same, tak vydrz az teraz ku koncu ma zase obcas boli ale nie tak často. Ja som mala migrenu každý druhý den a taku učebnicovu, najprv nevidís, potom boli priserne hlava, potom sa povracias, potoj je trochu lepsie a potom znova az to prejde. ☹ Ale teraz je krasne na svete.

sofiela
17. mar 2007

cau baby, tak vidim, ze tuna sa uz dlho nepisalo- to nikoho uz neboli hlava/ ? Niezeby som niekomu priala, ale rada by som sa poradila. Ja mavam priserne takmer denne bolesti hlavy, dnes som presne 15 tt a niekedy sa to neda vydrzat- nemam chut do jedla a je mi az na vracanie, zle sa mi rozprava, sustredi, reaguje, pohybuje hlavou...poznate to...jeden den ma boli viac, iny menej, ale tento tyzden denne. Zijem v USA a vraj mozem brat Tylenol ( doma ako paralen )- rada by som sa opytala nejakej inej mamky alebo cakatelky, ci ho brala pocas tehotenstva. Mam male dievcatko a ozaj tazko sa jej venovat v takejto situacii..neviem, co ine sa da...lezat nemozem. Tak najma ostatnym zelam, aby vas hlava nebolela...

vava
18. mar 2007

Ahojte 🙂
Tak aj ja sa pridavam k "migrenickam". Niekde som citala, ze ak ste trpeli bolestami hlavy pred tehotenstvom, tak sa Vam to v tehotentśtve bud prehlbi alebo strati. Ja som prve tyzdne bola vystastnena, ze ma akosi dlho nebolela hlava, no a posledny mesiac sa mi to asi vsetko vratilo, lebo sa mi zda, ze je to dva krat castejsie ako predtym.
moj lekar mi prave teraz povedal, ze ak sa mam ja cely den stresovat a nedavat si ziaden liek, tak to nie je dobre a povedal, ze teraz si uz mozem dat aj tabletku (uz mam po prvom trimestri). Som sice doma, ale naozaj to neviem niekedy vydrzat. Dala som si asi dva krat doteraz.
Sofiela, ja mam Tylenol este z USA a je to mozno jediny liek, co mi zabera, takze som si ho dala tie dva razy....

sofiela
18. mar 2007

vava a mne prave Tylenol akosi nie- pise tam, ze kazde 2-3 hodiny jeden, ked tak boli, lenze ja sa bojim tak casto, mozno preto mi nezabral..kde si zila v USA? Ja som bolesti hlavy zacala mat az pri prvom tehu, ostali mi tie dva roky, kym som zase otehotnela a teraz mam horsie ako kedykolvek predtym...😢 nech nas to skoro prejde 😉

lasenka
18. mar 2007

ahoj sofiela
ty si uz v 16 tt? az teraz som si uvedomila, ako ten cas letiiii

sofiela
19. mar 2007

nooo😉 leti, leti...😉

lasenka
19. mar 2007

ako sa inac mas? stale ta pobolieva hlava?

sofiela
19. mar 2007

ano, ale nie vzdy rovnako- celkom je vsetko ine ako so Sofinkou a vsetko je tazsie. Dokonca som ani v sobotu neoslavovala, az v nedelu- taku som mala migrenu-myslim, ze to vtedy som tu aj prvykrat prispela. Mne sa uz zda, ze ked ma chvilu neboli, tak cudo 😉

katulka1
20. mar 2007

Ahoj Babenky, ja mám migrény od 6 rokov, práve snažilkujeme,tak ma táto téma zaujala. Čítala som, že ako prevencia sa môže kúpiť MagneB6, a existuje aj homeopatikum Cephyl, tak skúste vyskúšať 🙂 , veď to homeopatikum sa môže dať aj preventívne pri minimálnych náznakoch 😎 😎 😎

caira
30. jún 2007

ahojky, je tu nekdo kdo by mi rekl, jestli smim na bolest hlavy vzit alespon panadol? cely den mi tresti hlava a uz se to neda vydrzet ☹

andik
30. jún 2007

caira,byla jsem také v 5tt a ještě jsem ale netušila,že jsem těhulka.Měla jsem nějaké záněty a brala jsem antibiotika asi 14 dní.Malej se narodil naprosto v pořádku.I když jsem měla taky strach,že mu to ublíží.

Zkus nějaké homeopatika,partner at udělá masáž atd.Netroufnu si poradit,zda prášek vzít nebo ne.

skrecok
1. júl 2007

Ahoj Caira, aj ked som este nebola tehulka. Myslim si, ze pred uzitim panadolu najma pocas prveho trimestru sa treba poradit s lekarom.

lu777
7. júl 2007

ja muzu doporucit dve veci: studeny hadr na hlavu a nebo masticka Kosmín. je tam máta, levandule, eukalypt a tužebník, já to náhodou našla v nějaké "bylinkárně" a spolu s pitím a tím čerstvým vzduchem zatím vždycky pomohla..

petja
7. júl 2007

Kosmín je SKVĚLEJ!!! Nebo olej od Salusu Levandule neředěná,potírat spánky týl,jak kdo potřebuje,Tento olej si s sebou beru i do porodnice 😉

lyly
7. júl 2007

skuste vietnamsku masticku - urcite to poznate, taky balzamecek v malickej dozicke, stoji cca 15 sk, natierat spanky a celo a vela pit.

lu777
7. júl 2007

jo a ještě je dobrá aromalampička třeba s levandulí (jak říká Petja) nebo růží..
jinak další teď z hlavy nevím, ale je potřeba si zkontrolovat někde v chytrých knihách které aromaoleje jsou doporučené a které ne v některých obdobích těhotenství 😉

já mám aromalampičku ráda, protože mě i psychicky tak jako uklidní, ne jen odstraní bolest hlavy

alcatko.j
7. júl 2007

O bolesti v tehu bych mohla vypravet....

takze, vypatlala jsem aspon miliontristatisic tech vietnamskych masticek 😀
Mela jsem dovoleno 6x paralen denne, aleto jsem nebrala a v akutnich pripadech, cca1x za mesic) pul cipku INDOMETACINU.

A pit a pit apit, a tmu a klid a ticho a tmu a spat 😔

sweetberry
7. júl 2007

aj aj migreny ajk hovado ale po vysadeni hak je to lepsie veru

ritaklea
7. júl 2007

papula, citala som iba zaciatok. ale velmi ma zaujalo ze pracujes. manzela si nechala na materskej? 🙂

paska
7. júl 2007

xixi rita 😀 šak v novembri 2006 bola tehu malý má len mesiac 😀

ritaklea
7. júl 2007

jeeezis, vidis, to som si nevsimla. 😀 😀

bibinka
7. júl 2007

baby, ja mám dnes takú príšernú migrénu, celý deň spím, o malého sa staral manžel, chudák. navyše som akási nachcípaná, no des. teraz večer som riskla ešte pár hltov kávy, trochu mi pomohla. a hlavne mi pomohol MK,hi hi 😀

ritaklea
7. júl 2007

bibinka, mna tiez velakrat vytiahol z brindy MK 😀

ale vcera a dnes ma dost znicil. sa citim mizerne a mam pocit, ze sa somnou nik nebavi. ☹

ritaklea
7. júl 2007

no a k teme. ja som mavala po porode tiez par peknych migren. keby clovek vedel z coho to je. niekedy som ani nemohla otvorit oci.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre