Bolesť hlavy v tehotenstve. Čo si na to môžem dať?

papula
24. nov 2006

Ahojte kocky chcela by som sa opytat v poslednej dobe mam take priserne bolesti hlavy,ze ma z toho ide porazit 😠 chcem sa opytat ci si mozem dat nejaku tabletku proti bolesti?Mala by som si skor lahnut a prespat to to mi vravel mudr. ale v praci to asi prespat nemozem 😖 uzivala ste niektora v tehu nejake lieky proti bolesti?

dreamko
7. jan 2010

ahojky..vidím, že nie som sama.ja odkedy sa pamatam mávam bolesť hlavy.ja užívam flector-ten mam na predpis.a tiez paralen.ale ten mi velmi nezaberie. ten flector sa nesmie len v poslednych mesiacoch.ked som sa na to hned na zaciatku teho pytala tak mi povedal ked nie je v poho mamicka ako moze byt mimi. aj ked je pravda ze ked to na mna pride tak po tych rokoch viem kedy mi tabletka zaberie a kedy nie. Niekedy mi staci taka jemna masaz chrbtice.

lucisa
7. jan 2010

ahoj, nečetla jsem celou diskusi, jen konec. já mám taky bolesti hlavy, mám navíc nízký tlak, tak stačí když hapruje počasí a je mi zle. vždycky se to snažím vydržet co to nejvíc jde nebo to zaspat, až tedy jsem v poslední fázi sáhla po paralenu.
když mě však kolem 25 tt chytla záda a neuměla se hýbat, na neurologii mi řekli, že paralen raději nebrat, protože prý jde na játra, lepší je sáhnout po ibuprofenu. a to jsem si myslela, že ten je mnohem silnější a nebezpečnější.
ale je taky fakt, že jsem se někde dočetla, že dr. někdy paralenem zbytečně těhulky straší, ale zase, na každém šprochu... takže pokud to jen trochu jde, raději žádné léky.

mici111
7. jan 2010

no kocky, ja mavam tiez bolesti hlavy..a som z toho uz mierne paf, co sa tyka tych tabletiek..niekto hovori ze paralen je v pohode, iny zasa ze nie, ibalgin je tiez v pohode..a kto sa v tom ma vyznat?? ja radsej neberiem nic, ale uz zoparkrat som mala taku migrenu ze som si dala ten paralen a raz dokonca aj ibalgin...to som uz nevedela vydrzat...

tiriel
16. jan 2010

idem si vas prečíta,ja som mavala migreny v bežnom živote dosť často,som taka nejaka meteosenzitivna, ale v prvom tehu som ani nevedela ,že mam hlavu. myslela som,že to automaticky v tehu prestavaju migreny a teraz v druhom ma už 4x bolela hlava a nič nepomaha 😔

simonka28
16. jan 2010

ahojte kocky.pridavam sa k vam,akurat pred hodkou ma chytila hnusna migrena,zacina mi byt az na zvracanie ☹ mam tiez nizky tlak90/50 a pod!tiez cakam do poslednej chvile nech sa to ukludni ale je to hruuza! 😠

tiriel
16. jan 2010

ja by som aj pila viac,ale to lietanie na wecko potom ma privádza do ešte väčšej migreny

simonka28
16. jan 2010

mner uz zasa niekedy ani pit nechuti ☹

lindda
16. jan 2010

baby aj ja mam casto bolesti hlavy a od 27 decenbra ma do minuleho tyzdna obden bolelel hlavu uz som myslela ,ze sa zblaznim mne jedine co zabera je brufen a to iba na chvilku a polarni medved taka vedicka maju ju vlekarni netriem si celo spanky a krk ale pretrpiet ,,,,

simonka28
16. jan 2010

uz aby to malicke bolo na svete a mozem si dat s kludom tabletu 😒

lindda
16. jan 2010

baby davajte si tu vodicku mne veeelmi v tehu pomohla uvidite ,ze mam pravdu !! 😉

simonka28
16. jan 2010

toho medvedika polarneho?

hancas
16. jan 2010

mě když bolí hlava a mám migrénu dávala jsem si alpu gel na čelo a na spánky pomohlo to

lindda
17. jan 2010

Ano taka vodicka maju rozne velkosti je to ovela silnejsie ako alpa a hlavne prirodne nic chemicke mne to pomaha uz 20r naozaj treba si to poriadne natriet a lahnut opakovat aj viac krat akurat ten co nemam rad vonu eukaliptu by mu to mohlo vadit ,ale ja si to neviem vynachvalit vazne 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre