Bylinky v tehotenstve. Ktoré sa nesmú?

hudy
11. aug 2006

Ahojte tehulky, počula som, že sa v tehotenstve nemôžu piť niektoré bylinkové čaje? Viete niektorá, ktoré bylinky sa nesmú? Ďakujem za odpovede.

syslica
7. júl 2011

@lussy211 Všeobecne platí, že všetko s mierou: ja som počas dvoch tehotenstiev pokojne pila čaj z vlastnoručne vypestovanej medovky aj mäty - občas - a nič sa nestalo. keď však moja švagriná potratila, doktori ju presviedčali, že je to zo šalviovej minerálky 😒 Lenže to by jej ozaj musela vypiť hektolitre, presne ako píšeš...a aj tak sa mi to nevidí, lebo s tou šalviovou minerálkou je to presne ako vo vtipe o slávičej paštéte, ktorú vyrábajú v pomere 1 slávik : 1 kôň 😀

lussy211
7. júl 2011

:DNo to si presne vystihla, ono je to tak keď lekári nevedia prečo vyhovoria sa aj na taú kravinu ako si napísala vyššie🙂Popravde ja som si tiež veselo pila mätu a nič sa našťastie nestalo, ale radšej ju obmedzím z 2 l na dve šálky:DNo kto vedel že mäta:D

erika2010
4. okt 2011

kamilkovy caj sa moze pit, pomaha to na lepsi pohyb criev, lebo v tehotenstve ich mame spomalene a tak aj vyprazdnovanie, aby nebolo narocne, lebo by sa nemalo tlacit (je to presne to iste, ako bude pri porode a zbytocnym tlacenim sa mozu narusit svalove spoje v panve), vacsia salka denne neuskodi 🙂

gazovicka
7. okt 2011

ahojte... neviete niekto ako je to s feniklovym cajom? tu som kdesi vycitala v zozname bylin, ze by sa mal s mierou fenikel iba pri vareni... to ozaj? preco potom deticky mozu pit feniklovy caj? nemoze sa ani pocas tehotenstva ani pocas kojenia?

lunnka
26. okt 2011

ahojte pijem len ovocne caje, uz mi idu krkom, tak mi mm kupil ovocno-bylinny winter time..je so skoricou a korenim (ide prevazne o aromu), sipky, ibistek. Teraz ked je vonku chladno mam takuuu chut, nemoze mi ta skorica a korenie uskodit? Viem asi co odpoviete ale zicher je zicher 🙂

katkamyska
26. okt 2011

ahojte, no ja tiež radšej poväčšine pijem len tie ovocné čaje, i ked sestra mi hovorila,že čítala aký bordel ide do tých ovocných, tak neviem. kamoška mi doniesla z výstavy nejaký bylinkový pre tehotné, tak pijem momentálne to ale striedam s ovocnými 🙂)

lucia375
26. okt 2011

@lunnka Aj ja pijem winter time. Je strasne dobrý. Ja mám rada také vonavé a čo budem teraz pit. Sem tam si dám aj šálku bylinkového ale viac menej len ovocné.

lunnka
27. okt 2011

@lucia375 no chut som nan mala, ale ked som ho dopila, musela som dat salku aj so sackom co najdalej odomna, ta tuha vone skorice mi zacala prekazat :D co uz so mnou .. presne tak- v rozumnom mnozstve nemoze vadit. Moja kamoska pila zvesela aj cierny a ma krasneho chlapca. teraz fungujem na cistej vode s citronom 🙂

kvet_inka
29. nov 2011

No ovocné čaje sú fajn, ale často sú plné é-čiek. Milujem roibos a našťastie sa môže. Bylinky nemusím, ale ked som prechladla... tak som našla túto stránku a dosťv mi pomohla? http://bylinky.biz/liecitel/tehotenstvo.htm

eyael
29. nov 2011

ahoj holky, koupila jsem si čaj na snížení vysokého tlaku a odvodnění - součástí je i třezalka tečkovaná. Na netu jsem se dočetla, že na lidech není vyzkoušená, ale že u zvířat způsobovala v určitém množství děložní stahy, tj. se v těhu nedoporučuje aby nevyvolala předčasný porod-potrat. Nevíte, jaké je nějaké limitní množství, kdy už může třezalka škodit? V tomhle čaji jí je 0.3g na jeden sáček - 1,5g, tj. 20%?

iviqa
6. feb 2012

Ahoj kocky, ja som stale pila bylinkove caje a ani v tehotenstve sa ich neviem celkom vzdat....Ovocne mi velmi nechutia a cierny som vyradila. Pijem zihlavovy caj takmer kazdy den. Je to vyborny zdroj vitaminov, mineralov, zeleza a vapnika. Striedam to s rooibosom a harmancekom. Varim si aj sipkovy caj z vlastnorucne nazberanych sipok, lebo tie kupene sipkove caje obsahuju 51% ibiska a ten by sa v tehotenstve velmi nemal. Navyse sipky obsahuju vela vitaminu C a ten sa v tejto zime zide... A od smadu odporucam vlaznu vodu s citronom.. 🙂

miksaangelina
24. feb 2012

@adetka
mne moja gynekologicka zeleny caj odporucila v podstate ako nahrazku za kavu,
ked sa budem citit unavena a pravdaze neluhovat caj viac ako 3minuty, bo potom utlnuje.
cierny caj mi neodporucila cisto z traviacich dovodov, nie preto, ze by bol pre babo nebezpecny
btw. sme v 11.tyzdni a vse je ok

bubla30
27. feb 2012

baby, podla mna sa netreba báť- ak si dáte šálku čaju denne, neublíži. mne gynda povedala, že to by som ho musela piť na litre, aby plodu ublížil. Ja si dám, na aký mám chuť- keďže sa mi pomenili chute a veci, ktoré som mala rada, už nemusím, dám si aspon to, čo mi chutí. veď obmedzení by bolo toľko, že by sme nič nejedli ani nepili- ja si dám aj jednu slabú kávu denne, aj pol pohára vínka, keď mi veľmi chutí. Riadim sa intuíciou a tá ma, verím, nesklame.

michaela5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tete
15. mar 2012

Ahojte viem, ze tato tema je o bylinkách ale chcem sa opytat ci mozem uzivat Bkomplex forte?

michaela5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janie80
15. júl 2012

Ahojte, chcem sa opytat, aky bylinkovy caj si mozem dat na bolestive prehltanie? 😔 😕

katusinka
15. júl 2012

poradte pomzoe mi repik na cojaviem co to je zapal vonkajsich pohl. organov???zajtra idem ku gynke ale neublizi to babetku ten vonkajsi zapal?dakujem za odpovede budem velmi rada

lamiaaa
30. júl 2012

Nečetla jsem celou diskuzi, tak nevím, jestli už to tu nebylo řečeno, pokud ano, předem se omlouvám. Určitě nesmíš šalvěj a sennový list.

eperinko
31. júl 2012

@expertka8 chcel by som sa opytat ci moja priatelka moze pri chripke v tehotenstve kloktat salviu.dakujem

ladybirdie
14. sep 2012

ahojte,
chcem sa spytat: som trosku prechladnuta a kupila som sipkovy caj (zn.popradsky caj). No v tom je aj kvet ibisteka, co som citala, ze sa nesmie v 1.trimestri (som v 12. tyzdni). Ma niekto take skusenosti? Pila niektora z vas pocas tehu ten caj?

garicka
17. okt 2012

ahojte, môžem v tehu čaj na imunitu s echinaceou?

kikuleenka
21. okt 2012

ahojte, dobry chlanok ohladom odporucanych/neodporucanych bylin, cajov a napojov v tehotenstve najdete tu: http://www.fertility.sk/tehotenstvo/stravovanie... (su tam aj konkretne informacie, preco su a preco nie su tie ktore bylinky vhodne, tiez dalsie odporucania k napojom)

handart1
10. jan 2013

ahoj baby, veľmi dobrá diskusia bola včera ohľadom byliniek v tehotenstve tu:
https://www.facebook.com/BabickinaZahrada
ktoré sa odporúčajú na ľahší pôrod a j tie, ktoré sú doslova nevhodné....

lussy23
11. jan 2013

prečo sú niektoré nevhodné? čo by sa mohlo stať? veď bylinky sú zdravé a keď niektoré fajčia a babu nič nie je, prečo by s anemohli bylinky?

kivinka
11. jan 2013

@lussy23 salvia obsahuje v malom mnozstve jedovatu zluceninu, ktora tebe neuskodi (kedze je jej malo) ale babo je citlive uz aj na taketo mnozstva. medovka sa celkovo nema pit dlhodobo (ani ked niesi tehotna), kvoli jej ucinku na stitnu zlazu. dalej viacere bylinky sposobuju zvysene prekrvenie svalov panvoveho dna...

mamkaborka
1. feb 2013

@ninocka

Ja som sa na to isté pýtala lekárky, poovedala, že kým si nedám liter denne, že mi až srdce bude búšiť, nič proti tomu nemá. Takže raná šálka čierneho čaju zostane ranným rituálom aj nadaľej=)a na kávu mi povedala, že kľudne 1-2 denne...asi to netreba s ničím prehánať, ale ani sa z tehotenstva zblázniť, no nie?=)

livocka21
5. feb 2013

mate niektora skusenosti so zihlavovym cajom??? mama mi ho odporuca, pretoze riedi krv a ja mam zvysenu zrazanlivost...je zname nejake riziko súvisiace so žihľavou?

kivinka
9. feb 2013

@livocka21 neviem, ci je zname dake riziko spojene s tehotenstvom, ale celkovo sa pre vysoky obsah stavelanov neodporuca pit dlhodobo. tiez sa nema davat malym detom. takze ak si ho das raz za cas, nic sa nestane, ale opatrne s nim

livocka21
9. feb 2013

@kivinka oki 🙂 dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre