Bylinky v tehotenstve. Ktoré sa nesmú?

hudy
11. aug 2006

Ahojte tehulky, počula som, že sa v tehotenstve nemôžu piť niektoré bylinkové čaje? Viete niektorá, ktoré bylinky sa nesmú? Ďakujem za odpovede.

mimushiatko
25. feb 2013

@ninocka zeleny čaj sa nesmie tiež 🙂 neviem prečo ale čitala som to už viac krat že nie 🙂

letadlo13
20. mar 2013

Doporučuje se pít čaj z malinového listí. Koupí se v lékárně nebo zdravé výživě. Mě ho doporučili na něco jiného a ve zdravých výživách se ptali, jestli jsem těhotná, až pak jsem pochopila, že to je vysloveně babský čaj 🙂

schnupi
26. mar 2013

ke konci těhotenství by se taky neměl ve velkém množství zázvor, způsobuje silné překrvení pán. dna Narazila jsem na to náhodou, ale možná už to tady někdo zmiňoval v průběhu diskuze 🙂

leikkka
12. máj 2013

já jsem pila jen čaje pro těhotné a do jídla jsem žádné bylinky nedávala, na netu seznamy jsou a dobře rozdělené co kdy ano a co kdy ne a proč

jana1777
22. máj 2013

ahojte chcela by som sa opýtať som v 6tt ešte pred otehotnením som užívala Centrum materna , ktorý obsahuje kyselinu listovú a doktor mi ešte naordinoval 2 krát denne kyselinu listovú, nemôžem sa predávkovať? Ďakujem 😉

monkriz
27. máj 2013

@jana1777 Ahoj, kyselinou listovou se nedá předávkovat. Jen mně přijde zvláštní, že jí máš jíst tolik... 😒

sbear
7. jún 2013

Ahojte, chcem sa opytat ci sa v prvom mesiaci tehotenstva moze pit klasicky oblickovy caj v terapeutickych davkach, cize 4x za den: zlatobyľ obyčajná - 2 diely\r\n\r\n- praslička roľná - 1 diel\r\n\r\n- stavikrv vtáčia - 1 diel
Predpisal mi ho lekar, pijem ho prvy tyzden, no mam tusenie, ci nie som tehotna iba nejaky 2tyzden

evcounek
7. jún 2013

@jana1777 a bereš 400 nebo 800? já beru 400 a mám brát 2prášky. Kamarádka měla problémy donosit mimi (vždy do 3měsíce potratila) pak jí dr. dělal nějaké testy a zjistli, že má málo listovky. musela jíst myslím 3x denně kys listovou 800. no a má 2 kluky jako buky asi 1,5 roku za sebou 😀

jana1777
8. jún 2013

ja beriem 400 a tiež mám brať 2 krát denne ešte... tak potom som rada... 😉

jana1777
8. jún 2013

@monkriz no však aj ja som sa tomu čudovala.... jeden lekár mi totiž odpovedal, že je to zbytočné kumulovať, aby som brala len tie čo mi predpísal môj lekár.. tak neviem, no, ... 😒

adrianai
10. sep 2013

Ahojte baby,
malá nastúpila do škôlky a samozrejme hneď prišli aj soplíky, ja nebývam chorá, ale zásadne vždy to od malej chytím - hlavne na hrdlo mi to sadne...dávam si preto tento sirup http://www.koreninovazahrada.sk/product_info.ph..., myslíte, že môžem v pohode? Pýtala som sa v lekárni, ale nevideli zloženie, ale že keď nieje uvedené, že je to nevhodné pre tehotné, tak ho môžem...No minule ma dosť pobolievalo brucho, tak som sa zľakla, či to nemôže byť z toho...
ďakujjem 🙂

jennyska
13. nov 2013

Ahoj @adrianai @jana1777 @evcounek @sbear @monkriz @leikkka @schnupi @letadlo13 @mimushiatko

Na MK funguje Wiki Modrého koníka, která je knihovničkou pojmů, znalostí a zkušeností maminek maminkám.
Máte-li tedy znalosti a nebo osobní zkušenosti s bylinkami v těhotentsví prosím, vložte je do https://www.modrykonik.cz/bylinky-v-tehotenstvi/ .

Sdílení osobních zkušeností je ve Wiki daleko přehlednější než ve fóru a proto se snažíme, aby měly pod daným tématem místo právě ve Wiki Modrého koníka.

Děkuji Vám za sdílení svých znalostí a zkušeností, které budou spoustě snažilkám, těhulkám a maminkám k pomoci a radě 🙂
Je skvělé, že si takhle navzájem pomáháme! 🙂

Mějte krásný den!
Janča

PS: Přispívat může každý - knihovnička je otevřený každému, vždy a neomezeně.
@hudy

hbproduct
5. dec 2013

Ženičky. Ak potrebjete byliny MARIA TREBEN - malé švédske horké 90,2 g, tak ich nájdete na stránke:
http://www.hbproduct.sk/

malamonika
6. dec 2013

prečo sa v tehotenstve nesmie alchemiyka ja ju pijem počas celého tehotenstva každy deň a všetko je v poriadku

malamonika
7. dec 2013

možte i niekto prosi povedat prečo sa v tehotenstve nesmie alchemiyka ja ju pijem počas celého tehotenstva každy deň a všetko je v poriadku citala som ze alchemylka sa može pit cele tehotenstvo tak prečo nie?

freyjanr
7. dec 2013

@malamonika ahoj alchemilka by sa mala začať pit od 36 týždňa,radšej ju uz dovtedy nepi môže ti vyvolať predčasný pôrod ako napr.ostruzina malinova

malamonika
7. dec 2013

@freyjanr dakujem

freyjanr
7. dec 2013

@hudy. Ahoj v každej lekarni kúpis čaje pre tehotne ja som ich pila cele tehotenstvo na litre

lubinkas
26. máj 2014

Ahojte, prosim vas, viete mi poradit, ci sa moze mellaluca (cajovnik) pouzivat pocas prveho trimestra? Pouzivala som ju na kloktanie pri bolesti hrdla. Zacalo ma boliet aj teraz, a neviem co si mozem dat. Dakujem pekne

michaela2008
3. jún 2014

@lubinkas
Mozes vykloktak hrdlo roztokom morskej soli - najlepsie z mrtveho mora a nasledne ykloktat olivovym olejom a potom riadne povypluvat, uz nevyplachovat. Ak myslis cajovnikovy olej, tak vyplachovat hrdlo s nim mozes...

sarlota1986
24. sep 2014

Moze sa caj na podporu kojenia pit aj v tehotenstve?

lent1lk4
24. sep 2014

@sarlota1986 vela cajov na podporu dojcenia obsahuje fenikel, ten sa nesmie, moze sposobit potrat

neznama1818
19. nov 2014

Ahojte. tak ja som pred nedavnom bola chora a pila som salviovy caj. az teraz som zistila ze sa nesmie v tehotenstve. myslite ze som si mohla uskodit? mam obavy

bosorka257
2. jan 2015

dievcata a pri prechladnuti a ked vas boli hrdlo je aky najlepsi caj??

luna11
2. jan 2015

@bosorka257 lipa a baza, idealne kombinovat

radina
2. jan 2015

@bosorka257 kloktaj repikovi, ja pijem kamilkovy a pravidelne bazovy. sem tam si dam aj matovy a medovkovy. pripadne na hrdlo su cmulacie tabletky septisan, tie sa mozu v tehu. mam doma caj pre tehotne , ktory obsahuje aj alchemilku aj fenikel a niekde pisu, sa sa v tehu nemozu. ak si nedas velke pravidelne davky, tak by som sa cajov nebala. Ale co viem urcite ,tak ten bazovy je uplne ok v tehu, ja pijem zo susenych kvetov. ten je vysoko ucinny na bakterie.

jankafili
24. dec 2015

ahojte, vyzeralo to že som par týždnov tehotna, ale chcela som počkať s testom. dotoho som ochorela, tak som pila cca 3 dni, 3 krat denne šalku šalviového čaju, lebo v lekárni mi povedala, že nič nesmiem z liekov. dnes ma chytili krče v podbrušku a trosku krvácanie a tuším ma prestali bolieť prsia. zlakla som sa, lebo prave som sa dočítala, že šalvia môže sposobiť potrat. myslíte, že tie čaje, to mohli spôsobiť :( dakujem

lajla511
16. máj 2016

@jankafili Ahoj, podla mna sa bat nemusis, salvia moze vyvolat potrat ale to by si ho musel pit na hektolitre, takze klud 🙂 uzivaj tehotenstvo

jankafili
28. máj 2016

ale bud uz nebolo alebo sa zmenilo :( . ale asi to tak malo byť

pataja
18. sep 2021

Ani som netušila, že je toľko byliniek a korenín, ktoré môžu ovplyvniť tehotenstvo. Celá veda je to, asi ale opatrnosť je fakt na mieste. Nasla som celkom dobre spracovaný prehlad, ktoré bylinky sa môžu teh.uzivat, ktoré s opatrnosťou a ktoré vôbec. https://www.paula.sk/materstvo/vhodne-nevhodne-...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre