Bolesť hlavy v tehotenstve. Čo si na to môžem dať?

papula
24. nov 2006

Ahojte kocky chcela by som sa opytat v poslednej dobe mam take priserne bolesti hlavy,ze ma z toho ide porazit 😠 chcem sa opytat ci si mozem dat nejaku tabletku proti bolesti?Mala by som si skor lahnut a prespat to to mi vravel mudr. ale v praci to asi prespat nemozem 😖 uzivala ste niektora v tehu nejake lieky proti bolesti?

bibinka
7. júl 2007

aj ja som mala migrošku po pôrode, to bolo žúžo. no ale čo sa so mnou dnes deje, to je sila. pomaly si začínam namýšľať, že o chvíľu porodím.ešte že nemám doma tlakomer, to by som asi neprežila keby som si videla tie hodnoty tlaku...

ritaklea
7. júl 2007

bibinka, ak je to tlakom tak hlavne klud a oddychovat. 😉

bibinka
7. júl 2007

asi mám fakt nízky tlak, aj v poradni mám vždy do 105/70. a pri migréne mi zatláča oči na spanie, bože, už som asi hypochonder. migrény som mávala pravidelne na strednej škole, potom to ustúpilo, no a teraz sa znovu hlási, mrška jedna. myslím, že je to aj tým počasím, som dosť meteosenzitívna. no nič, asi idem haji haji.pa.

ritaklea
7. júl 2007

bibinka, ach tak, to je nizky. tak to si potom radsej zasportuj, nech stupne ako slak.

presne tento problem som mala aj ja na strednej.

kitty68
8. júl 2007

Ahojte babky,
Ja uz se 3 den ulivam z prace, kvuli hlavy. Nejdriv se mi v praci jen tak zatocilo a uz me manzel vezl domu.
Mela js jeden paralen, ale nezabral, tak uz ani nezkousim brat dalsi.
Asi to mam jak bibinka od tlaku naposledy js mela 100/68.

emjee
8. jún 2008

jasminka • 5tt • Včera o 23:07
ahojte, ako riesite, ked vas zacne boliet hlava? viem, ze ziadny ibalgin ani nimesil sa nesmie a to mi hned zvyklo zabrat...dikes

claudinka • 27tt • Včera o 23:21
ja idem vacsinou spat.. a to mi pomoze.. vobec sa nemusis bat dat si ibalgin tusim alebo paralen, teraz neviem, ktore z tych dvoch sa odporuca, tusim ibalgin, ale ja sa vzdy kvoli malinkemu prekonam a nedam si.. i ked to nic zevraj nespravi a nijakym sposobom neublizi..

bzucinka • Dnes o 06:30
Mna ked boli hlava tak zväcsa jedna strana - od cela cez oko, nos, zuby az do krcnej chrbtice. No, ja teraz lieky neberiem. (a to mavam aj nieco ako migrenu) :( Mam sa skor odsledovanu, zhruba viem kedy je aka pricina. Castokrat je to, ze sa "zabudnem" najest,alebo napit, alebo sa zabudnem a jem do prasknutia 🙂.aj niektore potraviny mi nerobia dobre na hlavicku makovicku. Obcas pomaha spanok (aj ked zaspat je zazrak), sex (pre niekoho s bolehlavom nepredstavitelne) 🙂, obcas mi skodi slniecko tak zaleziem, niekedy staci sa napit tekutiny s kofeinom (lebo mam nizky tlak). A vnutorny stres mi robi bolehlav, ale kazdy vie, ze toho sa je tazko zbavit. Takze posledne tyzdne som mala bolehlavu vyse hlavy 🙂 Jasne, ze ma bolest hlavy neprejde, ale sem-tam sa mi podari ju utlmit... Tak v konecnom dosledku som asi neporadila 😀

andy21 • 14tt • Dnes o 09:24
Ahoj holky, mě také strašně často bolí hlava, i mně pomáhá kofein, slabý kafíčko a je po bolesti...pak čerstvý vzduch a hodně pít, ale někdynepomůže nic, taky si holky protahujte krční páteř, hlavu, někdy mi to přijde, že tomám od ztuhlých svalů..... 😖

moni1412 • 1d • Dnes o 09:51
baby na bolest hlavy v tehu by sa mohlo asi aj homeopatikum cephyl. Myslim ze v 3.trimestri sa az nemoze 😉

lubkagaa • 37tt • Dnes o 10:10
ahojte babenky, mne velmi pomaha, ked mi manzel pomasiruje ruky - myslim tym od laktov smer k dlaniam po vnutrnej casti...a tiez obcas sprcha a hned si ist lahnut, ja som prvy trimester nechcela brat ziadne lieky, tak som si proste vzdy radsej isla lahnut, ked sa dalo.

felixko • 26tt • Dnes o 10:47
ahojte. ja som trpela bolesťami hlavy približne do 18tt. mala som 3týždňovú bolesť hlavy, ktorú som nevedela stopnúť inak, ako liekmi. začínala sa tak nevinne, až sa vystupňovala do poriadnej migrény, že som až plakala od bolesti. dva alebo trikrát som bola nútená dať si Paralen, potom aj Ibalgin, pretože ani spánok nepomáhal a ráno som sa budila s tým, že ma hlava bolí znovu. Potom som ale na príčinu bolesti prišla, pravidelne som sa naparovala nad slanou vodou, dávala som si kvapky Mar Plus s výťažkom z morskej soli - kvôli opuchu nosnej sliznice a myslím, že bolesť hlavy vyvolal práve opuch nosnej sliznice. odvtedy, ak zacítim len miernu bolesť hlavy, dávam kvapky.

bianca • 23tt • Dnes o 10:49
ahojte.ja som mala tiez bolesti hlavy a dr.mi povedla ze Paralen je ok tak som si vzdy dala poloviku 5OO-ky

karot
5. sep 2008

Mám dotaz:
"Je normální,abych půl roku v tahu trpěla na ranní a večerní bolesti hlavy(+motolice,když se víc unavím)? "😕
Nikdy jsem s tím problémy neměla někdy si fakt připadám dost vyflusaná,ikdyž se v noci relativně dobře vyspím. 😅
Je mi 27 a připadá mi to dost brzy na to,abych byla bez energie. 😅
Co mám dělat,abych se cítila zase jako "za mlada"(před těhu)?

macanet
5. sep 2008

Od porodu Adélky mám migrény a nikdy jsem na bolesti hlavy netrpěla"pouze motání hlavy z nízkého tlaku" Tento týden dostávám zabrat ☹ Taky dobře spím a vyspím se , 27 je mi taky, tak nevím 😖 Bolest je to hnusná vystřeluje to až do očí 😠

karot
5. sep 2008

Hm,...............to je teda supet. 😅
Mě to zase vystřeluje do spánků(někdy i cejtím,jak mi pulsujou 😅 )a občas mám pocit,že mi hučí v hlavě. 😖
Takže to je migréna?.................... 😕

lila794
5. sep 2008

Neviem, ci to tu uz niekto pisal, nechce sa mi to cele citat, ale existuju tabletky pre tehotne proti migrene - zazvorove - Ginger.

mywiel
7. sep 2008

Mna super pomohla akupunktura, kedze ja velmi nie som za lieky a v tehu uz vobec nie... 😔

andream.
8. sep 2008

ahojky holky potřebuju poradit bolí mě občas hlava, tedy občas je tak jednoutýdně nebo až 14 dní . Beru si paralen 2 najednou, ale občas mě bolí hlava jeden den, a pak třeba hned za 2 dni znovu tak si je beru zase. Myslíte že to nevadí???

krasulka
8. sep 2008

andream, no paralen je jediny liek ktory sa moze pocas tehu a kojenia,ale dva naraz by som si nedavalaa tiez nie velmi casto. Mna tiez bolieva hlava a tento tyzden som si dala uplne prvy liek od zaciatku tehotenstva, tiez paralen.Ale ja co mam osvedcene na bolesto hlavy je Francovka Lesana, daj si to na kapesnik a na hlavu, aj krk si s tym potri a spankovu cast, to ti tu bolest vystipe. Dalsi prostriedok ktory mi v tehotenstve na hlavu zabral je: Uvar si kavu a vytlac dotoho citronovu stavu. Snad som trosku pomohla, mne to zabera

bianus
8. sep 2008

andream: aj mna bolieva hlava, ale neberiem nic...vydrzim to kvoli malickemu a ono to vzdy prejde, aj ked sa potrapim 😒

shela
8. sep 2008

bianus...ja som pri prvom babu mala tiez strasne bolesti hlavy...migreny som mala aj 2-3 krat do tyzdna co som len zvracala...skusala som aj lieky ale nic nepomahalo...pri pravej migrene ti nepoze nic ani svatena voda 😖 (iba fakt lieky urcene na migreny-co sa v tehu nesmu uzivat) len to nejako vydrz po tom 7 mesiaci sa to da opat do normalu...

campi
8. sep 2008

Je mi vás moc líto. Mně bolela hlava v sobotu a myslela jsem, že se zblázním. Až jsem z toho zvracela. Myslím, že mi pomohla Francovka Alpa mast, jak píše krasulka - na spánky a za krk. Dala jsem si sice půlku paralenu (dva najednou se mi zdá doopravdy hodně), ale nemyslím, že by pomohl.

Často je bolest způsobená zablokovanou krční páteří, proto je důležité dělat pravidelně cviky protahující svalstvo za krkem, ramena a zajít občas na speciální masáž pro těhotné.

Držím palce, ať Vás hlava moc nebolí. V takových okamžicích si vždycky říkám, jak moc mi ibalgin chybí, ale nedala bych si ho.

vanilka2612
8. sep 2008

Ahojte,,no mna pravidelne a neskutocne boli hlava.Teraz v poslednom case kazdy den ☹ , pred spanim, rano ked sa zobudim, stale.Kava mi absolutne nepomaha, aj pijem dostatok tekutin ale nic.Zatial som nebralal ziadnu tabletku ale chystam sa s tym k lekarke.Neviete, co moze pomoct?

andream.
9. sep 2008

nu jo holčiny ale mě to povolila gyndařka, že můžu 2 najednou že jeden v.bec nepomůže. tak já nevím, nic jiného mi totiž nepomáhá. tak nevím co mám dělat.

emjee
12. jan 2009

jasom • 24tt • Dnes o 10:49
Ahojte baby ktore zapasite s bolestou hlavy v tehotenstve, nemate nejake tipy ako zmiernit bolest hlavy?

tehula • 18tt • Dnes o 11:00
Ahoj, ja som nejako v tehu zacala trpiet migrenami. Najma v 1.trimestri to bolo hrozne, lebo ani ziaden liek, no horor.
Teraz ked ma to chyti, tak si dam ibalgin, ak je to neznesitelne.......ono mi totiz nic nezaberie, a dokaze to pretrvavat aj niekolko dni v kuse. S bolestou zaspim, ale zobudim sa a bolest pretrvava.
V 3.trimestri neviem, co zas budem, lebo vtedy sa opat ibalgin nesmie davat.

jasom • 24tt • Dnes o 11:30
tehula: ja to pravdepodobne mam z krcnej chrbtice, bola som i neurologa a ten mi dal iba paralen a nejaku injekciu a ze inak mi pomoct nemoze. Rozmyslam ze pojdem na nejaku lahku masaz. Ja som nikdy nemavala bolest hlavy ani migrany ale je to neskutocne ako pises, idem spat a ked sa zobudim tak bolest pretrvava

juliankaaa • snž • Dnes o 12:23
no ja mavam migreny, zatial uzivam Flector a velmi mi pomaha, do polhodinky ma hlava prestane boliet. moze sa uzivat len do 6.mesiaca(neviem co budem uzivat potom ), mam to potvrdene neurologom, ale je len na predpis, ale skusit ho mozes, myslim ze by ti pomohol

jasom • 24tt • Dnes o 13:02
juliankaa: ja som dnes bola u neurologa a ten mi nedal nic na migrenu neviem ci je to aj migrena
ja by som skro prijala nejake tipy bez liekov

tehula • 18tt • Dnes o 13:26
ja migrenu poznam, mavala som aj pred tehu, ale len raz za uhorsky rok.

jasom: ja velmi nie som masazovy typ a neviem, ci by som to zrovna isla riesit k nejakym sarlatanom. A co lekar?

jasom • 24tt • Dnes o 13:52
Ved to ze lekar mi dal nejaku injekciu do svalu a povedal ze ked sa mi ulavi tak mam o 10 dni prist ale akurat ma hlava boli 2x viac. A inak ani obvodak ani neurolog - jednoducho mi povedali ze ked som tehu tak teraz so mnou vela nespravia

grajcaricka
12. jan 2009

Ahojte všetky, prosím vás poraďe alebo ma aspoň upokojte!Trpím migrénami už 10 rokov. Prešla som tiež už niekoľkými liekmi cez praobyčajný PARALEN, ALNAGÓN a IBALGIN, ktoré sú už pre mňa ako vzduch, jednoducho migréna ich ignoruje. Jedine známe triptany si s ňou poradia. Najskôr to bol ZOMIG a teraz je to už asi rok MAXALT, bez ktorého sa nepohnem z domu. Momentálne som po polročnom úsilí v 6 t.t. a prekonala som 2x migrénu a to včera a pred včerom. Počas plánovania tehotenstva som sa radila ako s neurológom tak i s gynekológom a Maxalt mi doporučili normálne ako záchrannú liečbu pri vyskytnutí migrény aj počas tehotenstva. Takže som si pri zácvate migrény pred včerom dala po dlhšom zvažovaní pol tabletky MAXALTU a migréna odstúpila, ale na druhý deň sa ozvala yase a to som si už liek nedala ale trpela som 20 hodín bolesti. Len ako všade čítam, nikde sa ten Maxalt v tehotenstve nedoporučuje, tak neviem prečo mi lekári povedali, že si ho mám podať pretože sama migréna môže byť pre tehotenstvo horšia ako daný liek. Som z toho zmätená a samozrejme mám teraz výčitky, že som si tú polovičku Maxaltu podala. A čo keď sa mi migréna bude vyskytovať naďalej aj počas tehotenstva, ako to mám riešiť? Mám z toho hlavu v smútku.

janika7
14. jan 2009

Ahoj, asi bych dala radu doktora a ne na pribalovy letak. Farmaceuticky firmy se chrani pred spotrebitelskyma zalobama a kdyby to slo, tak napisou i na Haslerky, ze nejsou vhodny pro tehule... Me chytla migrena v tehu jen jednou a trvala 3 dny. Za tu dobu jsem mela jen asi 3 paraleny a pak jsem si hlavu mazala bylinkovym olejickem od Justu. Chapu, ze to neni nic moc, ale snad te uklidni, ze v tehu se telo meni a ze by ty migreny mohly ustoupit. V kazdym pripade bych si ale od doktora nechala napsat leky do zasoby, aby kdyz to prijde, jsi mela neco schvalenyho, co ti zabere.

liki205
31. mar 2009

Ja mám bolesti hlavy vždy ráno ked sa zobudím, a pritom mám spím maximláne zdravo, ale tie bolesti hlavy sa mi javia len teraz posledný ,mesiac, ale zase už ked sa zobudím, vstanem idem do práce tak bolesť ustúpi ... No neviem jak si mám pomôcť, poradite???

jeudi
31. mar 2009

me hlava boli od zacatku tehu kazdy den.lekarka mi na to nic nerekla jen ze si mam vzit paralen ☹ 😠

perla200
31. mar 2009

aj mna bolieva hlava často, a riešim to 1/4 paralenu....ale to je z tlaku, paralen môžem nie?

tvoja.mima
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jaja003
31. mar 2009

mna ked boli hlava tak uz tak poriadne, ze ani spat sa mi neda.. pomaha mi natahovanie na fitlopte, rozcvicenie krcnej chrbtice a musim si davat pozor na pravidelnu stravu a pitie... zatial som to vydrzala bez tabletky.. najdlhsie ma bolela dva dni 😖

jana.cb
31. mar 2009

Ahojky holky jsen jsem nasla tohle tema a tak vam sem jen prihodim svuj nazor a zkusenost ohledne boleni hlavy 😉 me od samyho zacatku tehu zacala desne bolet hlava ale uplne migrenoidne tak cca 4x do tydne jnak pred tim jsem nikdy netrpela na bolest hlavy nijak vse bylo ok az v tehu jenze to byly desny stavy ....ja chtela umrit az z toho protoze ani Paralen ci panadol co mi byl povolen na to brat tak nepomahal moc jen to zmirnil ale pak zase ...no Dr to resili a nic nevyresili az pak mi jednou otekl kotnik a mela jsem ho jako bambuli no a obvodacka me poslala do nemocnice s tim ze to muze byt zacinajici tromboza nebo s tema bolestma taky zacatek roztrousene sklerozy coz se projevuje hlavne v tehu a uz i dva pripady ona mela takze sjem cela ubrecena se sebrala a jela do nemocnice kde si me okamzite nechali.
Byla jsem tam tyden a prosla jsem snad vsema oddeleni ma Budejcky nemocnice ..neurologie ..kardiologie...gynekologie - lezela jsem na rizikaci, pak endokrinologie...hematologie ...ocni... apod. az pak kdyz mi udelali vsechna potrebna vysetreni ktera byla negativni diky bohu tak jako z tech vsech vysledku krve a moci zjistili ze mam snizeny hodnoty zeleza a drasliku takze mi nasadili tyhle dve veci a od ty doby jsme plne ok 😉 tudiz stacilo udelat blbou meneralogii coz udela kazdej DR a kazda laborka skoro na pockani a jde se snadno zbavit bolesti 😉 na jednu stranu jsem rada ze jsem tam lezela a vim ze jsem prosla vsim co jsem jen mohla mit a ze jsem ok protoze predstava RS me fakt dostala nebo trombozy ale taky jsem rada ze to vyresilo muj problem s bolesti hlavy 😉
Takze pokud mate neco podobnyho tak pozadejte svyho Dr at vam necha udelat mineralogii a od ty se odviji hodne veci hlavne budete vedet ze vase mimco ma vsechny vitaminy a mineraly co mit ma 😉

shpirti
31. mar 2009

ahoj,ja mavam tiez hrozne migreny!niekedy to je neznesitelne a trvaju mi aj3dni bez prestavky ☹ od zaciatku som si myslela,ze nemozem brat absolut.ziadne lieky!vcera mi lekar povedal,ze uplne kludne mozem tachifludec,tak sa velmi tesim,neviem ci to je aj na slovensku,mozno pod inym menom,ale je to super:na bolesti hlavy,nachladenie,teploty... 😉

tehotna
6. jan 2010

ahojte, mna taktiež strááášne bolieva hlava, ale mne narozdiel od vás, nič nedovolili užívať, ani paralen, ani ibuprofen, nič, len nech vydržím. Nemám žiadne problémy, len tá bolesť hlavy, je neznesiteľná...Ja som sa snažila si stále ľahnúť, keď ma bolí, ale ani to nie je dobré, lebo keď som vstala, bolo to ešte horšie...Jem, pijem, chodím na prechádzky, ale nič nezaberá. Myslíte, že mi poradia aj v lekárni niečo na hlavu?

vefi89
6. jan 2010

tehotna a prečo nesmieš paralen??veď ten je asi jediný dovolený a neškodný.
A skúšala si čínsk masť??alebo si alpou potri medzi obočím, mne aj to pomáha a trošku si to vymsíruj 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre