Chinínový šampón a tehotenstvo

luckak94
29. sep 2015

Ahojte baby, kúpila som si chinínový šampón na vlasy aj s takým sprejom a balzamom na vlasy, všetko od Milva, pretože mi neskutočne padajú vlasy a vraj je to dobré proti vypadávaniu a taktiež to vraj aj podporuje rast vlasov. Lenže prišla na návštevu moja mamina a ona ma upozornila, aby som si zistila či ho vôbec môžem používať v tehotenstve (som 13tt ), pretože chinín sa nachádza aj v toniku a či je to teda v tehotenstve vhodné používať prípravok s týmto obsahom. Hľadala som na internete ale nikde som nejaké recenzie na toto nenašla. Máte niektorá skúsenosti? Vopred ďakujem 🙂

malaikasana
29. sep 2015

@luckak94 no vraj by sa nemal chinin pouzivat vzhladom na to,ze sposobuje poruchy sluchu u babatka, ale neviem kedze prvou volbou na liecbu malarie je chinin a dava sa tehulkam a babatka poskodene nemali

dejna86
1. okt 2015

ahoj prosim ta mozem sa spytat kde si zohnala ten sampon? nemozem ho nikde zohnat 🙂

luckak94
autor
2. okt 2015

@dejna86 objednala som ho zo stránky www.chinin.sk 🙂

martinka6282
18. dec 2015

@luckak94 ahoj, prosím ťa našla si medzičasom niečo o používaní tohto šampónu v tehotenstve? Tiež si ho chcem objednať, lebo vlasy mám každým dňom horšie a horšie...... ak si ho počas tehotenstva používala pomohol ti?

evulienkaslx
18. dec 2015

ja som si ho kupovala v 1 kadernictve v NR, pocas pouzivania bol super, ale zda sa mi, ze ked som potom pouzila iny sampon, hned mi povypadavali aj tie vlasy, co mi s nim drzali. Neskor sa to uz "stabilizovalo " 🙂

martinka6282
18. dec 2015

@evulienkaslx a v ktorom kaderníctve v nitre si ho prosím ťa kupovala? chcem ho skúsiť, len som stále nezistila, či sa môže používať aj počas tehotenstva.... vlasy mi aj vypadávajú ale viac ma trápi ich kvalita a žiadne masky ani nič mi nepomáha :-/ vlasy sú ako žuvačka a doslova sa naťahujú

evulienkaslx
18. dec 2015

@martinka6282 tusim to bol Naty´s salon na Priehradnej v NR, kusok od parku na Sihoti. Bola som tam v lete. 5 Eur ma vysiel. Ohladom tehotenstva a chininu, myslim si, ze lokalne pouzitie samponu by malo byt OK, ale mozno sa spytaj gynekologa?

luckak94
autor
19. dec 2015

@martinka6282 priamo gyn som sa nepýtala, ale pýtala som sa jednej známej, ktorá pracuje v lekárni a povedala že nech to radšej nepoužívam, pretože chinín môže vyvolať predčasný pôrod. Neviem čo je teda na tom pravdy, tak som ten šampón radšej odložila do skrinky a po pôrode vyskúšam 🙂

martinka6282
21. dec 2015

@evulienkaslx
@luckak94
zajtra idem na poradňu, snáď sa nezabudnem spýtať 🙂 veď nie, tak ešte zopár týždňov vydržím, kašlať na vlasy, hlavne, aby bábätko bolo v poriadku 🙂

markes241
17. mar 2016

ja mam lacnejšie milvu

malinovka333
27. jún 2016

@markes241 odkial?

markes241
27. jún 2016

@malinovka333 ODOMNA JA PREDAVAM

mirkaza
23. júl 2016

www.chininovakozmetika.sk Dobre ceny a zarucene najnizsie postovne. Odosielaju do 24 hodin od objednania.

dagmarka55
13. nov 2016

Ahojte dievčatá, podarilo sa vám k používaniu chinínových prípravkov Milva počas tehotenstva získať nejaké vyjadrenie či už lekára, lekárnika...? Snažíme sa o bábätko, tak sa trocha obávam si ho nasadiť.. Cez pokožku sa to asi do krvného obehu dostať môže..? Ďakujem

mia295
13. nov 2016

ja som v 30tt a šampon používam, je pravda že chinín sa v tehu nesmie, ale preto že sa dostáva k bábatku prostredníctvom výživy... tým že si s nm zmývam vlasy nemyslím že by som mu škodila 🙂

jahodka1411
21. jan 2017

Milvu môžeš používať aj počas tehotenstva, zistené priamo od baby, čo šampóny predáva a tiež z lekárne. Používaš ho zvonka, nie zvnútra ako výživu.

jahodka1411
21. jan 2017

@dagmarka55
Nemusíš sa obávať, nám sa to podarilo 😉

dagmarka55
22. jan 2017

Ďakujem za vaše príspevky dievčatá. Milvu používam a zatiaľ som s ňou spokojná. Vypadávanie vlasov sa určite zmiernilo. 🙂

krstn003
24. nov 2022

ja som tiež s ňou moc spokojná, mám vyskúšaných viacero produktov

erikama8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre